εμβολιο με το ζορι - αγχος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Margarita 77 View Post
    Αγαπητέ μου και εγώ μια από τα ίδια...καταρχήν οι εμβολιασμενοι νομίζω ότι ζουν σε ένα άλλο κόσμο...ποιος από αυτούς κάνει rapid?? Γιατί άμα έκαναν το εμβόλιο για να συμβάλλουν στη προστασία της δημόσιας υγείας θα πήγαιναν και οικειοθελώς να κάνουν κάθε εβδομάδα και ένα τεστ....άρα όσοι το κάνανε το έκαναν μόνο για να προστατέψουν τον εαυτό τους και όχι τη δημόσια υγεία...όσο αφορά τις παρενέργειες...είναι σε πειρατικό στάδιο...εμένα δεν μου λέει κάτι το ότι οι γύρω μου δεν έπαθαν παρενέργειες..άσε που ξέρω 3 άτομα με παρενέργειες αλλά πώς να το αποδείξουν??Τώρα πως το αντιμετωπίζω?? Έχω μια φίλη που και αυτή δεν έκανε..πάμε μαζί για περπάτημα..μια φορά την εβδομάδα κάνω ένα τεστ οπότε πάω σε κανένα γιατρό για τα θέματα υγείας που έχω και καμιά βόλτα στο κέντρο...και ψυχανάλυση...εκεί ρίχνω πολύ σιχτιρισμα και μου φεύγουν όλα...επίσης να σου πω ότι εγώ έχω απομάκρυνθει από κάθε εμβολιασμενο γνωστό μου διότι θεωρώ ότι είναι υγειονομικές βόμβες!!!! Δεν είναι τυχαίο ότι στις ΜΕΘ σήμερα ήταν 19% εμβόλιασμενοι...όσο για αυτός σε θεωρούν κάποιο αμόρφωτο διότι δεν έκανε το εμβόλιο το μόνο που έχω να σου πω ειναι αδιαφορία...αυτό είναι το επίπεδο κάποιον ανθρώπων ...θεώρουν ότι έχουν πάντα δίκιο..πρέπει να δώσεις στους άλλους να καταλάβουν ότι όπως αυτοί φοβούνται τον κορονοιο εσύ φοβάσαι σε τέτοιο βαθμό το εμβόλιο....άκου την ψυχή και το σώμα σου...πάρε καμία βιταμίνη ..εξάλλου δεν πέθανε και όλοι όσοι κολλήσανε....επίσης επειδή εδώ μέσα δεν μιλάτε στο κολλητό σας κάποιοι θα πρέπει να σέβονται τους συνανθρώπους τους..δεν ξέρετε ο καθένας τι σταυρό κουβαλάει...
    Να σαι καλα...αυτο ακριβως θέλουμε απο όλους τους ανεμβολίαστους...να απομακρυνθούν από τους εμβολιασμένους!!Καθηστε σπιτακι σας και κυρίως μείνετε μακρυα από τα νοσοκομεία..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Οσοι απαιτουν απο πολιτες δημοκρατικου κρατους να μην περιθαλπτονται στις δημόσιες δομές, χρειάζονται εντατικά μαθήματα αστικής αγωγής.
    Αντί να απαιτειτε απο το τσίρκο της κυβέρνησης ενίσχυση το συστηματος υγείας, ενδιαφερεστε ποιος θα κανει το εμβόλιο λες και όσοι το κάνουν μπηκαν στον κοπο να κάνουν ένα τεστ αντισωμάτων έστω.

    Γενικα εχετε παθει παρακρουση ορισμένοι. Δεν έχουμε πανδημία,ο ιός είναι ενδημικος πλεον, αποδεχτειτε το και μην μας ζαλιζετε πια με τη νοσοφοβια σας.

    Εγώ κατά τη διαρκεια αυτής της πανδημιας ξεπερασα κατά 90% τη νοσοφοβια μου γιατί είδα ότι οι υπόλοιποι είναι περισσοτερο άρρωστοι απο μενα.

    Δυο χρόνια τώρα ,μένοντας σε έναν απο τους δημοφιλέστερους τουριστικούς προορισμούς της χώρας, έχω έρθει σε επαφη με αναρίθμητους τουρίστες, έχω μπει σε ασθενοφόρα, σε νοσοκομεία, έχω ερθει σε επαφη με γιατρούς κλπ κλπ, δεν επαθα τίποτα.

    Εχοντας ιστορικό με αλλεργία σε συστατικο του εμβολίου , έχω πάρει προς το παρον απαλλακτικο χαρτί απο την περιφέρεια και το υγειονομικο, γιατί φυσικά κανείς απο αυτούς τους καραγκιοζηδες δεν μπορουσε να μου απαντησει υπευθυνα αν θα παθω οξύ αλλεργικο σοκ. Και έτσι πρεπει να πληρωσω ιδιωτικά τόσα λεφτά να κάνω τα απαραιτητα τεστ για την αλλεργια μόνος μου, αφού δεν έχουν καν μια επιτροπη προσβασιμη στο κοινό για εξετάσεις πριν και μετά το εμβόλιο. Ανοργανωσια και τρομολαγνεια μονο.
    Last edited by Skiouros8; 26-11-2021 at 12:49.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Οσοι απαιτουν απο πολιτες δημοκρατικου κρατους να μην περιθαλπτονται στις δημόσιες δομές, χρειάζονται εντατικά μαθήματα αστικής αγωγής.
    Αντί να απαιτειτε απο το τσίρκο της κυβέρνησης ενίσχυση το συσταματος υγείας, ενδιαφερεστε ποιος θα κανει το εμβόλιο λες και όσοι το κάνουν μπηκαν στον κοπο να κάνουν ένα τεστ αντισωμάτων έστω.

    Γενικα εχετε παθει παρακρουση ορισμένοι. Δεν έχουμε πανδημία,ο ιός είναι ενδημικος πλεον, αποδεχτειτε το και μην μας ζαλιζετε πια με τη νοσοφοβια σας.

    Εγώ κατά τη διαρκεια αυτής της πανδημιας ξεπερασα κατά 90% τη νοσοφοβια μου γιατί είδα ότι οι υπόλοιποι είναι περισσοτερο άρρωστοι απο μενα.

    Δυο χρόνια τώρα ,μένοντας σε έναν απο τους δημοφιλέστερους τουριστικούς προορισμούς της χώρας, έχω έρθει σε επαφη με αναρίθμητους τουρίστες, έχω μπει σε ασθενοφόρα, σε νοσοκομεία, έχω ερθει σε επαφη με γιατρούς κλπ κλπ, δεν επαθα τίποτα.

    Εχοντας ιστορικό με αλλεργία σε συστατικο του εμβολίου , έχω πάρει προς το παρον απαλλακτικο χαρτί απο την περιφέρεια και το υγειονομικο, γιατί φυσικά κανείς απο αυτούς τους καραγκιοζηδες δεν μπορουσε να μου απαντησει υπευθυνα αν θα παθω οξύ αλλεργικο σοκ. Και έτσι πρεπει να πληρωσω ιδιωτικά τόσα λεφτά να κάνω τα απαραιτητα τεστ μόνος μου, αφού δεν έχουν καν μια επιτροπη προσβασιμη στο κοινό για εξετάσεις πριν και μετά το εμβόλιο. Ανοργανωσια και τρομολαγνεια μονο.
    Τι σημαινει το εσυ δεν κολλησες? Μολις ειχα παει για να παρω κατι αιματολογικες εξετασεις και ο προηγουμενος απο εμενα εκανε τεστ αντισωματων γιατι ειχε κολλησει τον Αυγουστο. Εσυ δεν κολλησες, αλλοι κολλανε. Ειναι σαν αυτο που λεει η Μαργαριτα
    .άσε που ξέρω 3 άτομα με παρενέργειες αλλά πώς να το αποδείξουν??
    Φανταζομαι με το παρενεργειες κατι που δεν ειναι ηδη καταγεγραμμενο και το βρισκεις απλα. Αν υποθεσουμε οτι ξερει 20-30-40 εμβολιασμενους και οι 3 εχουν παρενεργειες που δεν μπορουν να αποδειξουν τοτε με δισεκατομυρια εμβολιασμους στον πλανητη, επρεπε να γινεται κολαση. Πρεπει οι ειδικοι μαλλον να αλλαξουν επαγγελμα.

    Εγω δεν εχω δει ιδιαιτερη νοσοφοβια. Αντιμετωπιζουμε ενα ιο και με λογικες διαδικασιες οπως ειναι και το προτεινομενο τσιμπηθηκαμε με μια βελονα.
    Καναμε το χρεος μας ως προς του εαυτου μας και ως προς τους συνανθρωπους μας.
    Τωρα εαν το κρατος αναγκαζει τους ανεμβολιαστους να κανουν rapid test και διαμαρτυρονται γιατι ο εμβολιασμενοι δεν κανουν, οι καραεγωισταροι (το αντιθετο της συνειδητοποιησης που δειχνουν), οι νοσοφοβικοι και ενα σωρο αλλους χαρακτηρισμους για να καλυψουν τη δικη τους αδυναμια τι να πω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τι σημαινει το εσυ δεν κολλησες? Μολις ειχα παει για να παρω κατι αιματολογικες εξετασεις και ο προηγουμενος απο εμενα εκανε τεστ αντισωματων γιατι ειχε κολλησει τον Αυγουστο. Εσυ δεν κολλησες, αλλοι κολλανε. Ειναι σαν αυτο που λεει η Μαργαριτα
    Φανταζομαιι με το παρενεργειες κατι που δεν ειναι ηδη καταγεγραμμενο και το βρισκεις απλα. Αν υποθεσουμε οτι ξερει 20-30-40 εμβολιασμενους και οι 3 εχουν παρενεργειες που δεν μπορουν να αποδειξουν τοτε με δισεκατομυρια εμβολιασμους στον πλανητη, επρεπε να γινεται κολαση. Πρεπει οι ειδικοι μαλλον να αλλαξουν επαγγελμα.

    Εγω δεν εχω δει ιδιαιτερη νοσοφοβια. Αντιμετωπιζουμε ενα ιο και με λογικες διαδικασιες οπως ειναι και το προτεινομενο τσιμπηθηκαμε με μια βελονα.
    Καναμε το χρεος μας ως προς του εαυτου μας και ως προς τους συνανθρωπους μας.
    Τωρα εαν το κρατος αναγκαζει τους ανεμβολιαστους να κανουν rapid test και διαμαρτυρονται γιατι ο εμβολιασμενοι δεν κανουν, οι καραεγωισταροι (το αντιθετο της συνειδητοποιησης που δειχνουν), οι νοσοφοβικοι και ενα σωρο αλλους χαρακτηρισμους για να καλυψουν τη δικη τους αδυναμια τι να πω.

    Εμένα δεν με αναγκάζει το κράτος να κάνω κανένα τεστ, μου έδωσαν απαλλακτικο. Κάνω όμως απο δικη μου επιλογη, αν και είναι ασκοπο. Δεν έχω κολλήσει ποτε στη ζωή μου γρίπη, δεν θα κολλησω λογικά και τον κορωνοιο, ή αν τον κολλησα δεν το κατάλαβα. Ισως γιατι δεν είμαι βρωμιαρης και πάντα τηρουσα τους κανόνες καθαριότητας, ποιος ξέρει.


    Σε κάθε περιπτωση, αυτή τη στιγμή τον ιο τον μεταδίδουν εμβολιασμενοι.
    Ο εμβολιασμενος προστατεύει απλα τον εαυτό του (αν τον προστατεύει όντως και δεν έκανε απλα ένα ασκοπο εμβόλιο χωρίς να ξέρει το ιστορικό του)

    Εγώ θέλω μια δημόσια επιτροπη ειδικών να με εξετάσει και να μην πληρωνω εγώ αλλεργιολογους. Αλλά δεν το κάνουν υποχρεωτικο το εμβόλιο γιατί ακριβώς φοβούνται τέτοιες περιπτώσεις. Αν παθεις κάτι απο το εμβόλιο, βρες την ακρη μόνος σου επι της ουσίας.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εμένα δεν με αναγκάζει το κράτος να κάνω κανένα τεστ, μου έδωσαν απαλλακτικο. Κάνω όμως, αλλά είναι ασκοπο. Δεν έχω κολλήσει ποτε στη ζωή μου γρίπη, δεν θα κολλησω λογικά και τον κορωνοιο, ή αν τον κολλησα δεν το κατάλαβα. Ισως γιατι δεν είμαι βρωμιαρης και πάντα τηρουσα τους κανόνες καθαριότητας, ποιος ξέρει.


    Σε κάθε περιπτωση, αυτή τη στιγμή τον ιο τον μεταδίδουν εμβολιασμενοι.
    Ο εμβολιασμενος προστατεύει απλα τον εαυτό του (αν τον προστατεύει όντως και δεν έκανε απλα ένα ασκοπο εμβόλιο χωρίς να ξέρει το ιστορικό του)
    Πηγαινε σε εναν ανεμβολιαστο που νοσει στο νοσοκομειο και δωστου ενα γλωσσοφιλο για την επιστημη. Συμφωνα με το σκεπτικο σου δεν θα κολλησεις. Αντε να φας καμμια φαπα. Καταρχην για να μεταδωσεις τον ιο πρεπει να νοσησεις απο αυτον. Πιο δυσκολα νοσουν οι εμβολιασμενοι με τα οχι τελεια εμβολια. Θα σου παρεθετα και ερευνα που λεει οτι ακομα και να νοσησουν μεταδιδουν και πιο δυσκολα και το 80% περιπου ακινδυνοτητας συνολικα του εμβολιασμενου με αυτες τις δυο παραμετρους, αλλα δεν θα κατσω να κανω διαδικτυακη ερευνα να βρω την μελετη. Σαμπως θα τη διαβασεις ή θα τις δωσεις καμμια σημασια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Πηγαινε σε εναν ανεμβολιαστο που νοσει στο νοσοκομειο και δωστου ενα γλωσσοφιλο για την επιστημη. Συμφωνα με το σκεπτικο σου δεν θα κολλησεις. Αντε να φας καμμια φαπα. Καταρχην για να μεταδωσεις τον ιο πρεπει να νοσησεις απο αυτον. Πιο δυσκολα νοσουν οι εμβολιασμενοι με τα οχι τελεια εμβολια. Θα σου παρεθετα και ερευνα που λεει οτι ακομα και να νοσησουν μεταδιδουν και πιο δυσκολα και το 80% περιπου ακινδυνοτητας συνολικα του εμβολιασμενου με αυτες τις δυο παραμετρους, αλλα δεν θα κατσω να κανω διαδικτυακη ερευνα να βρω την μελετη. Σαμπως θα τη διαβασεις ή θα τις δωσεις καμμια σημασια.
    Εχω διαβασει αμέτρητες έρευνες απο την αρχη της πανδημιας για το θέμα και προφανως τις καταλαβαινω και καλυτερα απο σενα έχοντας και το αναλογο υποβαθρο γνώσεων βιολογίας. Μάθε πρωτά απο ολα να γραφεις και να συντάσεις ορθές προτάσεις επιχειρηματων και μετα προσπαθεις να μου την πεις. Δεν υπαρχει κανένας λόγος να δώσω γλωσσοφιλο σε εναν άρρωστο, προφανως. Αυτά τα βλακωδη σοφισματα πες τα σε κανενα δωδεκαχρονο.

    Οσον αφορά θανάτους απο το εμβόλιο είναι πολυ δύσκολο να ταυτοποιηθουν υπο αυτές τις συνθήκες. Το πορισμα μιας νεκροψιας πχ μπορεί να ειναι μυοκαρδιτιδα. Αν κάποιος δεν το συσχετίσει με το εμβολιο και δωσει το ιστορικο, δεν υπαρχει καμια ενδειξη στο σώμα που δειχνει οτι την μυοκαρδιτιδα την προκάλεσε το εμβόλιο.

    Μακαρι να κάνουν το εμβόλιο υποχρεωτικο, ωστε να μπορεί μετά κάποιος να τους κανει μια ωραία αγωγή. Αλλά δυστυχώς δεν το βλεπω να γίνεται.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εχω διαβασει αμέτρητες έρευνες απο την αρχη της πανδημιας για το θέμα και προφανως τις καταλαβαινω και καλυτερα απο σενα έχοντας και το αναλογο υποβαθρο γνώσεων βιολογίας. Μάθε πρωτά απο ολα να γραφεις και να συντάσεις ορθές προτάσεις επιχειρηματων και μετα προσπαθεις να μου την πεις. Δεν υπαρχει κανένας λόγος να δώσω γλωσσοφιλο σε εναν άρρωστο, προφανως. Αυτά τα βλακωδη σοφισματα πες τα σε κανενα δωδεκαχρονο.

    Οσον αφορά θανάτους απο το εμβόλιο είναι πολυ δύσκολο να ταυτοποιηθουν υπο αυτές τις συνθήκες. Το πορισμα μιας νεκροψιας πχ μπορεί να ειναι μυοκαρδιτιδα. Αν κάποιος δεν το συσχετίσει με το εμβολιο και δωσει το ιστορικο, δεν υπαρχει προφανως καμια ενδειξη στο σώμα που δειχνει οτι την μυοκαρδιτιδα την προκάλεσε το εμβόλιο.
    Κανε την εξης συνταρακτικη ερευνα. βαλε στο google "fully vaccinated people still transmit the virus" σαν λεξεις κλειδια και διαβασε. Για να μην ανακατεψουμε το google scholar.
    Το πρωτο αρθρο
    https://www.healthline.com/health-ne...e-unvaccinated
    Τεσπα καταθετω τα οπλα, εισαι γνωστης βιολογιας, εμεις δεν ξερουμε να διαβαζουμε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Κανε την εξης συνταρακτκη ερευνα. βαλε στο google "fully vaccinated people still transmit the virus" σαν λεξεις κλειδια και διαβασε. Για να μην ανακαταψουμε το google scholar.
    Το πρωτο αρθρο
    https://www.healthline.com/health-ne...e-unvaccinated
    Τεσπα καταθετω τα οπλα, εισαι γνωστης βιολογιας, εμεις δεν ξερουμε να διαβαζουμε.
    Μαθε αγγλικά

    However, a recent studyTrusted Source shows that when fully vaccinated people do contract the coronavirus, they can still transmit it.

    Experts say these new results, which were published Oct. 29 in The Lancet Infectious Diseases, should not deter people from getting vaccinated.

    Ο εμβολιασμός πρεπει να γινεται ανάλογα με το ιστορικο του καθενός. Δεν ξέρω γιατί μιλάς για τον εαυτο στο στον πληθυντικο αριθμό, αλλά ναι προφανώς δεν εχεις επαρκεις γνώσεις και ειναι φανερο αυτο.

    Αυτή τη στιγμή εφόσον οι ανεμβολιαστοι κάνουν δια νόμου τεστ ενώ οι εμβολιασμενοι όχι, ειναι απολυτα λογικό να το μεταδίδουν οι εμβολιασμενοι. Ειδικά αν κάποιοι εμβολιαστηκαν πριν τόσους μήνες και ενώ δεν έχει λήξει το πιστοποιητικο τους δεν εχουν επαρκη αντισώματα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Vaccination helps people clear virus more quicklyEven though the peak viral load was similar for vaccinated and unvaccinated people, the viral load decreased faster for fully vaccinated people with a Delta infection than for unvaccinated people.
    “This study confirms that COVID-19 vaccination reduces the risk of delta variant infection and also accelerates viral clearance in the context of the delta variant,” Wilders-Smith wrote.
    Viral load is directly related to infectiousness. Higher viral loads are more likely to lead to transmission of the virus.
    The study results suggest that because the viral load of vaccinated people drops off more quickly, their infection may be infectious for a shorter time than for unvaccinated people.
    The researchers, though, didn’t look specifically at how likely people were to transmit the virus during the later stages of their infection.


    Καθαριζει και πιο γρηγορα ο οργανισμος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μαθε αγγλικά

    However, a recent studyTrusted Source shows that when fully vaccinated people do contract the coronavirus, they can still transmit it.

    Experts say these new results, which were published Oct. 29 in The Lancet Infectious Diseases, should not deter people from getting vaccinated.

    Ο εμβολιασμός πρεπει να γινεται ανάλογα με το ιστορικο του καθενός. Δεν ξέρω γιατί μιλάς για τον εαυτο στο στον πληθυντικο αριθμό, αλλά ναι προφανώς δεν εχεις επαρκεις γνώσεις και ειναι φανερο αυτο.

    Αυτή τη στιγμή εφόσον οι ανεμβολιαστοι κάνουν δια νόμου τεστ ενώ οι εμβολιασμενοι όχι, ειναι απολυτα λογικό να το μεταδίδουν οι εμβολιασμενοι. Ειδικά αν κάποιοι εμβολιαστηκαν πριν τόσους μήνες και ενώ δεν έχει λήξει το πιστοποιητικο τους δεν εχουν επαρκη αντισώματα.
    Σαφως και δεν εχουν ολοι τα ιδια αντισωματα, εξαρταται και απο τον οργανισμο. Ολοι σχεδον οι εμβολιασμοι που γινονται ειναι τριτοι εμβολιασμοι λογω της συνειδητοποιησης των πολιτων. Και εγω περιμενω για την τριτη δοση. Δωσε οδηγιες στο παγκοσμιο οργανισμο υγειας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Οπως ειπα, μάθε αγγλικά. Προσταρεις άσχετα πράγματα. Παμε παλι: ο εμβολιασμός πρεπει να γίνεται ανάλογα με το ιστορικό του καθενός.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Σαφως και δεν εχουν ολοι τα ιδια αντισωματα, εξαρταται και απο τον οργανισμο. Ολοι σχεδον οι εμβολιασμοι που γινονται ειναι τριτοι εμβολιασμοι λογω της συνειδητοποιησης των πολιτων. Και εγω περιμενω για την τριτη δοση. Δωσε οδηγιες στο παγκοσμιο οργανισμο υγειας.
    Το λαϊκισμό σου αλλού.

    Ακριβώς, αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν ανάμεσα μας υγεονομικες βόμβες με πιστοποιητικο που δεν εχει ληξει ακομα , χωρίς αντισώματα και χωρίς να κάνουν τεστ. Χμμ, πώς μεταδιδεται άραγε ο ιός.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κανε την εξης συνταρακτκη ερευνα. βαλε στο google "fully vaccinated people still transmit the virus" σαν λεξεις κλειδια και διαβασε. Για να μην ανακαταψουμε το google scholar.
    Το πρωτο αρθρο
    https://www.healthline.com/health-ne...e-unvaccinated
    Τεσπα καταθετω τα οπλα, εισαι γνωστης βιολογιας, εμεις δεν ξερουμε να διαβαζουμε.


    Δεν ξέρω γιατί μιλάς για τον εαυτο στο στον πληθυντικο αριθμό

    Στο ενικο βλεπω να μιλαω, οραματα βλεπεις?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Θα ήθελα να μας έλεγε το κράτος από τα ημερήσια τεστ πόσα είναι θετικά σε εμβολιασμενος και πόσα σε ανεμβολιαστους...εξάλλου εδώ μέσα δεν είμαστε για να επιδείξει ο καθένας της γνώσης του πάνω στο θέμα...αλλά παρολου αυτό θα πω ότι η κυβέρνηση αποδέχεται το γεγονός ότι και οι εμβολιασμενοι νοσούν και μεταδίδουν..οπότε πρώτιστος για την δικιά σας υγεία, των γονέων σας και των παιδιών σας είναι καλό να κάνετε τεστ...όσο αφορά τις παρενέργειες άμα κάποιος το ψάξει θα δει ότι είμαστε από τις χώρες που έχουν δηλωθεί οι λιγότερες διότι ακόμα και ο πυρετός μετά τον εμβολιασμό πρέπει να δηλωθεί σε κίτρινη κάρτα...αλλά εμείς το θεωρούμε φυσικό και να ανεβάσεις πυρετό και αν τύχη σε κάποιον ο θάνατος...ο στόχος είναι να έχουμε ποιο ασφαλή εμβόλια , πιο σωστή περίθαλψη για όλους είτε έχουν εμβολιαστεί είτε όχι...το μίσος και η Κάκια δεν οδηγούν πουθενά...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    "Εμεις" ειμαστε ολοι οι αλλοι που ακουμε τους ειδικους. Ακομα και τις απλες οδηγιες του παγκοσμιου οργανισμου υγειας για τους μη γνωστες πολλων θεματων.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Υπερβολικό άγχος για το εμβόλιο!
    By Giotoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 04-09-2021, 14:53
  2. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 20:24
  3. Πονος στη πλατη μετα το εμβολιο που παραμενει ή πονος από αγχος?
    By ΝΙΚΚΙ24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-2021, 15:42
  4. ψυχαναλυση με το ζορι
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2021, 07:55
  5. ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ??
    By demi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2007, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •