Πληγωμένη από τον πρώην μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Να σου πω ότι ταυτιζομαι μαζί σου?αλήθεια είναι. Όχι όμως ότι είναι το σωστό αυτό. Έχω και εγώ παρόμοιο θέμα με το δικό σου βέβαια εμένα είναι πολύ χειρότερο και μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα όμως.Δεν μου αρέσει που σε κρίνουν όλοι. Ίσως αν δεν ζήσουν το πρόβλημα σου και δεν έρθουν στη θέση σου να μη σε καταλάβουν ποτέ.
    Το να επισημαίνεις κάτι που βλέπεις από τη στιγμή που ζητάει ο θεματοθέτης γνώμες, δηλαδή κρίσεις, γιατί δεν σου αρέσει; Το να ακούς κάτι που δεν σου αρέσει δεν είναι επίκριση, μπορεί να σε βοηθήσει. Αλλιώς χαϊδεύουμε αφτιά, βαλτώνουμε όλοι και δεν έχει και νόημα να ανοίγονται θέματα να πω την αλήθεια. Αφού όλοι έχουν τα ψυχολογικά τους, οι άλλοι δεν ζουν το πρόβλημά τους, καλά πορεύονται ως τώρα, να μη μιλάνε οι υπόλοιποι. ΟΚ. Τότε τι το συζητάμε;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Να σου πω ότι ταυτιζομαι μαζί σου?αλήθεια είναι. Όχι όμως ότι είναι το σωστό αυτό. Έχω και εγώ παρόμοιο θέμα με το δικό σου βέβαια εμένα είναι πολύ χειρότερο και μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα όμως.Δεν μου αρέσει που σε κρίνουν όλοι. Ίσως αν δεν ζήσουν το πρόβλημα σου και δεν έρθουν στη θέση σου να μη σε καταλάβουν ποτέ.
    εαν ολοι της λεγανε ποσο την καταλαβαινουν γι αυτα που τραβαει απο τον κακο πρωην, μπορει ποτε να μην σκεφτοταν οτι η ιδια το επιδιωκει να τα τραβαει, αφου μονη της γυρναει και ξαναγυρναει σε εναν ανδρα που δεν την θελει αρκετα για να ειναι διπλα της, γι αυτο την διωχνει...
    εαν ολοι της λεγανε ποσο κατανοητο και αναμενομενο ειναι να εχει σχεση με ανδρα που δεν ειναι ερωτευμενη και να τον κερατωνει επειδη δεν την ικανοποιει, μπορει ποτε να μην σκεφτοταν οτι πρεπει να το ψαξει και να το αλλαξει αν μπορεσει, για να ειναι καποτε ευτυχισμενη και να μην κοροιδευει καποιον που απλα της φερθηκε καλα..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Περαστικά σου καταρχην.

    Έτσι και εγώ προτιμώ από την μοναξιά να είμαι με κάποιον που δεν είμαι τρελά ερωτευμένη. Εσένα τι σε κρατάει από το να κάνεις νέα σχεση και μένεις με κάποιον που δεν τρελενεσαι?
    Το να μενεις με καποιον με τον οποιον δεν εισαι τρελλα ερωτευμενη...επειδη δε μπορεις να εισαι μονη σου δεν ειναι προβλημα.Το προβλημα ειναι οταν το κανεις αλλα πισω του τον κερατωνεις καθε τρεις και λιγο.Κοινως οταν τον χρξησιμοποιεις ως καβατζα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Να σου πω ότι ταυτιζομαι μαζί σου?αλήθεια είναι. Όχι όμως ότι είναι το σωστό αυτό. Έχω και εγώ παρόμοιο θέμα με το δικό σου βέβαια εμένα είναι πολύ χειρότερο και μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα όμως.Δεν μου αρέσει που σε κρίνουν όλοι. Ίσως αν δεν ζήσουν το πρόβλημα σου και δεν έρθουν στη θέση σου να μη σε καταλάβουν ποτέ.
    Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο στην συγκεκριμενη περιπτωση,αλλα τι περιμενεις οταν γραφεις μεσα σε ενα τετοιο δημοσιο χωρο ?
    Περιμενεις λογια συμπαραστασης ή απολυτης κατανοησης οταν απευθυνεσαι σε αγνωστους ανθρωπους που δεν εχουν ιδεα τι ανθρωπος εισαι ,τι ζωη εχεις και το βασικοτερο τι αναγκες εχεις εσυ σαν ιδιατερος χαρακτηρας?

    Ουσιαστικα ζητας βοηθεια οχι απο δικους σου ανθρωπους ,ζητας απο χαρακτηρες που μπορει να βγαζουν δικα τους τραυματικα γεγονοτα ,καποια απωθημενα και πολλες φορες ανθρωπους που επειδη δεν τους αρεσει να βλεπουν αλλους γυρω τους να ζουν και να εξελίσσονται ¨επιτιθονται " ...

    Επειτα υπαρχουν και ανθρωποι οι οποιοι μπορει να σου μιλησουν σκληρα αλλα θα το κανουν για το καλο σου .Ομως εσυ σε αυτη την περπτωση θα το ξερεις ?Εισαι σε θεση να φιλτράρεις ολες αυτες τις απόψεις και να κρατήσεις αυτες που πραγματικα στο λενε για καλο σου ?

    Καλύτερα λοιπον οταν αποφασιζουμε να μιλησουμε για ενα θεμα σε ενα παντελώς αγνωστο κοινο να εχουμε την δυναμη να αντιμετωπισουμε και την κριτικη ,οποια ειναι αυτη !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Παιδια μην αγχωνεστε, δεκτες ολες οι αποψεις. Αλλωστε εχω παψει απο καιρο να επηρεαζομαι σε μεγαλο βαθμο απο ατομα που δεν γνωριζω , παρα μεσα απ την οθονη. Θελω να πω, πως δεν πληγωνομαι κιολας απο μια σκληρη κριτικη. Εδω πριν λιγες μερες ενιωθα οτι δεν εχει καν νοημα η ζωη μου..Λετε να με πειραξει κανενα πιο σκληρο σχολιο εδω μεσα?? Μπαα

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Η πρώην και... εγώ!
    By bluesky12 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 04-10-2019, 11:59
  2. οι πρωην
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 28-07-2015, 10:52
  3. Replies: 32
    Last Post: 24-06-2014, 23:24
  4. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  5. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •