Αγωγές, άγχος, ηρεμιστικά χάπια κλπ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Οι αγωγες που ακολουθειτε/-ουσατε σας εχουν βοηθησει/βοηθουν;;

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Ναι

    1 33.33%
  • Οχι

    2 66.67%
  • Αρκετα

    0 0%
  • Καθολου

    0 0%
  • ΔΓ/ΔΑ

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by jasmine22 View Post
    Εγώ περνώ πρωί: pregabaline 75 mg ,akineton 4mg και επειδή έχω και υποθυρεοειδισμό περνώ Τ4 των 75 mg ! Μεσημέρι: pregabaline 75 mg ,espoza 30 mg! Απόγευμα : milithin 300mg και επειδή έχω υπερπρολακτιναιμια παίρνω και dostinex ( cabergoline )αλλά ανά μία μέρα αυτό ,δλδ το περνώ Δευτέρα ,Τετάρτη ,παρασκευή και Κυριακή ! Βράδυ : zoxil 10 mg ,akineton 4 mg , pregabaline 75 mg ! Επίσης στο πολύ άγχος μου έχει πει ν περνώ xanax 0.5 mg ! Αυτά με την φαρμακευτική! Η οριακή προσωπικότητα τι σύμπτωματα εμφανίζει ? Αν θέλεις μπορείς ν μου απαντήσεις ? Σευχαριστω επίσης για ποιο λόγο τα φάρμακα μπορεί ν θέλουν αλλαγή μετά από καιρό ?ίσα ίσα δνε θα έπρεπε ν είναι σταθερή η αγωγή μου για να έχω καλύτερα σταδιακά αποτέλεσματα?ο γιατρός μου με βλέπει ανα τρίμηνο περίπου και ότι χρειαστώ τον περνώ τηλ! Δνε κάνουμε ακριβώς ψυχοθεραπεία απλά με βλέπει ,του λέω τους προβληματισμούς μου και κοιτάζει αν χρειάζεται κάτι ν βάλει η να αφαιρέσει από την φαρμακευτική! Ανά διαστήματα κάνω ψυχοθεραπεία με άλλον ψυχολόγο αλλά έχω ν πάω καιρό γιατί πιο πολύ με προβληματίζει η συζήτηση που κάνουμε ! Ελπίζω ν σε καλύψα και ν μου πεις την γνώμη σου πάλι ! Σευχαριστω πολύ για την απάντηση χαίρομαι που κάποιος έδωσε μια απάντηση στα ερωτηματικά μου , ν είσαι καλά εύχομαι !! Σε ευχαριστώ,περιμένω απάντηση :-)
    Παλιά κάπου στο 16 πήγαινα σε μια ψυχίατρο μου έγραφε χάπια και έφευγα τίποτα άλλο μόνο αυτό
    Όταν της έλεγα θέλω να Μ το αλλάξεις γιατί δεν Μ αρέσει το άλλαζε και όταν της είπα κοφτά τα έκοψε
    Καλό είναι να βρεις έναν ψυχίατρο να σε παρακολουθεί και να μιλάτε η έστω να πηγαίνεις σε σωστό ψυχολόγο τα χάπια μονα τους δεν κάνουν δουλειά
    Εγώ έχω βρει ψυχίατρο σταθερό που κάνω ψυχοθεραπεία από το 17 αν δεν πήγαινα να μιλήσω θα είχα τρελαθεί με τόσα συμπτώματα
    Η οριακή συμπεριφορά έχει δύο φάσεις την κατάθλιψη και την μανία

  2. #32
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    32
    Μπορούν να κοπούν μαχαίρι αυτου του είδους τα φάρμακα ? Εσύ τι διάγνωση έχεις ? Και η διπολική το ίδιο δύο φάσματα έχει , ποια η διαφορά διπολικής και οριακής προσωπικότητας ?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Τα φάρμακα κανονικά θέλουν σιγά σιγά δεν κάνει μαχαίρι αλλά αυτήν ήταν τόσο βλαμμένη που δεν την ένοιαζε
    Οριακή διαταραχή με αγχωδη διαταραχή
    Από ότι Μ έχει η ψυχίατρος έχουν παραπλήσια συμπτώματα οι δύο διαταραχές και δίνουν και ίδια χάπια
    Μπορεί για κάποιο καιρό να έχεις κατάθλιψη να είσαι πολύ στα κάτω σου να μην εχει διάθεση για τίποτα και μετά να πας στο σημείο της μανίας αλλά θέλει προσωπική προσπάθεια και να έχεις κάποιον να μιλας

  4. #34
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    32
    Δηλαδή μια ζωή θα παλεύω με την διαταραχή αυτή ? Θέλω ν πω ότι ακομα και με τα φάρμακα θα έχω δυσκολίες ? Δνε θα νιώθω καλύτερα αργότερα?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα
    Μπορεί να είσαι για μεγάλο χρονικό διάστημα καλά και ξαφνικά από το πουθενά να υποτροπιάσεις και να ψάχνεσαι
    Είναι να μην μπλέξεις με αυτήν την. Ασθένεια
    Όλα στα λέω από προσωπική εμπειρία

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    Καλησπερα.
    Εγώ παίρνω ΣΕΡΟΠΡΑΜ για γενικευμένη αγχώνδη διαταραχη και αρχη κατάθλιψη.
    Μετά από 2 χρόνια και πλεον νιώθω αρκετά καλά. Είμαι πολύ καλύτερα.

  7. #37
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    32
    Δλδ αυτά τα συμπτώματα που έχω είναι συμπτώματα για οριακή προσωπικότητα?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by jasmine22 View Post
    Δλδ αυτά τα συμπτώματα που έχω είναι συμπτώματα για οριακή προσωπικότητα?
    Αυτό θα στο πει ο ψυχίατρος
    Και πίστεψέ με και να μάθεις τι έχεις δεν θα αλλάξει κάτι
    Σκοπός είναι να μπορείτε να αντιμετωπίσετε να συμπτώματα στην ώρα τους για να μην παιδευεσαι

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ηρεμιστικά...
    By Διαπεφόμπαστος in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 04-11-2019, 19:46
  2. Αγχος και χαπια
    By maripapa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 10-10-2018, 17:22
  3. ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ
    By marouli66 in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 5
    Last Post: 16-06-2018, 21:27
  4. Replies: 7
    Last Post: 21-04-2012, 17:48
  5. αγχος απο χαπια
    By maria- in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 24-03-2010, 15:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •