Γρομπαλακι πισω απο το αυτι/συνδεση με εμβολιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    9

    Γρομπαλακι πισω απο το αυτι/συνδεση με εμβολιο

    Ρε παιδια μηπως εχει βγαλει κανεις απο σας κατι παρομοιο;ξυπνησα χθες και ακριβως εκει που τελειωνει το αυτι απο πισω εβγαλα ενα γρομπαλακι σκληρο πηγα στον παθολογο και μου ειπε πως ειναι κατι με τον λεμφαδενα και πως πιθανως καπου χτυπησα στο κεφαλι η υπαρχει κρυωμα η καποιο μικροβιο καπου..το θεμα ειναι οτι με ολα αυτα που ακουμε εμενα παει το μυαλο μου οτι ειναι κατι απο το εμβολιο(σχεδον δυο μηνες εμβολιασμενη)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Το ειπες και μονη σου ...2 μηνες εμβολιασμενη...οχι δε φταιει κανενα εμβολιο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    και να φταιει το εμβολιο ποιος μπορει να το αποδειξει? εγω ξερεις σε τι διαδικασια εχω μπει? ακου ιστορια! ειχα χαμηλη φεριτινινη.... με εντολη του παθολογου πηγα σε γαστρεντερολογο. ηταν περιοδος lockdown και τα ιατρεια δεν λειτουργουν ή υπολειτουργουν..αντε καταφερα να βρω ενα γιατρο που με προγραμματησε σε γαστροσκοπηση που ηταν καλη... με προγραμματησε κολονοσκοπηση που ηταν εξισου καλη.... με παραπεμπει σε αιματολογο.... αντε να κλεισεις ραντεβου με αιματολογο....! χτυπαω μια τυχαια αναζητηση στο google αιτιες χαμηλης φεριτινης... μου βγαζει ενα ιατρικο αρθρο που μεσα στις πιθανες αιτιες εχει και την χορηγηση πραζολων.... ωπα λεω! τσαμπα το ψαχνω το θεμα! δηλαδη ο γαστρεντερολογος που ειναι και η δουλεια του και δεν μου το ειπε οτι πραζολες μπορει να ευθυνονται... δηλαδη εγω τωρα θα τρεχω στο αιματολογο θα διρευναμε την αιτια και η απαντηση ηδη ειναι δοσμενη... αν και ειχα μια υποψια απο την αρχη της ολης διαδιακασιας οτι ευθυνεται κατι απο αυτα που παιρνω

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    9
    Μα δε ψαχνω να αποδειξω αν φταιει το εμβολιο η οχι απλα το σκεφτηκα σαν συνδεση..δεν εχω ξαναβγαλει κατι τετοιο και αγχωθηκα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Και ποιος θα είναι σε θέση να το αποδείξει αν ισχύει όντως;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Έχω βγάλει από αυτό που λες παλαιότερα όταν δεν είχαμε κόβιντ, μπορεί καί δύο ή τρείς φορές στη ζωή μου. Έτσι όπως ήρθε έτσι έφυγε. Άκου τόν γιατρό σου καί εμπιστευσου αυτόν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Και εγώ βγάζω ανά περιόδους
    Προχθές έβγαλα πάλι, βγαίνει ακριβώς κάτω από την τρύπα για σκουλαρίκι που έχω, στο δεξί αυτί δεν έχω βγαλει ,ίσως είναι από μικρόβια.
    Δεν με ανησυχεί γιατι φευγει από μόνο του

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    9
    Δεν ειναι πανω στο αυτι,ειναι πισω απο το αυτι εκει που τελειωνει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Καί μένα από πίσω έβγαινε
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Δεν ειναι πανω στο αυτι,ειναι πισω απο το αυτι εκει που τελειωνει

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    9
    Σου ειχαν πει πανω κατω απο τι μπορει να το εβγαλες;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Καί μένα από πίσω έβγαινε

  12. #12
    Elenia781
    Guest
    Εχω γρομπαλακι στο αυτι εδω και 20 χρονια. Ειναι σμιγμα και στις αρχες ηταν σκληρο και μετα το μπανιο μπορουσα να το αδειαζω. Τωρα ειναι σε ατροφεια κατα καποιο τροπο. Γρομπαλακι ειχα για δυο χρονια κατω απο το στηθος ηταν σκληρο αδειαζε γεμιζε χωρις να ανοιγει να βγει κατι. Αυτο το αφαιρεσα τελικα. Στο αυτι μου ειπε ο χειρουργος δεν μπορει να επεμβει γιατι ειναι ευαισθητη περιοχη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Δεν πήγα σέ γιατρό καμία φορά. Ανησυχησα λίγο αλλά τό άφησα στην ησυχία τού καί έφυγε. Λογικά είναι αυτά που σού είπε ο γιατρός σου.

Similar Threads

  1. Γρομπαλακι κάτω από τη γνάθο
    By Elli19899 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-04-2021, 00:58
  2. Τικ τοκ στο αυτί
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 13-08-2020, 16:33
  3. Αγχος, αυχενας και γρομπαλακι στον λαιμο
    By chryssa990 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 08-02-2020, 02:09
  4. σε απευθείας σύνδεση ψυχίατρος σας
    By guangozhou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-2013, 13:56
  5. σύνδεση
    By νοσταλγία in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2011, 04:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •