Φιλια αγοριου κοριτσιου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    3

    Φιλια αγοριου κοριτσιου

    Καλησπερα σας, εδω και δυο χρονια ειμαι κολλητος με μια κοπελα την οποια κυριολεκτικα την λατρευω, μιλαμε καθε μερα, βγαινουμε συνεχεια σχεδον, μιλαμε και κανουμε πλακα για τα παντα. Μια τετοια φιλια, η αληθεια ειναι πολυ σπανια να δημιουργηθει. Προσωπικα, την βλεπω οπως και αυτη φιλικα και τπτ παραπανω. Εχει δημιουργηθει ενα θεμα τους τελευταιους 2 μηνες ομως. Ειχαμε βγει εγω με εναν φιλο μου, την κολλητη μ και μια φιλη της για ποτο με σκοπο να τους γνωρισουμε μεταξυ τους. Του φιλου μου του αρεσε η κοπελα αλλα την δευτερη φορα που βγηκαμε δεν του εδωσε σημασια με αποτελεσμα να ξενερωσει. Μιλαγε με την κολλητη μ ομως χωρις να κανει τις προθεσεις του ξεκαθαρες σε κανεναν. Ερχομαστε στο σημερα λοιπον που μου λεει οτι του αρεσει (αν και απο τον τροπο και το υφος που μου το ειπε φαινοταν σα να μην ηταν καθολου σιγουρος απλα επειδη μιλαει με αυτην αυτο το καιρο σκεφτεται να κανει κινηση). Εχουν βγει 2-3 φορες μονοι τους χωρις να δειχνει κανενα ενδιαφερον απο κοντα παρα μονο απο κατι κοπλιμεντα σε μυνηματα και ανταποκριση απο την κολλητη μου δεν υπαρχει για διαφορους λογους που μου εχει εξηγησει. Το θεμα ειναι πως τον τελευταιο καιρο δεν ξερει τι θελει η ιδια, δηλαδη πως στην περιπτωση που θα κανει κινηση ο φιλος μου δεν ξερει πως θα ανταποκριθει και χθες με ρωτησε εαν γινοταν κατι μεταξυ τους εγω πως θα το εβλεπα και της ειπα οτι θα ενιωθα αβολα και μπορει να κοβαμε οχι μονο με αυτην αλλα και με τον φιλο μ. Με αποτελεσμα να μου θυμωσει γιατι πιστευει οτι δεν τις δινω επιλογες, ενω ξερουμε και οι δυο μας οτι δεν θα γινει κατι μεταξυ τους, δεν ειναι δικια της αποφαση αλλα δικια μου, (κατι που ενμερη το καταννοω), απο την στιγμη που με θελει μεσα στην ζωη της σαν τιποτε αλλο. Μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να το διορθωσω ολο αυτο καθως εχουμε ξανατσακωθει για αυτο το θεμα πριν 3 βδομαδες και πιο σοβαρα; Γτ μπορει να μην ειναι μεγαλος καυγας αυτη την φορα αλλα δεν θελω να μου θυμωνει και εν τελη να χαθουμε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Τα λες και λιγο μπερδεμενα και δεν σε πολυκαταλαβαινω.Εσυ τι κολλημα εχεις αν τα παιδια τα βρουν μεταξυ τους?Μη σε στεναχωρησω δλδ αλλα αν αυτοι θελουν να κανουν κατι κι εσυ ξυνιζεις το πολυ πολυ να το κανουν στα κρυφα .Εισαι σιγουρος οτι την βλεπεις μονο φιλικα την κοπελα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Λέγοντας στη φίλη σου ότι άμα τα έφτιαχνε με έναν φίλο σου, εσύ θα ξέκοβες, της δείχνεις καταρχάς ότι η φιλική σας σχέση δεν είναι σταθεσή και ασφαλής αλλά η διατήρηση της σχέση σας εξαρτάται από κάποιους παράλογους όρους που εσύ θέτεις.
    Στην ουσια της βάζεις ένα μαχαίρι στο λαιμό και της λες πως διαλέγεις είτε εμένα είτε εκείνον.
    Αφού όπως λες δεν υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον από την πλευρά σου, γιατί είσαι τόσο σκληρός απέναντί της λέγοντάς της πως άμα επιλέξει το φίλο σου για ερωτικό σύντροφο θα σε χάσει; Δεν βγάζει νόημα.
    Εάν φοβάσαι μήπως αλλάξει η ισορροπία των σχέσεων μπορείς να ξεκαθαρίσεις εξαρχής ότι εσύ δεν θα είσαι διαμεσολαβητής σε αυτή τη σχέση εφόσον είσαι φίλος και των δύο και δεν θα ανακατευτείς καθόλου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostas845 View Post
    Καλησπερα σας, εδω και δυο χρονια ειμαι κολλητος με μια κοπελα την οποια κυριολεκτικα την λατρευω, μιλαμε καθε μερα, βγαινουμε συνεχεια σχεδον, μιλαμε και κανουμε πλακα για τα παντα. Μια τετοια φιλια, η αληθεια ειναι πολυ σπανια να δημιουργηθει. Προσωπικα, την βλεπω οπως και αυτη φιλικα και τπτ παραπανω. Εχει δημιουργηθει ενα θεμα τους τελευταιους 2 μηνες ομως. Ειχαμε βγει εγω με εναν φιλο μου, την κολλητη μ και μια φιλη της για ποτο με σκοπο να τους γνωρισουμε μεταξυ τους. Του φιλου μου του αρεσε η κοπελα αλλα την δευτερη φορα που βγηκαμε δεν του εδωσε σημασια με αποτελεσμα να ξενερωσει. Μιλαγε με την κολλητη μ ομως χωρις να κανει τις προθεσεις του ξεκαθαρες σε κανεναν. Ερχομαστε στο σημερα λοιπον που μου λεει οτι του αρεσει (αν και απο τον τροπο και το υφος που μου το ειπε φαινοταν σα να μην ηταν καθολου σιγουρος απλα επειδη μιλαει με αυτην αυτο το καιρο σκεφτεται να κανει κινηση). Εχουν βγει 2-3 φορες μονοι τους χωρις να δειχνει κανενα ενδιαφερον απο κοντα παρα μονο απο κατι κοπλιμεντα σε μυνηματα και ανταποκριση απο την κολλητη μου δεν υπαρχει για διαφορους λογους που μου εχει εξηγησει. Το θεμα ειναι πως τον τελευταιο καιρο δεν ξερει τι θελει η ιδια, δηλαδη πως στην περιπτωση που θα κανει κινηση ο φιλος μου δεν ξερει πως θα ανταποκριθει και χθες με ρωτησε εαν γινοταν κατι μεταξυ τους εγω πως θα το εβλεπα και της ειπα οτι θα ενιωθα αβολα και μπορει να κοβαμε οχι μονο με αυτην αλλα και με τον φιλο μ. Με αποτελεσμα να μου θυμωσει γιατι πιστευει οτι δεν τις δινω επιλογες, ενω ξερουμε και οι δυο μας οτι δεν θα γινει κατι μεταξυ τους, δεν ειναι δικια της αποφαση αλλα δικια μου, (κατι που ενμερη το καταννοω), απο την στιγμη που με θελει μεσα στην ζωη της σαν τιποτε αλλο. Μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να το διορθωσω ολο αυτο καθως εχουμε ξανατσακωθει για αυτο το θεμα πριν 3 βδομαδες και πιο σοβαρα; Γτ μπορει να μην ειναι μεγαλος καυγας αυτη την φορα αλλα δεν θελω να μου θυμωνει και εν τελη να χαθουμε.
    για ποιους λογους δηλαδη αποκλειεις να γινει κατι μεταξυ τους;
    το απαγορευει η θρησκεια τους;.

    δεν μας τα λες καλα...

    κατ αρχας, για τον φιλικο σου φιλο, θελεις τα καλυτερα, κι αν ειναι μονος του, θελεις να βρει εναν καλο συντροφο. αν ειναι και οι δυο φιλοι σου οπως λες, θα επρεπε να εισαι χαρουμενος να τα βρουν κι οχι να της το "απαγορευσεις"...
    επομενως, δεν μας λες αληθεια.
    το ενδιαφερον σου δεν αποκλειστικα φιλικο και πιθανον να το παρουσιαζεις ετσι, επειδη εκεινη δεν σε θελει ερωτικα παρα μονο φιλικα και εισαι στην θεση του φιλου, μην μπορωντας να εισαι κατι παραπανω...

    τι ηλικιες εχετε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Διακρίνω κάποια φοβία για το σεξ και φθόνο για όσους δεν είναι ανέραστοι ; Μέχρι τώρα ήσασταν ανέραστοι και εσύ και η κολλητή και ο φίλος σου ; Και αν κάποιος ξεφύγει από αυτή την κατάντια (το να είσαι ενήλικος και ανέραστος , είναι κατάντια και καταδίκη) , θα σε ενοχλεί τόσο , που δεν θα μπορείς να τον συναναστρέφεσαι ;;;
    Με την κολλητή, ήσουν κολλητός, επειδή καλυπτόσουν ερωτικά από άλλη ;;; Δεν νομίζω, αλλά πες μας ! Μήπως κι αυτή το ίδιο ; Καμιά παρθένα, που σε είχε κολλητό , επειδή ήσουν "ακίνδυνος" και δεν είχες φόβο να της σπάσεις ... τον όρκο παρθενίας ;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    3
    A ok καλα εσυ το πηγες στο σεξ, 2 χρονια δεν την ιδια ποτε μου ερωτικα, δεν ειμαστε ολοι με το πο**λι στο χερι 24/7 και οχι δεν καλυβομουν απο καμια ερωτικα οπως και αυτη απο κανεναν . Αλλα προφανως εσυ δεν ξερεις τι παει να πει ο ορισμος φιλιας απο οτι φαινεται αρα οκ

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    3
    Κοιτα η αληθεια εινα οτι πριν δυομιση χρονια την γνωρισα θελοντας να κανω κινηση το προσπαθησαμε για λιγο δεν λειτουργησε και κοψαμε, μετα απο μηνες ομως αρχισαμε να ξαναμιλαμε εχοντας καθαρα φιλικες προθεσεις και οι δυο μας και φτασαμε στο σημειο να ειμαστε κολλητοι. Το θεμα ειναι πως ο φιλος μ ηξερε οτι μου αρεσε τοτε και αποφασισε να κανει κατι τρ που προσωπικα το βρισκω φαουλ γτ δεν θα εκανα τπτ με καμια πρωην του φιλου μου. Μαλλον ομως ημουν σκληρος με το λαθος ατομο και επρεπε να μιλησω στον φιλου μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostas845 View Post
    Κοιτα η αληθεια εινα οτι πριν δυομιση χρονια την γνωρισα θελοντας να κανω κινηση το προσπαθησαμε για λιγο δεν λειτουργησε και κοψαμε, μετα απο μηνες ομως αρχισαμε να ξαναμιλαμε εχοντας καθαρα φιλικες προθεσεις και οι δυο μας και φτασαμε στο σημειο να ειμαστε κολλητοι. Το θεμα ειναι πως ο φιλος μ ηξερε οτι μου αρεσε τοτε και αποφασισε να κανει κατι τρ που προσωπικα το βρισκω φαουλ γτ δεν θα εκανα τπτ με καμια πρωην του φιλου μου. Μαλλον ομως ημουν σκληρος με το λαθος ατομο και επρεπε να μιλησω στον φιλου μου
    σε κανεναν δεν επρεπε να μιλησεις, εαν επιμενεις οτι την βλεπεις μονο φιλικα.
    η μονη περιπτωση να σε ενοχλει να κανει κατι με τον φιλο σου, ειναι να την θελεις εσυ και να σε απεριψε εκεινη και να εισαι διπλα της σαν φιλος γιατι δεν σε θελει σαν γκομενο...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Kostas845 View Post
    A ok καλα εσυ το πηγες στο σεξ, 2 χρονια δεν την ιδια ποτε μου ερωτικα, δεν ειμαστε ολοι με το πο**λι στο χερι 24/7 και οχι δεν καλυβομουν απο καμια ερωτικα οπως και αυτη απο κανεναν .

    Quote Originally Posted by Kostas845 View Post
    Κοιτα η αληθεια εινα οτι πριν δυομιση χρονια την γνωρισα θελοντας να κανω κινηση το προσπαθησαμε για λιγο δεν λειτουργησε και κοψαμε
    Με επαληθεύεις, αν και αρχικά προσπαθείς να με διαψεύσεις ή να με ... μειώσεις ... ή ποιος ξέρει τι άλλο.
    Είστε ενήλικες με ωριμότητα 13χρονων , παρθένοι αμφότεροι με φόβο για το σεξ και κάπως έτσι προσπαθήσατε να αλληλοκαλυφθείτε.

    Απλά οι υπόλοιποι άνθρωποι , που ... σκέφτονται το σεξ , σας παρεκτρέπουν μερικές φορές από ...αυτό που έχετε στο μυαλό σας. Πως λέγεται το σύνολο των ανθρώπων που ... έχει το μυαλό του στο σεξ ; Είναι η υγιής ανθρωπότητα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Δυστυχώς, δεν μπορείς να έχεις τον έλεγχο σε όλα, και κάποιες αλλαγές αναπόφευκτα συμβαίνουν. Όταν φέρνεις στην ίδια παρέα φίλους σου, μπορεί να αναπτυχθούν σχέσεις μεταξύ τους ανεξάρτητα από εσένα και αυτό είναι κάτι που δεν μπορείς ελέγξεις. Ταυτόχρονα, δεν είναι υγιές να απομονώνεις τους φίλους σου διαρκώς. Οπότε, υπάρχει ένα κομμάτι που δεν έχεις τον έλεγχο.
    Αυτό που καταλαβαίνω ότι σε πείραξε είναι ότι την φίλη σου την θεωρείς κολλητή, αλλά άμα της την πέσει κάποιος φίλος, γίνεται πρώην.
    Αρχικά, αυτό το γνωρίζει ο φίλος σου; Να μυρίσει τα νύχια του; Επίσης, καλό θα ήταν να το έχεις εκφράσει και να το έχετε συζητήσει με τον φίλο σου πριν βγουν οι δυο τους. Τώρα έχουν έρθει πιο κοντά και υπάρχει μια ερωτική ατμόσφαιρα.

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 15-09-2020, 11:58
  2. προβλημα ενος κοριτσιου
    By linouli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-08-2016, 17:14
  3. ο κολλητός του αγοριού μου.
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 27-04-2012, 21:30
  4. Φιλία
    By Satine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 12-03-2010, 00:53
  5. φιλια
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 28
    Last Post: 07-01-2010, 17:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •