Τί συνιστά απειλή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496

    Τί συνιστά απειλή;

    Φοβάμαι νά μπω σέ λεπτομέρειες εδώ μέσα γιατί νιώθω ότι κινδυνεύω καί μου ρχεται γενικά νά διαγράψω τό account.

    Εν συνοψει.
    Εχει Όλα τά χαρακτηριστικά κακοποιητικου τύπου.
    Καί αφού Με κατηγορησε Με υποτίμησε -ενω βγάζει εμένα τρελή κλπ Με απείλησε ότι αν έχω πει οτιδήποτε κακό για τόν ίδιο σε έναν μοναδικό κοινό γνωστό που έχουμε θά γίνει τής π**** καί ανέφερε μάλιστα "στο υπόσχομαι".

    Τί να κάνω;, Πέρα από το μπλοκάρισμα που έχω κάνει από παντού.
    Έχω φρικαρει που γράφω καί εδώ ακόμα.

    Αν βλέπει κάποιος διαχειριστής αν γίνεται αυτό νά κατέβει κάποια στιγμή. Ή αν κάνετε αναφορά αργότερα θά μπορεί νά σβηστεί

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Φοβάμαι νά μπω σέ λεπτομέρειες εδώ μέσα γιατί νιώθω ότι κινδυνεύω καί μου ρχεται γενικά νά διαγράψω τό account.

    Εν συνοψει.
    Εχει Όλα τά χαρακτηριστικά κακοποιητικου τύπου.
    Καί αφού Με κατηγορησε Με υποτίμησε -ενω βγάζει εμένα τρελή κλπ Με απείλησε ότι αν έχω πει οτιδήποτε κακό για τόν ίδιο σε έναν μοναδικό κοινό γνωστό που έχουμε θά γίνει τής π**** καί ανέφερε μάλιστα "στο υπόσχομαι".

    Τί να κάνω;, Πέρα από το μπλοκάρισμα που έχω κάνει από παντού.
    Έχω φρικαρει που γράφω καί εδώ ακόμα.

    Αν βλέπει κάποιος διαχειριστής αν γίνεται αυτό νά κατέβει κάποια στιγμή. Ή αν κάνετε αναφορά αργότερα θά μπορεί νά σβηστεί
    Τιποτα να χαλαρώσεις. Απλώς μία απορία έχω εσύ μέχρι που πιστεύεις πως μπορεί να φτάσει; Αυτός μπορεί να σε βρει εύκολα που μένεις, που δουλεύεις κτλ; Ζεις στην Αθήνα ή σε μικρή κοινωνία; Γενικά μην τρομοκρατείσαι, της μαφίας είναι και φοβάσαι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Ξέρει που μένω διατηρούσαμε σχέση(τύπου). Δεν τήν γνωστοποίησα τη σχέση γιατί Με όλα τα προηγούμενα σημάδια ήμουν ένα βημα πίσω συνέχεια.
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τιποτα να χαλαρώσεις. Απλώς μία απορία έχω εσύ μέχρι που πιστεύεις πως μπορεί να φτάσει; Αυτός μπορεί να σε βρει εύκολα που μένεις, που δουλεύεις κτλ; Ζεις στην Αθήνα ή σε μικρή κοινωνία; Γενικά μην τρομοκρατείσαι, της μαφίας είναι και φοβάσαι;
    Έχει δείξει από συμπεριφορες καί λόγια τί είναι.
    Έχω τρομοκρατηθει παρόλαυτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ξέρει που μένω διατηρούσαμε σχέση(τύπου). Δεν τήν γνωστοποίησα τη σχέση γιατί Με όλα τα προηγούμενα σημάδια ήμουν ένα βημα πίσω συνέχεια.Έχει δείξει από συμπεριφορες καί λόγια τί είναι.
    Έχω τρομοκρατηθει παρόλαυτα.
    Κοίτα επειδή δεν γνωρίζω την σοβαρότητα της κατάστασης αν θεωρούσα έστω στο ελάχιστο πως θα με έβλαπτε σωματικά το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να πάω στην αστυνομία. Κατά τα άλλα για αρχή θα πρόσεχα να μην κυκλοφορώ τη νύχτα χωρις αλλο ατομο, να χρησιμοποιώ κεντρικούς φωτισμένους δρόμους και θα επεδίωκα να κυκλοφορώ με άλλο άτομο δίπλα μου. Επίσης αν ήταν εφικτό θα έφευγα για λίγες ημέρες από το σπίτι μεχρι να ηρεμήσει η κατάσταση.

  5. #5
    Elenia781
    Guest
    Που έχεις μπλέξει?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ξέρει που μένω διατηρούσαμε σχέση(τύπου). Δεν τήν γνωστοποίησα τη σχέση γιατί Με όλα τα προηγούμενα σημάδια ήμουν ένα βημα πίσω συνέχεια.Έχει δείξει από συμπεριφορες καί λόγια τί είναι.
    Έχω τρομοκρατηθει παρόλαυτα.
    οι συμπεριφορες του, μεχρι που εχουν φτασει; εχει σηκωσει ποτε το χερι του;
    τις απειλες του τις εχεις γραπτες σε καποιο μεσεντζερ;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Με τοξικό κακοποιητικο μλκ έμπλεξα. Τώρα απλά τόν μπλόκαρα από παντού . αλλά φοβάμαι. Είμαι πληγωμένη και φοβάμαι.
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Που έχεις μπλέξει?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οι συμπεριφορες του, μεχρι που εχουν φτασει; εχει σηκωσει ποτε το χερι του;
    τις απειλες του τις εχεις γραπτες σε καποιο μεσεντζερ;
    Χέρι όχι όχι ποτέ. μόνο λόγια άσχημα, υποτιμητικά φουλ, ταπεινωτικά, απίστευτα πράγματα, gaslighting επίσης, καχυποψιες κλπ πολλά τρελά πράγματα . Έχω αυτά τά λόγια ναι αλλά δεν λέει ότι θα Με δειρει. Όμως τί σημαίνει ότι θά γίνει της π****???με ποιόν τρόπο; Υπάρχει είδα αυτός ο νόμος 333 πκ , που λέει για την απειλή.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοπέλα αυτοί οι κακοποιητικοί άνθρωποι ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν. Εκτός από όλα τα άλλα σε εκφοβίζουν μη μιλήσεις πουθενά, σε κάνουν να αισθάνεσαι ενοχικά να πεις τι σου συμβαίνει παραέξω και απαξιώνουν τον κύκλο σου για να σε έχουν απομονωμένη. Διότι αν έχεις στήριξη από τον κύκλο σου φεύγεις πιο εύκολα. Αν ξέρουν το τι συμβαίνει άλλοι άνθρωποι θα σε προτρέψουν να απεγκλωβιστείς, και θα σου είναι πιο εύκολο κι εσένα. Ούτε υπερβολική και τρελή θα σε βγάλουν αν ξέρουν το ιστορικό της σχέσης και θα έχεις και στήριξη και προστασία. Αν σου κάνει πλύση εγκεφάλου και σου γ*μάει την ψυχολογία αυτός και δεν έχεις κάπου να στραφείς, σου είναι όλο και πιο δύσκολο να ξεμπλέξεις και "μασάς" πιο εύκολα τις απειλές του και την όλη κακοποίηση.

    Κάνεις μεγάλο λάθος να μη μιλάς στο περιβάλλον σου και να μη ξέρει κανένας τι συμβαίνει. Μίλα!

Similar Threads

  1. Εσχατη απειλη.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 28-09-2010, 02:03
  2. Απειλή
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 29-04-2010, 01:16
  3. Κακοποίηση και στερεοτυπική απειλή
    By RainAndWind in forum Κακοποίηση
    Replies: 14
    Last Post: 21-01-2010, 04:32
  4. Γονείς-απειλή
    By igeorgak in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 08-05-2008, 21:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •