Δεν μπορώ να ελευθερωθω από το τραύμα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132

    Δεν μπορώ να ελευθερωθω από το τραύμα.

    Δεν μπορώ να ελευθερωθω. Δεν μπορώ να ηρεμήσω δεν μπορώ. Κλονιστηκα. Είμαι ένα άδειο άψυχο ον που σέρνεται νεκρή εσωτερικά χωρίς ψυχή. Πιέζομαι αφόρητα και κάνεις δεν με βοηθάει και κάνεις δεν καταλαβαίνει. Κανείς. Κάνεις δεν καταλαβαίνει. Δεν θα συνέλθω ποτέ το ξέρω πια. Δεν πρόκειται να πάρει πίσω αυτή ποτέ αυτό που είπε. Με τσάκισε. Μου τσάκισε την ψυχή μου. Την κουρελιασε. Την πιστεύω και δεν καταλαβαίνω πως το έκανε αυτο σ εμένα. Τόσα χρόνια άλλαξα έγινα άλλος άνθρωπος εξαιτίας της. Την πιστεύω την πιστεύω και κλαίω όλη μέρα. Γιατί να μου το πει αυτό γιατί να μου φερθεί έτσι? Ήταν η θερπαυτ3 μου. Γιατί να μου το πει αυτό? Γιατί δεν το παίρνει πίσω να ησυχάσω να ηρεμήσω. Δεν μπορώ να υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Νιώθω ότι ένα τεράστιο χαστούκι έπεσε πάνω μου. Με δολοφόνησε. Εσωτερικά. Ποιος μπορεί να βοηθήσει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    να πάρεις το αίμα σου πίσω!

    Να την εκδικηθείς με τον αμεσότερο και σκληρότερο τρόπο.

    Να φερθείς αμείλικτα!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Δεν μπορώ να ελευθερωθω. Δεν μπορώ να ηρεμήσω δεν μπορώ. Κλονιστηκα. Είμαι ένα άδειο άψυχο ον που σέρνεται νεκρή εσωτερικά χωρίς ψυχή. Πιέζομαι αφόρητα και κάνεις δεν με βοηθάει και κάνεις δεν καταλαβαίνει. Κανείς. Κάνεις δεν καταλαβαίνει. Δεν θα συνέλθω ποτέ το ξέρω πια. Δεν πρόκειται να πάρει πίσω αυτή ποτέ αυτό που είπε. Με τσάκισε. Μου τσάκισε την ψυχή μου. Την κουρελιασε. Την πιστεύω και δεν καταλαβαίνω πως το έκανε αυτο σ εμένα. Τόσα χρόνια άλλαξα έγινα άλλος άνθρωπος εξαιτίας της. Την πιστεύω την πιστεύω και κλαίω όλη μέρα. Γιατί να μου το πει αυτό γιατί να μου φερθεί έτσι? Ήταν η θερπαυτ3 μου. Γιατί να μου το πει αυτό? Γιατί δεν το παίρνει πίσω να ησυχάσω να ηρεμήσω. Δεν μπορώ να υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Νιώθω ότι ένα τεράστιο χαστούκι έπεσε πάνω μου. Με δολοφόνησε. Εσωτερικά. Ποιος μπορεί να βοηθήσει?
    τι σου ειπε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι σου ειπε;
    Αχ παιδιά σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος. Κλαίω όλη μέρα. Όλη μέρα. Την πίστεψα με όλη τη δύναμη της ψυχής μου. Γιατί να μου το κάνει αυτό? Γιατί να με φέρει σε αυτή τη θέση? Μου είπε ότι δεν έχω το δικαίωμα να υπάρχω ως εγώ. Το εγώ μου πέθανε μετά από αυτό. Δεν με νιώθω δεν λειτουργούν τίποτα. Δεν έχω το δικαίωμα να υπάρχω ως εγώ..... Εγώ εγώ δεν έχω το δικαίωμα να υπάρχω ως εγώ. Ένα βαθύ και τεράστιο τραύμα. Αν δεν φύγει δεν πρόκειται να γίνω καλά. Έχουν χαθεί όλα τα χρόνια του παρελθόντος. Εάν δεν το πάρει πίσω δεν πρόκειται τίποτα μ αλλάξει. Ήμουν καλά. Σας το ορκίζομαι ήμουν καλά. Μετά από 2 χρόνια ψυχανάλυσης και αυτη την κακοποίηση έγινα έτσι. Δεν νιώθω το εγώ μου δεν το νιώθω καθόλου. Καθόλου. Είναι εφιαλτικό φοβάμαι. Είμαι ζωναντη νεκρή. Χωρίς το εγώ μου δεν λειτουργεί τίποτα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Βρε παιδιά εσείς τι πιστεύεται έχω το δικαίωμα να υπάρχω ως εγώ? Την αλήθεια όμως πείτε μου.ονπ την αλήθεια.

Similar Threads

  1. Ψυχικο τραυμα - Βοηθεια!
    By Spiderwebs in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 14
    Last Post: 15-06-2020, 20:23
  2. φοβος για ασθενεια απο ψυχολογικο τραυμα
    By agxwdhs in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 20
    Last Post: 13-01-2019, 18:21
  3. Τραύμα
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 8
    Last Post: 28-05-2018, 02:18
  4. Παιδικο μου τραυμα
    By μυσπ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 14-07-2015, 11:26
  5. Παιδικό τραύμα και ψύχωση
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-08-2007, 15:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •