Φοβάμαι να κανω outing
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    1

    Φοβάμαι να κανω outing

    Αυτό που λέει ο τίτλος.. Είμαι με το αγόρι μου 6 χρόνια. Εδώ και 1 χρόνο περίπου μένω μόνος. Εκείνος τον τελευταίο χρόνο ήταν στην πόλη του γιατί κάποιος δικός του ήταν άρρωστος και τελικά πέθανε. Οι γονείς μου δεν ξέρουν και ας έχουμε καλές σχέσεις. Για εκείνους οι γκει είναι ψυχανώμαλοι. Η θα με λυπηθούν ή θα με σκοτώσουν. Εντάξει ίσως να μη με σκοτώσουν να είναι υπερβολικό. Φοβάμαι. Τώρα που θα ανέβει το αγόρι μου θα μείνουμε μαζί. Έχω δεύτερη κρεβατοκάμαρα. Να μην το πω ποτέ επειδή δεν θα το δεχτουν; Να είναι σιωπηλό μυστικό; Είμαι ήδη κρυφός λόγω δουλειάς. Ένα φιλαράκι από τη δουλειά μάλλον ξέρει. Η αδερφή μου ξέρει αλλά μένει αλλού.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by Inspet View Post
    Αυτό που λέει ο τίτλος.. Είμαι με το αγόρι μου 6 χρόνια. Εδώ και 1 χρόνο περίπου μένω μόνος. Εκείνος τον τελευταίο χρόνο ήταν στην πόλη του γιατί κάποιος δικός του ήταν άρρωστος και τελικά πέθανε. Οι γονείς μου δεν ξέρουν και ας έχουμε καλές σχέσεις. Για εκείνους οι γκει είναι ψυχανώμαλοι. Η θα με λυπηθούν ή θα με σκοτώσουν. Εντάξει ίσως να μη με σκοτώσουν να είναι υπερβολικό. Φοβάμαι. Τώρα που θα ανέβει το αγόρι μου θα μείνουμε μαζί. Έχω δεύτερη κρεβατοκάμαρα. Να μην το πω ποτέ επειδή δεν θα το δεχτουν; Να είναι σιωπηλό μυστικό; Είμαι ήδη κρυφός λόγω δουλειάς. Ένα φιλαράκι από τη δουλειά μάλλον ξέρει. Η αδερφή μου ξέρει αλλά μένει αλλού.
    εσυ πως εισαι με τον ευατο σου ?
    εχεις αποδεχτει την αποφαση σου ,εισαι σιγουρος οτι μπορεις να την στηριξεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    εσυ πως εισαι με τον ευατο σου ?
    εχεις αποδεχτει την αποφαση σου ,εισαι σιγουρος οτι μπορεις να την στηριξεις ?
    για ποια απόφασή του λες;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    7
    μίλα με άτομα γύρω σου που έχετε κοινά βιώματα με αυτό, είτε έχουν κάνει outing είτε όχι, συζήτα για τις σκέψεις σου, τις ανησυχίες σου, τις επιθυμίες σου και φρόντισε να βρεις στήριξη για αυτά που φοβάσαι. αν για παράδειγμα φοβάσαι ότι θα σταματήσουν να σε στήριζουν σε κάτι άλλο στη ζωή σου στο οποίο μπορεί να έχεις ανάγκη για στήριξη, βρες άτομα που θα σε στηρίξουν σε αυτό. γενικότερα αυτό το πρόβλημα σου δεν είναι μοναδικό, με την έννοια του ότι ζούμε σε μία ομοφοβική κοινωνία, μεγαλώσαμε ομοφοβικά, πηγαίναμε σε ομοφοβικά σχολεία κτλπ. το να μην νιώθεις μόνος σε αυτό, να βρεις άτομα γύρω σου που σε αποδέχονται πραγματικά, που αντιλαμβάνονται τους προβληματισμούς σου, που έχουν βιώσει παρόμοια πράγματα, που είναι σε επικοινωνία με άτομα που βιώνουν παρόμοια πράγματα, πραγματικά πιστεύω ότι είναι αυτό το οποίο μπορεί να σε βοηθήσει και πιο πολύ από όλα. γιατί μεγαλώνουμε πιστεύοντας ότι ολόκληρα κομμάτια του ποια είμαστε δεν είναι καν δυνατόν να υπάρχουν, με την επικοινωνία βρισκόμαστε σε χώρους που νιώθουμε ότι η σεξουαλικότητά μας είναι έγκυρη, και με αυτό αλλάζουν χίλια δυο πράγματα, η αυτοεκτίμηση, η αυτοπεποίθηση, και ο,τι αλλο έχει καταπιεστεί και τραυματιστεί μέσα μας από την ομοφοβία..

Similar Threads

  1. Θέλω να το βγάλω από μέσα μου, outing
    By savant in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 29-12-2020, 16:49
  2. Outing Πως ? Please help
    By Isp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 01-05-2018, 17:46
  3. Τι άλλο να κάνω; Φοβάμαι πολύ!
    By Maria A. in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 18
    Last Post: 11-03-2018, 02:19
  4. φοβαμαι οτι θα μου κανω κακο
    By maraki065 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 28
    Last Post: 05-03-2012, 22:01
  5. φοβαμαι να κανω μια ενα αρχη
    By devilaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 18-05-2011, 02:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •