Πληγωμένη από τον πρώην μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    rainbow μήπως να σοβαρευτείς και να ωριμάσεις λίγο; Εσύ θες και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο. Κάτσε και δούλευέ τη σχέση σου ψιλό γαζί δήθεν για να μην τον πληγώσεις, τρέχε πίσω από έναν κάφρο που σε έχει μια στο καρφί και μια στο πέταλο κι όταν φτάσει στα αφτιά του αγοριού σου ότι το κέρατο έχει φτάσει 20 μέτρα και τον πληγώσεις τρεις φορές χειρότερα και χωρίσετε, έλα να γράφεις "Δεν ξέρω τι μου φταίει, αισθάνομαι χάλια, κεράτωσα το αγόρι μου και με χώρισε και ο πρώην που ήθελα ούτε να με φτύσει μέχρι να έχει πάλι κάβλες και τώρα είμαι μόνη μου" , λες και οι πράξεις σου δεν είναι επιλογή σου, έρχονται κάπου απέξω, σαν τις χιονοθύελλες!

    Αν δεν σεβαστείς εσύ τον εαυτό σου, ποιος θα το κάνει για εσένα; Κι αν δεν έχεις αυτοσεβασμό, πως θα βοηθήσεις τον εαυτό σου;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Φυσικα και με απασχολει το θέμα σεξ. Και ναι θα ηθελα καποιον αλλον γι αυτήν την χρηση. Τον πρωην τον οποιον αναφέρω στον τίτλο..
    Δεν ξέρω αληθεια ειμαι πολυ down με ολα αυτα. Καταρχας ξερω οτι θα πληγωσω παρα πολυ το αγόρι μου αν τον χωρισω και δεν θελω να πληγωσω τόσο εναν ανθρωπο που αγαπώ.
    Επισης ξερω οτι αν τον χωρισω θα νιωθω κι εγω ενα κενο, αλλα αν μεινω μαζι του παλι θα νιωθω ενα κενό. Θελω τοσο να του πω την αληθεια για να μου φυγει απο πάνω μου ενα βαρος. Αλλα δεν πρεπει να του το πω για να μην τον στεναχωρησω.
    αναρωτιεμαι αν τα πιστευεις αυτα που λες και κοροιδευεις τον εαυτο σου, ή απλα νομιζεις οτι κοροιδευεις εμας...
    αν δεν τον χωριζεις για να μην τον πληγωσεις λοιπον, πες του οτι δεν τον θελεις και τον κερατωνεις, αλλα τον εκτιμας σαν ανθρωπο, να σε χωρισει εκεινος... ετσι, δεν θα στεναχωρεθει. θα χαρει που θα απαλλαγει.

    ειναι υποκριτικα ολα αυτα που λες.
    ο λογος που δεν τον χωριζεις , ειναι για να μην μεινεις μονη σου.
    να σου θυμισω οτι ησουν ετοιμη μια χαρα να τον χωρισεις αν κουνουσε το μικροτ ου δαχτυλακι αυτος που γουσταρεις, αλλα αντι να το κουνησει σε κερατωσε και μονο γι αυτο επεστρεψες στον ταχα αγαπημενο σου...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Δεν τον θελω σεξουαλικά. Αλλα τον αγαπω και μου φαινεται κριμα να τον χασω σαν ανθρωπο. Κι επισης τον αλλον δεν τον κυνηγαω μονο εγω. Αυτος με απορριπτει και μετα μου ξαναστελνει..
    ΜΟΝΟ εσυ τον κυνηγας.
    γιατι εκεινος ειναι που σε διωχνει. οχι, εσυ.
    το οτι ξαναστελνει δεν ειναι κυνηγητο, απλα σε θελει για καβαντζα μεχρι να βρει την επομενη και να σε ξαναδιωξει.

    εκεινον, δεν τον πειραζει να εισαι καβαντζα , γι αυτο ξαναστελνει.
    εσυ, που σε πειραζει, γιατι τρεχεις μολις ξαναστειλει;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Δύο μη αμοιβαίες καταστάσεις δεν μπορούν να συγκριθούν με μία αμοιβαία και ισότιμη σχέση.
    Όταν έχεις μπλεχτεί με ένα αγόρι που σε θέλει πολύ αλλά εσύ όχι, και ταυτόχρονα κυνηγάς ένα αγόρι που εσύ τον θες πολύ αλλά εκείνος όχι είναι σαν να έχεις κόψει στη μέση μια αμοιβαία σχέση έρωτα και να προσπαθείς να αντλήσεις έστω και λίγη χαρά στο άρθροισμα δύο μη αμοιβαίων σχέσεων.
    Προφανώς και είναι αφελές να πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένη.
    Σε όλο αυτό, οι επιλογές σου είναι προβληματικές, που επιλέγεις να επενδύεις ενέργεια, που οδηγούν σε προβληματικά συναισθήματα και συμπεριφορές. Γιατί είναι μάταιο να επενδύεις σε μία ερωτική σχέση με άνθρωπο που δεν θες ερωτικά (καντόν φίλο όχι εραστή) και είναι μάταιο να επενδύεις συναισθηματικά σε άνθρωπο που εκείνος δεν νιώθει έρωτα για εσένα.
    Γιατί εάν ένιωθε έρωτα για εσένα θα ήσασταν μαζί.
    Ο έρωτας χωρίς ανταπόκριση είναι το πιο κοινό θέμα συζήτησης και πρόβλημα στις ερωτικές σχέσεις. Πρέπει να αποδεχθούμε πως δεν θα μας ερωτευτούν όλοι όσοι θα ερωτευτούμε και πολύ συχνά χρειάζεται χρόνος για να βρούμε εκείνον τον άνθρωπο που θα μας αρέσει και θα του αρέσουμε εξίσου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Ενταξει ειπα στο αγορι μου να χωρισουμε..
    Εντομεταξυ για τον πρωην αυτο που με πληγωνει ειναι οχι τοσο το να μην τον ξαναδω. Αλλα το οτι ξερω πως βρηκε τοσο συντομα αλλη. Δηλαδη πριν 1 μιση μηνα εκανε κατι μαζι μου και φαινοταν πολυ πορωμενος. Και τωρα τοσο ευκολα βρηκε αλλη να περναει καλα και εμενα να με γραφει εντελως? Δηλαδη σκεφτομαι τις εντονες στιγμες που ειχαμε μαζι και δεν μπορω να καταλαβω πώς τις προσπερασε τοσο ευκολα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Προσωπικά θεωρώ ότι τρώγεσαι με τη συμπεριφορά των άλλων για να μην ασχοληθείς με τον εαυτό σου. Αν είχες καλύτερη ψυχολογία και πιο σταθερά όρια, θα έλεγες "Αυτός δεν μου φέρθηκε καλά, δεν είναι αυτό που θέλω, όσο κι αν έχω αισθήματα δεν ασχολούμαι άλλο και πάμε παρακάτω" . Είναι καιρός να δεις εσένα και γιατί μπλέκεις με ακατάλληλους και εμφανίζεις τέτοιες συμπεριφορές. Τους άλλους δεν μπορείς να τους αλλάξεις, τον εαυτό σου μπορείς να αλλάξεις και να τον βελτιώσεις.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Ενταξει ειπα στο αγορι μου να χωρισουμε..
    Εντομεταξυ για τον πρωην αυτο που με πληγωνει ειναι οχι τοσο το να μην τον ξαναδω. Αλλα το οτι ξερω πως βρηκε τοσο συντομα αλλη. Δηλαδη πριν 1 μιση μηνα εκανε κατι μαζι μου και φαινοταν πολυ πορωμενος. Και τωρα τοσο ευκολα βρηκε αλλη να περναει καλα και εμενα να με γραφει εντελως? Δηλαδη σκεφτομαι τις εντονες στιγμες που ειχαμε μαζι και δεν μπορω να καταλαβω πώς τις προσπερασε τοσο ευκολα.
    μπερδευεις την κα@λα των ανδρων την ωρα του σεξ, με ερωτα. δεν ισχυει...
    ενας ανδρας που δεν ειναι ερωτευμενος, μπορει να κανει σεξ, οπως τρωει μια τυροπιτα οταν ειναι πεινασμενος και την αλλη μερα να ειναι οντως ερωτευμενος με μια αλλη.
    αν ηταν ερωτευμενος, θα ηταν μαζι σου και θα σε ηθελε μονιμα στην ζωη του. δεν θα σε θυμοταν οταν ξεμενει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Έχεις δικιο Σόνια. Μετα απο αυτο αποφασισα οτι δεν πρόκειται να δώσω χωρο στην ζωη μου για τετοια ατομα. Ακομα κι αν καυλώνω φουλ μαζί τους. Δεν νομίζω οτι αξίζουν λίγες ωρες απόλαυσης μπροστά στα συναισθηματα που νιώθω μετα. Εφτασα να νιωθω μεχρι και το οτι δεν θέλω να ζω και να έχω αυτοκτονικές σκέψεις. Μπορει να κρατησαν λιγες μερες αυτες οι σκέψεις και να μην ηταν σοβαρες. Αλλα και μόνο που περασαν απο το μυαλο..Ποιος το γαμαει το σεξ τωρα. Αληθεια δεν θελω κανεναν.
    Αν δεν ειχα ατομα να με νοιάζονται δεν ξερω πώς θα τα εβγαζα πέρα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Ναι μαλλον! Μου το είπε κιολας αυτο..Οτι εμεις τα αγόρια μπορει να βγάζουμε καυλες αλλα να μην νιώθουμε τιποτα. Γι αυτο τον λογο αυτη τη στιγμή μισώ τετοια αγόρια. Για μενα το σεξ δεν είναι α εχω ενα κομματι κρεας το γ..ω και μετα δεν νιώθω τιποτα. Και λυπαμαι που κάποια αγορια ειναι ετσι. Ειναι πραγματικά απαράδεκτο κάποιος να σου δινει το σωμα του και μετα να του φερεσαι σαν τίποτα.
    Για να μην παρεξηγηθω, κι εγω εχω κανει σεξ κ μετα δεν με ενοιαζε, επειδη ομως δεν ηταν καλο το σεξ.
    Δεν γινεται ομως την ωρα της πράξης να φαινεσαι πορωμενος και να με εκθειαζεις και μετά να είσαι στα αρ.. σου.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αναρωτιεμαι αν τα πιστευεις αυτα που λες και κοροιδευεις τον εαυτο σου, ή απλα νομιζεις οτι κοροιδευεις εμας...
    αν δεν τον χωριζεις για να μην τον πληγωσεις λοιπον, πες του οτι δεν τον θελεις και τον κερατωνεις, αλλα τον εκτιμας σαν ανθρωπο, να σε χωρισει εκεινος... ετσι, δεν θα στεναχωρεθει. θα χαρει που θα απαλλαγει.

    ειναι υποκριτικα ολα αυτα που λες.
    ο λογος που δεν τον χωριζεις , ειναι για να μην μεινεις μονη σου.
    να σου θυμισω οτι ησουν ετοιμη μια χαρα να τον χωρισεις αν κουνουσε το μικροτ ου δαχτυλακι αυτος που γουσταρεις, αλλα αντι να το κουνησει σε κερατωσε και μονο γι αυτο επεστρεψες στον ταχα αγαπημενο σου...
    ε λοιπον ναι! δεν μπορω να μεινω μονη μου. Να εχω καταθλιψη? Να χασω το νοημα της ζωης μου? Γατι δυστυχως χωρις την σχεση μου φαινονται ολα σκατα. Εχω πρόβλημα. Και να σου πω κατι? Δεν ηθελα ρε φιλε να χωρισω και να χασω μια καλη σχεση για εναν μαλακα. Δηλαδη ο εγκεφαλος μου εβγαζε ερορ. Και επισης ειμαι απαισιοδοξη και καταθλιπτικη σαν ανθρωπος. Και το αγόρι μου δεν ηταν ταχα αγαπημενος. Τον αγαπω παρα πολυ. Γιατι ειναι αισιοδοξος και εχει παντα θετικη ενεργεια. Το αντιθετο με μενα δηλαδη. Και αν εξαιρεσεις την εμφανιση του πρωην που ηταν απωθημενο, δεν με ενδιεφερε και δεν με συγκινουσε κανενα αλλο αγορι. Ναι εβλεπα ωραια αγορια, αλλα κλαιν δε με ενοιαζαν σαν ανθρωποι

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    ε λοιπον ναι! δεν μπορω να μεινω μονη μου. Να εχω καταθλιψη? Να χασω το νοημα της ζωης μου? Γατι δυστυχως χωρις την σχεση μου φαινονται ολα σκατα. Εχω πρόβλημα. Και να σου πω κατι? Δεν ηθελα ρε φιλε να χωρισω και να χασω μια καλη σχεση για εναν μαλακα. Δηλαδη ο εγκεφαλος μου εβγαζε ερορ. Και επισης ειμαι απαισιοδοξη και καταθλιπτικη σαν ανθρωπος. Και το αγόρι μου δεν ηταν ταχα αγαπημενος. Τον αγαπω παρα πολυ. Γιατι ειναι αισιοδοξος και εχει παντα θετικη ενεργεια. Το αντιθετο με μενα δηλαδη. Και αν εξαιρεσεις την εμφανιση του πρωην που ηταν απωθημενο, δεν με ενδιεφερε και δεν με συγκινουσε κανενα αλλο αγορι. Ναι εβλεπα ωραια αγορια, αλλα κλαιν δε με ενοιαζαν σαν ανθρωποι
    "Κάνε μου λοιπόν τη χάρη να μη μ' αγαπάς πάρα πολύ.
    Την τελευταία φορά που μ' αγάπησαν
    Δε μου 'καναν όλο τον καιρό
    Την παραμικρή φιλική χειρονομία."

    αν εχει τετοιους φιλους, τι τους θελει τους εχθρους...



  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Δεν είναι μόνο θέμα φύλου. Υπάρχει περίπτωση να θες μόνο ένα καλό σεξ με κάποιον, συμβαίνει. Η μαλακία είναι όταν διακρίνεις ότι ο άλλος έχει αισθήματα και το συνεχίζεις όπως έκανε ο πρώην σου. Αλλά να σου πω κάτι; Του έδωσες πάτημα. Σου λέει σε άλλη σχέση είναι, με 'μενα πηδιέται, καλή είναι και του λόγου της που το παίζει ρομαντική και σχεσάκιας.

    Στο έγραψα πολλές φορές, μάθε να βάζεις όρια και δείξε αυτοσεβασμό. Άρχισε κάποια ψυχοθεραπεία να βάλεις τις σκέψεις σου σε σειρά. Η ανάγκη για σχέση κτλ που λες πηγάζει από κάπου αλλού. Ειδικά αφού λες ότι έκανες έστω και για λίγο αυτοκτονικές σκέψεις, έπρεπε ήδη να έχεις τρέξει να ζητήσεις βοήθεια ειδικού.

  13. #28
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    ε λοιπον ναι! δεν μπορω να μεινω μονη μου. Να εχω καταθλιψη? Να χασω το νοημα της ζωης μου? Γατι δυστυχως χωρις την σχεση μου φαινονται ολα σκατα. Εχω πρόβλημα. Και να σου πω κατι? Δεν ηθελα ρε φιλε να χωρισω και να χασω μια καλη σχεση για εναν μαλακα. Δηλαδη ο εγκεφαλος μου εβγαζε ερορ. Και επισης ειμαι απαισιοδοξη και καταθλιπτικη σαν ανθρωπος. Και το αγόρι μου δεν ηταν ταχα αγαπημενος. Τον αγαπω παρα πολυ. Γιατι ειναι αισιοδοξος και εχει παντα θετικη ενεργεια. Το αντιθετο με μενα δηλαδη. Και αν εξαιρεσεις την εμφανιση του πρωην που ηταν απωθημενο, δεν με ενδιεφερε και δεν με συγκινουσε κανενα αλλο αγορι. Ναι εβλεπα ωραια αγορια, αλλα κλαιν δε με ενοιαζαν σαν ανθρωποι
    Να σου πω ότι ταυτιζομαι μαζί σου?αλήθεια είναι. Όχι όμως ότι είναι το σωστό αυτό. Έχω και εγώ παρόμοιο θέμα με το δικό σου βέβαια εμένα είναι πολύ χειρότερο και μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα όμως.Δεν μου αρέσει που σε κρίνουν όλοι. Ίσως αν δεν ζήσουν το πρόβλημα σου και δεν έρθουν στη θέση σου να μη σε καταλάβουν ποτέ.

    Τελικά τι έκανες με το αγόρι σου χωρισες?εσύ για πιο λογο φοβάσαι να μείνεις μόνη? Επίσης αυτό που είπες με τις αυτοκτονικες σκέψεις να το ψάξεις περισσότερο.εγώ όταν είχα πάθει κατάθλιψη πήγα σε ψυχίατρο και πήρα αγωγή για να φύγουν όλες αυτές οι άσχημες σκέψεις.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Εντάξει ισως παω σε κάποιον ψυχιατρο.. Προς το παρον εχω κοβιντ κ κάνω χριστουγεννα μονη στο διαμερισμα. Ειχα χωρισει αλλα δεν αντεξα και ξαναεστειλα στο αγορι μου. Γιατι δεν την παλεύω

  15. #30
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Εντάξει ισως παω σε κάποιον ψυχιατρο.. Προς το παρον εχω κοβιντ κ κάνω χριστουγεννα μονη στο διαμερισμα. Ειχα χωρισει αλλα δεν αντεξα και ξαναεστειλα στο αγορι μου. Γιατι δεν την παλεύω
    Περαστικά σου καταρχην.
    Δεν είπα ότι εσύ χρειαζεσαι ψυχιατρο.εγώ είχα πολλά θέματα είχα φτάσει 39 κιλά και κατεληξα σε ψυχιατρο.εσυ ίσως χρειαζεσαι απλώς μια βοήθεια ψυχολογικη από κάποιο ειδικό.
    Έτσι και εγώ προτιμώ από την μοναξιά να είμαι με κάποιον που δεν είμαι τρελά ερωτευμένη. Εσένα τι σε κρατάει από το να κάνεις νέα σχεση και μένεις με κάποιον που δεν τρελενεσαι?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η πρώην και... εγώ!
    By bluesky12 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 04-10-2019, 12:59
  2. οι πρωην
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 28-07-2015, 11:52
  3. Replies: 32
    Last Post: 25-06-2014, 00:24
  4. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 15:24
  5. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 02:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •