Μητέρα - σύζυγος - γυναίκα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 117
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Με τον άλλον δεν πήγα γιατί με τον άντρα μου είχα πρόβλημα. Όπως είπα δεν ξέρω γιατί συνέβη ακριβώς. Ίσως ήταν λίγο από όλα. Ψυχολογικά διένυα την δυσκολότερη περίοδο.
    Τα κιλά μου πριν την εγκυμοσύνη ήταν 57-60. Στις εγκυμοσύνες είχα πάρει 20-25 κιλά στην κάθε μία. Εκτός από τα παραπάνω κιλά υπήρχε και η σχετική χαλαρώτητα... Κατάφερα και έφτασα στα 62-63 κιλά πλέον.
    Δεν είχα μάθει ποτέ να μην είμαι περιποιημένη. Απλά με τον καιρό το είχα παραμελήσει και όταν το συνειδητοποίησα έπεσα πολύ. Προσωπικά το να μπορέσω να φορέσω ξανά παλιά μου ρούχα ήταν μεγάλη ευτυχία.

  2. #17
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ξέρεις καμιά άλλη ταινία για την περίπτωσή μου ;;;;;;
    Το σκληρό πουλί της νιότης του Τενεσί Γουίλιαμς, ταινία του 62 , παίζει και ο Πολ Νιούμαν.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Παυλινα καλημερα . Φυσικα και δεν σε κρινω και κανεις δεν εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο . Γενικοτερα οταν λεω οτι οταν αγαπας καποιον δεν μπορεις να κανεις κατι ερωτικο με καποιον αλλο , εγκειται κυριως στο οτι δεν θα αντεχα να βλεπω τον ανθρωπο μου και να νοιωθω πως με καποιο τροπο τον κοροιδευω υποτιμωντας τον με αυτο τον τροπο , αλλα φυσικα παντα μιλαω για τα δικα μου μετρα και σταθμα . Σκεφτηκες ποτε να του αποκαλυψεις την ερωτικη σου περιπετεια ή αυτο ειναι κατι που δεν το εχεις καθολου στο μυαλό σου ?
    η αληθεια ειναι οτι οταν τα ξαναβρηκαμε και νοιωσαμε τον ερωτα μας με τον συντροφο μου ειχαμε συζητησει μηπως κανουμε σεξ με αλλους ερωτικους παρτενερ για 2-3 φορες , , οχι μαζι , αλλα αμα καθοταν κατι στον καθενα να το εκανε . Επειτα απο σκεψη ομως και γενικα οταν το καναμε εικονα το απορριψαμε μετα παρρησιας και οι δυο . Βεβαια αλλα ζευγαρια το κανουν και τους παει γαντι . Δεν κρινω ποτε κανεναν για το τι κανει στο κρεββατι του με το συντροφο του .
    Η αλήθεια είναι ότι όσο πιο καλά μας πάνε τα πράγματα ( μικρές νίκες της καθημερινότητας είτε σαν οικογένεια είτε σαν ζευγάρι ) τόσο λιγότερη διάθεση έχω για σεξ με τον άλλον. Παρατήρησα ότι όταν υπάρχει κάπου άγχος και στρες τότε αισθάνομαι ότι θέλω. Δεν ξέρω εάν ισχύει απλά νομίζω κάτι τέτοιο γίνεται.

    Έχω σκεφτεί πολλές φορές να του το πω. Όχι να του αναφέρω ότι έγινε κάτι αλλά πως θα του φαινότανε άμα είχαμε ερωτικές επαφές με άλλους. Δεν το έκανα φυσικά γιατί δεν ξέρω εάν υπάρχει τρόπος να πεις κάτι τέτοιο χωρίς να γίνει παρεξηγήσιμο και δεν θέλω να χαλάσουμε την ηρεμία μας τώρα που είμαστε καλά. Άσε που ούτε εγώ αισθάνομαι την ανάγκη να πάω με άλλους. Το θεωρώ πολύ έξω από τα νερά μου.

    Εσείς που το συζητήσατε για σεξ με άλλα άτομα γιατί τελικά το απορρίψατε; Έχετε οικογένεια;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    ειχαμε συζητησει μηπως κανουμε σεξ με αλλους ερωτικους παρτενερ για 2-3 φορες , , οχι μαζι
    Μία ιστορία , άκουσα κάποτε , για ζευγάρι , που το έκαναν με άλλα ζευγάρια , μαζί ,ταυτόχρονα. Πήγαιναν σε μεγάλο δωμάτιο για 4 , όλοι μαζί και έκαναν σεξ με τους συζύγους του άλλου ζευγαριού, όλοι μαζί ταυτόχρονα , στο ίδιο μεγάλο κρεβάτι . Είχαν και βίντεο , για να αξιοποιήσουν τα μοντέρνα κινητά ! Βέβαια είναι αντισυμβατικοί σε πολλά οι συγκεκριμένοι .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Η αλήθεια είναι ότι όσο πιο καλά μας πάνε τα πράγματα ( μικρές νίκες της καθημερινότητας είτε σαν οικογένεια είτε σαν ζευγάρι ) τόσο λιγότερη διάθεση έχω για σεξ με τον άλλον. Παρατήρησα ότι όταν υπάρχει κάπου άγχος και στρες τότε αισθάνομαι ότι θέλω. Δεν ξέρω εάν ισχύει απλά νομίζω κάτι τέτοιο γίνεται.

    Έχω σκεφτεί πολλές φορές να του το πω. Όχι να του αναφέρω ότι έγινε κάτι αλλά πως θα του φαινότανε άμα είχαμε ερωτικές επαφές με άλλους. Δεν το έκανα φυσικά γιατί δεν ξέρω εάν υπάρχει τρόπος να πεις κάτι τέτοιο χωρίς να γίνει παρεξηγήσιμο και δεν θέλω να χαλάσουμε την ηρεμία μας τώρα που είμαστε καλά. Άσε που ούτε εγώ αισθάνομαι την ανάγκη να πάω με άλλους. Το θεωρώ πολύ έξω από τα νερά μου.

    Εσείς που το συζητήσατε για σεξ με άλλα άτομα γιατί τελικά το απορρίψατε; Έχετε οικογένεια;
    παντρεμενοι απο το 2005 με 3 παιδια , τα δυο στο γυμνασιο . Το απορριψαμε διοτι οταν καναμε εικονα ειδαμε πως δεν μπορουμε να το κανουμε . Ουτε θα αφηνα αλλον να με αγγιξει ουτε θα αντεχα να φανταζομαι να αγγιζει καποια αλλη τον ανθρωπο μου , κατι αναλογο επαθε και ο συντροφος μου .

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    παντρεμενοι απο το 2005 με 3 παιδια , τα δυο στο γυμνασιο . Το απορριψαμε διοτι οταν καναμε εικονα ειδαμε πως δεν μπορουμε να το κανουμε . Ουτε θα αφηνα αλλον να με αγγιξει ουτε θα αντεχα να φανταζομαι να αγγιζει καποια αλλη τον ανθρωπο μου , κατι αναλογο επαθε και ο συντροφος μου .
    Κατάλαβα... αισθάνομαι το ίδιο ακριβώς όταν το σκέφτομαι. Ποτέ δεν έχω σκεφτεί ερωτικά κάποιον άλλον ( που μπορεί εμφανισιακά να μου αρέσει πχ ). Βασικά μια πιο σωστή διατύπωση είναι ότι "δεν νιώθω την ανάγκη".
    Τώρα με τον άλλο το συνήθισα και δεν νιώθω το ίδιο ( δεν αισθάνομαι άβολα αλλά δεν το αποζητώ κιόλας ). Δυσκολεύομαι να το διατυπώσω ακριβώς.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Τώρα με τον άλλο το συνήθισα και δεν νιώθω το ίδιο ( δεν αισθάνομαι άβολα αλλά δεν το αποζητώ κιόλας ). Δυσκολεύομαι να το διατυπώσω ακριβώς.
    Επειδή είναι πιτσιρίκος, φοιτητής, πιθανόν θα φύγει σύντομα .... τον αντιμετωπίζεις κάτι σαν σκεύος ... όχι άνδρα ... άρα πιο εύκολα αποδεκτό . Άλλοι ίσως σου βγάζουν ανασφάλεια και απειλή.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Μία ιστορία , άκουσα κάποτε , για ζευγάρι , που το έκαναν με άλλα ζευγάρια , μαζί ,ταυτόχρονα. Πήγαιναν σε μεγάλο δωμάτιο για 4 , όλοι μαζί και έκαναν σεξ με τους συζύγους του άλλου ζευγαριού, όλοι μαζί ταυτόχρονα , στο ίδιο μεγάλο κρεβάτι . Είχαν και βίντεο , για να αξιοποιήσουν τα μοντέρνα κινητά ! Βέβαια είναι αντισυμβατικοί σε πολλά οι συγκεκριμένοι .
    Πραγματικά θα ήθελα να συζητήσω με ένα τέτοιο ζευγάρι για να δω ποιες είναι απόψεις τους σε διάφορα θέματα. Δεν μπορώ να διανοηθώ πως μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο μπροστά στον σύντροφό σου και ειδικά σε μια μικρή κοινωνία όπως η χώρα μας. Αισθάνομαι άβολα και μόνο στην σκέψη ( ντρέπομαι σε κάθε επίπεδο ! ) να συνευρεθεί κάποιος ερωτικά με άλλους και μάλιστα μπροστά στον σύντροφό του. Μακροπρόθεσμα αυτό λειτουργεί; Έχει αποτέλεσμα;

    Ίσως σε σχέσεις χωρίς παιδιά κλπ να είναι εφαρμόσιμο.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Με τον άλλον δεν πήγα γιατί με τον άντρα μου είχα πρόβλημα. Όπως είπα δεν ξέρω γιατί συνέβη ακριβώς. Ίσως ήταν λίγο από όλα. Ψυχολογικά διένυα την δυσκολότερη περίοδο.
    Τα κιλά μου πριν την εγκυμοσύνη ήταν 57-60. Στις εγκυμοσύνες είχα πάρει 20-25 κιλά στην κάθε μία. Εκτός από τα παραπάνω κιλά υπήρχε και η σχετική χαλαρώτητα... Κατάφερα και έφτασα στα 62-63 κιλά πλέον.
    Δεν είχα μάθει ποτέ να μην είμαι περιποιημένη. Απλά με τον καιρό το είχα παραμελήσει και όταν το συνειδητοποίησα έπεσα πολύ. Προσωπικά το να μπορέσω να φορέσω ξανά παλιά μου ρούχα ήταν μεγάλη ευτυχία.

    τον προσεγγιζες τον σύντροφό σου για σεξ? τώρα πως τα πάτε?
    σε κάποιους αρέσουν οι τσουπωτες

    με την χαλαρότητα τι έκανες πηγές γυμναστήριο?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Πραγματικά θα ήθελα να συζητήσω με ένα τέτοιο ζευγάρι για να δω ποιες είναι απόψεις τους σε διάφορα θέματα. Δεν μπορώ να διανοηθώ πως μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο μπροστά στον σύντροφό σου και ειδικά σε μια μικρή κοινωνία όπως η χώρα μας. Αισθάνομαι άβολα και μόνο στην σκέψη ( ντρέπομαι σε κάθε επίπεδο ! ) να συνευρεθεί κάποιος ερωτικά με άλλους και μάλιστα μπροστά στον σύντροφό του. Μακροπρόθεσμα αυτό λειτουργεί; Έχει αποτέλεσμα;

    Ίσως σε σχέσεις χωρίς παιδιά κλπ να είναι εφαρμόσιμο.
    Είναι μια ειδική περίπτωση ζευγαριού. Πρώτα απ' όλα , είχαν τεράστια άνεση χρόνου. Δεν σκοτώνονταν στη δουλειά. Ωραιοπαθείς και οι δύο . Τα παιδιά τα είχαν αναλάβει οι γονείς τους και οι 4 μαζί , οπότε ουσιαστικά ζούσαν σαν να μην έχουν παιδιά. Και είχαν και αρκετά μεγάλη εικονομική άνεση . Από όσα είπαν , το είχαν ξεκινήσει σπίτι τους, με άλλο ζευγάρι , το πέταξε κάποιος πιωμένος σαν αστείο ... είχε θετικές αντιδράσεις και το ξεκίνησαν επί τόπου. Μετά πήγε παραπέρα. Έχει το θετικό , ότι είναι ξεκάθαρο πως και πότε και υπάρχει μια ισότητα. Πάνε τα δύο ζευγάρια στο ξενοδοχείο και ταυτόχρονα, ξεκινάει το παιχνίδι για όλους. Η σύζυγος του ενός με τον άλλο άνδρα κοκ. Το "μικρή κοινωνία" πάντως, ειδικά για την αττική, δεν ισχύει . Οι περισσότεροι ευρωπαίοι , εκτός τους κατοίκων 5-6 μητροπόλεων , σε μικρότερες πόλεις ζουν ! Δεν μας φταίει αυτό !

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Επειδή είναι πιτσιρίκος, φοιτητής, πιθανόν θα φύγει σύντομα .... τον αντιμετωπίζεις κάτι σαν σκεύος ... όχι άνδρα ... άρα πιο εύκολα αποδεκτό . Άλλοι ίσως σου βγάζουν ανασφάλεια και απειλή.
    Ίσως. Είναι νέος αλλά γενικά στα μυαλά του είναι πιο ώριμος από την ηλικία του. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει κοινό στοιχείο. Άμα δεν κάνουμε σεξ δεν έχουμε τι να συζητήσουμε.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Κοιτα Παυλινα , εφοσον εσενα σας καλυτερεψε την ερωτικη σας ζωη αυτη η περιπετεια τοτε εκανε καλο . Το αν θα το πεις οχι η στον δικο σου ειναι αλλο θεμα και δεν αφορα κανεναν αλλο παρα μονο εσενα . Εσυ ξερεις το χαρακτηρα του και πως θα αντιδρουσε γενικοτερα . Εγω δεν θα μπορουσα να το κρατησω μυστικο , διοτι στην τελικη θα ηταν κατι που και εκεινος θα ειχε μεριδιο ευθυνης αμα τελικα το εκανα . Μια φορα το μηνα που κανατε σεξ ηταν πραγματικα παρα πολυ λιγο . Σε μια κοινη πορεια ζωης , σε μια σχεση μακροχρονια οπως ειναι και ο γαμος , υπαρχουν διαστηματα πανω και κατω ,δεν ειναι ολα δεδομενα ουτε συνεχεια το ιδιο . Με τον δικο μου περασαμε του Λιναριου τα παθη . Εγω υποφερω απο ψυχολογικα προβληματα με αποτελεσμα για πολυ καιρο ή να ειχα πολυ μεγαλη διαθεση για σεξ (2-3 φορες τη μερα) και αλλο διαστημα να μην ηθελα να με ακουμπαει . Βεβαια εχουν περασει ολα αυτα με την καταλληλη θεραπεια , αλλα αυτο που θελω να πω ειναι πως ενα ζευγαρι περναει τετοια σκαμπανεβασματα αρκει να μην διαρκει το κατω παρα πολυ . Και εγω ειχα βαλει παρα πολυ βαρος και τελικα το εχασα με επιμονη και υπομονη , αποφαση που ηταν αποκλειστικα δικη μου χωρις να μπλεκεται πουθενα ο συντροφος μου . Ακομα και αυτο που λεει ο αλ μπαντι πιο πανω ειναι δατς οκ για μενα , αμα αμφοτεροι γουσταρουν , γιατι οχι ? το οτι εμεις τη συγκεκριμενη στιγμη δεν καταφεραμε να το κανουμε (αν και δεν ηταν στην συζητηση για παρτουζα αλλα για σεξ με αλλα ατομα ξεχωριστα αλλα εν γνωση μας )δεν αποκλειω το ενδεχομενο σε καμια 10αρια χρονια που τα παιδια μας θα εχουν σπουδασει , θα ειναι επαγγελματιες και θα εχουν φυγει απο το σπιτι (ακομα και ο μικροτερος θα ειναι φοιτητης) πως μπορει να ξαναφερουμε στο προσκηνιο τη συζητηση . Ισως τελικα αμα δεν ειχαμε παιδια να ηταν πιο ευκολο , αλλα δεν νομιζω οτι μεσα μου εμπλεξα καπου τα παιδια μας , εγω και εκεινος ακομα περισσοτερο ενοιωσα ζηλεια , ερωτικο ηταν το θεμα δηλαδη .

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    τον προσεγγιζες τον σύντροφό σου για σεξ? τώρα πως τα πάτε?
    σε κάποιους αρέσουν οι τσουπωτες

    με την χαλαρότητα τι έκανες πηγές γυμναστήριο?
    τον προσέγγιζα ναι. Αλλά καμιά σχέση η ποιότητα ( από θέμα χρόνου και διάθεσης ) του τότε με το τώρα.

    Η χαλαρότητα δεν φεύγει και πολύ εύκολα δυστυχώς! Ναι εκτός του ότι πλέον προσέχω την διατροφή μου πηγαίνω και γυμναστήριο ( όσο μπορώ το αποφεύγω βέβαια λόγω των συνθηκών )

  14. #29
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Αισθάνομαι άβολα και μόνο στην σκέψη ( ντρέπομαι σε κάθε επίπεδο ! ) να συνευρεθεί κάποιος ερωτικά με άλλους και μάλιστα μπροστά στον σύντροφό του. Μακροπρόθεσμα αυτό λειτουργεί; Έχει αποτέλεσμα;
    Όποιος ενδιαφέρεται για τέτοια πράγματα να μπει στο event του SDC για Κρήτη 2022. Κοστίζει 4.000 το ζευγάρι για 5 μέρες, το ξενοδοχείο είναι το Cactus Royal στην Σταλίδα.
    Καλά να περάσετε.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    τον προσέγγιζα ναι. Αλλά καμιά σχέση η ποιότητα ( από θέμα χρόνου και διάθεσης ) του τότε με το τώρα.

    Η χαλαρότητα δεν φεύγει και πολύ εύκολα δυστυχώς! Ναι εκτός του ότι πλέον προσέχω την διατροφή μου πηγαίνω και γυμναστήριο ( όσο μπορώ το αποφεύγω βέβαια λόγω των συνθηκών )
    αυτό ήθελε σε θέλει ακόμα σε προσεγγίζει ή εσύ κάνεις κίνηση?
    τα ζευγάρια πλέον πειραματιζοτναι με κάποια βοηθήματα αλλάζουν μέροι

    γιατί να το αποφεύγεις σιγά

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 27
    Last Post: 27-10-2018, 20:47
  2. Αδιάφορος σύζυγος...
    By spookycookie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 17-10-2013, 03:28
  3. Σύζυγος χρήστης κάνναβης
    By Yasmin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 16-02-2013, 01:26
  4. Replies: 78
    Last Post: 05-08-2011, 16:49
  5. ο συζυγος μου ειναι μανιοκαταθλιπτικος.....
    By mag in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 05-10-2009, 21:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •