Μήπως ημουν ερωτευμένη μαζί της;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23

    Μήπως ημουν ερωτευμένη μαζί της;

    Δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω. Είναι τόσο πολλά που θέλω να γράψω... Καταρχάς, το μεγαλύτερο πρόβλημά μου τον τελευταίο καιρό είναι πως μου έχει μπει η ιδέα στο μυαλό ότι ίσως μου αρέσουν και οι γυναίκες... Τόσα χρόνια δεν μου πέρασε καν από το μυαλό, αλλά τους τελευταίους μήνες, βλέποντας κάποια σκηνές λεσβιακού περιεχομένου τυχαία καταλαβα ότι τα απέφευγα γιατί φοβόμουν ίσως να παραδεχτώ τι μου συμβαίνει... Παρεμπιπτόντως, είμαι 25, δεν έχω κάνει ακόμη σχέση με άντρα ούτε σεξ. Έχω βγει μόνο με μερικούς αλλά δεν προχώρησα ποτέ. Με τον έναν ήθελα αλλά φοβόμουν, ένας άλλος με στιγμάτισε ψυχικά γιατί ήταν κτήνος και κομπλεξικος και σιχαινομουν ακόμη και τα φιλιά του. Παρότι πολύ καθαρός... Τέλος πάντων, φοβάμαι να προχωρήσω σε σεξουαλική συνεύρεση. Έχω φαλλοφοβία και δεν μπορώ να προχωρήσω... ίσως να σιχαίνομαι και το σεξ.
    Δεν ξέρω. Πριν μερικούς μήνες, γνώρισα διαδικτυακά μια κοπέλα. Δεν την είδα ποτέ από κοντά. Περίεργη η σχέση μας. Έγιναν πολλά και διάφορα μέχρι που κόψαμε επαφή. Μοιραζόμασταν σχεδόν τα πάντα αν και άγνωστες, την ένιωθα πολύ κοντά μου, την αγαπούσα, την εκτιμούσα, τη νοιαζόμουν αλλά δεν πήγε το μυαλό μου στο ερωτικό. Αυτή σε κάποια φάση τυχαία μου είπε ότι έχει πάει και με κοπέλες αλλά δεν προχώρησε σεξουαλικά.. όπως και να χει, πριν από αυτήν, ποτέ δεν είχα κολλήσει τόσο πολύ με άνθρωπο σε σημείο δηλαδή να ανησυχώ όταν δεν απαντούσε, να ζηλεύω όταν την έβλεπα με μια φίλη της και έψαχνα συνέχεια αφορμή να της στείλω μήνυμα... Τη σκέφτομαι ακόμη. Έκανα πολλές προσπάθειες να της μιλήσω αλλά δεν... Δεν ξέρω τι έπαθε και ξεκόψε χωρίς σοβαρό λόγο... Μετά από αυτήν, γνωρίζω μια συνάδελφο στη δουλειά. Την οποία εξ αρχής δεν χώνεψα, δεν τα πηγαίναμε καλά αλλά όταν έφυγα από τη δουλειά μετά από δύο εβδομάδες είδα ένα όνειρο όπου έκανα έρωτα μαζί της... Πώς γίνεται να φαντάζεσαι κάτι τέτοιο με έναν άνθρωπο που δε συμπαθούσες ποτέ; Τώρα λοιπόν προβληματίζομαι για το τι να κάνω. Μου αρέσουν και οι άντρες νομίζω αλλά έχω φάει κόλλημα να κάνω κάτι με γυναίκα. Νιώθω πιο άνετα σε αυτή τη φάση, αν προκύψει κάτι. Θα ήθελα τις απόψεις σας. Ευχαριστώ από καρδιάς.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    456
    Φαλλοφοβια; πρώτη φορά το ακούω... Τι να σε πούμε; μπερδεμένη είσαι και εσύ, μπερδεμένα τα λες και σε εμάς... Μπορεί όλα να είναι μια ιδέα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by AnnaP View Post
    είμαι 25, δεν έχω κάνει ακόμη σχέση με άντρα ούτε σεξ.
    Η Remedy , διαβάζει ή παράτησε το φόρουμ ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αυτός είναι που ήθελες αλλά φοβόσουν ή τι;

    https://forum.psychology.gr/threads/...BD%CE%B9%CE%B1

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πως είναι η καθημερινότητά σου; Βγαίνεις έξω, έχεις ενδιαφέροντα; Φίλους έχεις; Εκτός ίντερνετ εννοώ. Τελικά άρχισες ψυχανάλυση το καλοκαίρι; Ο/Η ψυχολόγος τι σου λέει; Τα συζητάτε όλα αυτά που αναφέρεις εδώ κατα καιρούς;

    Σε όλα σου τα θέματα αναφέρεις περίεργες καταστάσεις όπου δεν μπορείς να σχετιστείς αυθόρμητα με ανθρώπους εκεί έξω παρά μέσω ίντερνετ κι όλο κάτι προκύπτει. Ακόμα και στο θέμα με τη νονά σου που λες την είχες σα δεύτερη μητέρα, λες τσακωθήκατε, τα ψιλοβρήκατε και απομακρύνθηκε μετά από κάποιο καιρό και ούτε καν απαντάει σε μηνύματα. Μπορεί να έχει τα δικά της και να είναι άσχετο από εσένα, δεν λέω, ωστόσο γιατί 25 χρονών κοπέλα δεν μπορείς να διακρίνεις τι παίζει και να αξιολογήσεις μία κατάσταση κι ακόμα κι εκεί αναρωτιέσαι; Με αυτή την κοπέλα που ενθουσιάστηκες κτλ, τελικά από αυτά που γράφεις μόνο το χρόνο σου δεν άξιζε η όλη φάση, μηνύματα επί μηνυμάτων με μία άγνωστη που τσακωνόσασταν για εικονικά αιτήματα φιλίας και likes.

    Εγώ νομίζω ότι έχεις κάποιους προβληματισμούς γενικότερα στις ανθρώπινες σχέσεις, το έχεις κάψει με το πολύ ίντερνετ και μπερδεύεσαι και στα της σεξουαλικότητας. Ίσως είχες μία τραυματική εμπειρία με αυτόν που λες γούσταρες αλλά δεν σου φέρθηκε καλά και να διστάζεις μετά από αυτό. Ίσως κάτι άλλο.
    Αυτά θα σου βγουν αυθόρμητα κάποια στιγμή αν σχετίζεσαι με κόσμο στην πραγματική ζωή και παράλληλα προχωράς και στην ψυχοθεραπεία. Μη βιάζεσαι να κολλήσεις ταμπέλες στον εαυτό σου.

  6. #6
    Φαλλοφοβια τι είναι? Φοβασαι να κάνεις σεξ η φοβάσαι τους άντρες γενικα?γιατί και εγώ έχω την ίδια φοβια με εσενα.περίπου στην ηλικία σου ανακαλυψα ότι φοβάμαι να κάνω σεξ και εν τέλη έφτασε 34 και σεξ δεν.ασε μεγάλη ταλαιπωρία? Πηγαίνεις σε ψυχολογο?

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 07-11-2021, 21:50
  2. Replies: 0
    Last Post: 24-01-2021, 11:29
  3. Θα άξιζε αν ήμουν πάλι μαζί του???
    By SoloBrokenHeart in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-2019, 23:17
  4. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 21:14
  5. ΦΙΛΗ Η ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
    By boss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 01-11-2013, 23:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •