Xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Xanax

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    3

    Xanax

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ γράφω για πρώτη φορά και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το xanax πως έχετε βιώσει την αγχόληση, μου τα έχει γράψει ο ψυχίατρος αλλά το σκέφτομαι να τα πάρω. Θα' θελα να μου πεί κάποιος αν έχει πάρει και μετά οδήγησε ή αν μπορείς να πάρεις πριν από κάποιο ραντεβού ή πριν από μια παρουσίαση εργασίας ή αν τα έχεις μαζί σου, παίρνεις στο δρόμο και συνεχίζεις τη βόλτά σου; Έχει κανένας βιωματική εμπειρία;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω οποτε περνω ζαναξ δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα.βεβαια στις οδηγιες λεει οτι πρεπει να προσεχουμε στην οδηγηση κλπ αλλα επειδη περνω σπανια και σε παρα πολυ μικρη δωση δεν εχω κανενα προβλημα.ισα ισα μ κανει πολυ καλο.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    3
    Κάνεις δηλαδή τις υποχρεώσεις σου άνετα; ή αράζεις και χαλαρώνεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΤΗΙΝΚΕR ΕΠΑΙΡΝΑ ΧΑΝΑΧ , 1/2 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΗ ΚΡΙΣΗ. ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΠΛΩΜΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    εξαρταται απο την δοση αν παρεις μισο 50αρι μια χαρα θα εισαι σε βοηθαει εκει που λες τωρα θα παθω μια κρισουλα το παιρνεις και τι γλυτωνεις η τη βιωνεις παρα πολυ ελαφρια.οτι σε χαλαρωνει σιγουρα σε χαλαρωνει αλλα οχι και οτι θα σε παρει και ο υπνος...και παντα με συνταγη και καθοδηγηση γιατρου η ληψη....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    και κάτι άλλο παιδιά που δεν πρέπει να ξεχνάμε..τα xanax ναι μεν απ τα καλύτερα αλλά δεν λύνουν το πρόβλημα.θέλω να πω, πως δεν είναι καθ αυτού για τις κρίσεις πανικού κτλ...απλά σε ηρεμούν.δηλαδή αν κάποιος όπως π.χ. εγώ έχει καθημερινά κρίσεις κτλ...σε σημείο να μην βγαίνει απ το σπίτι!δεν βοηθάνε μόνο τα xanax!Και εννοείτε πάντα με την καθοδήγηση γιατρού!ασε που αν είναι σαν και μένα θα φοβάται και να τα πάρει χωρίς τον γιατρό!!!χαχαχα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by Thinker
    Κάνεις δηλαδή τις υποχρεώσεις σου άνετα; ή αράζεις και χαλαρώνεις;
    το περνω τα βραδια.

  9. #9
    Η δόση xanax που παίρνω είναι μικρή και δεν θα έπερνα ποτέ αν δεν είχα αυτή την υποτροπή που είναι ποιό έντονη,ναι μεν σε βοηθάει αλλά από την μέχρις στιγμή εμπειρία μου α)με μικρή δόση την κρίση δεν την γλυτώνεις απλά θα είναι ποιό ήπια , β)κάποια στιγμή το συνηθίζεις και δεν έχει την ιδια δράση όπως πρώτα, γ)μαθαίνεις να έχεις δεκανίκι το xanax δ)δεν σε θεραπεύει απλά κουκουλώνει...τα θετικά είναι ότι είναι άμεσης δράσης,σε μισή ώρα δρα και σε καλμάρει.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εμενα παντως με βοηθαει αφανταστα το μισο 0.25μιλιγκραμ.δεν με πιανει ουτε κρηση ουτε τπτ.και το περνω μια φορα την εβδομαδα ουτε εξαρτηση παθενω λογο μικρης δοσης αλλαουτε και το συνηθηζει ο οργανισμος μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    102
    Εγώ έχω το κουτί εδώ και τριες βδομάδες και δεν έχω πάρει ακόμα κανένα. Δεν ξέρω αν θα με βοηθήσουν. Μόνο σε πολύ ένταση ή άγχος είπε ο γιατρός να πάρω μισό, αλλά άγχος έχω κάθε μέρα, οπότε τι να παίρνω κάθε μέρα? Δεν λέει, αφου προκαλούν εξέρτηση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Originally posted by chrissy
    Εγώ έχω το κουτί εδώ και τριες βδομάδες και δεν έχω πάρει ακόμα κανένα. Δεν ξέρω αν θα με βοηθήσουν. Μόνο σε πολύ ένταση ή άγχος είπε ο γιατρός να πάρω μισό, αλλά άγχος έχω κάθε μέρα, οπότε τι να παίρνω κάθε μέρα? Δεν λέει, αφου προκαλούν εξέρτηση.
    Ε πιθανόν να γνωρίζεις καλύτερα απ\' τον γιατρό που σου το συνέστησε τότε...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •