Μια σκέψη που κάνω για τα post του forum - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το forum το διαβάζει ο οποιοσδήποτε, το profile και το ιστορικό του κάθε μέλους δεν μπορείς να ψάξεις χωρίς log in.
    Mπορείς αν ξέρεις να χρησιμοποιεις το ψαξιμο ιστοσελιδας μεσω google

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    εγω εχω δει θεματα μου στο google!
    εγινα διασημος!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η συμμετοχη στο φορουμ μειωθηκε, απο την στιγμη που εγινε υποχρεωτικο το λοτζιν για να διαβαστουν τα μηνυματα.
    απλα πραγματα.
    προσωπικα, το ηξερα οτι θα γινει, γιαυτο και δεν το προτεινα ποτε, αλλα καταλαβαινω και τα μελη που δεν θελουν να διαβαζεται το φορουμ ανοιχτα απο ολους χωρις καν εγγραφη, ενω λεγονται τοσο προσωπικα πραγματα.
    η λυση ειναι να μπαινει καποιος με incognito σελιδα.
    αυτο εκανα εγω οσον καιρο ειχα φαει αλλο ενα μπαν.............................

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Remedy, καλημέρα...

    Να σε ρωτήσω, επειδή δεν είμαι σίγουρη αν κατάλαβα καλά... Δηλαδή πλέον τα θέματα που ανοίγουμε και τα ποστ που κάνουμε δεν μπορούν να διαβαστούν χωρίς εγγραφή;
    αυτο ειπα, αλλα μολις το εψαξα και τελικα υπαρχουν διαδρομες για να μπεις.
    απλα δεν εμφανιζεται το "σημερινα μηνυματα", και νομιζα οτι δεν μπαινεις καν, γιατι εγω παντα απο εκει μπαινω.
    νομιζω το ειχαν κανει καποια στιγμη να μην διαβαζεται, αλλα μετα το ξανανοιξαν καπως.
    αλλα ναι, δεν λειτουργει η αναζητηση , τα σημερινα μηνυματα και καποια τετοια..
    αν ψαχνεις ενα ενα τα ζητηματα και τα ποστ, μπορεις να δεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    η λυση ειναι να μπαινει καποιος με incognito σελιδα.
    αυτο εκανα εγω οσον καιρο ειχα φαει αλλο ενα μπαν.............................
    πρεπει να το σκεφτεις σοβαρα να γινεις φεμινιστης.
    ξερω οτι ειναι αντιθετο στις αποψεις σου, αλλα θα εχεις καλυτερη περαση στις γυναικες και θα γλυτωνεις και τα μπαν...
    fake it until u make it.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29
    φιλε εχεις μεγαλο δικιο...σου διαστρεθλωνουν τον τροπο σκεψεις αυτες οι αγχωδεις διαταραχες!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Προσωπικά θεωρώ ότι σε όλες αυτές τις καταστάσεις πρέπει να κοιτάξεις και το σωματικό/οργανικό μέρος και το ψυχολογικό. Όμως ασθένειες όπως π.χ. σχιζοφρένεια, ψυχώσεις κτλ έχουν μεγαλύτερη βιολογική βάση, ενώ οι αγχώδεις διαταραχές πιο πολύ ψυχολογική. Εκεί ο καθένας πρέπει να βρει έναν τρόπο να κάνει προόδους, έστω ένα βήμα τη φορά. Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά βιώματα, χαρακτήρα και συνθήκες ζωής, άρα δεν μπορείς να προσφέρεις έτοιμες λύσεις. Το θέμα είναι ότι βλέπεις άτομα κι εδώ στο φόρουμ που τελματώνουν χρόνια και χρόνια και χρόνια και ουσιαστικά έχουν παραιτηθεί και τα λένε για να τα λένε κι είναι κρίμα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Bolzano View Post
    Είμαι αρκετά κλεισμένος στο σπίτι λόγω πανελληνίων και στα διαλείμματα μου χαζεύω στο ιντερνετ εκει βρήκα και το site αυτό. Μου κάνει εντύπωση πως πολλοί άνθρωποι τρώγονται με τα ρούχα τους. Τα ψυχικά προβλήματα είναι σοβαρά προφανώς αλλά όλη μερα να είσαι βραχυκυκλωμένος στο σπίτι δεν είναι θεραπεία έτσι; Όλοι οι συμμαθητές μου (και εγώ) περιμένουμε να έρθει το καλοκαίρι και όπως και να πάει το θριλερ των πανελλήνίων να είμαστε ελεύθεροι να βγούμε και να πάμε διακοπές. Με κάθε φιλική διάθεση και όχι για να στεναχωρήσω κάποιον, αλλά μερικοί σταματήστε να ζείτε στη μιζέρια σας. Μια ανάρτηση πολλές σελίδες λέει για μια που είναι μόνη της. Ε μόνη της θα μείνει αν κάθεται όλη μερα στο pc και γράφει "είμαι μόνη μου". Μια άλλη μετράει έκακτες συστολές (εκτός και αν είναι οργανικό τελικά) και πολλοί απλά ζουν σε ένα παράλογο άγχος ότι κάτι τους συμβαίνει και θα αρρωστήσουν. Αλλά ξέρετε τι; Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πεθάνουμε. Όσο χρόνο έχουμε ζωντανοί ας προσπαθήσουμε να περνάμε όμορφα. Το διάβασμα, το σχολείο, οι δουλειές, οι υποχρεώσεις μας τρώνε χρόνο. Τον υπόλοπο χρόνο όμως ας μη βασανίζουμε τον εαυτό μας.
    Ενα άρθρο το οποίο αντικατροπτιζει απόλυτα το τι συμβαίνει πλέον εδώ μέσα εφόσον δεν υπάρχουν οι στοιχειώδες βάσεις για την άμεση αναγνώριση και αποτροπή τέτοιων φαινομένων δυστηχως ...
    Ελάχιστα ειναι τα άτομα που οντως έχουν θέματα και αναζητούν μια λυση-συμπαρασταση σε όλο αυτό τον δύσκολο δρόμο που βρίσκονται και σίγουρα δεν μπορεί κανένας από όλους αυτούς που δεν πέρασαν από αυτών ή δεν έχουν λάβει τις στοιχειώδεις γνώσεις να τους συμπαρασταθει ή καλύτερα να τους εμψυχώνει να συνεχίσουν την προσπάθεια τους !

    https://www.google.com/amp/s/www.for...rsonality/amp/
    https://www.google.com/amp/s/www.for...rsonality/amp/
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #24
    garfield
    Guest
    Αν δεν τα πουμε τα προβληματα μας εδω που θα τα πουμε στο facebook η στο instagram που ολοι εχουν τις τελειες ζωες; Προσωπικα δεν περιμενω να βρω λυση απο ενα φορουμ αλλα θελω να αισθανομαι οτι δεν ειμαι μονη μου, οτι υπαρχουν κι αλλοι που το παλευουν.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Διαγραφή post
    By pet99 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2020, 20:51
  2. Καλησπερα/ πρωτο post
    By jason_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-02-2020, 23:31
  3. The miseducation of cameron post
    By iwannaaa in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 130
    Last Post: 07-12-2018, 15:33
  4. post ssri sexual synrome
    By Nihil in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 16-02-2011, 01:12
  5. Λογικη σκεψη η παρανοικη σκεψη?
    By katerinaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-11-2009, 18:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •