γυναικείος οργασμός είναι απαραίτητος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775

    γυναικείος οργασμός είναι απαραίτητος?

    θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας , αν τελικά χρησιμεύει σε κάτι ο γυναικείος οργασμός πχ στους άντρες βοηθάει στην τεκνοποίηση αλλά στις γυναίκες σε τι?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Είσαι σαν άστεγος που χρειάζεται άμεσα μια γκαρσονιέρα να στεγαστεί , για να μην πεθάνει από το κρύο κι εσύ ρωτάς αν θα ήταν καλύτερη επένδυση να αγοράσεις το empire state building στη Νέα Υόρκη ή to Burj Khalifa στο Ντουμπάϊ .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Είσαι σαν άστεγος που χρειάζεται άμεσα μια γκαρσονιέρα να στεγαστεί , για να μην πεθάνει από το κρύο κι εσύ ρωτάς αν θα ήταν καλύτερη επένδυση να αγοράσεις το empire state building στη Νέα Υόρκη ή to Burj Khalifa στο Ντουμπάϊ .

    δεν το κατάλαβα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,498
    και στους ανδρες καισ τις γυναικες, προσφερει ευχαριστηση. η τεκνοποιηση γινεται μονο αν υπαρξει συλληψη...
    ξερεις πολλους ανδρες να ψαχνουν σεξ για να τεκνοποιησουν και λες οτι βοηθαει στην τεκνοποιηση;
    αν θελουν αν τεκνοποιησουν, ψαχνουν συζυγο, οχι σεξ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Στις γυναικες ειναι απαραιτητος για την ευχαριστηση τους. Στους αντρες επισης ειναι πολυ σημαντικο να τον πετυχουν, για αυτο αλλωστε πολλες γυναικες προσποιουνται για να τους ευχαριστησουν οτι το πετυχαν :P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    πέρα από την ευχαριστήσει βοηθάει αλλού?

    @remedy
    εννοώ αν ο γυναικείος οργασμός βοηθάει ποιο γρήγορα στην απελευθέρωση του ωαριου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    πέρα από την ευχαριστήσει βοηθάει αλλού?

    @remedy
    εννοώ αν ο γυναικείος οργασμός βοηθάει ποιο γρήγορα στην απελευθέρωση του ωαριου
    Ανατομικα ο γυναικειος οργασμος θα μπορουσε να βοηθησει και στη συλληψη αλλα οχι στην απελευθερωση του ωαριου , το οποιο απελευθερωνεται μια συγκεκριμενη ημερα του μηνα και μενει ζωντανο μολις 2με 3 εικασιτετραωρα . Θα μπορουσε λοιπον να βοηθησει στη συλληψη αφου η μητρα παλεται κατα την πραγματωση του και επιφερει ηρεμια γαληνη και ισορροποια στο γυνακειο σωμα και ψυχολογια . Ειναι το ιδιο σημαντικη για τη σεξουαλικη ζωη οσο και του αντρα .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Ανατομικα ο γυναικειος οργασμος θα μπορουσε να βοηθησει και στη συλληψη αλλα οχι στην απελευθερωση του ωαριου , το οποιο απελευθερωνεται μια συγκεκριμενη ημερα του μηνα και μενει ζωντανο μολις 2με 3 εικασιτετραωρα . Θα μπορουσε λοιπον να βοηθησει στη συλληψη αφου η μητρα παλεται κατα την πραγματωση του και επιφερει ηρεμια γαληνη και ισορροποια στο γυνακειο σωμα και ψυχολογια . Ειναι το ιδιο σημαντικη για τη σεξουαλικη ζωη οσο και του αντρα .
    πως δηλαδή θα βοηθούσε στην σύλληψη? και ο άντρας πως θα μπορούσε να επωφεληθεί?
    μια γυναίκα μπορεί να επιτύχει και οργασμούς εκτός από το να διεγυρεται στα γενετικά όργανα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,498
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    πέρα από την ευχαριστήσει βοηθάει αλλού?

    @remedy
    εννοώ αν ο γυναικείος οργασμός βοηθάει ποιο γρήγορα στην απελευθέρωση του ωαριου
    εγω πιστευω πως ναι, γιατι το εχω τσεκαρει. αλλα δεν μπορω να το αποδειξω. δεν ξερω αν υπαρχει σχετικη ερευνα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,498
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Ανατομικα ο γυναικειος οργασμος θα μπορουσε να βοηθησει και στη συλληψη αλλα οχι στην απελευθερωση του ωαριου , το οποιο απελευθερωνεται μια συγκεκριμενη ημερα του μηνα και μενει ζωντανο μολις 2με 3 εικασιτετραωρα . Θα μπορουσε λοιπον να βοηθησει στη συλληψη αφου η μητρα παλεται κατα την πραγματωση του και επιφερει ηρεμια γαληνη και ισορροποια στο γυνακειο σωμα και ψυχολογια . Ειναι το ιδιο σημαντικη για τη σεξουαλικη ζωη οσο και του αντρα .
    οχι μια συγκεκριμενη μερα. αυτη η μερα, ειναι μεσα +- 2 μερες, δλδ μεσα σε ενα διαστημα 4-5 ημερων. αυτες οι κινησεις που λες, εγω ισχυριζομαι οτι εχουν να κανουν ΚΑΙ με την απελευθερωση του ωαριου. το εχω τσεκαρει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι μια συγκεκριμενη μερα. αυτη η μερα, ειναι μεσα +- 2 μερες, δλδ μεσα σε ενα διαστημα 4-5 ημερων. αυτες οι κινησεις που λες, εγω ισχυριζομαι οτι εχουν να κανουν ΚΑΙ με την απελευθερωση του ωαριου. το εχω τσεκαρει.
    ε αυτο εννοω μια συγκεκριμενη ημερα με +- 2-3 μερες , δεν απαλευθερωνεται το ωαριο ολο το μηνα αλλα περιπου στη μεση του εμμηνορυσιακος κυκλου . Δεν ξερω αμα η μητρα παλεται ως απορροια του γυνακειου οργασμου και οταν γινεται η απαλευθερωση του ωαριου αλλα σιγουρα παλεται ως αποτελεσμα οργασμου (οχι μονο κολπικου αλλα και κλειτοριδικου) και εκτος γονιμων ημερων . Παραυτα ενω ειναι ευκολα να ανακαλυψεις τις γονιμες μερες ενος κυκλου και απο απλα μαθηματικα αλλα και απο σωματικα συμπτωματα ειναι αρκετα δυσκολα να καταλαβεις τη συγκεκριμενη στιγμη που απελευθερωνεται το ωαριο απο τις ωοθηκες . Φυσικα στη δικη μου ηλικια μπορει να υπαρξουν και κυκλοι χωρις να γινει ωορηξια αλλα να υπαρχουν κανονικα τα συμπτωματα των γονιμων ημερων .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω πιστευω πως ναι, γιατι το εχω τσεκαρει. αλλα δεν μπορω να το αποδειξω. δεν ξερω αν υπαρχει σχετικη ερευνα.
    έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα κάτι σχετικό, αλλά δεν ξέρω αν έχουν γίνει δοκιμές
    όταν μια γυναίκα είναι στην εμμηνόπαυση ή και έγκυος μπορεί να έχει οργασμό?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Γιατί ενδιαφέρεσαι θεματοθέτη ;;; Τι σε απασχολεί το ζήτημα ;; Κάνεις σεξ καθημερινά με κάποιες και έχεις την απορία αν έχουν οργασμούς ή όχι ; Αυτό είναι το πρόβλημά σου ;;
    Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση ;; Κάθε πότε θέλει σέρβις ένα σκάφος 150 μέτρων ; Πόσο κοστίζει ; Που μπορώ να το κάνω ; Δεν έχω βέβαια ούτε φουσκωτό στρώμα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Γιατί ενδιαφέρεσαι θεματοθέτη ;;; Τι σε απασχολεί το ζήτημα ;; Κάνεις σεξ καθημερινά με κάποιες και έχεις την απορία αν έχουν οργασμούς ή όχι ; Αυτό είναι το πρόβλημά σου ;;
    Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση ;; Κάθε πότε θέλει σέρβις ένα σκάφος 150 μέτρων ; Πόσο κοστίζει ; Που μπορώ να το κάνω ; Δεν έχω βέβαια ούτε φουσκωτό στρώμα.

    ως προς τι τέτοια επίθεση? κακό είναι που ρωτάω για να ξέρω? !!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,498
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα κάτι σχετικό, αλλά δεν ξέρω αν έχουν γίνει δοκιμές
    όταν μια γυναίκα είναι στην εμμηνόπαυση ή και έγκυος μπορεί να έχει οργασμό?
    παντα μπορει να εχει οργασμο....

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οργασμος με μασαζ ποδιων..
    By Sakis290 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 05-11-2019, 23:05
  2. Γυναικείος οργασμός. 10 ερωτήσεις
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 23-08-2011, 10:55
  3. Πόνος αντί για οργασμός
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-12-2010, 00:09
  4. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 01:33
  5. Αγχωλιτικα και οργασμος.
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 29-08-2008, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •