ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74

    ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ

    παιδια,

    θαθελα να περιγραψουμε λιγο τα σωματικα μας συμπτωματα οταν εχουμε να αντιμετωπισουμε ο καθενας μας ο,τι εχει.
    π.χ. κριση πανικου, καταθλιψης κλπ.

    τα δικα μου τα περιεγραψα ηδη στο αλλο θρεντ για το ποια ειναι η μεγαλυτερη φοβια μας.

    στο σωμα σας τι συμπτωματα νοιωθετε ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Ευτυχώς πλέον ΤΙΠΟΤΑ!!!Το μόνο που έχει απομείνει είναι να ακαταπολεμήσω την ακεφιά και την έλλειψη καλής διάθεσης...Κατά τ\'αλλα είμαι καλά!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    πριν τι αντιμετωπιζες ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Αρρυθμίες,πόνο στο στήθος,μούδιασμα στο χέρι,υπόταση,ταχυπαλμίες,δ� �σπνοια,αίσθημα πνιγμού,μόνιμο άγχος και πιθανόν και άλλα που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    ειχες ομως διαυγεια στον νου σου ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Δεν είναι δυνατόν να έχουμε πνευματική διάυγεια σε κατάσταση άγχους.Και βέβαια δεν είχα!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    δημητρη,
    εννοω ενοιωθες βαρυ και θολο τον νου σου σαν κατι να σε εχει \" σκεπασει \" ; και αυτο σου εφερνε ψυχοπλακωμα ; και να νοιωθεις εντελως αδυναμος να το \" πεταξεις \" απο πανω σου ;
    ειναι πολυ συγκεκριμενο αυτο που σε ρωταω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Η χειρότερη κρίση μου (από αυτές που θυμάμαι) ήταν μία φορά που πήγα να κάνω δήλωση μαθημάτων στο πανεπιστήμιο πριν ένα-δύο χρόνια. Είχα άγχος πριν ακόμα φτάσω στο κτίριο (όπως πάντα), όταν είχα το χαρτί για την δήλωση στα χέρια μου ήμουν ήδη λουσμένος στον ιδρώτα και από κει και έπειτα προσπαθούσα να το συμπληρώσω στο δεύτερο όροφο που δεν είχε κόσμο. Το χαρτί βέβαια είχε ποτίσει με τον ιδρώτα, εγώ προσπαθούσα ανεπιτυχώς να σκεφτώ έξω από το πέπλο του φόβου που επισημαίνει η σέϊτα, στο τέλος τα παράτησα. Τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι ακριβώς πέπλο φόβου, είναι περισσότερο κάτι εξαιρετικά δυσάρεστο και λιγότερο φοβικό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Originally posted by σέϊτα
    δημητρη,
    εννοω ενοιωθες βαρυ και θολο τον νου σου σαν κατι να σε εχει \" σκεπασει \" ; και αυτο σου εφερνε ψυχοπλακωμα ; και να νοιωθεις εντελως αδυναμος να το \" πεταξεις \" απο πανω σου ;
    ειναι πολυ συγκεκριμενο αυτο που σε ρωταω.
    αυτό είναι σύμπτωμα της κατάθλιψης.νιώθεις ότι θα σκάσεις και ότι θα ξεχυθει τοση μαυρίλα που θα πνίξεις όλο τον κόσμο.

    ημικρανιές εφιδρώσεις,ανακατεμένο στομάχι και υπόταση έχω εγώ

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    και ολα αυτα που περιγραφεις να σε πιανουν ετσι στα καλα καθουμενα \" εσωτερικη σηψη \" ;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ναι ειδικά όταν είμαι αναμεσα σε άγνωστο κόσμο!πρώτο σύμπτωμα είναι να ιδρώσω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    ζαλη αισθημα ασταθειας.νομιζω συνεχεια οτι κατι θα παθω....ταση λιποθυμιΑς.....αφηστε χαλια...και εφιδρωση,τρεμουλο και αλλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    και εγω μια απο τα ιδια ζωζα...μονο αυτο μου εχει μεινει...η ζαλη και οι τασεις λιποθυμιας αν και για να ειμαι ειλικρινεις ποτε δεν ταυλιαστηκα...ελπιζω να φυγουν και αυτα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    ntini ποσο καιρο τα εχεις?κανεισ θεραπεια?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    ouuuuuuu...εδω και 1,5 χρονο....βεβαια ειχα κ πολλα αλλα..ταχυκαρδιες,αποπραγμ� �τοποιηση,μουδιασματα και γενικα διαφορα αλλα...τωρα κανω ομοιοπαθητικη κ εχω ψιλοδει αποτελεσμαθα δειξει

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •