γυναικείος οργασμός είναι απαραίτητος? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 109
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παντα μπορει να εχει οργασμο....
    και δεν επηρεάζει στην γέννα αυτές οι συσπάσεις?

    ποιος ο λόγος οι γυναίκες να προσποιουνται τον οργασμό?ο παρτενέρ σίγουρα αν έχει πείρα μπορεί να το καταλάβει

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και δεν επηρεάζει στην γέννα αυτές οι συσπάσεις?

    ποιος ο λόγος οι γυναίκες να προσποιουνται τον οργασμό?ο παρτενέρ σίγουρα αν έχει πείρα μπορεί να το καταλάβει
    ποια γεννα μωρε κι εσυ;
    θα κανει καμια σεξ την ωρα που γενναει;
    ο λογος που ΚΑΠΟΙΕΣ λιγες γυναικες προσποιουνται οργασμο, ειναι επειδη νομιζουν οτι τους ανδρες που δεν ξερουν να προκαλουν οργασμο σε μια γυναικα, τους νοιαζει....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποια γεννα μωρε κι εσυ;
    θα κανει καμια σεξ την ωρα που γενναει;
    ο λογος που ΚΑΠΟΙΕΣ λιγες γυναικες προσποιουνται οργασμο, ειναι επειδη νομιζουν οτι τους ανδρες που δεν ξερουν να προκαλουν οργασμο σε μια γυναικα, τους νοιαζει....

    για την εγκυμοσύνη λέω, γράψε λάθος και εσύ αμέσως να μου την πεις


    όπως τα είπες με μπέρδεψες αλλά τεσπα
    πιστεύεις ότι ο κάθε άντρας πρέπει να έχει σαν προτεραιοτητα να φέρνει σε οργασμό αληθινό την παρτενέρ του?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Με βάση τη δική σου εμπειρία θεματοθέτη , όλες αυτές που έκανες σεξ , ήρθαν σε οργασμό όλες τις φορές που το κάνατε ; Πιστεύεις ότι κάποιες, μερικές φορές , μπορεί να προσποιούνταν ; Tell us your story !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Με βάση τη δική σου εμπειρία θεματοθέτη , όλες αυτές που έκανες σεξ , ήρθαν σε οργασμό όλες τις φορές που το κάνατε ; Πιστεύεις ότι κάποιες, μερικές φορές , μπορεί να προσποιούνταν ; Tell us your story !
    δεν μου αρεσει να μιαλω για τα προσωπικα μου

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας , αν τελικά χρησιμεύει σε κάτι ο γυναικείος οργασμός πχ στους άντρες βοηθάει στην τεκνοποίηση αλλά στις γυναίκες σε τι?
    Δεν καταλαβαίνω γιατί θέτεις αυτό το ερώτημα, και επειδή είδα ότι ρωτήθηκες και από άλλο άτομο και δεν απαντήσες αλλά το εξέλαβες ως επίθεση, να πω οτι και εγώ αναρωτιέμαι γιατί ρωτάς και το παίρνω σαν επίθεση, γιατί ιστορικά και κοινωνικά ο γυναικείος οργασμός πάντοτε παραβλεπόταν σε αντίθεση με τον ανδρικό και η κοινωνία που ζούμε είναι τίγκα στον σεξισμό και παραδοσιακά καταπιεζόταν η σεξουαλική ελευθερία των γυναικών.

    επίσης δεν καταλαβαίνω την ερώτηση "σε τι χρησιμεύει". πρέπει να χρησιμεύει; σε τι χρησιμεύει το να απολαμβάνουμε τη θέα όταν καθόμαστε κάπου ψηλά; σε τι χρησιμευει το να απολαμβάνουμε μουσικη; να χορευουμε; αν ο ανδρικος οργασμος χρησιμευει στο να κανουμε παιδια, τοτε σε τι χρησιμευει το να τελειωνουν οι αντρες ολες τις φορες που κανουν σεξ χωρις να θελουν να κανουν παιδια; σε τι χρησιμευει ο αυνανισμος;
    στην τελικη, σε τι χρησιμευει η ερωτηση σου;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by kapoia_trigurw View Post
    Δεν καταλαβαίνω γιατί θέτεις αυτό το ερώτημα, και επειδή είδα ότι ρωτήθηκες και από άλλο άτομο και δεν απαντήσες αλλά το εξέλαβες ως επίθεση, να πω οτι και εγώ αναρωτιέμαι γιατί ρωτάς και το παίρνω σαν επίθεση, γιατί ιστορικά και κοινωνικά ο γυναικείος οργασμός πάντοτε παραβλεπόταν σε αντίθεση με τον ανδρικό και η κοινωνία που ζούμε είναι τίγκα στον σεξισμό και παραδοσιακά καταπιεζόταν η σεξουαλική ελευθερία των γυναικών.

    επίσης δεν καταλαβαίνω την ερώτηση "σε τι χρησιμεύει". πρέπει να χρησιμεύει; σε τι χρησιμεύει το να απολαμβάνουμε τη θέα όταν καθόμαστε κάπου ψηλά; σε τι χρησιμευει το να απολαμβάνουμε μουσικη; να χορευουμε; αν ο ανδρικος οργασμος χρησιμευει στο να κανουμε παιδια, τοτε σε τι χρησιμευει το να τελειωνουν οι αντρες ολες τις φορες που κανουν σεξ χωρις να θελουν να κανουν παιδια; σε τι χρησιμευει ο αυνανισμος;
    στην τελικη, σε τι χρησιμευει η ερωτηση σου;

    γιατι θυγεσαι τοσο? δεν σου ειπε κανεις να απαντησεις
    η φυση δεν εχει προβλεψει η γυναικα να ερχετε σε οργασμο ωστε να βοηθαει στην αναπαραγωγη

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    γιατι θυγεσαι τοσο? δεν σου ειπε κανεις να απαντησεις
    η φυση δεν εχει προβλεψει η γυναικα να ερχετε σε οργασμο ωστε να βοηθαει στην αναπαραγωγη
    Οριστε ??? σου ειπαμε οτι παιζει ρολο με τις ρυθμικες συσπασεις που κανει η μητρα κατα την στιγμη του οργασμου . Φυσικα και παιζει ρολο , παρα πολυ σημαντικο κιολας . Το σχολιο σου ειναι ακρως σεξιστικο , πατριαρχικο , γεματο απο θρησκευτικα καταλοιπα ενοχοποιησης της ερωτικης απολαυσης .
    Περα ομως απο τη χρησιμοτητα στην τεκνοποιηση , δεν βλεπεις λογο ωστε να τελειωνει και η γυναικα ? η φυση εχει προνοησει ωστε η γυναικα να ερχεται σε οργασμο ειτε ειναι να τεκνοποιησει , ειτε οχι , για αυτο και συνεχιζει να ερχεται ακομα και μετα την εμμηνοπαυση .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Απαραίτητο, είναι άδικο να φτάνουμε εμείς σε οργασμό και εκείνες όχι. Είναι σαν να τρώμε και να τις αφήνουμε νηστικές. Θυμάμαι μια μέρα που μας περίμεναν κάτι φίλοι μας να πάμε βουνό και την ώρα που οδηγούσα με έκανε παιχνίδια η πρώην μου και πάρκαρα κάπου την είπα ένα στα γρήγορα γιατί μας περιμένουν.
    Πόσο να κράτησε 5 με 10 λεπτά και όταν πήγα να ντυθώ μου λέει περίμενε θέλω καλό δεν τελείωσα εγώ, είχε νευριάσει μτης είπα το βράδυ θα επανορθώσω γιατί τώρα μας περιμένουν τα παιδιά :)
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Οριστε ??? σου ειπαμε οτι παιζει ρολο με τις ρυθμικες συσπασεις που κανει η μητρα κατα την στιγμη του οργασμου . Φυσικα και παιζει ρολο , παρα πολυ σημαντικο κιολας . Το σχολιο σου ειναι ακρως σεξιστικο , πατριαρχικο , γεματο απο θρησκευτικα καταλοιπα ενοχοποιησης της ερωτικης απολαυσης .
    Περα ομως απο τη χρησιμοτητα στην τεκνοποιηση , δεν βλεπεις λογο ωστε να τελειωνει και η γυναικα ? η φυση εχει προνοησει ωστε η γυναικα να ερχεται σε οργασμο ειτε ειναι να τεκνοποιησει , ειτε οχι , για αυτο και συνεχιζει να ερχεται ακομα και μετα την εμμηνοπαυση .

    τι ορίστε? !!! Εγώ σου λέω τι έχω διαβάσει από έρευνες

    που το είδες το σεξιστικό, πατριαρχικο γεματο απο θρησκευτικα καταλοιπα ενοχοποιησης της ερωτικης απολαυση

    απορώ που βρήκες αυτήν την φράση :-) ρεαλισμός λέγετε αντε μάθατε μια λέξη σεξισμος και την κοτσαρετε παντού

    εγώ δεν είπα πουθενά για θρησκευτικούς λόγους

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    τι ορίστε? !!! Εγώ σου λέω τι έχω διαβάσει από έρευνες

    που το είδες το σεξιστικό, πατριαρχικο γεματο απο θρησκευτικα καταλοιπα ενοχοποιησης της ερωτικης απολαυση

    απορώ που βρήκες αυτήν την φράση :-) ρεαλισμός λέγετε αντε μάθατε μια λέξη σεισμός και την κοτσαρετε παντού
    Και εγω σου απαντω οτι η φυση της γυναικας ειναι να ερχεται σε οργασμο ακομα και μετα την εμμηνοπαυση αρα ειναι ακυρο αυτο που εσυ υποστηριζεις απο τις ερευνες που διαβασες οτι το γυναικειο οργασμο δεν τον εχει προβλεψει η φυση οσο για τις λεξεις που ξερω ειναι σιγουρα παρα παρα παρα παρα πολλες στα 46 μου χρονια και τις εμπειριες μου .

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Απαραίτητο, είναι άδικο να φτάνουμε εμείς σε οργασμό και εκείνες όχι. Είναι σαν να τρώμε και να τις αφήνουμε νηστικές. Θυμάμαι μια μέρα που μας περίμεναν κάτι φίλοι μας να πάμε βουνό και την ώρα που οδηγούσα με έκανε παιχνίδια η πρώην μου και πάρκαρα κάπου την είπα ένα στα γρήγορα γιατί μας περιμένουν.
    Πόσο να κράτησε 5 με 10 λεπτά και όταν πήγα να ντυθώ μου λέει περίμενε θέλω καλό δεν τελείωσα εγώ, είχε νευριάσει μτης είπα το βράδυ θα επανορθώσω γιατί τώρα μας περιμένουν τα παιδιά :)
    καλα και αυτο λιγο υπερβολικο το θεωρω . Το σεξ μπορει να ειναι παρα πολυ μεγαλη ευχαριστηση ακομα και αμα δεν επιτευχθει οργασμος ειτε απο την πλευρα του αντρα ειτε απο την πλευρα της γυναικας

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Απαραίτητο, είναι άδικο να φτάνουμε εμείς σε οργασμό και εκείνες όχι. Είναι σαν να τρώμε και να τις αφήνουμε νηστικές. Θυμάμαι μια μέρα που μας περίμεναν κάτι φίλοι μας να πάμε βουνό και την ώρα που οδηγούσα με έκανε παιχνίδια η πρώην μου και πάρκαρα κάπου την είπα ένα στα γρήγορα γιατί μας περιμένουν.
    Πόσο να κράτησε 5 με 10 λεπτά και όταν πήγα να ντυθώ μου λέει περίμενε θέλω καλό δεν τελείωσα εγώ, είχε νευριάσει μτης είπα το βράδυ θα επανορθώσω γιατί τώρα μας περιμένουν τα παιδιά :)
    θα μπορούσε αν αυτοικανοποιουνταν

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by kapoia_trigurw View Post
    Δεν καταλαβαίνω γιατί θέτεις αυτό το ερώτημα, και επειδή είδα ότι ρωτήθηκες και από άλλο άτομο και δεν απαντήσες αλλά το εξέλαβες ως επίθεση, να πω οτι και εγώ αναρωτιέμαι γιατί ρωτάς και το παίρνω σαν επίθεση, γιατί ιστορικά και κοινωνικά ο γυναικείος οργασμός πάντοτε παραβλεπόταν σε αντίθεση με τον ανδρικό και η κοινωνία που ζούμε είναι τίγκα στον σεξισμό και παραδοσιακά καταπιεζόταν η σεξουαλική ελευθερία των γυναικών.
    ;
    Καλά , σήμερα , δεν νομίζω ότι καταπιέζεται η σεξουαλική ελευθερία των γυναικών . Μιλάω αποκλειστικά για σήμερα. Απεναντίας, μάλλον έχουν περισσότερες επιλογές και δυνατότητες και δεν αντιμετωπίζουν στέρηση . Οι άνδρες αντίστοιχα, έχουν θέμα έλλειψης και στέρησης και αυτό αποδεικνύεται από την ύπαρξη τόσο τεράστιας αγοράς αγοραίου έρωτα, που απευθύνεται αποκλειστικά σε άνδρες ! Επειδή οι αγορές λειτουργούν με βάση τις ανάγκες των αγοραστών , για να μην υπάρχει πουθενά προσφορά ερωτικών υπηρεσιών σε γυναίκες επί πληρωμή, πάει να πει , ότι δεν υπάρχει ζήτηση . Άρα οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζουν στέρηση .

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    καλα και αυτο λιγο υπερβολικο το θεωρω . Το σεξ μπορει να ειναι παρα πολυ μεγαλη ευχαριστηση ακομα και αμα δεν επιτευχθει οργασμος ειτε απο την πλευρα του αντρα ειτε απο την πλευρα της γυναικας
    Ότι είναι είναι αλλά μιλάμε για το μέγιστο και πιθανό που μπορούμε οπότε, ας πούμε αν μια γυναίκα μόλις έφτανε σε οργασμό και αμέσως μετά σηκωνόταν να φύγει η να ντυθεί θα ξενέρωνα, η αν με περίμενε και αργούσα πάλι, το ιδανικό θα ήταν την ίδια στιγμή η με μερικά λεπτά διαφορά.

    Θα ήθελα μια εξήγηση τι εννοείς ότι οτι είναι μεγάλη ευχαρίστηση κ χωρίς οργασμό? Μιλάμε για καπιον που είστε μαζί χρόνια και απλά επειδή είστε ερωτευμένοι σας αρκεί?

    Θα ήταν το ίδιο να το έκανες με καπιον άγνωστο που απλά ερωτεύτηκες αλλά δεν σε έφτασε στην κορυφή?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οργασμος με μασαζ ποδιων..
    By Sakis290 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 05-11-2019, 23:05
  2. Γυναικείος οργασμός. 10 ερωτήσεις
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 23-08-2011, 10:55
  3. Πόνος αντί για οργασμός
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2010, 00:09
  4. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 01:33
  5. Αγχωλιτικα και οργασμος.
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 29-08-2008, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •