Ερώτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: Ερώτηση

  1. #1

    Ερώτηση

    Καλημέρα είμαι σε αγωγή 1 χρόνο με εσιταλοπραμη 20mg για γαδ και ήπια κατάθλιψη σε γενικές γραμμές με έχει βοηθήσει αρκετά στο άγχος λιγότερο στην διάθεση όπου κάνω πράγματα κανονικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα απλά κάποιες μέρες δεν έχω και πολύ καλή διάθεση είμαι σε μια μέτρια προς καλή θα έλεγα διάθεση
    Εχθές είχα επίσκεψη στην γιατρό μου όπου μου είπε να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία έχω ξεκινήσει
    επίσης μού έγραψε εφεξορ για να δω καλύτερα αποτελέσματα και να γίνω καλύτερα συνεχίζω εσιταλοπραμη 20mg το πρωί και το βράδυ εφεξορ έχετε παρόμοια εμπειρία; διστάζω λιγάκι να ξεκινήσω και δεύτερο φοβάμαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Έπαιρνα για πολύ καιρό εφεξορ των 75 και απλά το άλλαξα με λαντοζ γιατί σταμάτησε να με πιάνει
    Δεν είχα καμία παρενέργεια κανένα προβλημμα

  3. #3
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Έπαιρνα για πολύ καιρό εφεξορ των 75 και απλά το άλλαξα με λαντοζ γιατί σταμάτησε να με πιάνει
    Δεν είχα καμία παρενέργεια κανένα προβλημμα
    Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα έχω μείνει στα 20mg εσιταλοπραμη αν υποτροπιασω κάποια στιγμή ίσος το ξεκινήσω προσπαθώ να δουλέψω μέσο ψυχοθεραπείας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by Δημήτρης123 View Post
    Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα έχω μείνει στα 20mg εσιταλοπραμη αν υποτροπιασω κάποια στιγμή ίσος το ξεκινήσω προσπαθώ να δουλέψω μέσο ψυχοθεραπείας
    Η ψυχοθεραπεία θα σε βοηθήσει αρκεί να έχεις βρει το κατάλληλο άνθρωπο
    Ξεκίνησα να πηγαίνω από το 2014 αλλά σταθερά πάω από το 2017 και βλέπω μεγάλη διαφορά

  5. #5
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Η ψυχοθεραπεία θα σε βοηθήσει αρκεί να έχεις βρει το κατάλληλο άνθρωπο
    Ξεκίνησα να πηγαίνω από το 2014 αλλά σταθερά πάω από το 2017 και βλέπω μεγάλη διαφορά
    Έκατσα πολύ καιρό και έψαξα πήρα γνώμες και ελπίζω να είναι ο κατάλληλος και να με βοηθήσει για να δούμε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Έπαιρνα για πολύ καιρό εφεξορ των 75 και απλά το άλλαξα με λαντοζ γιατί σταμάτησε να με πιάνει
    Δεν είχα καμία παρενέργεια κανένα προβλημμα
    Όλα τα αντικαταθλιπτικα μετά από κάποια χρήση επέρχεται ο κορεσμός... Θα ήταν νόμιμα ναρκωτικά αν τα έπαιρνες ία φόρα και δούλευαν για πάντα

  7. #7
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Όλα τα αντικαταθλιπτικα μετά από κάποια χρήση επέρχεται ο κορεσμός... Θα ήταν νόμιμα ναρκωτικά αν τα έπαιρνες ία φόρα και δούλευαν για πάντα
    Όντως με τον καιρό η δράση τούς πέφτει στους περισσότερους από ότι ξέρω.
    Βεβαίως σε άλλους δεν γίνεται το ίδιο ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός
    Ναρκωτικά για ποιον λόγο; τα αντικαταθληπτικα δεν είναι ηρεμιστικά ώστε να εθίζεσαι στην χρόνια χρυσή και να θέλεις μεγαλύτερη δοση6 η να μην καταλαβαίνεις τι σου γίνεται ώστε να τα αποκαλούμε Ναρκωτικά
    Last edited by Δημήτρης123; 18-12-2021 at 17:30.

Similar Threads

  1. ερωτηση
    By magdalene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 13-02-2016, 14:31
  2. Ερώτηση
    By Nietzsche in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-09-2015, 20:55
  3. Μια ερώτηση
    By Alice1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 15-05-2015, 18:57
  4. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 14-04-2014, 14:25
  5. Μία Ερώτηση...
    By sofia-volos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 08-04-2014, 13:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •