Γνωμη χαπιου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17

    Γνωμη χαπιου

    Καλησπερα παιδια,
    Ταλαπωριεμαι εδω και 1 μιση χρονο με γοπ και σημερα αφου πηγα σε νεο γιατρο μου εγραψε να παρω oroperidys για 14 μερες μαζι με τα pariet που παιρνω,
    Εκανα την βλακεια και διαβασα το φυλλο οδηγιων του oroperidys και στις παρενεργειες αναφερει διαφορα για καρδιολογικα προβληματα και επειδη απο τοτε που επαθα την γοπ,την οποια την εχω καθε μερα, με εχει κανει αρρωστοφοβικο λογω των συμπτωματων που συνεπαγονται εχω ανχωθει.
    Τα εχει παρει κανεις?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Καμια βοηθεια παιδια παιζει? Ειχα ταχυπαλμια για καμια ωρα επαιζε στο 85-99 ολη την ωρα ενω στην αρχη αφου πηρα το χαπι και εφαγα ηταν στο 93-99 για κανα μισαωρο και δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι παρενεργεια η απο το ανχος μου που το σκεφτομουν

  3. #3
    Φίλε Γιώργο, όσο το σκέφτεσαι τόσο πιο πολύ θα σε επηρεάζει. Το ξέρω δεν σου ειπα κάτι καινούργιο. Τον εαυτό μκυ προσπαθώ να πείσω και εγώ αλλά καταβαθος ξέρεις ότι είναι το άγχος σου . Και εγώ τώρα έφαγα γεμάτα για βραδγ έχω ξαπλώσει εδώ και δύο ώρες και έχω καψιμο στο στερνο . Υποφέρω αλλά ξέρω ότι έχω καούρες αλλά βάζω με το μυαλό μου τα χειρότερα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Καλημέρα Γιώργο. Λυπάμαι που έχεις τέτοια ταλαιπωρία. Τα χάπια που αναφέρεις δεν τα ξέρω. Εγώ παίρνω αλλα για το ίδιο πρόβλημα. Αν σε πιάνουν μια χαρά αν βλέπεις ότι δεν σε πιάνουν πες το στο γιατρό σου να στα αλλάξει. Επίσης επειδή έχω περάσει από αυτή τη φάση και τώρα πάλι τα ίδια περνάω γιατί αρρωστησα και αναγκάστηκα να παρω αντιβίωση και πολλά έξτρα χάπια και με έχουν πιάσει πάλι έκτακτες πρέπει να ηρεμήσουμε. Ας διαβάζουμε τις οδηγίες αλλα δεν πάει να πει ότι θα τα παθεις οπωσδήποτε. Είναι μια έξτρα βοήθεια αν νιώσεις κάτι να ξέρεις από που προήρθε πχ και να σταματήσεις ότι παίρνεις και σε ενοχλεί. Επίσης να ξέρεις ότι μια μάχη με το στομάχι είναι συνεχής και χρειάζεται πολύ δύναμη και επιμονή για το να τρως σωστά και να μη παρεκκλίνεις από το σωστό φαγητοδρομο.κανε υπομονή και όλα θα πάνε καλά και στο λέω εγώ που έχω πάθει φρίκη τους τελευταίους 7μηνες επειδή καταπίνω και πονάω. Και είναι τέρμα τρομακτικό. Κάνε κουράγιο θα περάσει. Δεν θα πάθουμε τίποτα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Καλημερα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
    Ταλαιπωρουμαι 1μιση χρονο συνεχομενα με γοπ και ναι ξερω τι δυναμη και επιμονη χρειαζεται οπως και οτι τρωω σωστα ολο αυτο το διαστημα.Παρατηρησα οτι χτες π ειχα παει σε κατι γενεθλεια και πριν φαω πηρα το καινουργιο χαπι μου και δεν το σκεφτηκα καν, ημουν πολυ καλυτερα. Βεβαια οταν γυρισα αρχισα παλι να σκεφτομαι και να ακουω τους παλμους αλλα παλεψα να το βγαλω απο το μυαλο μου.
    Γενικα βλεπω μια καλυτερευση με την παλινδρομηση και με τον κομπο που ειχα στο λαιμο αυτο το διαστημα με αυτο το εξτρα χαπι, ελπιζω να πανε ολα καλα.
    Πραγματικα ευχομαι να βρεις και εσυ την ακρη που θα την βρεις και να το προσπερασεις!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Σε ευχαριστω,ναι ναι το ξερω και προσπαθω να το πολεμησω με την σκεψη πολυ.Επισης δεν πρεπει να ξαπλωνεις το βραδυ αμεσως αφου φας.Εδω και 1μιση χρονο καθημερινα ξαπλωνω μετα απο 2 ωρες το λιγοτερο αφου φαω και σχετικα δεν εχω προβληματα το βραδυ απλως μικροενοχλησεις οπως κανενα ρεψιμο η τιποτα τσιμπηματα περα δωθε που κανει οισοφαφος.Και γενικα μπορω να πω οτι κοιμαμαι μια χαρα και μου ειπε η γιατρος οτι ειναι καλο αυτο που δεν ξυπνας το βραδυ διοτι το προβλημα δεν ειναι παθολογικο αλλα λειτουργικο.

    Αυτο παει στον/στην lunar

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    10
    Χαίρετε
    Έχω αλλάξει το effexor με seroxat. Δε νιώθω καλά, ζαλιζομαι. Φταίει το κόψιμο του effexor? Θα περάσει? Παρακαλώ όποιος γνωρίζει...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by KIARA1 View Post
    Χαίρετε
    Έχω αλλάξει το effexor με seroxat. Δε νιώθω καλά, ζαλιζομαι. Φταίει το κόψιμο του effexor? Θα περάσει? Παρακαλώ όποιος γνωρίζει...
    Καλημερα,δυστυχως δεν τα γνωριζω τα χαπια αυτα,καλο θα ειναι να ενημερωσεις τον γιατρο για οτιδηποτε νιωθεις.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    10
    @Γιωργος90. Ευχαριστώ. Μάλλον θ πρέπει ν ρωτήσω όντως τον γιατρό.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by KIARA1 View Post
    @Γιωργος90. Ευχαριστώ. Μάλλον θ πρέπει ν ρωτήσω όντως τον γιατρό.

    Να σαι καλα,ενημερωσε τον γιατρο αμεσως μην το καθυστερησεις.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    10
    Δυστυχώς, δεν μπορώ ν τον βρω τον γιατρό στο τηλέφωνο. Οπότε απλά περιμένω...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by KIARA1 View Post
    Δυστυχώς, δεν μπορώ ν τον βρω τον γιατρό στο τηλέφωνο. Οπότε απλά περιμένω...
    Καλεσε αυριο το πρωι,δυσκολα για Σ/κ

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    10
    Εντάξει, Θ τον πάρω το πρωί, αν και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι από το κόψιμο του effexor

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    10
    Δεν περνάει ούτε με μισό Ζάναξ, Θ πάρω ένα ολοκληρο

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by KIARA1 View Post
    Δεν περνάει ούτε με μισό Ζάναξ, Θ πάρω ένα ολοκληρο
    Ενημερωσε τον γιατρο ομως!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μια γνώμη
    By Iwsif95 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 19
    Last Post: 31-12-2021, 23:57
  2. !!!!Γνώμη!!!!
    By Sofsof21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 29-08-2020, 10:40
  3. Γνώμη?
    By fotini29 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-2012, 08:46
  4. Μια γνώμη
    By Eve1979 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 34
    Last Post: 29-04-2012, 20:49
  5. Διακοπή χαπιού
    By xmpoukai in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-04-2008, 20:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •