Αναγουλες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    123

    Αναγουλες

    Ολη μερα αναγουλα αναγουλα αναγουλα εδω και 1 χρονο τωρα ειναι κανεις ομοιοπαθεις?πρεπει να παω και σε οδοντιατρο και δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω εδω βουρτσιζω τα δόντια μου και προκάλω άκραια αναγουλα ισως και εμετο οχι νσ βαζει άλλος τα χερια του

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Light1 View Post
    Ολη μερα αναγουλα αναγουλα αναγουλα εδω και 1 χρονο τωρα ειναι κανεις ομοιοπαθεις?πρεπει να παω και σε οδοντιατρο και δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω εδω βουρτσιζω τα δόντια μου και προκάλω άκραια αναγουλα ισως και εμετο οχι νσ βαζει άλλος τα χερια του
    Καλησπέρα. Δοκίμασε να πας σε γαστρεντερολόγο για να δει την κλινική εικόνα του στομαχιού σου.

    Μήπως όμως έχεις χρόνιο άγχος και βαράει το ψυχοσωματικό;
    Το ρώτησα κιόλας γτ γράφεις εδώ στο σαητ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    123
    Quote Originally Posted by Konstantin Papadimos View Post
    Καλησπέρα. Δοκίμασε να πας σε γαστρεντερολόγο για να δει την κλινική εικόνα του στομαχιού σου.

    Μήπως όμως έχεις χρόνιο άγχος και βαράει το ψυχοσωματικό;
    Το ρώτησα κιόλας γτ γράφεις εδώ στο σαητ.
    Εχω διαγνωστει με γοπ 3 χρόνια πριν θεμα με αναγουλες δεν είχα .Εδω και 1.5 παλεύω με το άγχος και αυτο μ έφερε και θέμα με αναγουλες και αλλα ψυχοσωματικα αλλά αυτό με τυραννάει περισσότερο.Μετα απο 5 ψυχολόγος που έχω αλλάξει ο τελευταίος με βοήθησε πραγματικά και βρίσκομαι πλεον σε ενα πολύ καλύτερο στάδιο που προσπαθώ να χαίρομαι και να ευχαριστιεμαι πράγματα εχουν μειωθεί όλα και ειμαι πολυ καλύτερα με εξαίρεση ομως το χειρότερο όλων τις αναγουλες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    Καλησπέρα. Άρα το θέμα αυτό το ρυθμίζεις της ΓΟΠ δηλαδη. Και το άγχος σου το ξαναφουντώνει, αν μπορούμε να πούμε.
    Εγώ καλοπροαίρετα θα σε πρότεινα να επισκεφτείς ίσως έναν ψυχίατρο/νευρολόγο. Αν τους εξηγήσεις το ιστορικό σου κλπ ίσως να σου γράψουν κάποια αγωγή με ssri χάπια κλπ για να είσαι καλυμμένος όσον αφορά το άγχος και να μην φουντώνει η ΓΟΠ σου εκ νέου όποτε σε βαράει το ψυχοσωματικό.

Similar Threads

  1. Αναγουλες
    By Light1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 26-04-2021, 04:36
  2. Φόβος, στρες, αναγουλες
    By Ariel96 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 30-06-2020, 18:49
  3. Αναγούλες εδώ και 3 μέρες!
    By kokou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 02-02-2014, 18:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •