γυναικείος οργασμός είναι απαραίτητος? - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 109
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Στα πρωτα βήματα τρώμε τη χυλοπίτα...μετά η εμπειρία μας βοηθάει να προστατευτουμε από 'κακοτοπιές'.Την τρωμε...την απολαμβάνουμε...σερνόμαστε για λίγο στα πατώματα και μετα παμε για την επομενη.Αν φοβάσαι μη φας χυλόπιτα δεν θα κανεις ποτε το πρωτο βήμα.
    σε καποιους πεφτει βαρια η χυλοπιτα,αμα τρως λογω παρθενιας εκει τι κανεις?

    Quote Originally Posted by Deploy View Post
    Η χυλόπιτα σχεδόν πάντα μας χαλάει, είτε λίγο είτε πολύ. Είτε είναι τα πρώτα βήματα είτε τα επόμενα δεν έχει τόσο σημασία. Αν δεν κάνουμε μία κίνηση επειδή φοβόμαστε μη φάμε χυλόπιτα, έχουμε ήδη ρίξει οι ίδιοι χυλόπιτα στον εαυτό μας και δεν πρόκειται να γίνει κάτι.

  2. #77
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    σε καποιους πεφτει βαρια η χυλοπιτα,αμα τρως λογω παρθενιας εκει τι κανεις?
    Τι εννοείς; (Sorry, δεν έχω δει τα προηγούμενα μηνύματα). Εννοείς να φάει κανείς χυλόπιτα επειδή είναι παρθένος;

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Deploy View Post
    Τι εννοείς; (Sorry, δεν έχω δει τα προηγούμενα μηνύματα). Εννοείς να φάει κανείς χυλόπιτα επειδή είναι παρθένος;
    ναι αυτο ακριβως

  4. #79
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ναι αυτο ακριβως
    Αυτό έχει να κάνει με τον άνθρωπο. Μπορεί κάποιοι και κάποιες να θέλουν οι σύντροφοί τους να είναι άπειροι και να πειραματιστούν μαζί. Άλλοι μπορεί να θέλουν να είναι οι σύντροφοί τους να είναι πιο έμπειροι. Ενδεχομένως, να νιώθουν περισσότερη ασφάλεια; Ή να θεωρούν ότι λόγω εμπειρίας θα είναι μεγαλύτερη η απόλαυση; Ειλικρινά, δεν ξέρω.

    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι δεν μπορούμε (και δεν πρέπει) να ελέγξουμε τις προτιμήσεις του άλλου. Αν θέλει να ρίξει χυλόπιτα λόγω παρθενιάς, δε νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι ούτε υπάρχει λόγος να πιέζουμε για το αντίθετο. Ούτε θα κρίνω ότι ο λόγος είναι χαζός ή δε θα έπρεπε να υφίσταται. Έτσι νιώθει, έτσι πράττει. Τόσο απλά.

    Από εκεί και πέρα, θεωρώ ότι εκείνος που θα φάει τη χυλόπιτα, πρέπει να τη δεχτεί και να τη διαχειριστεί. Ανεξαρτήτως του λόγου που την έφαγε.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Deploy View Post
    Αυτό έχει να κάνει με τον άνθρωπο. Μπορεί κάποιοι και κάποιες να θέλουν οι σύντροφοί τους να είναι άπειροι και να πειραματιστούν μαζί.
    Οι άντρες, δεν απασχολούνται με το ζήτημα ! Αν είναι παρθένα κάποια που τους αρέσει ! Γυναίκες, έχεις δει πολλές να έλκονται από ... παρθένους ;; Εγώ ποτέ, καμία. Ούτε καν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Οι άντρες, δεν απασχολούνται με το ζήτημα ! Αν είναι παρθένα κάποια που τους αρέσει ! Γυναίκες, έχεις δει πολλές να έλκονται από ... παρθένους ;; Εγώ ποτέ, καμία. Ούτε καν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο.
    μπορεί να μην τις πέτυχες εσύ
    έχω μιλήσει με κοπέλες και δεν είχαν θέμα

  7. #82
    Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και στους ανδρες καισ τις γυναικες, προσφερει ευχαριστηση. η τεκνοποιηση γινεται μονο αν υπαρξει συλληψη...
    ξερεις πολλους ανδρες να ψαχνουν σεξ για να τεκνοποιησουν και λες οτι βοηθαει στην τεκνοποιηση;
    αν θελουν αν τεκνοποιησουν, ψαχνουν συζυγο, οχι σεξ...
    Συμφωνω... Στην απόλαυση!

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    https://www.iatropedia.gr/sex/telika...rgasmo/103453/

    ψαχνωντας, ευκολα στο διαδικτυο βλεπουμε οτι ο γυναικειος οργασμος δεν ειναι απαραιτητος οπως στους αντρες και μαλιστα δεν οφελει πουθενα την αναπαραγωγη.

    εγω θα συμπληρωσω οτι ενα πολυ μεγαλο ποσοστο των γυναικων, σημερα ειναι ανοργασμικες η δυσκολευονται να εχουν οργασμους λογω διαφορων ψυχολογικων ομως μια χαρα αναπαραγονται, για αυτον ακριβως τον λογο γιατι δεν τους ειναι απαραιτητος.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Τι εννοείς αν είναι απαραίτητος;;;;Δηλαδη αν ένας άντρας είναι στείρος θα του πεις οτι δεν ειναι απαραίτητος ο οργασμός του; Τι είναι; Αυτα που γράφεις.Ο οργασμος ειναι απαραίτητος για την ικανοποίηση και στα δύο φύλα.Απο εκει και πέρα όλα τα άλλα είναι μισογυνικες μπαρουφες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,497
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    https://www.iatropedia.gr/sex/telika...rgasmo/103453/

    ψαχνωντας, ευκολα στο διαδικτυο βλεπουμε οτι ο γυναικειος οργασμος δεν ειναι απαραιτητος οπως στους αντρες και μαλιστα δεν οφελει πουθενα την αναπαραγωγη.

    εγω θα συμπληρωσω οτι ενα πολυ μεγαλο ποσοστο των γυναικων, σημερα ειναι ανοργασμικες η δυσκολευονται να εχουν οργασμους λογω διαφορων ψυχολογικων ομως μια χαρα αναπαραγονται, για αυτον ακριβως τον λογο γιατι δεν τους ειναι απαραιτητος.
    παλι τις ιδιες ανοησιες που ελεγες και πριν, λες.
    και στους δυο στην απολαυση χρειαζεται.
    οχι στην τεκνοποιηση...
    οσον αφορα την τεκνοποιηση, χρειαζοταν τον καιρο που δεν ηξεραν πως γινεται η τεκνοποιηση, ωστε να το επιδιωκουν.
    ΑΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΕ ΗΔΟΝΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ. τοσο απλο ειναι....

    υ.γ. το λινκ που εβαλες, δεν γραφει καμια απο τις βλακειες που λες...

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    υπάρχει και το ταντρα που το κυριότερο είναι να ελέγχεις την εκσπερματωση

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    https://www.iatropedia.gr/sex/telika...rgasmo/103453/

    εγω θα συμπληρωσω οτι ενα πολυ μεγαλο ποσοστο των γυναικων, σημερα ειναι ανοργασμικες η δυσκολευονται να εχουν οργασμους λογω διαφορων ψυχολογικων ομως μια χαρα αναπαραγονται, για αυτον ακριβως τον λογο γιατι δεν τους ειναι απαραιτητος.
    Εμπειρικα ολα αυτα Νικο να υποθέσω ?

    Ωραιο θεματακι και αυτο παλι ...ετσι δωστε home work εργασια στο δυψασμενο λαο αυτου του φορουμ ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εμπειρικα ολα αυτα Νικο να υποθέσω ?

    ..
    χα χα!!
    τι πα να πει εμπειρικα;
    δηλαδη εαν ενας αστρονομος σου μιλα για την αφροδιτη θα πρεπει να εχει παει και σε αυτην;

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παλι τις ιδιες ανοησιες που ελεγες και πριν, λες.
    και στους δυο στην απολαυση χρειαζεται.
    οχι στην τεκνοποιηση...
    οσον αφορα την τεκνοποιηση, χρειαζοταν τον καιρο που δεν ηξεραν πως γινεται η τεκνοποιηση, ωστε να το επιδιωκουν.
    ΑΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΕ ΗΔΟΝΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ. τοσο απλο ειναι....

    υ.γ. το λινκ που εβαλες, δεν γραφει καμια απο τις βλακειες που λες...
    το λεει καθαρα στο τελος!!
    Φυσικά, μόνο και μόνο επειδή δεν έχει πλέον κάποιον «χρήσιμο» ρόλο από εξελικτικής/αναπαραγωγικής άποψης, δεν σημαίνει ότι ο γυναικείος οργασμός είναι άχρηστος. Απεναντίας! Το σεξ πρέπει πρώτα απ’ όλα να είναι απόλαυση και για τους δύο συντρόφους και αυτή είναι η κύρια χρησιμότητά του στον 21ο αιώνα.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,497
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το λεει καθαρα στο τελος!!
    Φυσικά, μόνο και μόνο επειδή δεν έχει πλέον κάποιον «χρήσιμο» ρόλο από εξελικτικής/αναπαραγωγικής άποψης, δεν σημαίνει ότι ο γυναικείος οργασμός είναι άχρηστος. Απεναντίας! Το σεξ πρέπει πρώτα απ’ όλα να είναι απόλαυση και για τους δύο συντρόφους και αυτή είναι η κύρια χρησιμότητά του στον 21ο αιώνα.
    ξυπνα παππουυυυυυυυ!!!! 2022!!!!
    εσυ, σαν μισογυνης και σκοταδιστης, απο το παραπανω, κατεληξες οτι τους ειναι αχρηστος.

    και οχι, δεν υπαρχουν γυναικες ανοργασμικες. υπαρχουν ομως πολλοι ανδρες ανικανοι να προσφερουν σε μια γυναικα, ικανοποιηση....

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. Οργασμος με μασαζ ποδιων..
    By Sakis290 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 05-11-2019, 23:05
  2. Γυναικείος οργασμός. 10 ερωτήσεις
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 23-08-2011, 10:55
  3. Πόνος αντί για οργασμός
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2010, 00:09
  4. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 01:33
  5. Αγχωλιτικα και οργασμος.
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 29-08-2008, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •