Αλγος στηθους & δυσφορια ανευ πορισματος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    16
    Εννοειται φιλε μου, αρρυθμιες φυσικα και εχω και παλιοτερα ειχα μεχρι που το συνηθισα καπως...

    Τωρα που εκοψα και το τσιγαρο ειμαι καλυτερα παντως, φυσικα αποφευγω να παω σε απομακρισμενα μερη...


    Σε ενα μηνα ειναι οι διακοπες μου, μεχρι τοτε σκοπευω να το λυσω το θεμα γιατι αλλιως θα πρεπει να τις ακυρωσω...

    Αν χρειαστει θα οργωσω τα νοσοκομεια μεχρι τοτε.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    6
    Η πιθανότητα να έχεις κάτι παθολογικό είναι πολύ μικρή και αυτό γιατι ο πόνος είναι οξύς και διαρκεί ελάχιστα όπως λες. Οι πόνοι της καρδιοπάθειας είναι διαφορετικοί. Αυτό που θα ήταν καλό βέβαια να κάνεις για να σιγουρευτείς 100% είναι να δεις αν σε πιάνει κατά την ώρα της άσκησης ή να κάνεις ένα τεστ κοπώσεως. Αν ούτε κι εκεί φανεί κάτι τότε το θέμα είναι είτε ψυχολογικό είτε μυοσκελετικό. Να έχεις κάτι τύπου Κοβασεβιτς είναι επίσης μάλλον απίθανο γιατί εκεί πια είναι θέμα κληρονομικότητας και φαίνεται το πρόβλημα στις τιμές της χοληστερίνης και κάποιων άλλων αιματολογικών δεικτών. Προσωπικά έιχα τέτοια εμπειρία πριν αρκετα χρόνια. Ένας οξύς πόνος στο κέντρο του στήθους που διαρκούσε λίγα δευτερόλεπτα και επανερχόταν τακτικά. Αλλά αν και πολύ ενοχλητικός καταλάβαινα ότι δεν ήταν από την καρδιά. Επίσης δυνατοί πόνοι στη μία πλευρά (συνήθως αριστερή) που σου κόβουν την ανάσα πολλές φορές οφείλονται στο διάφραγμα.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    16
    Πανο εσυ πρεπει να εισαι γιατρος ε ?

    Δεν ειναι οτι κοβει την ανασα αλλα ερχεται ζαλαδα και δυσφορια, εκεινη την ωρα προσπαθω να χαλαρωσω τον λαιμο της μπλουζας πχ γιατι με πνιγει και δεν μπορω να αναπνευσω...

    Την ωρα και τα δευτερολεπτα του πονου...

    Αλλες φορες διαρκει ο πονος δευτερολεπτα... αλλες φορες ελαφρος και αρκετη ωρα, δυναμωνοντας μερικα δευτερολεπτα με τα γνωστα συμπτωματα δυσφοριας.

    Α κατι ακομα, ναι με ποιανει περισσοτερο οταν ειμαι ωρες σε ηρεμια.


    Αυριο πρωι το triplex και μετα θα δω...

    Χοληστερινη καλη εχω απλα η καλη ειναι λιγο τσιμπημενη προς τα κατω, η συνολικη εικονα καλη βεβαια...


    Σε ευχαριστω και εσενα και ολους πραγματικα.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    16
    Τελικα πηγα και για το τριπλεξ που ελεγα, βγηκε καλο, καπακι σε ψυχιατρο (φιλο της οικογενειας)...

    Μου συνεστησε φαρμακευτικη αγωγη και μου ειπε οτι αυτο που ειχα ην κρισεις αγχους απλως.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    ΩΡΑΙΑ, τωρα ξερεις τι εχεις τελικα.
    αυτο ειναι το πιο σημαντικο απ\' ολα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! MR SNEPTAKER, ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ, ΔΗΛ. ΜΕ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ.
    ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ!
    ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΝΤΩΣ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΔΕΝ ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΑΠΛΑ, ΚΑΙ ΓΙ\' ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΘΑΡΑ ΣΩΜΑΤΙΚΟ.
    ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΝΙΩΘΩ, ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΩΜΑΤΙΚΟ.
    ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ!

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    16
    Σας ευχαριστω πολυ παιδια... Πραγματικα με κανατε να καταλαβω κατι που δεν το ηξερα.

    Τωρα με τη διακοπη του καπνισματος αισθανομαι πολυ καλα βεβαια και δεν ειχα κανενα προβλημα τις τελευταιες μερες.

    Πιστευω και ελπιζω το topic αυτο να βοηθησει και αλλους με τα ιδια συμπτωματα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Μπράβο ρε αδερφέ που τελικά δεν άφησες πολύτιμο χρόνο να χαθεί και πήγες και στον γιατρό που σου συστήσαμε.Βγήκες διπλά κερδισμένος.Και την υγεία σου κέρδισες και θα πας και τις διακοπές σου!
    Και μη νομίζεις,από την όλη ιστορία κι εμείς οι υπόλοιποι βγήκαμε κερδισμένοι.Αισθανόμαστε απλά καλά που σε βοηθήσαμε!
    Γιατροί μπορεί να μην είμαστε αλλά πίστεψε με, στην αρχή οι περισσότεροι με ένα topic παρόμοιο με το δικό σου συστηθήκαμε στην κοινότητα του e-psychology.

    Ότι καλύτερο σου εύχομαι για την συνέχεια!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    φιλε μου μπραβο και υπομονη ηθελα να σε ρωτησω τη φαρμακευτικη αγωγη σου συνεστησε ο ψυχιατρος που πηγες γιατι οι περιπτωσεις μας μοιαζουνε.......

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Originally posted by kosto30
    φιλε μου μπραβο και υπομονη ηθελα να σε ρωτησω τη φαρμακευτικη αγωγη σου συνεστησε ο ψυχιατρος που πηγες γιατι οι περιπτωσεις μας μοιαζουνε.......
    Και να σου πει δε θα έχει νόημα βρε Κοστο.Θα αρχίσεις να παίρνεις μόνος σου;Επισκέψου πρώτα κι εσύ κάποιον ειδικό και ας αποφασίσει εκείνος τί είναι καλύτερο για σένα.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    16
    Ακριβως...

    Σε καμια περιπτωση μη παρεις κατι μονος σου φιλε...



    Παιδια μπορει να συστηθηκατε με ενα τοπικ σαν αυτο στην κοινοτητα αυτη... αλλα πιστευω οτι οταν ενα κολλημα σου το ψαχνεις συνεχεια, στο τελος αρρωσταινεις περισσοτερο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Σαφώς αρρωσταίνεις περισσότερο επειδή πολύ απλά μετά από καιρό παίρνει τη μορφή ιδεοληψίας και πιστεύεις πραγματικά ότι έχεις κάτι, πραγμα που σε καθιστά δυσλειτουργικό σε όλους τους τομείς της ζωής σου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    φιλε μου ειμαι ηδη σε αγωγη και βλεπω ειδικο μην ανυσηχεις οτι θα παρω κατι μονος ειμαι σε αγωγη με ζαναξ και cipralex.....παντα με ειδικο ενοειται αυτο....το εχωαναφερει και σε αλλο ποστ που εκανα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Kosto πόσο καιρό ακολουθείς την συγκεκριμένη αγωγή;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    13 μερες φιλε μου....γιατι??

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •