Τηλ και ζαναχ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526

    Τηλ και ζαναχ

    Καλησπέρα παιδιά σήμερα πήρα τηλέφωνο στο ΚΨΥ να κλείσω ραντεβού και η "κυρία" που ήταν στην γραμματεία εκτός του ότι ήταν αγενέστατη μου έκλεισε και το τηλέφωνο στα μούτρα.. Με νευρίασε τόσο πολύ που μετά το τηλεφώνημα πήρα 2 ζαναχ να ηρεμήσω. Ακούστε ένα απόσπασμα από την συνομιλία.

    Εγώ: Καλημέρα θα ήθελα να κλείσω ραντεβού με τον κ. Χ Χ Χ

    Αυτή: πείτε μου το ΑΜΚΑ σας

    Αφού λέω το ΑΜΚΑ μου άρχισε το υφάκι

    Αυτή : είστε σε κάποιο πρόγραμμα κύριε?

    Ναι λέω είμαι στον οκανα

    Αυτή : (αφού είδε το ΑΜΚΑ μου και τις παλιές συνταγογραφησεις έβγαλε συμπέρασμα) Δεν γράφουμε τέτοια φάρμακα κύριε είναι εντολή να πάτε να βρείτε αλλού γιατρό και το κλείνει..

    Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι ηρέμησα έκανα ένα τσιγάρο και ξανά πήρα τηλ.

    Το σηκώνει η ίδια και λέω για σας είχα πάρει και πριν για ένα ραντεβού με τον κ. Χ Χ Χ

    *Αυτή : πιος είστε κύριε μου, λέω αυτός που πήρα πριν και το κλείσατε.. *το ονοματεπώνυμο σας κύριε μου πως λέγεστε με υφάκι να φωνάζει εγώ ήρεμος το λέω και μου λέει πάλι με ύφος δεν έχετε κλείσει με τέτοιο όνομα ποτέ ραντεβού σε εμάς... Το ξέρω λέω αυτό προσπαθώ να σας εξηγήσω γιαυτό γιαυτό πήρα να κανονίσω ραντεβού με τον κ. Χ Χ Χ

    *Αυτή :πείτε μου τι φάρμακα περνερε (λες και δεν ήξερε είδε στο ΑΜΚΑ μου τα πάντα)

    Εγώ : παίρνω αυτά και επειδή ο παλιός γιατρός μου.... Δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω με διακόπτει

    *Αυτή :σας είπα κύριε μου δεν γράφουμε τέτοια φάρμακα είναι εντολή θα πρέπει να πάτε αλλού..

    Εγώ : κυρία μου δεν θέλω αυτά τα φάρμακα που νομίζετε θέλω απλά να με εξετάσει ο γιατρός και να αποφασίσει αυτός τι φάρμακα θα μου δώσει.

    *Αυτή :όχι δεν θα σας κλείσω ραντεβού γιατί δεν συνεργάζεστε μαζί μας και δεν μας λέτε τι φάρμακα θέλετε..

    Εγώ : το τι φάρμακα παίρνω έπαιρνα η θα πάρω εξαρτάτε από τον γιατρό κυρία μου τι να σας πω αφού είδατε στο ΑΜΚΑ μου τι παίρνω τι με ρωτάτε τα αυτονόητα.

    Αυτή : Εγώ σας είπα αυτά τα φάρμακα που θέλετε δεν υπάρχει περίπτωση να σας τα γράψει να το ξέρετε (πάλι με ύφος)

    Εγώ : εντάξει μπορείτε να μου κλείσετε ραντεβού? Γιατί έχω και σημείωση από τον παλιό μου γιατρό που λέει κάποια πράγματα για μένα, προς τον κ. Χ Χ Χ.

    Αυτή: 16 του μήνα 12 η ώρα και το κλείνει...

    Ρε παιδιά μόλις το έκλεισα ήμουν στην τσίτα πήρα 2 ζαναχ να ηρεμήσω ποια νομίζει ότι είναι η "κύρια" τρόπους δεν την έμαθαν? Η δουλειά του ψυχιάτρου και των συνεργατών του είναι να καθησυχάζει τον κόσμο και όχι να στρεσαρει.. Όταν πάω στο ραντεβού θα του το πω το συμβάν.

    Εσάς σας έχει τύχει κάτι τέτοιο και πως αντιδράσετε?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμενα μου ειχε τυχει παλια να παω να παρω φαρμακα απο το ΙΚΑ αντιψυχωτικα προσωπικα και ειχα και το χαρτι με τη διαγνωση. Παω σε ενα γραφειο που ηταν περιπου 5 ατομα, μου ζητανε το χαρτι και το δινω και πεταγεται η υπαλληλος μες την τρελλη χαρα και γελαγε και το εδειχνε σε ολους μεσα σε μια εκρηξη ενεργειας. Κανεις αλλος δεν γελασε φυσικα και εγω παρεμεινα σοβαρος.
    Απο φρουτα εχει πολλα η κοινωνια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Οταν μπαίνουν αγράμματοι και ανειδίκευτοι τεμπέληδες στο δημόσιο αυτά είναι τα αποτελέσματα..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    4
    εγω που ειμαι και πιτσιρικας για γιατρους γενικα (23) οταν εγραφα φαρμακα ολοι μου την λεγανε μονο κ μονο επδ ειμαι πιτσιρικας και πανκης του δρομου τωρα π ειμαι στον οκανα κανα χρονο κ εχω βγει take home πηγα στον παθολογο τον οικογενειακο να γραψω στεντον με οκανοχαρτο κανονικα ε μολις πατησε το αμκα μ κ ειδε τι ειχα γραμμενα (ταβορ υπνους ζναξ απο παλια) κ ειδε το οκανοχαρτο πηρρε ενα υφακι τελειως μειωτικο απεναντιμου κ μ ειπε ρε αγορι μου τι σε τι καταστηαση εισαι εγω αμα ησουν γιος μου θα σε κλειδωνα στο σπιτι...του δειχνω παραπεμπτικο απ τον ψυχιατρο μ στν οκανα να μ τα γραψει γιατι κοβω τα βενζο και ετσι μ τα γραφει του λεω εδω εγω δεν ξαναρχομαι αλλα ντροπη σου μονο κ μονο π σκεφτεσαι ετσι αλλα τι να σε πω ρε βλαχο να πουμε στον παπου μ δεν ντρεπεσαι να γραφεις ζαναξ του 1ος ε....και εφυγα και μετα τον εκραξε και η μανα μ γιατι οπως ειπα ειναι οκογενειακος γιατρος αλλα εχω και χειροτερα σκηνικα π εχω μαλωσει με γιατρους γιατι με βριζανε αρβυλιες φωνες οτι ναναι γενικα...αλλα στη κοινωνια μας υπρχει ακομα φουλ τοξικοφοβεια και ταμπου με ψυχ διαταραχες κ διαταραχες γενικοτερα... μονο βρισιδι σε τεοτοιυς εχω να πω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by trelofrikio View Post
    εγω που ειμαι και πιτσιρικας για γιατρους γενικα (23) οταν εγραφα φαρμακα ολοι μου την λεγανε μονο κ μονο επδ ειμαι πιτσιρικας και πανκης του δρομου τωρα π ειμαι στον οκανα κανα χρονο κ εχω βγει take home πηγα στον παθολογο τον οικογενειακο να γραψω στεντον με οκανοχαρτο κανονικα ε μολις πατησε το αμκα μ κ ειδε τι ειχα γραμμενα (ταβορ υπνους ζναξ απο παλια) κ ειδε το οκανοχαρτο πηρρε ενα υφακι τελειως μειωτικο απεναντιμου κ μ ειπε ρε αγορι μου τι σε τι καταστηαση εισαι εγω αμα ησουν γιος μου θα σε κλειδωνα στο σπιτι...του δειχνω παραπεμπτικο απ τον ψυχιατρο μ στν οκανα να μ τα γραψει γιατι κοβω τα βενζο και ετσι μ τα γραφει του λεω εδω εγω δεν ξαναρχομαι αλλα ντροπη σου μονο κ μονο π σκεφτεσαι ετσι αλλα τι να σε πω ρε βλαχο να πουμε στον παπου μ δεν ντρεπεσαι να γραφεις ζαναξ του 1ος ε....και εφυγα και μετα τον εκραξε και η μανα μ γιατι οπως ειπα ειναι οκογενειακος γιατρος αλλα εχω και χειροτερα σκηνικα π εχω μαλωσει με γιατρους γιατι με βριζανε αρβυλιες φωνες οτι ναναι γενικα...αλλα στη κοινωνια μας υπρχει ακομα φουλ τοξικοφοβεια και ταμπου με ψυχ διαταραχες κ διαταραχες γενικοτερα... μονο βρισιδι σε τεοτοιυς εχω να πω
    Μη δίνεις σημασία φίλε ευχές σε μλκ γιατρό! Εδώ στην επαρχία, ύπνους, λεξ, ζανι και ότι άλλο θες, από τους 200 γιατρούς μόνο ένας τα γράφει.. Α και όταν τα έγραψε είπε στην μητέρα μου να προσέχω γιατί αν πάρω πολλά τέτοια μαζί με σουμπο μπορεί να μείνω στον τόπο... Και ο φαρμακοποιός έλεγε τι τα χρειάζεται αυτά τι του τα δίνεις; 1 λέω τρόμαξες την εν άγνοια σου την γυναίκα τι να προσέχω λέω για να κοιμηθώ θέλω μια καρτέλα ύπνους και κάνα 3 λεξοτανικ.. Στον φαρμακοποιό λέω γράψε αυτό που είναι από γιατρό και άσε εμένα να ξέρω αν κάνει καλό ή όχι! Μετά πήγα Θεσσαλονίκη και έχει μερικούς που ψοφάνε γιαντο 50αρι τι θέλεις απλά ρωτάνε, μαστούρα λες και σου γράφει ότι θες τεσπα, απ τότε που έκοψα την ζα, και πήγα οκανα είναι με 6 διαφορετικά χάπια την ημέρα, το ένα από αυτά θέλω 10 για να κοιμηθώ.. Ο φαρμακοποιός όταν πάω και βλέπει 12 κουτιά λέει γι είναι αυτά τι κάνουν κτλ.. Άστο λέω, όλα είναι νόμιμα από το κράτος! Το χειρότερο φάρμακο που δοκίμασα και κόλλησα άσχημα είναι το Αρταν, μακριά παιδιά σου δίνει φουλ ντοπαμινη αλλά μετά στα παίρνει όλα χ10... Ακόμα παλεύω να βγω από όλα και που τα παίρνω πάλι νεύρα και προκοπή δεν βλέπω...
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •