Μια γνώμη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Υπομονή...σε καταλαβαίνω έχω και εγώ ιδαιοληψιες και ξεκίνησα καινούργιο χάπι και πρέπει να περιμένω δύο βδομάδες για να πιασει

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Εγώ από τότε που ανέβηκα στα 20mg,δηλαδή πριν από 5 μέρες έχω επιπλεον αυξηση αγχους.
    Βρίσκομαι στην τρίτη εβδομάδα.
    Θέλει γαϊδουρινή υπομονή αυτό το seroxat ,ώρες ώρες νομίζω θα λυποθυμησω από το άγχος αυτό αλλά νιώθω ότι η σεροτονινη αρχίζει και ρυθμίζεται σιγά σιγά γιατί σήμερα δεν είχα πολλές ιδεοληψίες αλλά δυστυχώς αργείνα δείξει την πλήρη δράση του σε εμένα τουλάχιστον. Χθες βέβαια κοιμήθηκα πολύ χάλια ,τις περισσότερες ώρες ήμουν σε φάση ύπνου-ξυπνιου
    Να σου πω , η αύξηση δόσης είναι λογικό να αυξάνει τα συμπτώματα έτσι? Εκτός αυτού δεν παίρνω zanax ή λεξοτανιλ μόνο ένα lyrica το βράδυ που με είπε προχθές ο γιατρός.
    Υπολογίζω οτι σε περίπου 10 μέρες, όταν κλείσω δύο εβδομάδες με 20mg , θα δω υποχώρηση περενεργειών και κάποια αξιολόγηση βελτίωση.
    Τι χάπι πήρες αν επιτρέπεται?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Εγώ παίρνω vilammos jadix και τώρα ξεκίνησα ladose για τους ψυχαναγκασμούς και μπας και βοηθήσει με τις ιδεοληψίες και παίρνω και ζαναξ
    Το βράδυ για να κοιμάμαι ήσυχα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    35 μέρα με seroxat.
    Βλέπω πως με έκανε χειρότερα. Τις πρώτες εβδομάδες αποπροσωποιηση κτλ τώρα εδώ και μέρες
    παρατηρώ έλλειψη συναισθηματος, δεν έχω άγχος αλλά απάθεια, δεν νιώθω ενθουσιασμό και αδρεναλίνη και ευχαρίστηση από τα hobby μου. Επίσης αίσθημα κόπωσης κακή ποιότητα ύπνου όλες αυτές τις μέρες ενώ πριν την αγωγή εστω κοιμόμουν, ξηροστομια χαμηλή λίμπιντο σχεδόν αδιαφορία για σεξ, ελλείψη κινήτρου. Δεν ξέρω αν αξίζει να παραμείνω σε αυτό το φάρμακο φοβάμαι ότι αυτή η κατάσταση θα παραμείνει απλά θα τα συνηθίσει κάπως όλα αυτά ο εγκέφαλος και θα είμαι έτσι. Η κοπέλα μου δείχνει να με κατανοεί αλλά φαίνεται να την κουράζει αυτή η κατάσταση μου και με το δίκιο της.
    Ο γιατρός είναι να με δει μετά τα Θεοφάνια και θα του ζητήσω να το κόψουμε σταδιακά και να περάσουμε σε brintelix ή έναν σταθεροποιητη όπως μου είπε όταν με είδε. Ήταν επιλογή μου να πάω πάλι σε παροξετινη γιατί την πρώτη φορά που πήρα με βοήθησε, βέβαια τότε είχα πολύ άγχος με ψυχοσωματικα τώρα στο συναίσθημα είναι το θέμα.
    Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους σας με υγεία! Ελπίζω το 2022 να είναι καλύτερο για όλους μας

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Seroxat έπαιρνα και εγώ αλλά μου έφερνε υπερένταση μετά από κάποιο διάστημα και το άλλαξα
    Σταθεροποιητή παίρνω το jadix είναι το γενοσημο του topamac
    Αυτό με βοήθησε πάρα πολύ σε συνδιασμό με αντικαταθλιπτικό και αντιψυχωτικο
    Για την κοπέλα σου το καταλαβαίνω είναι δύσκολο θέλει μεγάλη προσπάθεια
    Πρέπει να βρείτε ισορροπίες
    Έχω μακροχρόνια σχέση και όταν με πιάνουν οι κρίσεις δεν είναι εύκολο αλλά έχουμε βρει ισορροπίες

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γνωμη
    By Gtyos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-2020, 23:28
  2. Την γνωμη σας
    By Lupo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-03-2019, 22:05
  3. Μια γνώμη...
    By requiem in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 26-03-2014, 16:05
  4. Μια γνωμη, please!
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 04-01-2013, 21:43
  5. τη γνώμη σας please
    By empar in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-04-2011, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •