Παράπονο για το Αλ-Τσαντίρι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Παράπονο για το Αλ-Τσαντίρι

    Καλημέρα. Θέλω να πω τον πόνο μου για το τι έγινε χθες έξω από τα studio του Αλ-Τσαντίρι, διότι ενώ είχα κλείσει 2 θέσεις τηλεφωνικά την Παρασκευή 12/6 τελικά δεν κατόρθωσα να παρακολουθήσω ζωντανά την εκπομπή. Φτάσαμε στις 8 παρά 15 στην Π. Μελά κ ρωτήσαμε 1 νεαρό με γκρι μπλούζα που ήταν στην είσοδο πως θα μπούμε μέσα κ αν είναι το όνομα στη λίστα. Μας επιβεβαίωσε ότι είμαστε στη λίστα κ είπε ότι θα μας φωνάξουν κ θα μπούμε. Όσο περιμέναμε βλέπαμε ότι έβαζαν κόσμο μέσα (απ'ότι κατάλαβα, γνωστούς κ φίλους είτε δικούς τους είτε κάποιων από την εκπομπή/παραγωγή αυτό φάνηκε γιατί γνώριζαν τα ονόματα τους) α μην ξεχάσω κ τις παρέες κοριτσιών που πέρασαν στο έτσι επειδή τους γυάλισαν (ένας ξανθός με πορτοκαλί μπλούζα Γιώργος ή Νίκος κ ο ένας ο σεκιουριτάς ο χοντρός). Όταν πια είχε πάει 9 παρά κάποιος Στέφανος με μαύρα ρούχα άρχισε να φωνάζει τα ονόματα από την λίστα (μερικά τα ακούσαμε κ 10 φορές) κάθε 3 κ λίγο σταματούσε ή τον διέκοπταν κ λίγο πριν πει το όνομά μου τα παρατάει όλα κ πάει να μπει μέσα, προφανώς του είπαν ότι δεν χωράνε άλλοι. Πλέον είχα καταλάβει ότι δεν θα μπω και πριν μπει μέσα τον ρωτάω αν θα μπούμε αλλιώς να φύγουμε. Μου απάντησε αν θέλουμε να φύγουμε κ ότι αν περιμένουμε θα μας απαντήσει σίγουρα σε 5 λεπτά. Μπήκε μέσα κ δεν ξαναβγήκε ποτέ παρά καθόταν κ κάπνιζε πίσω από την πύλη κ άφησε τους 2 σεκιουριτάδες (που λέγανε ότι δε φταίνε αυτοί κ κοιτούσαν πως να απωθήσουν τον κόσμο) να ακούσουν τα παράπονα του κόσμου που περίμενε κ έβριζε. Απαράδεκτος, όταν λες ότι θα κάνεις κάτι το τηρείς... Άλλοι είχαν έρθει από Θεσσαλονίκη δίνοντας 100 ευρώ, εμείς δώσαμε 12 ευρώ στο ταξί που δεν μας περισσεύουν συν την ταλαιπωρία, τα νεύρα, την στεναχώρια γιατί εφόσον είχα θέσεις κ ήταν το όνομά μου στη λίστα περίμενα ότι θα μπω. Τελικά κ άτομα που είχαν μπει άρχισαν να φεύγουν γιατί ήταν όρθιοι κ δεν έβλεπαν τίποτα απ'ότι μας είπαν. Καλά δεν γνωρίζουν την χωρητικότητα του studio; Είναι δυνατόν να κλείνουν θέσεις έτσι απλά για να μένουν όλοι με την εντύπωση ότι θα δουν live το τσαντίρι κ μετά να μένουν απ'έξω; Είναι δυνατόν να μπαίνουν οι γνωστοί, οι φίλοι κ οι γκόμενες στο έτσι; Δηλάδη ακόμα κ για μια θέση στο τσαντίρι θέλει μέσο; Έλεος αυτά που κοροιδεύει κ καταγγέλει ο κ. Λαζόπουλος γίνονται κ στο τσαντίρι του προφανώς... Έπρεπε πρώτα να μπούνε αυτοί που ήταν στη λίστα κ μετά οι φίλοι κ οι γνωστοί. Ανοργανωσιά κ κοροιδία. Τι να πω απογοητεύτηκα εντελώς κ ούτε από το σπίτι το είδα το τσαντίρι ούτε θα το ξαναδώ ποτέ κ ούτε θα ξαναδώ κ Alpha

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Estranged, σε συγχαίρω που ξόδεψες λίγο από το χρόνο σου, όχι για να ζητήσεις βοήθεια, αλλά για να ενημερώσεις τους συμπολίτες σου για ένα ακόμα στραβό σ\' αυτή τη χώρα.
    Το εκτιμώ πολύ και πιστεύω πως είναι η μόνη μας άμυνα, σαν πολίτες και σαν καταναλωτές να ρεζιλεύουμε τους υπεύθυνους όταν φέρονται ανεύθυνα.
    Φυσικά δεν εννοώ τον Λαζόπουλο, που μπορεί να μην ξέρει και τίποτα για τη διοχέτευση των εισητηρίων στη πόρτα.
    Αλλωστε τον θεωρώ πολύ ταλαντούχο καλλιτέχνη.
    Τέλος, προτείνω να ακολουθήσουμε όλοι τα παράδειγμά σου και να στηλιτεύουμε επώνυμα ό,τι πέφτει στην αντίληψή μας (ξενοδοχεία, ταβέρνες, δημόσιες υπηρεσίες, σχολεία, δασκάλους, κλπ) που να δουλεύει στραβά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    αν εχεις μεσο διαβαινε...

    δε του γραφεις κανα εμαιλ ?οχι οτι θα δεις προκοπη αλλα λεμε τωρα
    Dum spiro spero (?)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Ένας έκανε την αρχή στην ιδεολογία της απαραβίαστης σάτιρας (με εξαίρεση τους αρχαίους όπου εκεί υπήρχε κοινωνικός πολιτισμός και όχι παγκοσμιοποιημένος).

    Ο Charlie --> http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Dictator

    Από εκεί και πέρα πολλοί ακολούθησαν με αμφιλεγόμενα αποτελέσματα. Η μαγκιά δεν νομίζω πως βρίσκεται στην αυθυποβολή της σατυρικής δύναμης αλλά στο μεγαλείο του αυτοσαρκασμού της. Θαρρώ πως για την ίδια την σάτιρα δεν υπάρχει μεγαλύτερο κατόρθωμα από την επίδραση και την σημασία της στον ανθρώπινο ψυχισμό.

    Το τώρα βεβαίως δεν έχει να επιδείξει την ίδια δυνατή φωνή...μοιάζει περισσότερο με ανακύκλωση παρά με καινοτομία..και απευθύνεται σε fast food αντί φιλέτου..

  5. #5
    Το θέμα είναι πως ο Λάκης καθαρίζει είκοσι εκατομμυριάκια το χρόνο και όσο τον αμφισβητούν και τον κρίνουν ανεβαίνει ακόμη πιο πολύ το κασέ του...

    Φίλε θεματοθέτη στείλε το μαιλ σου και αν δεν βρεις άκρη στείλε μου υ2υ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by Θεοφανία
    Το θέμα είναι πως ο Λάκης καθαρίζει είκοσι εκατομμυριάκια το χρόνο και όσο τον αμφισβητούν και τον κρίνουν ανεβαίνει ακόμη πιο πολύ το κασέ του...
    Αυτό το φαινόμενο των χρηματοοικονομικών πυροτεχνημάτων οδεύει με μαθηματική ακρίβεια προς την ημερομηνία λήξης του όποτε μην ανησυχείς. Μάλλον όσοι κάνουν παιδιά εν έτη 2000 και μετά θα έπρεπε να ανησυχούν για την κοινωνία που ξημερώνει, δηλαδή το είδος κοινωνίας που θα βρουν τα παιδιά τους..

  7. #7
    Originally posted by vince
    Originally posted by Θεοφανία
    Το θέμα είναι πως ο Λάκης καθαρίζει είκοσι εκατομμυριάκια το χρόνο και όσο τον αμφισβητούν και τον κρίνουν ανεβαίνει ακόμη πιο πολύ το κασέ του...
    Αυτό το φαινόμενο των χρηματοοικονομικών πυροτεχνημάτων οδεύει με μαθηματική ακρίβεια προς την ημερομηνία λήξης του όποτε μην ανησυχείς. Μάλλον όσοι κάνουν παιδιά εν έτη 2000 και μετά θα έπρεπε να ανησυχούν για την κοινωνία που ξημερώνει, δηλαδή το είδος κοινωνίας που θα βρουν τα παιδιά τους..

    φίλε βινς...αλήθεια...αν έβγαζα είκοσι εκατομμύρια το χρόνο, δεν θα με ένοιζα καθόλου για το άστρο μου σε διαβεβαιώ....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by vince
    Originally posted by Θεοφανία
    Το θέμα είναι πως ο Λάκης καθαρίζει είκοσι εκατομμυριάκια το χρόνο και όσο τον αμφισβητούν και τον κρίνουν ανεβαίνει ακόμη πιο πολύ το κασέ του...
    Αυτό το φαινόμενο των χρηματοοικονομικών πυροτεχνημάτων οδεύει με μαθηματική ακρίβεια προς την ημερομηνία λήξης του όποτε μην ανησυχείς. Μάλλον όσοι κάνουν παιδιά εν έτη 2000 και μετά θα έπρεπε να ανησυχούν για την κοινωνία που ξημερώνει, δηλαδή το είδος κοινωνίας που θα βρουν τα παιδιά τους..

    φίλε βινς...αλήθεια...αν έβγαζα είκοσι εκατομμύρια το χρόνο, δεν θα με ένοιζα καθόλου για το άστρο μου σε διαβεβαιώ....
    Σαν άνθρωπος, δεν σε στεναχωρεί η σκοταδιστικά αβέβαιη εξέλιξη της κοινωνίας... τα όσα έχουν να συναντήσουν οι επόμενες γενιές..?

  9. #9
    Αχ βρε βινς, πόσο ρομαντικός είσαι! Δεν μπορώ να πω πως με στεναχωρούν, με προβληματίζουν πολύ όμως γιατί σκέφτομαι να κάνω παιδί απ\' τη μία και απ\' την άλλη λέω που θα το φέρω;
    Σε ένα κόσμο που η κολλητή μου που είναι καθηγήτρια Πανεπιστημίου και διάβαζε σε όλη της τη ζωή στριμώχνεται για να έχει μια φυσιολογική ποιότητα ζωής ενώ οι φελοί όχι μόνο επιβιώνουν, αλλά καλοπερνάνε;
    Δε μιλώ φυσικά για το Λαζόπουλο αλλά για χιλιάδες παραδείγματα που έχουμε γύρω μας....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Η απορια μου ειναι γιατι πηγες εκει; Να δεις τι;
    Ακομα δεν εχω καταλαβει τι βρισκει καποιος στο να ακουει αστεια που τα λεμε μεταξυ μας στις παρεες για τους πολιτικους ή γενικα για δημοσια προσωπα. Βαζω στην ακρη την προπαγανδα υπερ του κομματος που υποστηριζει και εναντιον της εκκλησιας (και ας μην πιστευω)
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Να σου λύσω την απορία....
    Αν πήγαινες εσύ ή εγώ σε ένα πλατώ και λέγαμε αυτά τα αστεία που είπες ότι λέμε στις παρέες, πιστεύεις ότι θα κρατούσαμε το ενδιαφέρον του κόσμου για πάνω από 10 λεπτά? Θα ξέραμε να τραγουδήσουμε, να χορέψουμε, να κάνουμε παντομίμα, γκριμάτσες, μιμήσεις, κλπ.?
    Δεν είναι μόνο τα αστεία που λέμε στις παρέες που αρκούν για να γίνουμε καλλιτέχνες, είναι ένα ταλέντο που πρέπει να κυλάει στις φλέβες.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Και εσυ πιστευεις δηλαδη οτι εχει ταλεντο; Οσο εχει η Θωδη στο τραγουδι αλλο τοσο εχει και αυτος
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Κοίτα, δεν είμαι μουσικοριτικός.
    Αν ρωτάς τη γνώμη μου σαν απλού θεατή (οχι και τελείως άσχετου μιας και παρακολουθώ συναυλίες και παραστάσεις) σου απαντώ ότι στη φωνή του βάζω βαθμό με άριστα το 10, επτά όσον αφορά τον σωστό τόνο. Οχι τη χροιά. Η χροιά δεν είναι εξαιρετική.
    Αλλά θεωρώ ότι είναι γεννημένος καλλιτέχνης για το σύνολο που μπορεί να προσφέρει. Δεν νομίζω να συγκρίνεται με τη Θώδη. Εκαστος στο είδος του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Για μενα συγκρινονται. Και εκαστος στο ειδος του ειναι υπο του μηδενος
    Και πρωτα απο ολα δεν προσβαλλονται αυτοι που τον παρακολουθουν να κανει συνεχως προπαγανδα;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Για μενα συγκρινονται. Και εκαστος στο ειδος του ειναι υπο του μηδενος
    Και πρωτα απο ολα δεν προσβαλλονται αυτοι που τον παρακολουθουν να κανει συνεχως προπαγανδα;
    για σενα,
    για τα εκατομμυρια που τον παρακολουθουν οχι.

    Προφανως αυτοι που δεν προσβαλλονται,
    βαρεθηκαν να προσβαλλονται απο τα δελτια ειδησεων.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •