Νιώθω ότι εγώ φταίω που δεν με ερωτεύονται. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Πιστεύετε ότι είναι απωθητικό να δείχνεις στον άνθρωπο που επιθυμείς την θλίψη και την σοβαρότητα σου? Πρέπει συνέχεια να είμαστε κεφατοι και ντουρασελ?
    Προσωπικά πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση και έχει να κάνει λίγο με το timing και το χαρακτήρα δύο ανθρώπων. Άλλοι είναι πιο της συζήτησης και του ρομάτζου σαν χαρακτήρες και το πάνε πιο αργά σε μία γνωριμία κι άλλοι λειτουργούν με το ένστικτο πιο πολύ. Το ζήτημα τώρα ποιο είναι.
    Θεωρώ προσωπικά ότι για να λειτουργήσει το όλο πράγμα είναι απαραίτητο να υπάρχει μία ερωτική έλξη. Όσο κι αν συμπαθείς τον άλλο, ταιριάζεται σαν χαρακτήρες κτλ, αν δεν υπάρχει ερωτικό στοιχείο δεν γίνεται τίποτα. Πρόσεξε όμως. Μπορεί εκεί που υπάρχει μία έλξη ερωτική, με τις πολλές εξομολογήσεις και τις πολλές αναλύσεις από την αρχή, να χαθεί. Γιατί εκεί που ο άλλος σε βλέπει σαν υποψήφιο ερωτικό πατρενέρ ή σύντροφο, με τα πολύ μπλα μπλα και ψυχαναλύσεις, κινδυνεύεις να σε δει σαν φίλο, αδελφή ψυχή στα βάσανα ή σαν ψυχολόγο.
    Άλλος ο ρόλος του γκόμενου/σύντροφου κι άλλος ο ρόλος του ψυχολόγου ή της αδερφής πονεμένης ψυχής ή ξέρω κι εγώ τι. Εσύ όταν θες να κάνεις σχέση ερωτική, θες να σε βλέπει ερωτικά ο άλλος πρώτα από όλα, όχι με την ιδιότητα της ταλαίπωρης κοπέλας ή της νοικοκυράς ή της κόρης των γονιών σου ή της τύπισσας που είναι αστέρι στα μαθηματικά ξέρω κι εγώ. Σαν ελκυστική ερωτικά, σαν κάποια που τον ελκύει και τον γοητεύει πρέπει να σε δει κι εσύ αντίστοιχα αυτόν. Αν το ψειρίζεις και το γυρίζεις πολύ γύρω γύρω, πάει το πουλάκι, πέταξε μετά.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το θέμα είναι ότι οποισδήποτε άνδρας, αν τη δει σαν ορκισμένη παρθένα , που σκοπεύει να παραμείνει έτσι μέχρι τέλους της ζωής της, σαν την ελισάβετ την α της αγγλίας, παίρνει δρόμο και τρέχει .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν διαφωνώ καθόλου. Είναι ορκισμένη παρθένα κι όλα αυτά που λες όμως;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Παιδιά όχι δεν είμαι ορκισμένη παρθένα. Υπάρχει πολύ σεξουαλικό ενδιαφέρον αλλά κι οι δυο κολλάμε πολύ να κάνουμε βήμα. Κι αυτός προσπάθησε κι εγώ προσπάθησα αλλά και οι δύο φοβόμαστε μήπως χαλάσουμε αυτήν την υπέροχη φιλία.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Καλά ... δεν είσαι ορκισμένη ... αλλά δεν το έχεις και σκοπό .... πότε θα πίστευες ότι είναι καλά να κάνεις σεξ ; στα 30 ? 35 ?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τους εκπέμπεις το πάμε σε σχέση, μετά αρραβώνα μετά γάμο κτλ ενώ ο εκαστοτε τύπος δεν ξέρει καν αν μπορείτε να συμβιωσετε μαζί, αν έχετε τα ίδια γούστα ακόμα και στο φαγητό που θα τρώτε και σου λένε που να μπλέκω τώρα, αν ήσουν πιο απελευθερωμένη θα είχανε προχωρήσει πολλές γνωριμίες σου

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Παιδιά όχι δεν είμαι ορκισμένη παρθένα. Υπάρχει πολύ σεξουαλικό ενδιαφέρον αλλά κι οι δυο κολλάμε πολύ να κάνουμε βήμα. Κι αυτός προσπάθησε κι εγώ προσπάθησα αλλά και οι δύο φοβόμαστε μήπως χαλάσουμε αυτήν την υπέροχη φιλία.
    δεν εχω καταλαβει αν εχεις ολοκληρωμενες σχεσεις με ανδρες.
    εχεις;

    επισης, ειναι πολυ μεγαλο λαθος να υποθετεις τι σταματαει εκεινον και τι ενδιαφερον εχει. μονο για τον εαυτο σου μπορεις να μιλας.
    πιθανοτατα μονο το δικο σου ενδαφερον ειναι ερωτικο, κι ε κεινος δεν λειτουργει σεξουαλικα με γυναικες.
    εσυ δεν φοβασαι μην χαλασεις αυτην την υπεροχη φιλια. φοβασαι μην φας χιλοπιτα. εκεινος δεν φοβαται μην χαλασει αυτην την υπεροχη φιλια. φοβαται οτι δεν θελει/μπορει να ανταποκριθει σεξουαλικα και γι αυτο μενει στην φιλια..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν εχω καταλαβει αν εχεις ολοκληρωμενες σχεσεις με ανδρες.
    εχεις;

    επισης, ειναι πολυ μεγαλο λαθος να υποθετεις τι σταματαει εκεινον και τι ενδιαφερον εχει. μονο για τον εαυτο σου μπορεις να μιλας.
    πιθανοτατα μονο το δικο σου ενδαφερον ειναι ερωτικο, κι ε κεινος δεν λειτουργει σεξουαλικα με γυναικες.
    εσυ δεν φοβασαι μην χαλασεις αυτην την υπεροχη φιλια. φοβασαι μην φας χιλοπιτα. εκεινος δεν φοβαται μην χαλασει αυτην την υπεροχη φιλια. φοβαται οτι δεν θελει/μπορει να ανταποκριθει σεξουαλικα και γι αυτο μενει στην φιλια..
    Ναι έχω κάνει πολύ σεξ στην ζωή μου. Πιθανόν κι έτσι όπως λες να είναι και δεν αισθάνεται τίποτα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Ναι έχω κάνει πολύ σεξ στην ζωή μου.

    Οπότε τώρα σταμάτησες ; Αν σταμάτησες το σεξ , γιατί δεν κόβεις και τις συναναστροφές με άνδρες ; Πάνε μαζί . Να αρχίσεις μπιρίμπα και κουμ καν με γυναικείες παρέες.
    Υ.Γ. Μάλλον μας τρολάρεις . Σε άλλο θέμα σου, το "τραυματική πρώτη επαφή" γράφεις ότι μέχρι τα 30 , έκανες 30 φορές σεξ . Και ότι την πρώτη φορά που έκανες, μετά από ... 3 χρόνια σχέσης ... επειδή ήταν παρθένος και ο φίλος σου ... και δεν ξέρατε πως (φοιτητές) ... πήγατε στο νοσοκομείο ... και αιμορραγούσες 2 μέρες !
    Last edited by Al_Bundy; 30-11-2021 at 02:35.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Οπότε τώρα σταμάτησες ; Αν σταμάτησες το σεξ , γιατί δεν κόβεις και τις συναναστροφές με άνδρες ; Πάνε μαζί . Να αρχίσεις μπιρίμπα και κουμ καν με γυναικείες παρέες.
    Υ.Γ. Μάλλον μας τρολάρεις . Σε άλλο θέμα σου, το "τραυματική πρώτη επαφή" γράφεις ότι μέχρι τα 30 , έκανες 30 φορές σεξ . Και ότι την πρώτη φορά που έκανες, μετά από ... 3 χρόνια σχέσης ... επειδή ήταν παρθένος και ο φίλος σου ... πήγατε στο νοσοκομείο ... και αιμορραγούσες 2 μέρες !
    Το θέμα είναι ότι έχω κάνει σεξ. Πολύ ή λίγο δεν έχει σημασια. Αλλά δεν ειναι αυτό που αποζητώ από τις σχέσεις πάνω από όλα. Θέλω όλο το πακέτο. Άλλη όρεξη δεν έχω να μπαίνω σε φόρουμ ψυχολογίας κ να τρολαρω. Έχω ΙΔΨ και προσπαθώ να ζήσω με τα ψυχολογικά μου. Κι όμως τώρα ο άνθρωπος που βρέθηκε στον δρόμο μου είναι bi και πιθανότατα του αρέσω. Ίσως στην τελική του πω το κόλλημα μου κ τελειώσει εκεί.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Πιθανότατα ... αρέσεις σε έναν ... bi ! Αλλά δεν σου έχει πει τίποτε αυτός. Χωρίς καμία διάθεση πειράγματος και πλάκας τώρα. Διάβασα κι άλλα posts σου και λες ότι είσαι στη γερμανία τώρα και ότι έκανες ερωτική εξομολόγηση σε έναν γκόμενο από το ... λύκειο ! Κατανοείς , πιστεύω , ότι όλα αυτά , μόνο προβλήματα θα σου βγάλουν . Έτσι ;;; Γιατί δεν ψάχνεις κάποια συμβατική γνωριμία , με άνθρωπο straight , κοντά στην ηλικία σου ;;; Ο οποίος να σου αρέσει όμως και να είναι αποδεκτή η ιδέα να έχεις ολοκληρωμένη σχέση μαζί του. Και να μη μπλέκεις με πολύπλοκες καταστάσεις, που κανέναν δεν θα μπορούσαν να οδηγήσουν κάπου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Ναι έχω κάνει πολύ σεξ στην ζωή μου. Πιθανόν κι έτσι όπως λες να είναι και δεν αισθάνεται τίποτα.
    30 φορες σε τετοια ηλικια , ειναι "πολυ σεξ"?
    τι σκεφτεσαι για το σεξ αληθεια; ειναι κατι που σε αγχωνει; ειναι κατι που σε απωθει; το φοβασαι;
    ειναι κατι που δεν εχεις σε προτεραιοτητα, η κατι που προτιμας να αναβαλεις;
    πιστευεις οτι ειναι αμαρτια το προγαμιαιο σεξ;
    Last edited by Remedy; 30-11-2021 at 10:31.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    30 φορες σε τετοια ηλικια , ειναι "πολυ σεξ"?
    τι σκεφτεσαι για το σεξ αληθεια; ειναι κατι που σε αγχωνει; ειναι κατι που σε απωθει; το φοβασαι;
    ειναι κατι που δεν εχεις σε προτεραιοτητα, η κατι που προτιμας να αναβαλεις;
    πιστευεις οτι ειναι αμαρτια το προγαμιαιο σεξ;
    Μετά το σεξ νιώθω ότι ο άλλος "πήρε αυτό που ήθελε" και θα με παρατήσει. Δεν ξέρω...έτσι μου το πέρασαν από την οικογένεια. Νιώθω ότι θα με χρησιμοποιήσουν και μετά μου βγαίνουν πολλά ψυχολογικά μέχρι και κλάμα. Νιώθω ***** όσο κι αν αγαπάω τον άλλον. Το παιδί αυτό που καταλαβαίνω τώρα ότι του αρέσω μου εξομολογήθηκε ότι έχει κάνει σεξ με δύο άντρες και μετά νιώθει σαν να τον βίασαν. Όταν μου το εξομολογήθηκε έκλαιγε. Έχει σχέση πλατωνική με κοπέλα και κάνει μόνο τα προκαταρκτικά. Τί να πω ..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Μετά το σεξ νιώθω ότι ο άλλος "πήρε αυτό που ήθελε" και θα με παρατήσει. Δεν ξέρω...έτσι μου το πέρασαν από την οικογένεια. Νιώθω ότι θα με χρησιμοποιήσουν και μετά μου βγαίνουν πολλά ψυχολογικά μέχρι και κλάμα. Νιώθω ***** όσο κι αν αγαπάω τον άλλον. Το παιδί αυτό που καταλαβαίνω τώρα ότι του αρέσω μου εξομολογήθηκε ότι έχει κάνει σεξ με δύο άντρες και μετά νιώθει σαν να τον βίασαν. Όταν μου το εξομολογήθηκε έκλαιγε. Έχει σχέση πλατωνική με κοπέλα και κάνει μόνο τα προκαταρκτικά. Τί να πω ..
    Γιατί γλυκιά μου το πιστεύεις αυτό; Θεωρείς πως οι άνδρες είναι τόσο πως να το πω τομάρια; Δηλαδή γιατί αποκλείεις την περίπτωση να σε γουστάρει κάποιος για όλα όσα έχεις και οκ να έρχεται και το σεξ σαν παρελκομενο, δηλαδή να μην σε παρατήσει επειδή το κάνατε; Εχεις πρόβλημα; Υστερείς κάπου; Είσαι ξινή; Είσαι βαρετή; Βγάζεις παγωμάρα; Θεωρείς πως αν κάποιος πχ βγει για φαγητό ή για ποτό μαζί σου, θα βαριέται, θα κακοπεράσει, θα γίνει λούης με την πρώτη ευκαιρία; Ακόμα Γερμανία είσαι; Μηπως νιώθεις έτσι γιατί ίσως είναι έτσι το ταμπεραμέντο των Γερμανών; Οι Γερμανοί τι τύποι είναι; Σήμερα είναι εδώ, αύριο είναι αλλού;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Μετά το σεξ νιώθω ότι ο άλλος "πήρε αυτό που ήθελε" και θα με παρατήσει. Δεν ξέρω...έτσι μου το πέρασαν από την οικογένεια.
    Δική σου άποψη δεν έχεις ; Εσύ δεν το απολάμβανες όταν το έκανες ; Γιατί θυμάσαι τις αηδίες που σου είπε η οικογένεια ;; Δεν πέρναγες καλά ;
    Ένοιωθες ότι κάνεις χάρη στον άλλον ;;;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ερωτεύονται οι ψυχολόγοι ?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 07-12-2021, 10:52
  2. Συνέχεια φταίω...
    By Γάτος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2013, 15:39
  3. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 19:33
  4. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2011, 17:33
  5. Φταίω
    By Kourmentalas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-10-2010, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •