Φιλία και σεξουαλική έλξη μεταξύ δύο γυναικών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40

    Φιλία και σεξουαλική έλξη μεταξύ δύο γυναικών

    Χτες το βράδυ είχα μια πολύ περίεργη εμπειρία την οποία θέλω να μοιραστώ και να ακούσω την γνώμη σας.. Η κολλητή μου είναι 31 κι εγώ είμαι 23 είμαστε κολλητές 6 χρονια..αυτη την στιγμή είναι σε σχεση αρκετό διαστημα.. χτες είχαμε βγει με το αγόρι της κι άλλο ένα παιδί με το αυτοκίνητο και πήγαμε βόλτα παραλία όπου ήπιαμε αρκετό αλκοόλ.. αυτοί ήπιαν και χόρτο.. Κάποια στιγμή έφυγαν ας πούμε το αγόρι της Χ και τον φίλο του Ψ.. και μείναμε μόνες μας.. όπου μιλούσαμε και κλασικά υπήρχε αυτό το αμοιβαίο βαϊμπ ότι μόνο εκείνη με καταλαβαίνει σε ολόκληρο το σύμπαν κι εγώ εκείνη αντίστοιχα... με τα πολλά φεύγουμε - όλοι μεθυσμένοι-και στον δρόμο για τον γυρισμό ο Χ και ο Ψ καθοντουσαν μπροστά κ εγώ με την κολλητη μ πίσω.. και έτσι όπως ακούγαμε δυνατά μουσική ήρθε κοντά μου και άρχισε να με φιλάει.. ενώ ο Χ και ο Ψ μπροστά δν καταλαβαιναν τπτ.. αυτό συνέβη αρκετές φορές.. μέχρι που ήθελα να βάλω το χέρι μ ανάμεσα από τα πόδια της και να το πάω λίγο παρακάτω.. φυσικά δν το έκανα γτ σκέφτηκα πως δεν θα σταματούσε εκεί κ θα της ορμουσα χωρίς πολλούς ενδοιασμούς.. το θέμα με την συγκεκριμένη κοπέλα είναι ότι έχουμε έρθει ξανά σε ερωτική επαφή.. ολοκληρωμένη.. πριν από 2 χρόνια.. συμφωνήσαμε να μην το επαναλάβουμε.. και χθες έγινε αυτό.. έχω ιστορικό με άλλη μια κοπέλα που πάλι ήταν φίλη μ και πάλι ήρθαμε σε ολοκληρωμένη επαφή.. όμως είχα καταλήξει να είμαι ερωτευμένη μαζί της.. έληξε άδοξα.. με την κολλητη μου δν είναι έτσι.. αλλά νιώθω πολύ περίεργα να είναι σαν αδερφή μ και να έχω ερωτικές φαντασιώσεις μαζί της.. πλέον είναι κάτι που δν μπορώ να αποφύγω..νιώθω μπερδεμένη.. δν ξέρω πως να το διαχειριστω.. και σίγουρα θέλω να το επαναλάβω κι ας μ φαίνεται λίγο ανήθικο γτ είναι με κάποιον αυτή την στιγμή.. μπορώ να πω αυτό με τριγκαρει πιο πολύ να της την πέσω.. κατά πόσο θεωρείται φίλη μου όμως με όλες αυτές τις σκέψεις που κάνω? μήπως νιώθω για κείνη κάτι παραπάνω από φιλία? κ αν ναι γτ δεν ζηλεύω που την αγγίζει άλλος και με ερεθίζει ακόμη περισσότερο?

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Οπότε η φίλη σου είναι μπαισεξουαλ όπως εσύ
    Ήταν μεθυσμένη γουσταρε και το έκανε επειδή είστε φίλες σε εμπιστεύεται έχετε οικειότητα κτλ κτλ κτλ
    Εσένα σου άρεσε και το ήξερε ότι θα σου άρεσε και γι'αυτό το έκανε
    Οπότε μάλλον παρασύρθηκε και ξέχασε την υπόσχεση που δώσατε στο να μην κάνετε τίποτα
    Εφόσον δε ζηλεύεις πάει να πει ότι δεν πρόκειται να κολλήσεις μαζί της μην ανησυχείς. Βρες μια κοπέλα να κάνετε σχέση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Στο μεταξύ συζητάς για το σεξ και το ότι είναι χασικλού , το προσπερνάς. Είσαι σίγουρη ότι δεν παίζει να σε κάνει κι εσένα ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στο μεταξύ συζητάς για το σεξ και το ότι είναι χασικλού , το προσπερνάς. Είσαι σίγουρη ότι δεν παίζει να σε κάνει κι εσένα ;
    Το ερωτικό θα την κάνει χασικλού; Κολλάει με το σάλιο; Δε θα αρκούσαν τα 6 χρόνια φιλίας αν ήταν να την κάνει;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    Χτες το βράδυ είχα μια πολύ περίεργη εμπειρία την οποία θέλω να μοιραστώ και να ακούσω την γνώμη σας.. Η κολλητή μου είναι 31 κι εγώ είμαι 23 είμαστε κολλητές 6 χρονια..αυτη την στιγμή είναι σε σχεση αρκετό διαστημα.. χτες είχαμε βγει με το αγόρι της κι άλλο ένα παιδί με το αυτοκίνητο και πήγαμε βόλτα παραλία όπου ήπιαμε αρκετό αλκοόλ.. αυτοί ήπιαν και χόρτο.. Κάποια στιγμή έφυγαν ας πούμε το αγόρι της Χ και τον φίλο του Ψ.. και μείναμε μόνες μας.. όπου μιλούσαμε και κλασικά υπήρχε αυτό το αμοιβαίο βαϊμπ ότι μόνο εκείνη με καταλαβαίνει σε ολόκληρο το σύμπαν κι εγώ εκείνη αντίστοιχα... με τα πολλά φεύγουμε - όλοι μεθυσμένοι-και στον δρόμο για τον γυρισμό ο Χ και ο Ψ καθοντουσαν μπροστά κ εγώ με την κολλητη μ πίσω.. και έτσι όπως ακούγαμε δυνατά μουσική ήρθε κοντά μου και άρχισε να με φιλάει.. ενώ ο Χ και ο Ψ μπροστά δν καταλαβαιναν τπτ.. αυτό συνέβη αρκετές φορές.. μέχρι που ήθελα να βάλω το χέρι μ ανάμεσα από τα πόδια της και να το πάω λίγο παρακάτω.. φυσικά δν το έκανα γτ σκέφτηκα πως δεν θα σταματούσε εκεί κ θα της ορμουσα χωρίς πολλούς ενδοιασμούς.. το θέμα με την συγκεκριμένη κοπέλα είναι ότι έχουμε έρθει ξανά σε ερωτική επαφή.. ολοκληρωμένη.. πριν από 2 χρόνια.. συμφωνήσαμε να μην το επαναλάβουμε.. και χθες έγινε αυτό.. έχω ιστορικό με άλλη μια κοπέλα που πάλι ήταν φίλη μ και πάλι ήρθαμε σε ολοκληρωμένη επαφή.. όμως είχα καταλήξει να είμαι ερωτευμένη μαζί της.. έληξε άδοξα.. με την κολλητη μου δν είναι έτσι.. αλλά νιώθω πολύ περίεργα να είναι σαν αδερφή μ και να έχω ερωτικές φαντασιώσεις μαζί της.. πλέον είναι κάτι που δν μπορώ να αποφύγω..νιώθω μπερδεμένη.. δν ξέρω πως να το διαχειριστω.. και σίγουρα θέλω να το επαναλάβω κι ας μ φαίνεται λίγο ανήθικο γτ είναι με κάποιον αυτή την στιγμή.. μπορώ να πω αυτό με τριγκαρει πιο πολύ να της την πέσω.. κατά πόσο θεωρείται φίλη μου όμως με όλες αυτές τις σκέψεις που κάνω? μήπως νιώθω για κείνη κάτι παραπάνω από φιλία? κ αν ναι γτ δεν ζηλεύω που την αγγίζει άλλος και με ερεθίζει ακόμη περισσότερο?
    εχεις και με ανδρες σεξουαλικες σχεσεις, η μονο με κοπελες;
    εφοσον ειχατε σεξουαλικες επαφες, προφανως και δεν ειναι μια φιλια αυτη, αλλα κατι μπλεγμενο με ερωτικο στοιχειο.
    η ζηλεια, δεν ειναι προυποθεση στις σεξουαλικες σχεσεις. υπαρχουν ανθρωποι που δεν ζηλευουν τους σεξουαλικους τους παρτενερ. δεν λεει κατι αυτο. αν σε ιντριγκαρει που εχει σχεση, μαλλον σου αρεσει η ιδεα της διεκδικησης.

    ολο το θεμα στις σεξουαλικες διεκδικησεις, ειναι η ΑΜΟΙΒΑΙΟΤΗΤΑ.
    προσεχε, μηπως η φιλη σου απλα παιζει οταν ειναι φιαγμενη, ενω εσυ κολλησεις και την ερωτευθεις...
    τοτε, δεν θα την διασκεδαζεις καθολου την υποτιθεμενη διεκδικηση απο τον φιλο της...

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    @Remedy κυρίως ετεροφυλοφιλη είμαι.. και είμαι αρκετά ανασφαλής κ κτητική.. Επίσης έχω διαφορετική σεξουαλικο προφίλ.. είμαι πιο υποτακτικη.. ενώ με κοπέλες.. αρχικά προσεγγίζω πάντα μόνο φίλες μου.. είμαι κυρίαρχη δν θέλω καν να με αγγίζουν όταν ερχόμαστε σε επαφη.. θέλω μόνο εγώ να τους "κάνω πράγματα"... δν ζηλεύω αντιθέτως με ερεθίζει η ιδέα πως μαζί μου μπορεί να περάσει καλύτερα απότι με τον σύντροφο της.. το βλέπω λίγο συγκριτικά.. αυτό π με προβληματίζει είναι ότι η κολλητή μου είναι το σημαντικότερο άτομο στην ζωή μου.. δν θέλω να την βλέπω σαν σεξουαλικο παιχνίδι με πόδια.. ούτε θέλω να πάρει άσχημη τροπή συναισθηματικά όλη αυτή η ερωτική χημεία που έχουμε και να χαλάσει η φιλία μας όπως κι εσύ πολύ σωστά ανέφερες

    @Al_Bundy ήμουν χρήστρια πολλά χρόνια και πήρα πρωτοβουλία να το κόψω.. δεν πίνω εδώ κ αρκετό διάστημα δν νμζ να με επηρεάσει κανεις να το ξαναρχίσω αν δεν το θελω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    @Remedy κυρίως ετεροφυλοφιλη είμαι.. και είμαι αρκετά ανασφαλής κ κτητική.. Επίσης έχω διαφορετική σεξουαλικο προφίλ.. είμαι πιο υποτακτικη.. ενώ με κοπέλες.. αρχικά προσεγγίζω πάντα μόνο φίλες μου.. είμαι κυρίαρχη δν θέλω καν να με αγγίζουν όταν ερχόμαστε σε επαφη.. θέλω μόνο εγώ να τους "κάνω πράγματα"... δν ζηλεύω αντιθέτως με ερεθίζει η ιδέα πως μαζί μου μπορεί να περάσει καλύτερα απότι με τον σύντροφο της.. το βλέπω λίγο συγκριτικά.. αυτό π με προβληματίζει είναι ότι η κολλητή μου είναι το σημαντικότερο άτομο στην ζωή μου.. δν θέλω να την βλέπω σαν σεξουαλικο παιχνίδι με πόδια.. ούτε θέλω να πάρει άσχημη τροπή συναισθηματικά όλη αυτή η ερωτική χημεία που έχουμε και να χαλάσει η φιλία μας όπως κι εσύ πολύ σωστά ανέφερες

    @Al_Bundy ήμουν χρήστρια πολλά χρόνια και πήρα πρωτοβουλία να το κόψω.. δεν πίνω εδώ κ αρκετό διάστημα δν νμζ να με επηρεάσει κανεις να το ξαναρχίσω αν δεν το θελω
    προφανως, την ανασφαλεια και την κτητικοτητα σου τα εκδηλωνεις στην σχεση με ανδρα, γιατι για καποιον λογο (μαλλον κοινωνικο) απο εκει παιρνεις επιβεβαιωση σαν γυναικα...

    πιθανον να εχεις ταμπου και ενοχες για το ομοφυλοφιλο κομματι σου, γι αυτο και δεν θελεις να σε αγγιζουν, αλλα το οτι περναει καλυτερα με εσενα απ οτι με τον συντροφο της, που το βασιζεις; αν περνουσε καλυτερα θα ηταν μαζι σου, ή τελοσπάντων δεν θα το ειχε κανει μονο μια φορα...

    προφανως και οταν υπαρχουν ερωτικες διεκδικησεις, δεν ειναι φιλια αυτο που υπαρχει, αλλα κατι αλλο.

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    δν είπα ότι περνάει καλύτερα είπα ότι με ερεθίζει η ιδέα..το τσαλεντζ να την κάνω να περάσει καλύτερα.. επίσης ούτε εγώ έκανα κίνηση για 2η φορά.. ούτε σκόπευα.. εκείνη το ξεκίνησε κ πυροδότησε κάτι που ίσως υπήρχε lowkey αλλά δν με επηρέαζε.. και τέλος δεν την είδα να περνάει και άσχημα μαζί μου.. απότι κτλβα έχει κι εκείνη τα δικά της παράπονα από το αγόρι της.. όπως κ την πρώτη φορά που κάναμε κάτι ήταν σε σχέση.. δν έχει υπάρξει καθόλου ελεύθερη για να δω με τι συχνότητα θα ερχόμαστε σε επαφή.. όσον αφορά την επιβεβαίωση μ σαν γυναίκα.. την αναζητώ κ την επιδιώκω μέσα από πολλους διαφορετικους τομείς..δν πιστεύω ότι η αυτοπραγματωση μου σαν θηλυκό θα έρθει από την αποδοχή ενός άντρα.. μόνο κ μόνο η ιδέα με αηδιάζει,μου φαίνεται αξιολυπητο.. απλώς έχω πολλές ανασφαλειες τις οποίες ίσως απαλύνει λίγο η αποδοχή κάποιου που υπάρχουν αμοιβαία αισθήματα και μπορέσω επιτέλους να ξεφορτωθώ την καχυποψία και να νιώσω οικεία .. σε γνκες γραμμές συμφωνώ με τα υπόλοιπα

Similar Threads

  1. Παρατηρήσεις μεταξύ γυναικών
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 30-05-2020, 10:25
  2. τι κρυβετε πισω απο τη σεξουαλικη ελξη και τον ιδανικο συντροφο?
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 29-08-2019, 01:10
  3. Φιλία μεταξύ γυναικών-αντρών
    By Tania96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 89
    Last Post: 20-07-2017, 12:52
  4. Σεξουαλική έλξη
    By tizen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 05-12-2013, 14:28
  5. Σχέση εξάρτησης μεταξύ γυναικών
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 11-01-2008, 12:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •