αλλαγη γιατρου. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 396
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    με εχει βοηθησει αρκετα το νεο αγχολυτικο(rivotril) σοφια μου,αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και τελειως καλα.
    κανω υπομονη ομως, γιατι θελουν τον χρονο τους αυτες οι καταστασεις...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    παιδια τα νεα μου φαρμακα με εχουν βοηθησει πολυ στον υπνο.
    κοιμαμαι σαν πουλακι.αλλα κατα την διαρκεια της ημερας εχω πολυ αγχος,παρολο που παιρνω και το πρωι και το μεσημερι φαρμακο.εχω παρει πολλες φορες τηλ. τον γιατρο(βασικα τον εχω τρελανει :P) και μου λεει πως αυτα ειναι τα καταλληλα φαρμακα και να κανω υπομονη....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    δεν εχω καθολου δραστηριοτητα.
    ολη την μερα(σχεδον) την βγαζω στο κρεββατι.
    ολα τα εχουν αναλαβει οι γονεις μου.
    τι θα κανω παιδια οταν φυγουν οι γονεις μου απο τη ζωη?
    ειναι 70 χρονων.
    εχω μια αδερφη που εχει και κεινη σοβαρο ψυχιατρικο νοσημα.
    τι θα απογινουμε παιδια οταν οι γονεις φυγουν απο τη ζωη???
    τρεμω και μονο στην ιδεα....
    φιλους δεν εχω και οι συγγενεις μου δεν με καταλαβαινουν καθολου.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    help!ας μου απαντησει καποιος please...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λοιπον μιας και εισαι στο κρεβατι παρε στυλο και χαρτι και φτιαξε το τι πρεπει να κανεις αυριο...πχ να παω μεχρι τα ΚΕΠ να παρω το ταδε πιστοποιητικο κλπ. και αρχισε καθε μερα να εφαρμοζεις αυτα που εγραψες,οχι υπερβολες ε μετρον αριστον.
    Να δω ποτε θα αρχισω να το κανω και εγω μιας και εγω δεν ειμαι και ιδιαιτερα δραστηριος θα ελεγα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    σε ευχαριστω βρε κιπακο για την απαντηση σου ομως τα ερωτηματα που εθεσα παραπανω παραμενουν και με βασανιζουν πολυ....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    γεια σου ferro..εχω σκεφτει κι εγω, τι θα γινει οταν πεθανουν οι γονεις μου, γιατι τωρα δε δουλευω κι εμενα τα κανουν ολα εκεινοι..βεβαια ειναι νεοτεροι απ\'οτι οι δικοι σου ωστοσο με βασανιζει κι εμενα τι θα γινει στο μελλον..εσυ δεν εισαι σε θεση να βρεις καποια δουλεια?αα.και κατι αλλο,η αδερφη σου τι προβλημα εχει?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by gonoli
    γεια σου ferro..εχω σκεφτει κι εγω, τι θα γινει οταν πεθανουν οι γονεις μου, γιατι τωρα δε δουλευω κι εμενα τα κανουν ολα εκεινοι..βεβαια ειναι νεοτεροι απ\'οτι οι δικοι σου ωστοσο με βασανιζει κι εμενα τι θα γινει στο μελλον..εσυ δεν εισαι σε θεση να βρεις καποια δουλεια?αα.και κατι αλλο,η αδερφη σου τι προβλημα εχει?
    οχι κοπελα μου προς το παρον δεν ειμαι σε θεση να βρω δουλεια.
    η αδερφη μου εχει ψυχωση.αλλα ας μην επεκταθουμε σε αυτο,γιατι ειναι κατι που με στεναχωρει πολυ κοπελα μου

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    μολις γυρισα απο τον γιατρο και μου αυξησε το αντικαταθλιπτικο.
    μολις το ειπα στον πατερα μου θυμωσε.
    του λεω γιατι θυμωνεις?
    και μου λεει για το καλο σου,επειδη παιρνεις πολλα φαρμακα.
    εγω ομως πληγωθηκα γιατι μου μιλησε με θυμο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ferro αν βλεπεις πώς δεν σε βοηθαει το να συζητας με συγκεκριμενα ατομα τα της θεραπειας ή της αγωγης σου τοτε εχεις σκεφτει να σταματήσεις να το κανεις?

    ειναι πολυ πιθανο οι γονεις σου ή άλλοι ανθρωποι να ανησυχουν για την πορεια της καταστασης σου κ μη γνωριζοντας πώς να διαχειριστουν την αγωνια τους, να φορτωνουν κ εσενα με καποιο τροπο μερος της αγωνιας τους. Νομιζω πώς ο καθε ανθρωπος πρεπει να μεινει επικεντρωμενος στην προσπάθεια που κανει, βλεποντας παραλληλα που μπορει να μιλάει πιο ελευθερα κ που οχι.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    σοφια μου ο λογος που τους δινω αναφορα για τα φαρμακα μου,ειναι επειδη τα εχει ο πατερας μου στα χερια του,γιατι παλιοτερα επερνα παραπανω απο την δοσολογια που μου ειχε πει ο γιατρος.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ferro, εχεις δει βελτίωση στο να επιβάλλεσαι στον εαυτο σου καποιες φορες που χρειαζεται? ας πουμε εισαι πλεον συνεπης στην δοσολογια που σου συστηνεται απο τον γιατρο?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    πλεον ειμαι συνεπης θελοντας και μη γιατι ο πατερας μου,μου δινει φαρμακα μονο για μια ημερα και τηρω την δοσολογια.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    ferro πραγματικα πιστεύω πώς αν ηθελες να ήσουν ασυνεπης, να υπερβεις ας πουμε την δοσολογια θα εβρισκες τροπο να το κανεις. καταλαβαινω οτι μπορει να βοηθιεσαι με καποιον τροπο, δινοντας τα χαπια σε καποιον αλλο αλλα εχεις κ εσυ ευθυνη στην τηρηση της δοσολογιας.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    οι γονεις μου δεν δεχονται παντως με τπτ να μου δωσουν τα φαρμακα στα χερια.αυτο ειναι και η εντολη του γιατρου.

Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •