Μητέρα - σύζυγος - γυναίκα - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 117
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Καλημέρα σας!

    Al_Bundy, Remedy->Να δεχτώ ότι είμαι άντρας, νεράιδα κλπ αλλά το "παπάτζες" μου κακοφάνηκε.
    Επίσης το σενάριο που δημιουργήσατε στο μυαλό σας με την βροχή κλπ δεν καταλαβαίνω πως προέκυψε να είναι ρομαντικό.
    Έβρεχε στην Αθήνα ( όχι σε κάποιο γραφικό δρομάκι ) και πέρασε ένα αυτοκινήτο και πέταξε νερά ( βρώμικα, όχι ψυχάλες της βροχούλας ) και απλά πήγαμε σπίτι του που γίναμε χάλια ( δεν είμασταν αγκαλίτσα με καφεδάκια στο χέρι, υπήρχε και άλλος κόσμος που ήθελε να περάσει το φανάρι και γίνανε και αυτοί μούσκεμα.. ).

    Στο σπίτι του δεν έγινε κάτι εκείνη την ημέρα. Ούτε την επόμενη. Ούτε την μεθεπόμενη.

    Ξεχνάτε τι διαβάζετε ή αδυνατείτε να καταλάβετε ότι υπάρχει σταδιακή εξέλιξη στα πράγματα. Δεν είπα θα αδυνατίσω και αδυνάτησα σε μια εβδομάδα, δεν γνώρισα έναν άγνωστο και την επόμενη ημέρα κάναμε σεξ.

    mantelas nelson->Επίσης σχετικά με τις συγγραφικές μου ικανότητες ευχαριστώ που το θίξατε για να ξέρω να παρατήσω την καριέρα μου ως συγγραφέας.

    Υ.Γ. Μόλις παρατήρησα ότι ο Remedy έχει γράψει κάτι χιλιάδες Posts! Οπότε εγώ θα εμπιστευόμουν το ένστικτό του!;)
    να διαχωρισω την θεση μου, παρακαλω.
    εγω ΔΕΝ ειπα οτι μου φανηκε ρομαντικο το σεναριο με την βροχη και την συναντηση.
    ειπα οτι μου φανηκε αντιγραφη απο την ταινια "unfaithfull". να ξερουμε και τι λεμε.
    ουτε εκει εγινε κατι την πρωτη μερα...
    θυμαμαι παρα πολυ καλα και τι διαβαζω, και που αλλου το εχω διαβασει..
    συνεχιστε.... με την ησυχια σας. αφου δεν εχετε αλλη δουλεια..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Remedy αν προσέχεις ... δυσκολεύεσαι να πιστέψεις ότι μια ελληνίδα ... κάνει σεξ εκτός γάμου !!!!
    Αντιθέτως, δεν αμφισβήτησες καμία από τις ... 25χρονες (ή μεγαλύτερες) παρθένες !!! Εκεί , πιστεύεις τις βεβαιώσεις που δίνουν , περί διατήρησης της παρθενιάς τους !
    Και πολύ λογική η αντίδρασή σου ! Αν και (θες να) διαφωνείς μαζί μου, ουσιαστικά συμφωνείς ! Παραδέχεσαι ότι είναι ανέραστη χώρα, που οι γυναίκες ... στην πλειοψηφία τους τουλάχιστον ...
    και για μεγάλο διάστημα της ζωής τους ... δεν ...

    Ευτυχώς που η πατρίς δικαιώνεται ... που έλεγε ο παπακωνσταντίνου !!!

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    τελικα ειναι τρολλ η plaulina?

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Remedy αν προσέχεις ... δυσκολεύεσαι να πιστέψεις ότι μια ελληνίδα ... κάνει σεξ εκτός γάμου !!!!
    Αντιθέτως, δεν αμφισβήτησες καμία από τις ... 25χρονες (ή μεγαλύτερες) παρθένες !!! Εκεί , πιστεύεις τις βεβαιώσεις που δίνουν , περί διατήρησης της παρθενιάς τους !
    Και πολύ λογική η αντίδρασή σου ! Αν και (θες να) διαφωνείς μαζί μου, ουσιαστικά συμφωνείς ! Παραδέχεσαι ότι είναι ανέραστη χώρα, που οι γυναίκες ... στην πλειοψηφία τους τουλάχιστον ...
    και για μεγάλο διάστημα της ζωής τους ... δεν ...

    Ευτυχώς που η πατρίς δικαιώνεται ... που έλεγε ο παπακωνσταντίνου !!!
    δεν με προσεχεις...
    δεν δυσκολευομαι καθολου να πιστεψω μια παντρεμενη που δενε χει γνωρισει αλλους ανδρες και εχει χασει ο γαμος της το ερωτικο ενδιαφερον , που θα κανει σεξ εκτος γαμου.
    αυτο που δεν πιστευω ειναι οτι θα βρει το ξερολουκουμο και το καταπληκτικο σεξ μετα απο εναν και μοναδικο ανδρα και βαρεμαρα και δεν θα ερωτευθει, αλλα θα πηδιεται επανειλλημενα αλλα χωρις συναισθημα...
    ΘΑ ερωτευθει.
    αυτη που ισως μπορει να πηδιεται χωρις συναισθημα, εχει κανει πολυ σεξ και με πολλους παρτενερ στην ζωη της. δεν ειναι μια καταπιεσμενη νοικοκυρα.

    για τις 25χρονες δεν καταλαβα τι δεν αμφισβητω. το οτι ειναι παρθενες; γιατι να το αμφισβητησω; αφου και οι ιδιες το θεωρουν βαρος το οτι δεν εχουν κανει σεξ. δεν το θεωρουν κατορθωμα. οσες εχουν μιλησειεδω, τουλαχιστον. εγω στο περιβαλλον μου δενε χω παρθενες. ειναι ολες σεξουαλες...
    ειναι ΑΛΛΟ θεμα το οτι θεωρουν βρωμικο το σεξ και ΑΛΛΟ θεμα το οτι θεωρουν οτι επρεπε να το εχουν κανει στην ηλικια που ειναι. απλα δεν μπορπυν να προχωρησουν γιατι η συνειδηση τους το απορριπτει.

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν με προσεχεις...
    δεν δυσκολευομαι καθολου να πιστεψω μια παντρεμενη που δενε χει γνωρισει αλλους ανδρες και εχει χασει ο γαμος της το ερωτικο ενδιαφερον , που θα κανει σεξ εκτος γαμου.
    αυτο που δεν πιστευω ειναι οτι θα βρει το ξερολουκουμο και το καταπληκτικο σεξ μετα απο εναν και μοναδικο ανδρα και βαρεμαρα και δεν θα ερωτευθει, αλλα θα πηδιεται επανειλλημενα αλλα χωρις συναισθημα...
    ΘΑ ερωτευθει.

    αυτη που ισως μπορει να πηδιεται χωρις συναισθημα, εχει κανει πολυ σεξ και με πολλους παρτενερ στην ζωη της. δεν ειναι μια καταπιεσμενη νοικοκυρα.

    για τις 25χρονες δεν καταλαβα τι δεν αμφισβητω. το οτι ειναι παρθενες; γιατι να το αμφισβητησω; αφου και οι ιδιες το θεωρουν βαρος το οτι δεν εχουν κανει σεξ. δεν το θεωρουν κατορθωμα. οσες εχουν μιλησειεδω, τουλαχιστον. εγω στο περιβαλλον μου δενε χω παρθενες. ειναι ολες σεξουαλες...
    ειναι ΑΛΛΟ θεμα το οτι θεωρουν βρωμικο το σεξ και ΑΛΛΟ θεμα το οτι θεωρουν οτι επρεπε να το εχουν κανει στην ηλικια που ειναι. απλα δεν μπορπυν να προχωρησουν γιατι η συνειδηση τους το απορριπτει.
    Ξεχνάτε τι διαβάζετε ή αδυνατείτε να καταλάβετε ότι υπάρχει σταδιακή εξέλιξη στα πράγματα. Δεν είπα θα αδυνατίσω και αδυνάτησα σε μια εβδομάδα, δεν γνώρισα έναν άγνωστο και την επόμενη ημέρα κάναμε σεξ.

    Το έγραψα ξανά πιο πάνω θα το ξανά πω. Ποτέ δεν είπα εάν τον ερωτεύτηκα ή όχι. Είπα ότι δεν υπάρχει συναίσθημα. Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι. Προφανώς και ένιωθα μια έλξη, προηγήθηκε φλέρτ αρκετό διάστημα.
    ΔΕΝ ΓΙΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΟΛΑ. Δηλαδή ΕΛΕΟΣ. Υπήρξε έλξη, έγινε ότι έγινε και από εκεί και πέρα ήρθανε τα επόμενα. Προφανώς, δεν εξελίχθηκε συναισθηματικά, καθώς υπήρχαν "κενά" ( χάσμα γενεών, διαφορετικά ενδιαφέροντα, ελάχιστα κοινά σημεία κλπ ). Άξιο ανάλυσης ( και μια λογικότερη απορία ) θα ήταν γιατί υπηρξε συνέχεια ερωτικά αφού εξαρχής ήρθε στην επιφάνεια αυτό το χάσμα; Αυτό δεν μπορώ να το απαντήσω..Πραγματικά.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δεν χρειάζεται να απαντήσεις σε τίποτε, δεν είσαι σε ανάκριση . Το νεαρό της ηλικίας του, δεν σε φόβισε ; Μη γίνεις ... "ιστορία" και η ιστορία κυκλοφορήσει ; Προσωπικά , για σεξ εκτός γάμου, δεν νομίζω ότι θα ρίσκαρα με νεότερη και ειδικά με ελεύθερη . Μόνο με παντρεμένη , που είμαι σίγουρος, ότι δεν σκοπεύει να διαλύσει το γάμο με τον άνδρα της, για να είναι εχέμυθη και να μην θελήσει να το πάει πέρα από το σεξουαλικό .

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Ξεχνάτε τι διαβάζετε ή αδυνατείτε να καταλάβετε ότι υπάρχει σταδιακή εξέλιξη στα πράγματα. Δεν είπα θα αδυνατίσω και αδυνάτησα σε μια εβδομάδα, δεν γνώρισα έναν άγνωστο και την επόμενη ημέρα κάναμε σεξ.

    Το έγραψα ξανά πιο πάνω θα το ξανά πω. Ποτέ δεν είπα εάν τον ερωτεύτηκα ή όχι. Είπα ότι δεν υπάρχει συναίσθημα. Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι. Προφανώς και ένιωθα μια έλξη, προηγήθηκε φλέρτ αρκετό διάστημα.
    ΔΕΝ ΓΙΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΟΛΑ. Δηλαδή ΕΛΕΟΣ. Υπήρξε έλξη, έγινε ότι έγινε και από εκεί και πέρα ήρθανε τα επόμενα. Προφανώς, δεν εξελίχθηκε συναισθηματικά, καθώς υπήρχαν "κενά" ( χάσμα γενεών, διαφορετικά ενδιαφέροντα, ελάχιστα κοινά σημεία κλπ ). Άξιο ανάλυσης ( και μια λογικότερη απορία ) θα ήταν γιατί υπηρξε συνέχεια ερωτικά αφού εξαρχής ήρθε στην επιφάνεια αυτό το χάσμα; Αυτό δεν μπορώ να το απαντήσω..Πραγματικά.
    δηλαδη, υπαρχει περιπτωση να ερωτευθηκε, αλλα να μην υπηρχε συναισθημα; προς ενημερωση σου: ο ερωτας, ειναι συναισθημα...
    δεν ειπα οτι εγιναν σε μια μερα.
    ειπα οτι μια γυναικα που δεν εχει γνωρισει ανδρες, και γνωριζει εναν ωραιο νεαρο που εμτα απο φλερτ καταληγουν να εχουν ε ρωτικες επαφες, ΘΑ ΤΟΝ Ε ΡΩΤΕΥΘΕΙ.
    και οχι, δεν αρκει η διαφορα ηλικιας για να μην τον ερωτευθει...

    η απορια σου, απαντιεται πολυ ευκολα.
    αν ερωτευθεις, δεν αρκει κανενα χασμα για να σταματησεις το σεξ με αυτον που ερωτευθηκες. ειδικα αν εισαι στερημενη απο σεξ, οπως η γυναικα της ιστοριας σου.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Ξεχνάτε τι διαβάζετε ή αδυνατείτε να καταλάβετε ότι υπάρχει σταδιακή εξέλιξη στα πράγματα. Δεν είπα θα αδυνατίσω και αδυνάτησα σε μια εβδομάδα, δεν γνώρισα έναν άγνωστο και την επόμενη ημέρα κάναμε σεξ.

    Το έγραψα ξανά πιο πάνω θα το ξανά πω. Ποτέ δεν είπα εάν τον ερωτεύτηκα ή όχι. Είπα ότι δεν υπάρχει συναίσθημα. Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι. Προφανώς και ένιωθα μια έλξη, προηγήθηκε φλέρτ αρκετό διάστημα.
    ΔΕΝ ΓΙΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΟΛΑ. Δηλαδή ΕΛΕΟΣ. Υπήρξε έλξη, έγινε ότι έγινε και από εκεί και πέρα ήρθανε τα επόμενα. Προφανώς, δεν εξελίχθηκε συναισθηματικά, καθώς υπήρχαν "κενά" ( χάσμα γενεών, διαφορετικά ενδιαφέροντα, ελάχιστα κοινά σημεία κλπ ). Άξιο ανάλυσης ( και μια λογικότερη απορία ) θα ήταν γιατί υπηρξε συνέχεια ερωτικά αφού εξαρχής ήρθε στην επιφάνεια αυτό το χάσμα; Αυτό δεν μπορώ να το απαντήσω..Πραγματικά.
    δεν λεει κατι ομως η διαφορα στην ηλικια,σε πολλους αρεσει
    ειστε μαζι ακομα αν επιτρεπεται?

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, υπαρχει περιπτωση να ερωτευθηκε, αλλα να μην υπηρχε συναισθημα; προς ενημερωση σου: ο ερωτας, ειναι συναισθημα...
    δεν ειπα οτι εγιναν σε μια μερα.
    ειπα οτι μια γυναικα που δεν εχει γνωρισει ανδρες, και γνωριζει εναν ωραιο νεαρο που εμτα απο φλερτ καταληγουν να εχουν ε ρωτικες επαφες, ΘΑ ΤΟΝ Ε ΡΩΤΕΥΘΕΙ.
    και οχι, δεν αρκει η διαφορα ηλικιας για να μην τον ερωτευθει...

    η απορια σου, απαντιεται πολυ ευκολα.
    αν ερωτευθεις, δεν αρκει κανενα χασμα για να σταματησεις το σεξ με αυτον που ερωτευθηκες. ειδικα αν εισαι στερημενη απο σεξ, οπως η γυναικα της ιστοριας σου.


    Έχω διακρίνει ( και σε άλλες συζητήσεις ) ότι δεν αφιερώνει ο καθένας τον χρόνο που πρέπει ώστε να κατανοήσει αυτό που διαβάζει πριν απαντήσει ( δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά απλά το αναφέρω ).

    Με έντονη γραφή ανέφερα:

    Ποτέ δεν είπα εάν τον ερωτεύτηκα ή όχι. Είπα ότι δεν υπάρχει συναίσθημα. Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι. Προφανώς και ένιωθα μια έλξη, προηγήθηκε φλέρτ αρκετό διάστημα.

    Εσύ απάντησες:

    δηλαδη, υπαρχει περιπτωση να ερωτευθηκε, αλλα να μην υπηρχε συναισθημα; προς ενημερωση σου: ο ερωτας, ειναι συναισθημα...

    Δεν υπάρχει συναίσθημα εννοώ τώρα ( ενεστώτας ) και γιαυτό και στην ακριβώς επόμενη πρόταση "Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι", δηλαδή λέω ξεκάθαρα ότι κάποια στιγμή υπήρχε συναίσθημα κλπ.
    Υποστήριξα ακριβώς αυτό που ρώτησες. Μου αρέσει που με ενημερώνεις κιόλας ότι ο έρωτας είναι συναίσθημα....


    Μετά αναφέρεις: και οχι, δεν αρκει η διαφορα ηλικιας για να μην τον ερωτευθει...

    Εγώ έγραφα: Προφανώς, δεν εξελίχθηκε συναισθηματικά, καθώς υπήρχαν "κενά" ( χάσμα γενεών, διαφορετικά ενδιαφέροντα, ελάχιστα κοινά σημεία κλπ ).
    Γιατί στάθηκες μόνο στο χάσμα γενεών; Δηλαδή εκτός από χάσμα, διαφορετικά ενδιαφέροντα, ελάχιστα κοινά σημεία τι άλλο πρέπει να γίνει ώστε να θεωρηθεί αρκετό για να μην ερωτευθεί κάποιος άνθρωπος;


    Σχετικά με την απάντηση στην απορία μου, καταλαβαίνω, ότι εννοείς ότι είμαι ερωτευμένη μαζί του και γιαυτό γίνεται αυτό που γίνεται.
    Δεν ξέρω πως εννοείς τον έρωτα εσύ. Αλλά προσωπικά όταν δεν σε ενδιαφέρει που είναι και τι κάνει ο άλλος, με ποιον βγαίνει και που πάει, εάν είναι καλά ή όχι, πότε θα τον συναντήσεις ξανά ( και πολλά άλλα ) τότε δεν σε χαρακτηρίζει η λέξη "ερωτευμένος".

    Υ.Γ. Κάποτε στην παρέα μας υπήρχε μια κοπέλα η οποία κάθε εβδομάδα έλεγε ότι ερωτευότανε και αυτόν που γνώριζε. Θυμάμαι χαρακτηριστικά να τσακώνεται με την κολλητή μου γιατί η δεύτερη υποστήριζε ότι απλά ενθουσιάζεται. Αυτήν επέμενε ότι ξέρει τι αισθάνεται και ότι είναι ερωτευμένη.... Ποια η αποψή σου σχετικά;

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    δεν λεει κατι ομως η διαφορα στην ηλικια,σε πολλους αρεσει
    ειστε μαζι ακομα αν επιτρεπεται?
    Γιατί αναφέρεσαι μόνο στην διαφορά ηλικίας;
    Τα άλλα που έγραψα δεν ήταν της ίδιας βαρύτητας ή δεν τα είδες;

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δεν κατάλαβα ποτέ, γιατί τα συναισθήματα , πρέπει να έχουν ένα μοναδικό αποδέκτη . Αν είμαστε σε μια σχέση , δεν μπορούμε να διατηρούμε κάποια συναισθήματα για ανθρώπους που είχαμε σχέση στο παρελθόν ;; Μια νέα σχέση , αναιρεί τις προηγούμενες, διαγράφει τα συναισθήματα και η νέα τις αντικαθιστά πλήρως ; Μια παντρεμένη , όπως στην ιστορία , ακόμη και αν έχει ασιθήματα για τον άνδρα της, δεν μπορεί να νοιώσει κάτι , για αυτόν που γνώρισε ; Αυτό πρέπει να διαγράψει τα αισθήματα για τον άνδρα της ; Αν σταματήσει το σεξ με το νεαρό της πρόσφατης γνωριμίας, δεν μπορεί να διατηρήσει μια συμπάθεια ; Κάποια αισθήματα ; Τη στιγμή που σταματάει το σεξ , πρέπει όλα να παραγράφονται και να σταματούν ;;; Προφανώς μπορεί να πάψει να δαπανά χρόνο μαζί του , να τον βλέπει , αλλά αυτό που έζησαν , δεν νομίζω ότι σβήνεται ποτέ.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Γιατί αναφέρεσαι μόνο στην διαφορά ηλικίας;
    Τα άλλα που έγραψα δεν ήταν της ίδιας βαρύτητας ή δεν τα είδες;
    ήταν αλλά εκεί ήθελα να σχολιάσω, κακό κακό είναι? και εκεί που αναφέρεις γιατί συνέχισες να είσαι μαζί του ερωτικά πιστεύω είναι και το θέμα τις ηλικίας του και ότι ήσουν παραμελημενει από τον άντρα σου

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Paulina αν και δεν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον αν ο πιτσιρικάς σε παρατήσει θα ενοχληθεις; Θα το κλείσεις το κεφάλαιο fucking buddies η αν προκύψει κάποιος άλλος στο μέλλον δεν θα πεις όχι αν σου κάνει κλικ;

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by paulina View Post
    Έχω διακρίνει ( και σε άλλες συζητήσεις ) ότι δεν αφιερώνει ο καθένας τον χρόνο που πρέπει ώστε να κατανοήσει αυτό που διαβάζει πριν απαντήσει ( δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά απλά το αναφέρω ).

    Με έντονη γραφή ανέφερα:

    Ποτέ δεν είπα εάν τον ερωτεύτηκα ή όχι. Είπα ότι δεν υπάρχει συναίσθημα. Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι. Προφανώς και ένιωθα μια έλξη, προηγήθηκε φλέρτ αρκετό διάστημα.

    Εσύ απάντησες:

    δηλαδη, υπαρχει περιπτωση να ερωτευθηκε, αλλα να μην υπηρχε συναισθημα; προς ενημερωση σου: ο ερωτας, ειναι συναισθημα...

    Δεν υπάρχει συναίσθημα εννοώ τώρα ( ενεστώτας ) και γιαυτό και στην ακριβώς επόμενη πρόταση "Όχι ότι δεν υπήρξε ποτέ κάτι", δηλαδή λέω ξεκάθαρα ότι κάποια στιγμή υπήρχε συναίσθημα κλπ.
    Υποστήριξα ακριβώς αυτό που ρώτησες. Μου αρέσει που με ενημερώνεις κιόλας ότι ο έρωτας είναι συναίσθημα....


    Μετά αναφέρεις: και οχι, δεν αρκει η διαφορα ηλικιας για να μην τον ερωτευθει...

    Εγώ έγραφα: Προφανώς, δεν εξελίχθηκε συναισθηματικά, καθώς υπήρχαν "κενά" ( χάσμα γενεών, διαφορετικά ενδιαφέροντα, ελάχιστα κοινά σημεία κλπ ).
    Γιατί στάθηκες μόνο στο χάσμα γενεών; Δηλαδή εκτός από χάσμα, διαφορετικά ενδιαφέροντα, ελάχιστα κοινά σημεία τι άλλο πρέπει να γίνει ώστε να θεωρηθεί αρκετό για να μην ερωτευθεί κάποιος άνθρωπος;


    Σχετικά με την απάντηση στην απορία μου, καταλαβαίνω, ότι εννοείς ότι είμαι ερωτευμένη μαζί του και γιαυτό γίνεται αυτό που γίνεται.
    Δεν ξέρω πως εννοείς τον έρωτα εσύ. Αλλά προσωπικά όταν δεν σε ενδιαφέρει που είναι και τι κάνει ο άλλος, με ποιον βγαίνει και που πάει, εάν είναι καλά ή όχι, πότε θα τον συναντήσεις ξανά ( και πολλά άλλα ) τότε δεν σε χαρακτηρίζει η λέξη "ερωτευμένος".

    Υ.Γ. Κάποτε στην παρέα μας υπήρχε μια κοπέλα η οποία κάθε εβδομάδα έλεγε ότι ερωτευότανε και αυτόν που γνώριζε. Θυμάμαι χαρακτηριστικά να τσακώνεται με την κολλητή μου γιατί η δεύτερη υποστήριζε ότι απλά ενθουσιάζεται. Αυτήν επέμενε ότι ξέρει τι αισθάνεται και ότι είναι ερωτευμένη.... Ποια η αποψή σου σχετικά;
    εγω δεν ειπα "χασμα γενεων", ειπα "δεν αρκει οποιοδηποτε χασμα" εννοωντας ολες τις διαφορες που μπορει να ειχαν.

    παιζεις με τις λεξεις λεγοντας οτι ειπες δεν υπαρχει τωρα συναισθημα αλλα οταν ολα ξεκινησαν κατι θα υπηρχε κλπ.
    αν σταματησε το συναισθημα που υπηρχε, οσο δυνατο η αδυναμο κι αν ηταν αυτο, θα σταματουσε αυτη η σχεση.
    οσο συνεχιζεται, υπαρχει και "καποιο" συναισθημα.
    μια γυναικα που εχει γνωρισει εναν μονο ανδρα και βρισκει εραστη μετα απο 18 χρονια, δεν το κανει χωρις συναισθημα, οσο το συνεχιζει...

    οσο για την φιλη σου, δεν μπορω να ξερω τι ειχε στο κεφαλι της οταν περιεγραφε τα αισθηματα της, θα πρεπει να ρωτησεις την ιδια.
    ισως η απαντηση να βρισκεται στο οτι ντρεποταν να αλλαζει εραστες καθε μηνα, χωρις να επικαλειται ενα δυνατο συναισθημα, γιατι δεν θεωρειται πρεπον για μια ν γυναικα να πηδιεται απο δω κι απο κει χωρις συναισθηματα. κιε τσι, επινοουσε μηνιαιους ερωτες..

    η γυναικα της ιστοριας σου ομως, δεν ειναι τετοια περιπτωση.
    εναν ανδρα γνωρισε πριν 18 χρονια, και αυτον τον νεαρο προσφατα κι ειδε ξανα χαρα ... το αποκλειω να το κανει χωρις συναισθημα..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    remedy δεν πιστεύεις πως είναι αληθινή ιστορία?

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 27
    Last Post: 27-10-2018, 20:47
  2. Αδιάφορος σύζυγος...
    By spookycookie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 17-10-2013, 03:28
  3. Σύζυγος χρήστης κάνναβης
    By Yasmin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 16-02-2013, 01:26
  4. Replies: 78
    Last Post: 05-08-2011, 16:49
  5. ο συζυγος μου ειναι μανιοκαταθλιπτικος.....
    By mag in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 05-10-2009, 21:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •