Δεν ξέρω τι εχω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43

    Δεν ξέρω τι εχω

    Καλησπέρα,
    Είμαι 26 χρόνων κοπέλα και μέχρι τα 24 είχα μια όμορφη και ομαλή ζωή, δύσκολη στα οικονομικά της αλλά ψυχολογικα πολύ σταθερή και δυνατή.
    Τα τελευταία δύο χρόνια αντιμετωπίζω βαριές συνεχές και αλλαγές στην διάθεση μου και στα συναισθήματα μου. Είχα δυσκολίες να βρω δουλειά, μάλωσα με δύο πολύ καλές μου φίλες που εν μέρη αισθανομουν ανακούφιση μιλώντας μαζί τους, οι γονείς μου είναι σχετικά αδιάφοροι, δεν έχω ιδιαίτερη επικοινωνία μαζί τους.
    Τους τελευταίους δύο μήνες, από την στιγμή που ξεκίνησα να κάνω τα ραπίντ τεστ λόγω το ότι δεν επιθυμώ να εμβολιαστω (φοβάμαι επειδή είμαι αλλεργική καθώς ιδεολογικά είμαι σχετικά αντίθετη), ο περιορισμός που δεν μπορώ να πάω πουθενά, έξω, σε καταστήματα κτλπ. με έριξαν πάρα πολύ ψυχολογικά. Όμως από μέσα Νοεμβρίου μέχρι σήμερα αντιμετωπίζω μια κατάσταση που είναι τελείως άγνωστη για μένα και μου δημιουργεί ακόμα πιο πολύ κακό. Αισθάνομαι έλλειψη συγκέντρωσης σε καταστάσεις ομιλίας, επαφής, διαβάσματος, λανθασμένη άρθρωση, λανθασμένη σκέψη και έκφραση. Αποσυντονισμος. Συχνές καθημερινές ζαλάδες.
    Πρωινους πονοκεφάλους και μούδιασμα κεφαλής. Με πονάνε τα μάτια καμιά φορά. Έχω απίστευτη υπνηλία. Γενικώς μια στεναχώρια που μου συμβαίνει αυτό διότι με αποτρέπει στην καθημερινότητα. Προσπαθώ να ξεχαστω και να κάνω διάφορα αλλά βλέπω ότι ο πόνος στο κεφάλι γίνεται πιο έντονος όταν κάνω πράγματα που επιβαρύνουν το κεφάλι μου. Δεν ξέρω. Παραιτήθηκα από την δουλειά μου γιατί δεν άντεχα να μην μπορώ να λειτουργώ φυσιολογικά (ρεσεψιόν-δεν περνούσα καλα στη δουλειά επίσης-κακο κλίμα και περιβάλλον).
    Έμεινα δύο με τρεις εβδομάδες εκτός και κοιμήθηκα και ξεκουράστηκα μέχρι να ξανά ξεκινήσω αλλού δουλειά και δεν πέρασαν ποτέ αυτά τα συμπτώματα.
    Σε μια συνέντευξη που πήγα αισθάνθηκα τρομερό πονοκέφαλο και μετά έπεσα για ύπνο όλο το απόγευμα.
    Τρομερή αλλαγή στη ζωή μου. Φοβάμαι. Ανησυχώ. Το κεφάλι μου το νιώθω έντονο και βαρύ, να μουδιάζει αρκετά συχνά.
    Αύριο έχω πάρει παραπεμπτικό για να κάνω εξετάσεις αίματος.
    Άλλα συμπτώματα: σύγχυση, κόπωση, τρέμουλο,

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Εγω στη θεση σου θ απηγαινα για αρχη σε ενα νευρολογο.Απο κει και περα πολυ πιθανο ολα αυτα να ειναι ψυχολογικης φυσεως αλλα γι ααρχη θα πρεπει να αποκλεισεις το να υπαρχει κατι παθολογικο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    δεν χρειαζετε να πεφτεις ψυχολογικα επειδη δεν μπορεις να πας σε μαγαζι, σε πληροφορω οτι πιο πολλοι καθονται εξω παρα μεσα... οι ανεμβολιαστοι στην ηλικια σου και στην ηλικια των18 με 35 ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα, δηλαδη αυτοι που δεν εχουν λογο να εμβολιαστουν....

    σκεψου οτι απο το 2020 εχουμε περασει δυο χειμωνες με περιορισμους στις διασκεδασεις,στις μετακινησεις και σε αλλα τοσα, δεν αξιζει να πιστεις να εμβολιαστεις για να εχεις το ελευθερο στα μαγαζια... ο κοσμος εχει μαθει οτι τελικα το να περασεις ομορφα δεν χρειαζεται μονο μια καφετερια και για αυτα γενικα ειναι σπασμενη η κινηση... εγω απο τον οκτωβριο που εβγαλαν την υποχρεωτικοτητα στην εστιαση με τα rapir test δεν απολαμβανω καθολου τις εξοδους μου ...

    στρεψε την προσοχη σου σε αλλα πραγματα και κανε υπομονη και ηλπιζε...

Similar Threads

  1. χάνω το νόημα της ζωής. δεν ξερω δεν ξερ δεν ξερω.
    By Enoxlitikos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 22
    Last Post: 09-10-2021, 01:19
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  3. Δεν ξέρω τι έχω....
    By lilium87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 29-06-2015, 19:43
  4. Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω , δεν ξέρω πως να σας το πω .....
    By Lampros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 165
    Last Post: 02-04-2012, 12:36
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •