εμβολιο με το ζορι - αγχος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Στο ενικο βλεπω να μιλαω, οραματα βλεπεις?[/COLOR]
    Αν δεν ξέρεις ουτε γραμματικη , δεν ειναι δικό μου πρόβλημα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    "Εμεις" ειμαστε ολοι οι αλλοι που ακουμε τους ειδικους. Ακομα και τις απλες οδηγιες του παγκοσμιου οργανισμου υγειας για τους μη γνωστες πολλων θεματων.
    Ποιους ειδικούς; Τον Μητσοτακη με τα αντιφατικα μετρα; Γιατί σε αλλες χώρες κανουν και οι εμβολιασμενοι τεστ ενώ σε αλλες εχει υπαρξει γενικό λοκ νταουν. Συνελθετε, γελοιοποιειστε πια.

    Αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα οι εμβολιασμενοι μεταδίδουν τον ιό. Είναι fact αυτό. Oπως ανεφερα υπαρχουν πιστοποιητικα που δεν έχουν λήξει αλλά χωρίς τεστ δεν ξερουν καν αν εχουν επαρκη αντισώματα. Και κυκλοφορούν χωρίς τεστ και μάσκες.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Margarita 77 View Post
    Θα ήθελα να μας έλεγε το κράτος από τα ημερήσια τεστ πόσα είναι θετικά σε εμβολιασμενος και πόσα σε ανεμβολιαστους...εξάλλου εδώ μέσα δεν είμαστε για να επιδείξει ο καθένας της γνώσης του πάνω στο θέμα...αλλά παρολου αυτό θα πω ότι η κυβέρνηση αποδέχεται το γεγονός ότι και οι εμβολιασμενοι νοσούν και μεταδίδουν..οπότε πρώτιστος για την δικιά σας υγεία, των γονέων σας και των παιδιών σας είναι καλό να κάνετε τεστ...όσο αφορά τις παρενέργειες άμα κάποιος το ψάξει θα δει ότι είμαστε από τις χώρες που έχουν δηλωθεί οι λιγότερες διότι ακόμα και ο πυρετός μετά τον εμβολιασμό πρέπει να δηλωθεί σε κίτρινη κάρτα...αλλά εμείς το θεωρούμε φυσικό και να ανεβάσεις πυρετό και αν τύχη σε κάποιον ο θάνατος...ο στόχος είναι να έχουμε ποιο ασφαλή εμβόλια , πιο σωστή περίθαλψη για όλους είτε έχουν εμβολιαστεί είτε όχι...το μίσος και η Κάκια δεν οδηγούν πουθενά...
    Και εγω θα ηθελα πληρη στατιστικα. Ελπιζω τουλαχιστον οι ερευνητες να τα εχουν στη διαθεση τους. Σαφως το στοχο για πιο ασφαλη εμβολια και πιο αποτελεσματικα το δουλευουν πυρετωδως καθε ημερα. Μια εποχη ερευνοντουσαν 200 περιπου διαφορετικα εμβολια που διαβαζα. Με λιγα λογια κανουν οτι μπορουν ακομα και για κατι ποταπο οπως το χρημα, αν το θεσουμε ετσι.
    Ασφαλη περιθαλψη δεν μπορουν να εχουν ολοι μαλλον αυτη την στιγμη με αυτο που επικρατει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και μην ξεχναμε και την Astra Zeneca που το εμβολιο της στοιχιζε περιπου 2.5 ευρω. Ενα εσπρεσσο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Και μην ξεχναμε και την Astra Zeneca που το εμβολιο της στοιχιζε περιπου 2.5 ευρω. Ενα εσπρεσσο.
    Και στο κράτος πόσο κοστίζει ?? Απορώ με τόσες θεραπευτικά σχήματα που έχουν βγει γιατί αφήνουν ανθρώπους να πεθαίνουν??? Όλοι έχουμε διαβάσει για τα μονοκλωνικά, όλοι ξέρουμε για τα Τ λεμφωκυτταρα που γίνονται στο Παπανικολάου στη Θεσσαλονίκη..και ένα Γιατρό δεν άκουσα να πει τι πρέπει να τρώμε για να έχουμε καλυτερο ανοσοποιητικό, αν πρέπει να κάνουμε προληπτικά κάποιες εξετάσεις,αν πρέπει να πάρουμε κάποια βιταμινη..πόσο λυπάμαι για όλες αυτές τις ψυχές που ταξιδεύουν μακρυά μας...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Margarita 77 View Post
    Και στο κράτος πόσο κοστίζει ?? Απορώ με τόσες θεραπευτικά σχήματα που έχουν βγει γιατί αφήνουν ανθρώπους να πεθαίνουν??? Όλοι έχουμε διαβάσει για τα μονοκλωνικά, όλοι ξέρουμε για τα Τ λεμφωκυτταρα που γίνονται στο Παπανικολάου στη Θεσσαλονίκη..και ένα Γιατρό δεν άκουσα να πει τι πρέπει να τρώμε για να έχουμε καλυτερο ανοσοποιητικό, αν πρέπει να κάνουμε προληπτικά κάποιες εξετάσεις,αν πρέπει να πάρουμε κάποια βιταμινη..πόσο λυπάμαι για όλες αυτές τις ψυχές που ταξιδεύουν μακρυά μας...
    Αυτη περιπου ειναι η τιμη που αγοραζουν τα κρατη. Αντε να εχω πεσει λιγο εξω ή να αυξομειωνεται η τιμη. Δεν νομιζω να εχει τοσο θεμα με τη διατροφη. Σαφως μια καλη διατροφη, ειναι καλο για σενα. Αλλα μαλλον δεν αξια λογου ωστε να την αναφερουν ως μετρο προληψης. Εχουν βγει και φαρμακα τωρα και γενικα ολο και περισσοτερες λυσεις. Φυσικα οσο αναπαραγεται ο ιος, δημιουργει και μεταλλαξεις. Βγηκε νεα μεταλλαξη που ερευνουν ως επικινδυνη και σημαντικη, γενικα ειναι ενα δυναμικο πεδιο που αλλαζει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Υποχρεωτικό πάντως, κυριολεκτικά, είναι μόνο για υγειονομικούς και φοιτητές των αντίστοιχων σχολών. Για κανέναν άλλο.
    Για να λέτε τα πράγματα με το όνομά τους. Όλοι οι άλλοι , έχουν εναλλακτικές. Αν υπάρχουν έμμεσες πιέσεις, εκβιασμοί κτλ , είναι άλλο θέμα.
    Υποχρεωτικότητα δια νόμου, ψηφίστηκε μόνο για τους υγειονομικούς. Παρόλο που έλεγαν άλλα όταν την ψήφισαν . Μπροστά στις αντιδράσεις και το πολιτικό κόστος , έκαναν πίσω.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Υποχρεωτικό πάντως, κυριολεκτικά, είναι μόνο για υγειονομικούς και φοιτητές των αντίστοιχων σχολών. Για κανέναν άλλο.
    Για να λέτε τα πράγματα με το όνομά τους. Όλοι οι άλλοι , έχουν εναλλακτικές. Αν υπάρχουν έμμεσες πιέσεις, εκβιασμοί κτλ , είναι άλλο θέμα.
    Υποχρεωτικότητα δια νόμου, ψηφίστηκε μόνο για τους υγειονομικούς. Παρόλο που έλεγαν άλλα όταν την ψήφισαν . Μπροστά στις αντιδράσεις και το πολιτικό κόστος , έκαναν πίσω.
    . Εγώ πάντως βλέπω ότι στο όνομα της πανδημίας καταπατήθηκαν ανθρώπινα δικαιώματα, ιατρικό απόρρητο, και πολλά άλλα ..και εμείς καθόμαστε και μαλώνουμε αν πρέπει να το κάνουμε ή όχι...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Margarita 77 View Post
    . Εγώ πάντως βλέπω ότι στο όνομα της πανδημίας καταπατήθηκαν ανθρώπινα δικαιώματα, ιατρικό απόρρητο, και πολλά άλλα ..και εμείς καθόμαστε και μαλώνουμε αν πρέπει να το κάνουμε ή όχι...
    Εγω το εκανα και θεωρω χρεος μου να λεω στους συνανθρωπους μου να το κανουν. Απο κει και περα δεν μπορω να τους αλλαξω γνωμη με το ζορι. Το μονο ιατρικο απορρητο που καταπατιεται ειναι εαν εισαι εμβολιασμενος ή οχι. Αυτο καταπατιεται νομιζω, ενα το θεωρεις καταπατηση απο την παιδικη ηλικια για πληθος αλλων εμβολιων που πρεπει να κανουν τα παιδια.
    Οταν βλεπω για παραδειγμα να λενε "μεγαλο ποσοστο εμβολιασμενων πεθαινει απο τα εμβολια αλλα δεν το ξερουμε", οφειλω να αντιδρασω κατα καποιο τροπο. Περα του παραλογου της προτασης, μπορει καποιος να την παρει σοβαρα. Δεν το κανω παντα.

    Αλλωστε οι περισσοτερες συζητησεις ειναι αδιεξοδες. Ενας μου ειχε βγαλει πριν κανα χρονο μια ιστοσελιδα με ενα αλγοριθμο απλο που μετραει το παγκοσμιο πληθυσμο και εχει νουμερα να ανεβαινουν και μου λεει "Να κοιτα ψεμα η πανδημια, δεν υπαρχουν θανατοι". Φυσικα ουτε τον αλγοριθμο της ιστοσελιδας δεν ηξερε.
    Αλλος δεν φοραει μασκα και τον καλω σε συζητηση γιατι δεν φοραει και μου εμφανιζει μια ειδικο που λεει οτι οταν γερασει θα παθει Αλτσχαιμερ επειδη φορεσε την μασκα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post

    Αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα οι εμβολιασμενοι μεταδίδουν τον ιό. Είναι fact αυτό. Oπως ανεφερα υπαρχουν πιστοποιητικα που δεν έχουν λήξει αλλά χωρίς τεστ δεν ξερουν καν αν εχουν επαρκη αντισώματα. Και κυκλοφορούν χωρίς τεστ και μάσκες.

    ..........
    Last edited by nicolina; 26-11-2021 at 14:51.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και η κορυφη ηταν η εναρξη των ολυμπιακων αγωνων στην Αγγλια, που επειδη ειχαν δειξει ενα βρεφος ή κατι σε μια παρασταση με μια περιεργη αλληγορια, εβγαζαν οτι οι σατανιστες ηξεραν για την πανδημια την συγκεκριμενη πριν γινει. Και απο κατω εκατονταδες κοσμος συμφωνουσε. Αυτο μου το στειλανε σε μηνυμα στο Fb. Φυσικα δεν λες τιποτα, τι να πεις...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ο εμβολιασμός με τα παροντα μετρα δεν συνεισφέρει σε τίποτα παραπανω απο την προστασία αυτου που το κανει, αν και εφόσον ξέρει πλήρως το ιστορικό του και χρειαζόταν όντως να το κανει. Μια μικρη πτώση στη μεταδοτικοτητα εκμηδενιζεται με τις ακρότητες των εμβολιασμενων να κυκλοφορούν χωρίς μάσκα και των αντιφατικων μέτρων της κυβέρνησης.

    Η συζητηση πρεπει να αφορα την ανεπαρκεια του συστηματος υγειας επι δυομιση χρονια πανδημιας.


    Το κερδος στις αγορες των φαρμακοτεχνολογικων προϊόντων με τον καινούργιο ενδημικό, πλεον, ιό είναι μεγάλο, όπως ειναι λογικό σε εναν κοσμο που δεν ειναι το μικρο σπιτι στο λιβαδι οπως θελουν να τον παρουσιαζουν καποιοι. Παλια υπηρχε μονο η γρίπη, τώρα εχει διπλασιαστεί η αγορά.

    Ολοι οι ιοί παρουσιάζουν μεταλλάξεις και ο ιός της γριπης το ίδιο. Εμβόλιο για την γρίπη δεν εχω κανει ποτε προσωπικα.

    Ενα άλλο τεράστιο θέμα ειναι οι αντιφατικές οδηγίες σε όσους λαμβάνουν αγωγή. Επισημη οδηγία ειναι να μην λαμβάνονται αντιισταμινικα πριν τον εμβολιασμο. Εμένα όμως εδώ στην Ελλάδα με συμβουλευσαν να παρω πεντε μέρες πριν. Δεν ξερουν τι αλληλεπιδρασεις μπορει να προκαλέσει το εμβόλιο με πληθώρα φαρμάκων. Δεν υπαρχει καμία ενημέρωση και καμία διάθεση να ερευνήσουν τα εν λόγω θέματα αφού αν τολμησεις να πεις κάτι για το ιερό εμβόλιο στιγματιζεσαι με μεθόδους που θα ζήλευε και η ιατρική ομάδα των ναζί.

    Δεν καταπατηθηκε το ιατρικό απορρητο; Που τρανς άτομα βιώνουν μια κόλαση καθημερινά για να αποδειξουν την ταυτότητα τους (διαβαζα σχετικό άρθρο πριν) με αυτό το αισχρο και κυρίως άχρηστο απαρχαιντ που δεν συνεισφέρει στη δημόσια υγεία. Που άτομα με προβλήματα υγείας που δεν μπορουν να κανουν το εμβόλιο δέχονται μπουλινγκ με ανεδαφικα επιχειρήματα. Που κάθε ένας εχει γινει μπατσος στο όνομα ενός αμορφωτου επιστημονισμου.

    Μας προσβαλλει όλους αυτή η κατάσταση.
    Last edited by Skiouros8; 26-11-2021 at 15:48.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ο andreas86 εκανε το εμβολιο ,νομιζα οτι ειναι το ιδιο προσωπο με τον andrea256. Διευκρινιστικη δημοσιευση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    ..........


    Με αποστομώνουν τα ανύπαρκτα επιχειρήματά σου.

    Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν χιλιάδες άτομα με αντισώματα στα πατώματα με πιστοποιητικό εν ενεργεία χωρίς να κάνουν τεστ και χωρίς να φοράνε μάσκες αφού "επέστρεψαν στη κανονικότητα". Αλλά τον ιό τον μεταδίδουν οι ανεμβολίαστοι που κάνουν πέντε τέστ την εβδομάδα. Συνέλθετε. Αν δεν μπορείτε να καταλάβετε απλά πράγματα, κάντε ένα τεστ IQ πριν από το οποιοδήποτε άλλο τεστ.

    Το θέμα δεν είναι εμβολιασμένοι/ανεμβολιάστοι, το θέμα είναι οι αισχροί χειρισμοί της κυβέρνησης και το γεγονός οτι έχουν εγκαταλείψει το σύστημα υγείας. Δυο χρόνια υγεονομικής κρίσης και δεν έχουν επαρκείς μονάδες ενταντικής θεραπείας. Ιός που χτυπάει τους πνεύμονες και σε νοσοκομεία της επαρχίας δεν έχουν μηχανήματα ούτε για τις βασικές πνευμονολογικές εξετάσεις. Προσβάλλεται η νοημοσύνη μας και η αξιοπρέπειά μας ως πολίτες.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Με αποστομώνουν τα ανύπαρκτα επιχειρήματά σου.

    Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν χιλιάδες άτομα με αντισώματα στα πατώματα με πιστοποιητικό εν ενεργεία χωρίς να κάνουν τεστ και χωρίς να φοράνε μάσκες αφού "επέστρεψαν στη κανονικότητα". Αλλά τον ιό τον μεταδίδουν οι ανεμβολίαστοι που κάνουν πέντε τέστ την εβδομάδα. Συνέλθετε. Αν δεν μπορείτε να καταλάβετε απλά πράγματα, κάντε ένα τεστ IQ πριν από το οποιοδήποτε άλλο τεστ.

    Το θέμα δεν είναι εμβολιασμένοι/ανεμβολιάστοι, το θέμα είναι οι αισχροί χειρισμοί της κυβέρνησης και το γεγονός οτι έχουν εγκαταλείψει το σύστημα υγείας. Δυο χρόνια υγεονομικής κρίσης και δεν έχουν επαρκείς μονάδες ενταντικής θεραπείας. Ιός που χτυπάει τους πνεύμονες και σε νοσοκομεία της επαρχίας δεν έχουν μηχανήματα ούτε για τις βασικές πνευμονολογικές εξετάσεις. Προσβάλλεται η νοημοσύνη μας και η αξιοπρέπειά μας ως πολίτες.
    Το ότι το ΕΣΥ θέλει στήριξη είναι ένα σημαντικό θέμα. Το ότι κάποιοι τα έχουν βάλει με την επιστήμη και θέλουν να ξεπαστρέψουν ευπαθείς ομάδες μη κάνοντας το εμβόλιο είναι επίσης σημαντικό θέμα.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Υπερβολικό άγχος για το εμβόλιο!
    By Giotoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 04-09-2021, 14:53
  2. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 20:24
  3. Πονος στη πλατη μετα το εμβολιο που παραμενει ή πονος από αγχος?
    By ΝΙΚΚΙ24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-2021, 15:42
  4. ψυχαναλυση με το ζορι
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2021, 07:55
  5. ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ??
    By demi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2007, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •