Δεν μπορώ να παραμείνω σε μακροχρόνια σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Δεν μπορώ να παραμείνω σε μακροχρόνια σχέση

    Είμαι 47 και συζώ με έναν θαυμάσιο άνθρωπο τελευταίους δυο μήνες. Είμαστε μαζί 3 χρόνια. Έχω όμως τάσεις φυγής. Συγκρίνω την σχέση μου με άλλες συγκρίνω αυτόν και στο μυαλό μου θεωρω ότι δεν περνάω καλά. Έχω την τάση να μείνω μόνη μου,όταν όμως μένω μόνη μου μετά από 1-2 μήνες αποζητώ έναν άνθρωπο να με αγαπάει να με προσέχει. Αυτό ακριβώς που έχω τώρα. Αλλά πνίγομαι κ θέλω μα φύγω. Ο λόγος που δεν το λέω είναι γιατί ξέρω πως θα τον πονέσω. Ενώ είμαι υπερευαίσθητη ,κλαίω καθημερινά ειδικά με κακοποίηση ζώων η παιδιών με αυτόν τον άνθρωπο δεν μπορώ να νιώσω εμπάθεια έρωτα αγάπη. Βασικά νιώθω πως βαριέμαι τα πάντα.
    Έχω επισκεφτεί ψυχολόγους αλλά για λίγο. Δεν έχω την υπομονή να περιμένω να αλλάξει κάτι κ δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει. Έχω επισκεφτεί κ 3 ψυχιάτρους. Δυσθυμία μου είπαν Μείζονα κατάθλιψη μου είπαν. Χάπια ΕΠΙ χαπιών για 1 χρόνο το ανώτερο. Γιατί λίγο μου φτιάχναν την διάθεση αλλά μου δημιουργούσαν σεξουαλικο θέμα.
    Τώρα πίνω ladose. Των 20. 1 την ημέρα. Ένα μήνα τώρα. Αλλαγή δεν έχω δει.
    Έχω μεγαλώσει άσχημα με λεκτική κ σωματική κακοποίηση. Και εννοώ χειροδικία. Προσπαθώ να μην χαλάσω ΚΑΙ αυτήν την σχέση αλλά έχω γίνει μια πάγο κολώνα σε όλους τους τομείς ….σαν να θέλω να φύγει μόνος του η να μου κάνει «επιθεση» αγάπης. Μπας κ ξανά νιώσω.
    Βασικά άλλος ένας λόγος που παραμένω είναι για να μην είμαι μόνη μου σε 10 χρόνια πχ που θα είμαι 57….
    Κανονικά δεν θα έπρεπε να μένω γιατί τον θέλω τον αγαπώ θέλω να βγαίνουμε κ να περνάμε καλά;;; Η έχω υψηλές προσδοκίες από τις σχέσεις; Δεν ξέρω…
    Καλά Χριστούγεννα σε όλους… και ας είμαι με ένα ΟΥΦ όλη μέρα…κάθε μέρα….

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εσύ είσαι 47 κσι έχεις φύγει ήδη απλώς δεν το ξέρεις, αυτός σίγουρα 50+ και του τρως τον λίγο χρονο που του απομένει για να βρει κάτι άλλο. Πότε θα τον αφήσεις όταν θα πατήσει τα καλα 60; Να την βρει σε κανα ΚΑΠΗ; Εσύ ξέρεις καλά Χριστούγεννα!

  3. #3
    Είναι λίγο μικροτερος από εμένα ….Πίστεψε με τίποτα από όσα κάνω δεν τα θέλω. Ευχές και σε σένα..

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να παραμείνω σε σχέση
    By Νεκταρια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 25-12-2021, 18:53
  2. Εξοδος από μακροχρόνια σχέση....
    By Elise in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 24-06-2020, 21:17
  3. μακροχρόνια σχέση ή ενθουσιασμός
    By katerinaki17 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 41
    Last Post: 14-09-2017, 09:55
  4. Χωρισμός από μακροχρόνια σχέση
    By Aggelikh26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-12-2015, 01:42
  5. Χωρισμος μετα απο μακροχρονια σχεση.
    By pngts in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 77
    Last Post: 08-11-2015, 17:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •