Πληγωμένη από τον πρώην μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Πληγωμένη από τον πρώην μου

    Γεια σας,
    η αλήθεια ειναι οτι αμφιταλαντευόμουν μήπως γράψω αυτό το ποστ στην κατάθλιψη- δυσθυμία αλλα τελικα είπα να το γράψω εδω. Μόλις έμαθα οτι ένα αγόρι που βγαίναμε έχει βρει άλλη και δεν ξέρω πώς να το αντέξω αυτό. Με το συγκεκριμένο άτομο έβγαινα και παλια και εν τελει με είχε πληγώσει. Και τωρα συνέβη πάλι το ίδιο. Έχω πληγωθεί τόσες φορές , έχω μπει στην διαδικασία να ξεπεράσω κάποια αγόρια ήδη 3 φορές στη ζωή μου- βαρβάτες φορές όμως, συν κατι αλλα μικροπράγματα. Τώρα είναι η 4η φορα, απλα τυχαινει να ειναι ιδιο άτομο. Αλήθεια δεν ξέρω πόσα μπορω να αντέξω ακομα. Είμαι μόλις 25. Στο μεταξύ έχω μια σχέση, αλλα τον απατούσα με αυτον τον πρώην το τελευταίο διάστημα.. Και ενω σκεφτόμουν να χωρίσω, άρχισε να με αγνοεί ο άλλος.. Γενικα ένα χάλι.
    Αλήθεια νιωθω ότι κατι δεν παει καλα με μένα. Γιατι πάντα τρωω κολλήματα και ερωτεύομαι τα λάθος άτομα? Ενα πιο παλιο παιδι το σκεφτόμουν επι 1 μιση χρόνο εμμονικα. Δυσκολεύτηκα πααααρα πολυ να τον ξεπεράσω. Παρα πολυ. Εν τελει γνώρισα τον πρώην μου με τον οποίον επιτέλους ξανένιωσα πραγματα και μου άρεσε πραγματικά. Φυσικα κι αυτος με πλήγωσε. Όταν με χώρισε ένιωθα οτι δεν έχει νόημα η ζωη μου.. Ευτυχως είχα φίλους και αδερφή που με στήριξαν. Ήταν καλοκαίρι, έκανα διακοπές, ξεχάστηκα λιγο.. Οχι οτι και πάλι δεν τον σκεφτόμουν. Μετα γνώρισα το τωρινό αγόρι μου το οποίο όμως δεν μου άρεσε πραγματικά. Ήθελα όμως απεγνωσμένα λίγη αγάπη. Τωρα ξαναέμπλεξα με τον πρώην γιατι ήθελα να κάνω σεξ μαζι του.. Και το ξερω δεν έπρεπε να ξαναμπλέξω. Όλα φαίνονται μάυρα. Σκέφτομαι ότι δεν θα τον ξαναδω, δε θα τον ξαναφιλήσω, δεν θα ξανανιώσω αυτο το όμορφο συναίσθημα και με πιάνει κατάθλιψη. Σκέφτομαι ότι πριν 1 μήνα ειχαμε βρεθει και είχαμε περάσει τέλεια και τώρα κάνει ακριβώς το ίδιο με άλλη..
    Και έχω ήδη κι άλλους λόγους να νιωθω καταθλιπτική.. Όπως ότι σιχαίνομαι την δουλειά μου, ότι η κάποτε κολλητή μου με έχει γράψει όσο δεν πάει και γενικα νιωθω χαμενη και φοβισμενη. Κουραστηκα τοσο να προσπαθω να ανεβω καθε φορα που πεφτω που ίσως να ήταν καλύτερα και να μην ζω..Αυτο σκέφτομαι ωρες ωρες .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    δεν νομιζεις οτι ειναι καιρος να κανεις ψυχοθεραπεια και να διαχειριστεις τις προβληματικες σου συμπεριφορες;
    λες απο μονη σου οτι ναι, λαθος εκανες 4 φορες τον ιδιο ανδρα ενω ετρωγες Χ, ναι απατησες τον δικο σου και εισαι ακομα και τωρα μαζι του ενω δεν τον πολυηθελες ποτε, ναι το ενα, ναι το αλλο, αλλα δεν κανεις κατι γι αυτο.
    πρεπει να κανεις ψυχοθεραπεια , κατα την γνωμη μου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Τυπική ελληνίδα. Τρέχει πίσω από έναν αληταρά, φτύνει όσους είναι εντάξει , κάνει σχέση με μία καβάτζα, κερατώνει τον καβάτζα, αλλά αν ο αληταράς που την έχει κερατώσει άλλες ... 4 φορές , την κερατώσει πέμπτη ... πληγώνεται !!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Τυπική ελληνίδα. Τρέχει πίσω από έναν αληταρά, φτύνει όσους είναι εντάξει , κάνει σχέση με μία καβάτζα, κερατώνει τον καβάτζα, αλλά αν ο αληταράς που την έχει κερατώσει άλλες ... 4 φορές , την κερατώσει πέμπτη ... πληγώνεται !!!!!!
    αληταράς γιατί; Τι έκανε λάθος το παιδί; Την πλήγωσε με ποιο τρόπο; Αν την απάτησε αντε οκ πες ότι είναι αληταρας, αν όχι όμως; Γιατί αληταράς το παιδί; Ψυχικό κάνει, οπότε μπορεί ανταποκρίνεται, οπότε δεν μπορεί, δεν μπορεί, τι να κάνουμε έχει και μία ζωή αυτό το παιδι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αν την απάτησε αντε οκ πες ότι είναι αληταρας, αν όχι όμως;
    4 φορές δεν είπε ;; Τι ΑΝ ;;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    4 φορές δεν είπε ;; Τι ΑΝ ;;;
    Γραφει πιο πριν πως είχε πληγωθεί 4 φορές και είχε προσπαθήσει να ξεπεράσει καποια αγόρια δεν λέει με έναν και μόνο. Απλα με τον τελευταίο την έχει πατήσει δύο φορές.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Τυπική ελληνίδα. Τρέχει πίσω από έναν αληταρά, φτύνει όσους είναι εντάξει , κάνει σχέση με μία καβάτζα, κερατώνει τον καβάτζα, αλλά αν ο αληταράς που την έχει κερατώσει άλλες ... 4 φορές , την κερατώσει πέμπτη ... πληγώνεται !!!!!!
    Νομίζω ότι αυτό το τυπικό πράγματι φαινόμενο ξεπερνά τα σύνορα της χώρας μας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,064
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    . Κουραστηκα τοσο να προσπαθω να ανεβω καθε φορα που πεφτω που ίσως να ήταν καλύτερα και να μην ζω..Αυτο σκέφτομαι ωρες ωρες .
    First world problems.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    4φορες δεν εννοω απο τον ίδιο! Χριστέ μου .. Μιλαω για 3 διαφορετικές περιπτώσεις. Απλα ο τελευταίος δυο φορες. Νταξει μπορει να κρινετε και να κραζετε αλλα ο καθενας εχει τα προβληματα του. Αν δεν θελετε να βοηθήσετε τοτε μην απαντάτε. Ψυχοθεραπεια ειχα δοκιμασει στο παρελθον απλως μαλλον δεν πέτυχα σε καλο ψυχολόγο..Επισης δεν μπορω ευκολα να ανοιχτω σε εναν ξενο ανθρωπο(in real life, οχι εδω) και να του πω πραγματικά τι με απασχολεί χωρίς να σκεφτομαι οτι θα με κρινει πχ.. Και πόσο μαλλον να το κανω και στο καπάκι να δωσω κ ενα πενηνταρικο . Ειναι πολυ άχαρο..Οικονομικα θα πρεπει να ζητησω απο τους γονεις μου να μου δώσουν χρήματα για κάτι τέτοιο και δεν θελω .. Αλλα ισως εν τελει το κανω, αρκει να βρω σωστο ψυχολογο..
    Πάντως πριν αρχισετε κραξιμο α ο τάδε απατάει κλπ , σκεφτειτε λιγο κ εξω απο κουτακια. Λετε να γουσταρω εγω να απαταω? Λετε να γουσταρω να πληγωσω πχ το αγόρι μου? Εχετε ιδεα τι ψυχολογικά μπορεί να εχει ενας άνθρωπος που φαινομενικα φαίνεται κακος? Τέλος πάντων..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Πάντως πριν αρχισετε κραξιμο α ο τάδε απατάει κλπ , σκεφτειτε λιγο κ εξω απο κουτακια. Λετε να γουσταρω εγω να απαταω? Λετε να γουσταρω να πληγωσω πχ το αγόρι μου? Εχετε ιδεα τι ψυχολογικά μπορεί να εχει ενας άνθρωπος που φαινομενικα φαίνεται κακος? Τέλος πάντων..

    Καλά, δεν είπαμε και ότι όποιος απατάει είναι κακός ! Δεν είναι έγκλημα το κέρατο . Μην το πάρεις βαριά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    εγω, δεν κολλησα στο κερατο.
    κολλησα στο οτι εισαι με ανδρα που δεν θελεις, μονο για να μην μεινεις καθολου μονη, κι οτι κυνηγας ανδρα που σε απορριπτει επανειλλημενα και εκπλησσεσαι κιολας..
    και τα δυο, κλασσικες συνταγες δυστυχιας..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Δεν τον θελω σεξουαλικά. Αλλα τον αγαπω και μου φαινεται κριμα να τον χασω σαν ανθρωπο. Κι επισης τον αλλον δεν τον κυνηγαω μονο εγω. Αυτος με απορριπτει και μετα μου ξαναστελνει..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Δεν τον θελω σεξουαλικά. Αλλα τον αγαπω και μου φαινεται κριμα να τον χασω σαν ανθρωπο.
    Για τι χρήσεις τον θέλεις ; Κάτι σαν φιλενάδα, αλλά λόγω του ότι είναι άνδρας, πιο αποδεκτό κοινωνικά να σε βλέπουν μαζί του ; Γιατί αν ήταν γυναίκα φιλενάδα μπορεί να σε κακολογούσαν ;
    Το θέμα σεξ , σε απασχολεί καθόλου ; Θα ήθελες κάποιον άλλο για αυτή τη χρήση ;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Φυσικα και με απασχολει το θέμα σεξ. Και ναι θα ηθελα καποιον αλλον γι αυτήν την χρηση. Τον πρωην τον οποιον αναφέρω στον τίτλο..
    Δεν ξέρω αληθεια ειμαι πολυ down με ολα αυτα. Καταρχας ξερω οτι θα πληγωσω παρα πολυ το αγόρι μου αν τον χωρισω και δεν θελω να πληγωσω τόσο εναν ανθρωπο που αγαπώ.
    Επισης ξερω οτι αν τον χωρισω θα νιωθω κι εγω ενα κενο, αλλα αν μεινω μαζι του παλι θα νιωθω ενα κενό. Θελω τοσο να του πω την αληθεια για να μου φυγει απο πάνω μου ενα βαρος. Αλλα δεν πρεπει να του το πω για να μην τον στεναχωρησω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Καταρχας ξερω οτι θα πληγωσω παρα πολυ το αγόρι μου αν τον χωρισω και δεν θελω να πληγωσω τόσο εναν ανθρωπο που αγαπώ.
    Επισης ξερω οτι αν τον χωρισω θα νιωθω κι εγω ενα κενο, αλλα αν μεινω μαζι του παλι θα νιωθω ενα κενό. Θελω τοσο να του πω την αληθεια για να μου φυγει απο πάνω μου ενα βαρος.
    Όσο νωρίτερα τον χωρίσεις, τόσο καλύτερα για εκείνον . Μπορεί να βρει κάτι αληθινό . Καλό θα του κάνει . Θα γίνει και πιο ρεαλιστής .

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η πρώην και... εγώ!
    By bluesky12 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 04-10-2019, 11:59
  2. οι πρωην
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 28-07-2015, 10:52
  3. Replies: 32
    Last Post: 24-06-2014, 23:24
  4. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  5. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •