εμβολιο με το ζορι - αγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125

    εμβολιο με το ζορι - αγχος

    δεν ειμαι ο μονος φανταζομαι αλλα εχω τρομοκρατιθει απιστευτα με τα νεα μετρα και δεν θελω να κανω το εμβολιο λογο παρενεργειον και σκεφτομενος το τι θα μου συμβει δεν ξερω τι να κανω...με εχει κουρασει αυτη η ιστορια...εσεις πως το αντιμετοπισατε? (δεν ειμαι αρνητης και πιστευω στον κορονοιο,δεν πιστευω στο εμβολιο )

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Antreas256 View Post
    δεν ειμαι ο μονος φανταζομαι αλλα εχω τρομοκρατιθει απιστευτα με τα νεα μετρα και δεν θελω να κανω το εμβολιο λογο παρενεργειον και σκεφτομενος το τι θα μου συμβει δεν ξερω τι να κανω...με εχει κουρασει αυτη η ιστορια...εσεις πως το αντιμετοπισατε? (δεν ειμαι αρνητης και πιστευω στον κορονοιο,δεν πιστευω στο εμβολιο )
    εχει περασει πια πολυς καιρος με το εμβολιο και ειναι εξακριβωμενο.
    οι χωρες με υψηλα ποσοστα εμβολιασμου, εχουν χαμηλα ποσοστα θανατων.
    το ονταριο με 90% εμβολιασμου εχει 1-4 θανατους την ημερα. η βουλγαρια- ρουμανια με 30% εμβολιασμου, δεν εχουν που να τους θαψουν. οπου ναναι και στα δικα μας, γιατι ειμαστε λιγο πανω απο 50%.ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ δηλαδη...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    μα δεν αμφιβαλλω...αλλα οι θανατοι απο το εμβολιο καταγεγραμενοι δεν υπαρχουν..και μιλαμε για μεγαλα ποσοστο ,γνωριζω και δικους μου ανθρωπους με παρενεργειες....ειμαστε σε μονοδρομο....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Antreas256 View Post
    μα δεν αμφιβαλλω...αλλα οι θανατοι απο το εμβολιο καταγεγραμενοι δεν υπαρχουν..και μιλαμε για μεγαλα ποσοστο ,γνωριζω και δικους μου ανθρωπους με παρενεργειες....ειμαστε σε μονοδρομο....
    και αφου δεν υπαρχει καταγεγραμμενο αυτο το μεγαλο ποσοστο εσυ που το ξερεις?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Antreas256 View Post
    μα δεν αμφιβαλλω...αλλα οι θανατοι απο το εμβολιο καταγεγραμενοι δεν υπαρχουν..και μιλαμε για μεγαλα ποσοστο ,γνωριζω και δικους μου ανθρωπους με παρενεργειες....ειμαστε σε μονοδρομο....
    βεβαιως και υπαρχουν. εγω τους ειχα βρει.
    ειναι πολυ μικρα τα ποσσοστα.

    εγω παλι, που γνωριζω σχεδον αποκλειστικα εμβολιασμενους, κανεις δεν ειχε κατι παραπανω απο τα αναμενομενα, δλδ τον πονο στο σημειο τσιμπηματος και καποιοι δεκατα για 1-2 μερες. κανεναν δεν ξερω με κατι βαρυ. επισης ξερω ζευγαρι ο ενας εμβολιασμενος η αλλη ανεμβολιαστη. κολλησαν μαζι, ο ενας ειχε δεκατα για 2 μερες που περασε με παναντολ, η αλλη ψηλο πυρετο και βηχα που πηγαινε για πνευμονια, πηρε ισχυρα αντιβιωτικα και περασε. πολυ νεαρα ατομα.

    να σου θυμισω επισης οτι και να ζησεις απο κορονοιο, τις σπανιες παρενεργειες που εχει καμια φορα το εμβολιο, ο ιος τις εχει σε πολυ μεγαλα ποσσοτα ΜΕΤΑ την ιαση, πχ περικαρδιτιδες και πολλα αλλα...
    το οτι θα ζησει κανει,ς δεν του υποσχεται και καλη υγεια αν περασει κοβιντ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν χρειαζεται και πολυ ερευνα, γραφεις στο google "εμβολιο κωρονοιου παρενεργειες" και στις βγαζει φατσα-μπατσα μαζι με ενα σωρο αρθρα απο κατω στα ελληνικα, δεν χρειαζεται να κανεις γκαλοπ. Εαν δεν πιστευεις αυτα που διαβαζεις, πιστεψε αυτο που πιστευεις, αλλα ειναι προιον του εγκεφαλου σου.
    Το αποτελεσμα θα ειναι να ζεις με περιοριστικα μετρα, μεχρι να τα αποσυρουν, τον κινδυνο να κολλησεις την ασθενεια με ολες τις επιπλοκες της και αναλογα τι θα κανει ο ιος δεν θα κολλησεις ισως μονο μια φορα αλλα πολλαπλες.
    Μπορει να μεταλλαχτει σε πιο ακινδυνη μορφη, κανενας δεν μπορει να ξερει. Μπορει και σε πιο επικινδυνη, μπορει χιλια δυο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    2
    Γεια σας, το θέμα δεν είναι ούτε τα ποσοστά ούτε το αν κάποιος χρειάζεται να το κάνει ή όχι. Και δεν νομίζω ότι υπάρχουν αξιόπιστα στοιχεία πουθενά! Η απόφαση για την υγεία και την διαχείριση της είναι προσωπική υπόθεση για τον καθένα. Και υπάρχουν πολλοί τρόποι να διασφαλίσει κάποιος την υγεία του, ή να θεραπευτεί από μια ασθένεια. Δεν γίνεται ιατρική εκτίμηση εδώ, αλλά ψυχολογική υποστήριξη, αν δεν κάνω λάθος;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Emms View Post
    Γεια σας, το θέμα δεν είναι ούτε τα ποσοστά ούτε το αν κάποιος χρειάζεται να το κάνει ή όχι. Και δεν νομίζω ότι υπάρχουν αξιόπιστα στοιχεία πουθενά! Η απόφαση για την υγεία και την διαχείριση της είναι προσωπική υπόθεση για τον καθένα. Και υπάρχουν πολλοί τρόποι να διασφαλίσει κάποιος την υγεία του, ή να θεραπευτεί από μια ασθένεια. Δεν γίνεται ιατρική εκτίμηση εδώ, αλλά ψυχολογική υποστήριξη, αν δεν κάνω λάθος;;
    κανεις λαθος.
    η δημοσια υγεια δεν ειναι προσωπικη υποθεση.
    οταν μιλαμε για αποφασεις που εχουν επιπτωση σε ολη την χωρα, δεν ειναι προσωπικη επιλογη.
    το τι πρεπει να κανει ο καθενας που με τις αποφασεις του μπορει να παρει στον λαιμο του την ζωη πολλων αλλων, δεν ειναι προσωπικη υποθεση.
    το να πιανουν ολα τα κρεβατια στις εντατικες καποιοι επειδη δεν θελουν να εμβολιαστουν, ενω αν εμβολιαζονταν θα ηταν σπιτι τους και να μην εχουν περιθαλψη ολοι οι υπολοιποι ,απο αλλες ασθενειες που δεν εχουν εμβολιο, δεν ειναι προσωπικη υποθεση.
    το να κλαταρουν ολα τα νοσοκομεια και το ιατρικο προσωπικο σε ολη την χωρα και να μην υπαρχει υγεια για κανεναν αλλον δεν ειναι προσωπικη υποθεση.

    αν θελετε να το κανετε προσωπικη υποθεση, να υπογραψετε ολοι οτι αρνειστε διακομιδη σε νοσοκομεια ο,τι κι αν συμβει λογω ιου και να καθεστε σπιτια σας.

    υ.γ. φυσικα και υπαρχουν αξιοπιστα στοιχεια. αν δεν τα πιστευεις εσυ, αυτο οντως ειναι προσωπικη υποθεση...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Remedy
    τις σπάνιες παρενέργειες του εμβολίου τις ξέρουν. Ξέρουν επίσης τους "άπειρους" μη καταγεγραμμένους κατά τα λεγόμενα τους θανάτους από τον εμβολιασμό. Τους θανάτους και τις επιπλοκές της λοίμωξης από covid μου λες γιατί δεν τις ξέρουν; Και σαφέστατα η δημόσια υγεία δεν είναι προσωπική υπόθεση. Και θα καταλήξουμε στο triage. triage είναι η διαλογή ασθενών αν δεν μπορούν όλοι να αντιμετωπιστούν (πχ ένα κρεβάτι ΜΕΘ) ενώ έχουμε 2 ασθενείς. Και στο triage βοηθάς αυτόν που έχει τις περισσότερες πιθανότητες να επιζήσει. Και ο εμβολιασμός covid στα στοιχεία του ασθενούς είναι ένα από τα στοιχεία που θα συνεκτιμηθούν γιατί ο εμβολιασμένοι πάνε καλύτερα από τους ανεμβολίαστους. Και μην αρχίσουμε τα αα εγω ξερω τον τάδε εμβολασμένο που πέθανε. Και εγώ ξέρω έναν που τον χτύπησε κεραυνός και έζησε, αλλά δεν είναι ο κανόνας.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αυτο εχει ξεκινησει ηδη νοκτις, οπου δεν υπαρχουν κρεβατια. αφηνουν καποιον πολυ ηλικιωμενο ανεμβολιαστο εκτος μεθ, για να σωσουν καποιον νεωτερο.

    για τα υπολοιπα που λες, πραγματικα ειναι το τελος της λογικης.
    τα συζηταμε καθε μερα με τον δικο μου και τραβαμε τα μαλλια μας. ο,τι και να τους πεις για στοιχεια, για επιστημονικες ερευνες, ειναι σαν να μιλας σε κουφους. θα σου απαντησουν οτι μας κοροιδευουν και δεν εινια αυτα τα στοιχεια, οποτε δεν εχει νοημα να συζητας.
    ο σωζων εαυτον σωθητω.
    κι οταν βγηκε το εμβολιο της ιλαρας, οι ψεκασμενοι της εποχης τα ιδια εκαναν. πρωτοστατουσε η εκκλησια και παλι στον αναχρονισμο. τους ελεγαν να μην εμβολιαστουν και να πεθανουν για την πιστη τους, λες και ηταν σταυροφορια να εναντιωθουν στην επιστημη και οντως πεθαναν πολλες χιλιαδες ακομα ενω ειχε βγει το εμβολιο...
    προσωπικα πιστευω οτι οι μεν αμορφωτοι που τα πιστευουν αυτα, ειναι παπαδοπαιδια και τους κοροιδευουν παραεκκλησιαστικα κυκλωματα. οι ελαχιστοι μορφωμενοι που ειναι αρνητες, πραγματικα ελαχιστοι, μερικοι ειναι εγκαθετοι για να κανουν αντιπολιτευση πανω στα πτωματα της πανδημιας και οι υπολοιποι ειναι κλινικες περιπτωσεις διαταραγμενων που εχουν διαφυγει την διαγνωση...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    135
    @remedy, τα λες πολυ καλα!
    Ακριβως ετσι ειναι, προταση προταση!
    Πρεπει να δημοσιευτει η αναρτηση σου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Antreas256 View Post
    δεν ειμαι ο μονος φανταζομαι αλλα εχω τρομοκρατιθει απιστευτα με τα νεα μετρα και δεν θελω να κανω το εμβολιο λογο παρενεργειον και σκεφτομενος το τι θα μου συμβει δεν ξερω τι να κανω...με εχει κουρασει αυτη η ιστορια...εσεις πως το αντιμετοπισατε? (δεν ειμαι αρνητης και πιστευω στον κορονοιο,δεν πιστευω στο εμβολιο )
    ο ιος ηρθε για να μεινει... δεν θα επιστρεψουμε ποτε στην κανονικοτητα μας.... εννοω στην κανονικη,κανονικη.... θα τραβηξει μακρια αυτην η ιστορια....ηδη εχουμε να κανουμε με κατι που εμφανιστηκε το 2019 και τωρα παμε στο 2022! κοντευουμε τα 4 χρονια συνολικα....κατσε να δεις οτι και τα επομενα χρονια θα σου λενε για τον κορονοιο.... φυσικα πιστοποιητικο εμβολιασμου και σε αλλους μορφες για να το εχεις μαζι σου,για να εχεις το αδεια εισοδου σε διαφορους χωρους κυριως, μην σου πω μετα θα εισαγουν και την ψηφιακη ταυτοτητα και μετα θα την κανουν να εχεις ταυτοτητα μεσα στο σωμα σου εμφυτευμενη που μεσα στα αλλα οσων θα αναγραφονται θα ειναι και οτι εχεις κανει το εμβολιο...

    ηδη βλεπεις οτι υπαρχουν τοσα προβληματα σε παγκοσμιο επιπεδο... φτωχεια, ανεργια, αυξηση της θερμοκρασιας του πλανητη... ο κορονοιος μας μαρανε εμας... τι προβλημα εχουμε? εχουμε εναν πολυ επικυνδινο και ακραιο ιο, κολλαει πολυ ευκολα και παθαινουν και υγειης. γενικως τρομοκρατια και εξαναγκασμος, κυριως προσπαθησαν πρωτα να σε τρομοκρατησουν και εκ των υστερων να σε υποχρεωσουν....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Antreas256 View Post
    δεν ειμαι ο μονος φανταζομαι αλλα εχω τρομοκρατιθει απιστευτα με τα νεα μετρα και δεν θελω να κανω το εμβολιο λογο παρενεργειον και σκεφτομενος το τι θα μου συμβει δεν ξερω τι να κανω...με εχει κουρασει αυτη η ιστορια...εσεις πως το αντιμετοπισατε? (δεν ειμαι αρνητης και πιστευω στον κορονοιο,δεν πιστευω στο εμβολιο )
    Αγαπητέ μου και εγώ μια από τα ίδια...καταρχήν οι εμβολιασμενοι νομίζω ότι ζουν σε ένα άλλο κόσμο...ποιος από αυτούς κάνει rapid?? Γιατί άμα έκαναν το εμβόλιο για να συμβάλλουν στη προστασία της δημόσιας υγείας θα πήγαιναν και οικειοθελώς να κάνουν κάθε εβδομάδα και ένα τεστ....άρα όσοι το κάνανε το έκαναν μόνο για να προστατέψουν τον εαυτό τους και όχι τη δημόσια υγεία...όσο αφορά τις παρενέργειες...είναι σε πειρατικό στάδιο...εμένα δεν μου λέει κάτι το ότι οι γύρω μου δεν έπαθαν παρενέργειες..άσε που ξέρω 3 άτομα με παρενέργειες αλλά πώς να το αποδείξουν??Τώρα πως το αντιμετωπίζω?? Έχω μια φίλη που και αυτή δεν έκανε..πάμε μαζί για περπάτημα..μια φορά την εβδομάδα κάνω ένα τεστ οπότε πάω σε κανένα γιατρό για τα θέματα υγείας που έχω και καμιά βόλτα στο κέντρο...και ψυχανάλυση...εκεί ρίχνω πολύ σιχτιρισμα και μου φεύγουν όλα...επίσης να σου πω ότι εγώ έχω απομάκρυνθει από κάθε εμβολιασμενο γνωστό μου διότι θεωρώ ότι είναι υγειονομικές βόμβες!!!! Δεν είναι τυχαίο ότι στις ΜΕΘ σήμερα ήταν 19% εμβόλιασμενοι...όσο για αυτός σε θεωρούν κάποιο αμόρφωτο διότι δεν έκανε το εμβόλιο το μόνο που έχω να σου πω ειναι αδιαφορία...αυτό είναι το επίπεδο κάποιον ανθρώπων ...θεώρουν ότι έχουν πάντα δίκιο..πρέπει να δώσεις στους άλλους να καταλάβουν ότι όπως αυτοί φοβούνται τον κορονοιο εσύ φοβάσαι σε τέτοιο βαθμό το εμβόλιο....άκου την ψυχή και το σώμα σου...πάρε καμία βιταμίνη ..εξάλλου δεν πέθανε και όλοι όσοι κολλήσανε....επίσης επειδή εδώ μέσα δεν μιλάτε στο κολλητό σας κάποιοι θα πρέπει να σέβονται τους συνανθρώπους τους..δεν ξέρετε ο καθένας τι σταυρό κουβαλάει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    εμένα δεν μου λέει κάτι το ότι οι γύρω μου δεν έπαθαν παρενέργειες


    Δεν υπαρχουν απολυτες εγγυησεις σε αυτη τη ζωη. Ακομα και εαν υπηρχε η απολυτη εγγυηση ειναι δωρον αδωρον, γιατι δεν θα της δωσεις καμμια σημασια, οποτε χανει και την εννοια της απο μονη της.
    εξάλλου δεν πέθανε και όλοι όσοι κολλήσανε



    άκου την ψυχή και το σώμα σου
    μα δεν αμφιβαλλω...αλλα οι θανατοι απο το εμβολιο καταγεγραμενοι δεν υπαρχουν..και μιλαμε για μεγαλα ποσοστο ,γνωριζω και δικους μου ανθρωπους με παρενεργειες....ειμαστε σε μονοδρομο....


    Αυτο του ειπα και εγω οταν ανεφερε οτι μεγαλο ποσοστο εμβολιασμενων πεθαινει και δεν το ξερουμε!!!! Αφου δεν το ξερουμε ακουει το μυαλο του.

    Απο οτι εμαθα εκανε το εμβολιο. Καλο για αυτον.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Πόσα θέλετε να μας τρελάνετε; Υγειονομικές βόμβες οι εμβολιασμένοι; Οι ανεμβολίαστοι τι είναι τότε; Το λιγότερο κοινωνικά ανάλγητοι. Σίγουρα υπάρχουν θετικοί εμβολιασμένοι αλλά αυτοί είναι μειοψηφία. Και ξέρετε γιατί πιάνει κ τους εμβολιασμένους κάποιες φορές; Γιατί όσο οι "ψαγμένοι" ανεμβολίαστοι έκαναν την "έρευνά" τους, κάποιοι από αυτούς βγαίναν θετικοί στον covid και λειτουργούσαν ως πηγή μεταλλάξεων. Γιατί κάθε φορά που ο ιός πολλαπλασιάζεται κάνει "λάθη" και φτιάχνει αντίγραφά του που δεν είναι ακριβώςτα ίδια και άρα δεν αναγνωρίζεται από τα αντισώματα. Οπότε υγειονομικές βόμβες είναι οι ανεμβολίαστοι που όχι μόνο βάζουν σε κίνδυνο τη ζωή τους αλλά και των άλλων. Επειδή το μεταδίδουν, επειδή έχουν μετατραπεί τα νοσοκομεία σε νοσοκομεία covid και δεν γίνοντα τακτικά χειρουργεία. Μην ακούσω μαλακία για το rapid, όταν βγει θετικό είναι ήδη αργά.

    Όταν είχα βγει θετικός στον covid πέρσι είχα τρελαθεί στη σκέψη ότι μπορεί να είχα κολλήσει έναν φίλο μου που έχει κάνει μεταμόσχευση μυελού των οστών. Όταν εμβολιαστήκαμε όλοι νιώθαμε ασφάλεια. Εσείς συνεχίστε να πιστεύετε ότι τα εμβόλια σε σκοτώνουν και στο εντωμεταξύ συνεχίστε να ξεπαστρεύετε τους εαυτούς σας, τους φίλους σας και τους άτυχους που έτυχε να σταθούν δίπλα σας. Που μπορεί να έκαναν εμβόλιο αλλά λόγω ιατρικής πάθησηςη,όπως η ανοσοκαταστολή να μην έφτιαξαν αντισώματα. Και που αν δεν είχατε γίνει όλοι σκοταδιστές θατους προστατεύαμε με την ανοσία αγέλης. Οπότε η θα πιστέψετε στην δυτική ιατρική, η θα μείνετε σπίτια σας και αφήστε τα νοσοκομεία για αυτούς που πιστεύουν. Εσείς να πάτε σε αυτούς που σας λένε τους άπειρους θανάτους από τα εμβόλια. Δεν μπορεί όλοκαι κάποια θεραπεία θα ξέρουν που εμείς τα πρόβατα δεν ξέρουμε.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Υπερβολικό άγχος για το εμβόλιο!
    By Giotoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 04-09-2021, 14:53
  2. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 20:24
  3. Πονος στη πλατη μετα το εμβολιο που παραμενει ή πονος από αγχος?
    By ΝΙΚΚΙ24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-2021, 15:42
  4. ψυχαναλυση με το ζορι
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2021, 07:55
  5. ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ??
    By demi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2007, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •