Έχετε κάνει το εμβόλιο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 151
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900

    Έχετε κάνει το εμβόλιο;

    Παιδιά φοβάμαι να το κάνω. Δεν είμαι διόλου αρνητρια, τουναντίον,η κατάθλιψη δεν με αφήνει. Εσείς πώς τα καταφέρατε; σας παρακαλώ δώστε μου λίγο θάρρος . Να καθίσω σπίτι , να μην πηγαίνω πουθενά δεν ξέρω τι να κάνω , φοβάμαι το ίδιο και το εμβόλιο και τον κορονοιο. Μέτα θα έχω σκέψεις άσχημες και τι θα γίνω. Εσείς τι λέτε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Εγώ δεν το έχω κάνει. Όταν φτάσει ο κόμπος στο χτένι και αναγκαστώ δυστυχώς...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Παιδιά φοβάμαι να το κάνω. Δεν είμαι διόλου αρνητρια, τουναντίον,η κατάθλιψη δεν με αφήνει. Εσείς πώς τα καταφέρατε; σας παρακαλώ δώστε μου λίγο θάρρος . Να καθίσω σπίτι , να μην πηγαίνω πουθενά δεν ξέρω τι να κάνω , φοβάμαι το ίδιο και το εμβόλιο και τον κορονοιο. Μέτα θα έχω σκέψεις άσχημες και τι θα γίνω. Εσείς τι λέτε;
    εγω φοβαμαι πιο πολυ τον κορονοιο και το εκανα. σε λιγο θα ληξει και το εξαμηνο και θα κανω και τριτο.
    φοβαμαι τις αναμενομενες παρενεργειες αλλα οχι τις εξωτικες. οι πιθανοτητες τους ειναι μικροτερες απο το να παθεις ατυχημα και ασυγκριτα μικροτερες απο το να αρρωστησεις.

    αν κλειστεις μεσα, για ποσο θα κλειστεις; ο κορονοιος, προς το παρον δεν φευγει. αν αλλαξουν τα δεδομενα, βλεπουμε...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Εγώ δεν το έχω κάνει. Όταν φτάσει ο κόμπος στο χτένι και αναγκαστώ δυστυχώς...
    Νομίζω πως έχει φτάσει ο κόμπος στο χτενι

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    9
    Εγω που ειμαι το αγχος υγειας με ποδια το εκανα και μετα τη πρωτη δοση πηγαινα σε γιατρους νοσοκομεια για μερες γτ νομιζα οτι κατι θα παθω σιγουρα(η τρομοκρατια των σοσιαλ βλεπεις)σιγουρευτηκα οτι ειμαι υγιέστατη και μετα απο ενα μηνα χαλαρωσα και πηγα στις 6 βδομαδες τελικα και εκανα και τη δευτερη δοση ειχα ενα αγχος τις πρωτες μερες και σιγα σιγα σταματησα να το σκεφτομαι και να μην διαβαζω τιποτα και καπως ετσι το προχωραω και γω…σε καταλαβαινω ειναι δυσκολο ειδικα οταν υπαρχει αυτος ο διαχωρισμος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Αύριο το πρωί θα το κάνω και ο Θεός βοηθός, μια προσευχή όσοι θέλετε να παν όλα καλά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Καί εγώ πολύ φοβόμουν, πάρα πολύ.
    Αλλά παρακολουθούσα μία γιατρό στα σοσιαλ που πολλές φορές μίλαγε για τά εμβόλια καί τό συγκεκριμένο εμβόλιο καί ηρεμούσα. Διαβαζα καί τίς έρευνες που όλες δείχνουν υπέρ τού εμβολίου καί ηρεμησα πήγα καί τό έκανα.
    Τίποτα από αυτά που σκεφτόμουν δεν έπαθα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    21
    Νομίζω κάθε νοήμων άνθρωπος φοβάται, απλά εμείς περισσότερο. Κανένας δε θέλει να ρισκάρει τη σωματική του ακεραιότητα. Ο χωρισμός σε στρατόπεδα υπέρμαχων & αρνητών κατ' εμέ είναι τουλάχιστον βλακώδης. Καλώς ή κακώς όποιος θέλει να έχει μία σχετική και πάλι ελευθερία κινήσεων το κάνει. Μυοκαρδίτιδες άνω των 30 σπανίζουν, αλλά και κάτω των 30 είναι ήπιες. Θρομβώσεις τα περισσότερα διαθέσιμα εμβόλια στην Ελλάδα δεν κάνουν. Τώρα αν κάποιος φοβάται την θρομβοπενία μπορεί κάλλιστα να ελέγξει τα αιμοπετάλιά του λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό και να προλάβει το οτιδήποτε αρνητικό. Με καθαρά φιλική διάθεση όλα αυτά, μιας κι ούτε εγώ ήθελα να κάνω κανένα εμβόλιο με το μαχαίρι στο λαιμό (πόσο μάλλον στα 26 μου).

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Εγω που ειμαι το αγχος υγειας με ποδια το εκανα και μετα τη πρωτη δοση πηγαινα σε γιατρους νοσοκομεια για μερες γτ νομιζα οτι κατι θα παθω σιγουρα(η τρομοκρατια των σοσιαλ βλεπεις)σιγουρευτηκα οτι ειμαι υγιέστατη και μετα απο ενα μηνα χαλαρωσα και πηγα στις 6 βδομαδες τελικα και εκανα και τη δευτερη δοση ειχα ενα αγχος τις πρωτες μερες και σιγα σιγα σταματησα να το σκεφτομαι και να μην διαβαζω τιποτα και καπως ετσι το προχωραω και γω…σε καταλαβαινω ειναι δυσκολο ειδικα οταν υπαρχει αυτος ο διαχωρισμος
    Κάπως έτσι και γω , νομίζω πως δεν θα αφήσω ειδικότητα για ειδικότητα μετά. Καταραμένη κατάθλιψη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Το έκανα το εμβόλιο πριν λίγα λεπτά αγχοθηκα τώρα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Και μη ξεχάσω πείτε το και στον Ευαγγελάτο το ίδιο κάναμε[emoji3][emoji16][emoji23]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Το έκανα το εμβόλιο πριν λίγα λεπτά αγχοθηκα τώρα!
    Μην βάζεις τίποτα στο μυαλό σου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Και μη ξεχάσω πείτε το και στον Ευαγγελάτο το ίδιο κάναμε[emoji3][emoji16][emoji23]
    Για μας είναι αγώνας δρόμου, ψέματα;

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Εγώ έκανα πριν μερικές μέρες την 3η δόση. Μόνο σε αυτή τη δόση "ζορίστηκα" λιγάκι, καθώς το βράδυ με έπιασε ρίγος και κρύωνα. Την άλλη μέρα το πρωί αισθανόμουν κομμάτια στη δουλειά αλλά μετά από 3-4 ώρες όχι μόνο συνήλθα για τα καλά αλλά πήγα και γυμναστήριο.

    Υ.Γ. Στις 2 πρώτες δόσεις δεν είχα συμπτώματα. Pfizer έχω κάνει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Deploy View Post
    Εγώ έκανα πριν μερικές μέρες την 3η δόση. Μόνο σε αυτή τη δόση "ζορίστηκα" λιγάκι, καθώς το βράδυ με έπιασε ρίγος και κρύωνα. Την άλλη μέρα το πρωί αισθανόμουν κομμάτια στη δουλειά αλλά μετά από 3-4 ώρες όχι μόνο συνήλθα για τα καλά αλλά πήγα και γυμναστήριο.

    Υ.Γ. Στις 2 πρώτες δόσεις δεν είχα συμπτώματα. Pfizer έχω κάνει.
    Deploy λέω στον εαυτό μου δεν είναι τίποτα αλλά το υποσυνείδητο μου δεν το καταλαβαίνει.

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με πόσους/πόσες έχετε κάνει σεξ..
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 22-06-2021, 01:29
  2. εχετε κανει χρηση mdma?
    By george20 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 18
    Last Post: 17-09-2015, 11:53
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  4. Έχετε κάνει εγκεφαλογράφημα?
    By VinceX in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 06-02-2010, 13:54
  5. Τί τρώτε όσοι έχετε κάνει δακτύλιο?
    By cyanide in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2009, 03:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •