Έχετε κάνει το εμβόλιο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 151
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σήμερα στη σχολή μου ήμασταν 12 εμβολιασμένα άτομα και επειδή ένα άτομο ήρθε σε επαφή με θετικο σε covid κάναμε και οι 12 ραπιντ αν και εμβολιασμένοι και βρεθήκαμε όλοι αρνητικοί...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Θα γίνει λοκνταουν λέτε; Για τους ανεμβολιαστους;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Θα γίνει λοκνταουν λέτε; Για τους ανεμβολιαστους;
    Eγώ πιστεύω μετα τα Θεοφάνεια θα μας κλεισουν όλους..... σαν τα προβατα σε μαντρι!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Μέσα στον Δεκέμβρη κάνω την τρίτη δοση.Φοβάμαι τον ιό περισσότερο από κάθε εμβόλιο.Επίσης έχω κάνει ,εγώ όπως και τα παιδιά μου,οτιδήποτε εμβόλιο κυκλοφορεί από την ηλικία των τριών μηνών.Είναι τουλάχιστον υποκριτικό να λέμε ότι αμφισβητούμε τα εμβόλια.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Αντρέα, όλα καλά θά πάνε, έχεις αποφύγει τά χειρότερα (κορονοιο) για τήν ώρα. Θέλω νά σού πω ότι αν έχεις γενικά πρόβλημα υγείας, είναι πάρα πολύ πιθανόν ο κορονοιος νά σε έκανε κομμάτια. Να είχες βάρος στα πνευμόνια να εβηχες νά μήν είχες γεύση όσφρηση καί όλα τά γνωστά. Τώρα κανείς δέκατα, ο οργανισμός αντιδρά και αυτό είναι καλό, θά έχεις αντισώματα μετά. Πάρε ένα ντεπονακι αν θες καί πέσε για ύπνο ήρεμος. Όλα καλά.
    Δίκιο έχεις!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Eγώ πιστεύω μετα τα Θεοφάνεια θα μας κλεισουν όλους..... σαν τα προβατα σε μαντρι!
    Εγώ πιστεύω πριν τα Χριστούγεννα, μακάρι να βγω ψεύτης, θέλω σαν άνθρωπος και εγώ όπως και όλοι να βγω να κάνω την βόλτα μου να νιώσω λίγο Χριστούγεννα, τα παιδιά να έρθουν να μου πουν τα κάλαντα να απολαύσω το καφεδάκι μου έστω και μόνος μου σε μια καφετέρια, ακούγοντας χριστουγεννιάτικα τραγούδια και βλέποντας, μακάρι έξω τη νιφαδα να πέφτει και υγεία βέβαια σε όλους!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Έχω την εντύπωση πως αν ήταν Σεπτέμβριος τώρα θα είχανε κανει λοκντάουν. επειδή σε ένα μήνα είναι τα Χριστούγεννα δεν μας κλείνουν να κινηθεί η οικονομία όσο κινηθεί, αλλά μετά τις γιορτές αν είμαστε στο ίδιο επίπεδο και χωρίς ανταπόκριση στον εμβολιασμό θα το κάνουν πιστεύω.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Προσωπικά πιστεύω έχει ήδη συμφωνηθεί απλά δεν μας το λένε θα έρθει πάλι τελευταία στιγμή ο κουλης με διάγγελμα, και για τον ιό το ξέρανε πριν έρθει και το είχαν υπογράψει το 2019 όλοι μαζί.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Βρίζω την κατάθλιψη από το πρωί μέχρι το βράδυ γιατί δεν με αφήνει να κάνω ότι και οι άλλοι άνθρωποι αλλά ποιο το αποτέλεσμα;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Βρίζω την κατάθλιψη από το πρωί μέχρι το βράδυ γιατί δεν με αφήνει να κάνω ότι και οι άλλοι άνθρωποι αλλά ποιο το αποτέλεσμα;
    Τι ειναι αυτό που θα ήθελες να κανεις και δεν σε αφήνει;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι ειναι αυτό που θα ήθελες να κανεις και δεν σε αφήνει;
    Tο εμβόλιο αυτή τη στιγμή . Γιατί βάζω σε κίνδυνο και την ζωή μου και των άλλων. Πήγα να το κάνω και είχα πολλούς παλμους, φοβήθηκα. Το χειρότερο φοβάμαι το μετά, μην βάλω ιδέες και γυρίζω στους καρδιολογους. Αφού δεν μπορώ θα καθίσω μέσα στο σπίτι.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Tο εμβόλιο αυτή τη στιγμή . Γιατί βάζω σε κίνδυνο και την ζωή μου και των άλλων. Πήγα να το κάνω και είχα πολλούς παλμους, φοβήθηκα. Το χειρότερο φοβάμαι το μετά, μην βάλω ιδέες και γυρίζω στους καρδιολογους. Αφού δεν μπορώ θα καθίσω μέσα στο σπίτι.
    Πόσο χρονών είσαι; Πάσχεις από ΙΔΨ και φοβασαι; Εχεις ιστορικό που να δημιουργεί το υπόβαθρο του φόβου ή απλώς φοβάσαι λογω της ΙΔΨ;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Πόσο χρονών είσαι; Πάσχεις από ΙΔΨ και φοβασαι; Εχεις ιστορικό που να δημιουργεί το υπόβαθρο του φόβου ή απλώς φοβάσαι λογω της ΙΔΨ;
    Ιδψ δεν ξέρω αν έχω , τουλάχιστον κανείς δεν μου το χει πει ποτέ, για κατάθλιψη ξέρω. Λες να είναι όλα αυτά ιδεοληψία, μπορεί.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Ιδψ δεν ξέρω αν έχω , τουλάχιστον κανείς δεν μου το χει πει ποτέ, για κατάθλιψη ξέρω. Λες να είναι όλα αυτά ιδεοληψία, μπορεί.
    Δεν ξέρω αν πασχεις απο ΙΔΨ απλώς όταν αναφέρθηκες στις ιδέες σκέφτηκα μηπως πάσχεις απο ΙΔΨ. Είναι πως το βλέπει ο καθένας. Εγώ γιατί έκανα εμβόλιο ξέρεις; Για να μπορώ να γυμνάζομαι για κανένα άλλο λόγο, ούτε για τον covid ούτε για τιποτα άλλο. Ο λόγος που το έκανα ήταν για να μπορώ να κάνω προπονηση καθε ημέρα χωρις να χρειάζεται ανα δύο ημέρες να στηθω σε μια ουρά για να κάνω ένα ράπιντ και ανα δυο μέρες να τρωω το διωρο μου έτσι. Ούτως ή άλλως είπαν χθες, πως η αποδοτικότητα του εμβολίου στην μετάδοση της μετάλλαξης δελτα έχει μειωθεί 40%.

    Εγώ ας πούμε δεν θα μπορούσα να έπασχα από κατάθλιψη και να μην έκανα εμβόλιο αν ο ανεμβολιασμός με κρατούσε μέσα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Τραβάμε αυτό που τραβάμε με τις παρενέργειες του εμβολίου, ο καθένας σε διαφορετικό βαθμό, έχω ένα φίλο που δεν είχε την παραμικρή παρενέργεια, εγώ ακόμη να συνέλθω τελείως έπεσαν τα δέκατα τώρα έχω πονοκέφαλο, αλλά να έχει αποτελεσματικότητα το εμβόλιο και εγώ ναι μεν το έκανα σκεφτόμενος την προστασία μου αλλά κυρίως το σκεφτόμουν για την διευκόλυνση στην καθημερινότητα μου, την διευκολυνση σαν εμβολιασμενος

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με πόσους/πόσες έχετε κάνει σεξ..
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 22-06-2021, 01:29
  2. εχετε κανει χρηση mdma?
    By george20 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 18
    Last Post: 17-09-2015, 11:53
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  4. Έχετε κάνει εγκεφαλογράφημα?
    By VinceX in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 06-02-2010, 13:54
  5. Τί τρώτε όσοι έχετε κάνει δακτύλιο?
    By cyanide in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2009, 03:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •