Καλπροτεκτινη κ ευερεθιστο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Καλπροτεκτινη κ ευερεθιστο

    Εχει κανεις εμπειρια απο εξεταση καλπροτεκτινης κοπρανων κ συμπτωματα ευρεθιστου εντερου;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ναι , είχα κανει. Μια απλη εξέταση με δείγμα κοπρανων είναι.

  3. #3
    Εκανα κ εγω κ βγηκε αυξημενη κ εχω πανικοβληθει. Εχω εδω κ ενα μηνα συμπτωματα ευρεθιστου εντερου κ μ λεγαν οι γιατροι να μην ανησυχώ καθοτι πασχω απο σωματοποηση κ διαταραχη αγχους, αλλα εκανα προληπτικά κ βγηκα πανω απο την τιμη οριου 50 κ εχω πανικοβληθει.
    Ειμαι κ νοσοφοβικος. Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο στρεςς αυξημενη ;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Kousto View Post
    Εκανα κ εγω κ βγηκε αυξημενη κ εχω πανικοβληθει. Εχω εδω κ ενα μηνα συμπτωματα ευρεθιστου εντερου κ μ λεγαν οι γιατροι να μην ανησυχώ καθοτι πασχω απο σωματοποηση κ διαταραχη αγχους, αλλα εκανα προληπτικά κ βγηκα πανω απο την τιμη οριου 50 κ εχω πανικοβληθει.
    Ειμαι κ νοσοφοβικος. Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο στρεςς αυξημενη ;
    Δεν γνωρίζω καθόλου για αυτήν την εξέταση.. Απλά θα σου πω κάτι... Μην πανικοβαλεσαι όσο γίνεται.. Ηρεμησε.. Εχω και εγώ θέματα με το στομάχι μου και ώρες ώρες παει να με πιασει πανικος προσπαθω να το καταπολέμησω... Το στρες κάνει πολλα και άσχημα παιχνιδια στο Σώμα μας.. Ηρεμησε.. Όλα θα πανε καλα

  5. #5
    Εχω δει παλιοτερο σου θρεντ και ήθελα να σου πω κάτι. Αν έχεις αγκυλοπιτικη και κάνεις ένεση υπάρχει πςριπτωση το έντερο σου να είναι επηρεασμένο από την ένεση.. Ρώτησε τον γιατρό σου. Γνωρίζω άτομο που του συναιβει αυτο. Δηλαδή μπορεί να ειναι παρενεργεια της ενεσης

  6. #6
    Σε ευχαριστώ Χριστίνα, ναι κανω βιολογικους παραγοντες λογο αγκυλοποιητικης πολλα χρονια. Δεν ειχα ποτε τετοια παρενέργεια κ κανω το ιδιο φαρμακο πολλα χρονια. Γι αυτο εκανα την εξεταση καλπροτεκτινη κ βγηκε πανω απο το οριο δλδ οτι εχω φλεγμονη.
    Δεν βγαζω ακρη, 2 χρονια ταλαιπωρουμαι με γιατρους εξετασεις κ αγωνια.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Kousto View Post
    Σε ευχαριστώ Χριστίνα, ναι κανω βιολογικους παραγοντες λογο αγκυλοποιητικης πολλα χρονια. Ο φιλος σου ειχε παρενεργεια φουσκωματα στα εντερα η εννοεις οτι βγήκε η εξεταση επηρεασμενη λογο πάθησης-ενεσης;
    Είχε διάρροια μαζί με αίμα και βρήκε τελικά μαζί με τον γιατρό του ότι ήταν απο την ένεση που έκανε για την αγκυλοπιτικη και του περασε μετά απο λίγο καιρό.ρωτησε τον γιατρό σου μήπως έχει κάποια σχέση η θεραπεία που κάνεις για την αγκυλοπιτικη με το έντερο

  8. #8
    Δεν εχει σχεση η ενεση, απεναντιας την χρησιμοποιούν και για φλεγμονες εντερου περαν της αγκυλοποιητικης παθησης.παρολαυτα θα το ρωτησω το ρευματολογο μου. Εγω εχω δυσκοιλιοτητα πλεον ενω δεν ειχα ποτε στο παρελθον συν ξινιλες στο στομα κ δυσπεψια.Ευχαριστώ για την πληροφορια κ ευχομαι να νοιωσεις καλά σύντομα.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Kousto View Post
    Δεν εχει σχεση η ενεση, απεναντιας την χρησιμοποιούν και για φλεγμονες εντερου περαν της αγκυλοποιητικης παθησης.παρολαυτα θα το ρωτησω το ρευματολογο μου. Εγω εχω δυσκοιλιοτητα πλεον ενω δεν ειχα ποτε στο παρελθον συν ξινιλες στο στομα κ δυσπεψια.Ευχαριστώ για την πληροφορια κ ευχομαι να νοιωσεις καλά σύντομα.
    Πραγματικά ευχομαι και εσυ να νιώσεις πολυ συντομα καλά και υγιείς και να μην ταλαιπωρηθεις άλλο. Να εισαι καλα

Similar Threads

  1. Ευερεθιστο εντερο ΣΕΕ
    By Thomdimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 06-02-2023, 22:21
  2. ευερεθιστο εντερο?
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-04-2020, 18:17
  3. Ενοχλητικοί εμετοί. Ευερέθιστο έντερο;;
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 05-11-2019, 04:03
  4. Ευερέθιστο έντερο
    By Νελ in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 20
    Last Post: 04-05-2014, 17:36
  5. αγχοσ κ ευερεθιστο εντερο
    By afroxilanthi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 19-03-2014, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •