Μαρέσει συνάδελφος σε σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προσβλητικο γινεται, οταν, ενω σου εχει πει οτι εχει σχεση, επιδιωξει σεξ μαζι σου... τοτε ειναι σαν να σου λεει καταμουτρα οτι ψαχνει για ξεπετες, και μια απο αυτες μπορεις να εισαι εσυ.
    Κατά τα άλλα, οι ελληνίδες κάνουν σεξ και για την απόλαυσή τους ! Και όχι μόνο για να εξασφαλίσουν την υπόλοιπη ζωή τους. Εγώ πιστεύω το δεύτερο . Είναι μέσο βιοπορισμού, κονόμας, εξασφάλισης και μόνο !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Κατά τα άλλα, οι ελληνίδες κάνουν σεξ και για την απόλαυσή τους ! Και όχι μόνο για να εξασφαλίσουν την υπόλοιπη ζωή τους. Εγώ πιστεύω το δεύτερο . Είναι μέσο βιοπορισμού, κονόμας, εξασφάλισης και μόνο !
    παλι μπερδευεσαι.
    δεν εννοω, οτι θελεις ο αλλος να ειναι ελευθερος για να κανεις σχεση μαζι του.
    εννοω οτι δεν θελεις σχεσεις και επαφες με υποκριτες τσιλιμπουρδακους που λενε ΨΕΜΑΤΑ στην γυναικα τους για να ξενοπηδηξουν λιγακι , γιατι ειναι απωθητικοι σαν ανδρες.
    αν εχουν ελευθερες σχεσεις και οχι αποκλειστικες, κι ε χει και μια κοπελα ελευθερες σχεσεις, η δεν ενδιαφερεται για σχεση, μπορει μια χαρα να παει μαζι του.
    αν σεβεται τον ε αυτο της ομως, με εναν ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ που λεει ψεματα για να τον βρεξει, δεν θα παει.
    υπαρχουν και ειλικρινεις ανδρες για να κανει καποια σεξ χωρις δεσμευσεις, δεν χρειαζεται να πεσει τοσο χαμηλα, να παει με τον υποκριτη παντρεμενο, για να κοροιδευουν παρεα την γυναικα του.

    επισης, οταν επιστρεψεις απο το 1960 που ζεις, θα διαπιστωσεις οτι εχει πολλες ελευθερες γυναικες με πολυ μεγαλυτερη περιουσια και εισοδημα απο το δικο σου, οποτε, εκ των πραγματων, δεν σε βλεπουν σ αν εξασφαλιση και βιοπορισμο, γιατι το εχουν λυσει χωρις εσενα...
    (τον καθε "εσενα". δεν μιλαω για σενα προσωπικα).

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Καλημέρα!
    Εννοώ με θεωρεί "φίλη" του. Σε εισαγωγικά γιατί η βάση της σχέσης μας είναι ότι είμαστε συνάδελφοι και δεν γνωριζόμαστε πολύ καιρό. Αλλά είμαστε πιο κοντά μεταξύ μας από ότι με άλλους. Με τον άλλον που του κάνει πλάκα πότε θα παντρευτούν είναι ακόμα πιο κοντά βγαίνουν και μαζί και έχω βγει και εγώ μαζί τους κάποιες φορές. Οπότε είμαι ένα σκαλοπάτι πάνω από το απλή συνάδελφος αυτό. Από τις κινήσεις μου δεν νομίζω πως φαίνεται κάποιο φλερτ (δεν τον φλερτάρω ούτως ή άλλως, μέσα μου το κρατάω). Ότι υπάρχει έντονη χημεία υπάρχει. Όχι πως η χημεία = ερωτικό στοιχείο μπορεί να είναι σε φιλικό επίπεδο. Ίσως δεν περνάει τόσο απαρατήρητο γιατί υπάρχει ένα εσωτερικό αστειάκι ότι φωνάξτε το δίδυμο φωτιά (γιατί είμαστε πολύ απαραίτητοι σε κάποιες περιπτώσεις).

    Για τη σχέση από απόσταση είναι και θέμα νοοτροπίας. Αν είμαι 4 χρόνια με κάποιον και πάει φαντάρος ή φύγει ένα χρόνο για σπουδές δεν θα τον χώρζα. Αλλά αν κάνει 5 χρόνια ειδικότητα ε κάτι λέει αυτό. Δεν υπάρχει ένα παράθυρο επιστροφής. Ξέρω ότι δουλεύει εκτός Αθηνών. Δεν είναι κάτι με ημερμηνία λήξης να πεις από Σεπτέμβρη θα ναι πίσω ας πουμε. Ίσως τραβήξει πολύ. Δεν ξέρω. Γιατί δε ρώτησα; Ένιωθα δεν ήταν η στιγμή. Ίσως κάπου ένιωθα ότι ήταν σε δύσκολη θέση.

    Θέλω να πιστεύω ότι δεν είμαι το ίδιο. Μάλλον θα απομακρυνόμουν. Ιδίως αν ήταν από κοντά δεν θα χα λόγο.
    δεν ειναι θεμα νοοτροπιας.
    ειναι θεμα ΕΠΙΘΥΜΙΩΝ και συνθηκων.
    αν πχ αγαπιουνται, και συνειδητα επιθυμουν κι οι δυο να ζησουν μαζι κιε χουν ενα πλανο για να το καταφερουν, ειναι εντελως διαφορετικο απο το να μην εχουν πει τπτ για το μελλον, να εχει παει η αλλη μονιμα εκει, ο αλλος να σκοπευει να μεινει μονιμα εδω και απλα να μην εχουν χωρισει...
    αυτο που επρεπε να ρωτησεις, ειναι αν εχουν καποιο συγκεκριμενο πλανο για να ξαναειναι μαζι, και να ζησουν μαζι/ να παντρευτουν, η το ε χουν αφησει εντελως στην τυχη.
    γιατι να μην υπαρχει παραθυρο επιστροφης αν πηγε για ειδικοτητα; η ειδικοτητα τελειωνει καποια στιγμη. αν θες να παντρευτεις τον αλλον, κανεις υπομονη.
    δεν νομιζω οτι φοβηθηκες οτι στριμωχτηκε. νομιζω οτι φοβηθηκες μηπως παρεις καποια απαντηση που δεν θα σου αρεσει. προτιμησες να το αφησεις θολο, για να δωσεις στον εαυτο σου ελπιδες.
    ποση αποσταση τους χωριζει;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι θεμα νοοτροπιας.
    ειναι θεμα ΕΠΙΘΥΜΙΩΝ και συνθηκων.
    αν πχ αγαπιουνται, και συνειδητα επιθυμουν κι οι δυο να ζησουν μαζι κιε χουν ενα πλανο για να το καταφερουν, ειναι εντελως διαφορετικο απο το να μην εχουν πει τπτ για το μελλον, να εχει παει η αλλη μονιμα εκει, ο αλλος να σκοπευει να μεινει μονιμα εδω και απλα να μην εχουν χωρισει...
    αυτο που επρεπε να ρωτησεις, ειναι αν εχουν καποιο συγκεκριμενο πλανο για να ξαναειναι μαζι, και να ζησουν μαζι/ να παντρευτουν, η το ε χουν αφησει εντελως στην τυχη. Σε χιλιόμετρα θα σε γελάσω αλλά είναι σε νησί και όχι από αυτά του ΣΚ.
    γιατι να μην υπαρχει παραθυρο επιστροφης αν πηγε για ειδικοτητα; η ειδικοτητα τελειωνει καποια στιγμη. αν θες να παντρευτεις τον αλλον, κανεις υπομονη.
    δεν νομιζω οτι φοβηθηκες οτι στριμωχτηκε. νομιζω οτι φοβηθηκες μηπως παρεις καποια απαντηση που δεν θα σου αρεσει. προτιμησες να το αφησεις θολο, για να δωσεις στον εαυτο σου ελπιδες.
    ποση αποσταση τους χωριζει;
    Δεν μαρέσει η σχέση εξαποστάσεως απλά, ελπίζω μη μου τύχει. Τώρα για την ειδικότητα είναι γύρω στα 6 χρόνια είναι τραγικά πολύ για μενα. Αλλά αυτό το λέμε υποθετικά, δεν είναι κάποιος για ειδικότητα για να προκύψει θέμα. Ξέρω ότι δε πολυ θέλει να παντρευτεί (έτσι έχει πει) αλλά ότι ταυτόχρονα η σχέση του θέλει (κλασικό). Για το πλάνο αφού αυτή δουλεύει εκεί τι να έχουν; Να ψάξει κάτ στην Αθήνα, αλλά πληρώνεται καλά εκεί που είναι (κάπως έτσι το είχε πει αλλά στον φίλο του όταν είχα πρωτοέλθει).

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Δεν μαρέσει η σχέση εξαποστάσεως απλά, ελπίζω μη μου τύχει. Τώρα για την ειδικότητα είναι γύρω στα 6 χρόνια είναι τραγικά πολύ για μενα. Αλλά αυτό το λέμε υποθετικά, δεν είναι κάποιος για ειδικότητα για να προκύψει θέμα. Ξέρω ότι δε πολυ θέλει να παντρευτεί (έτσι έχει πει) αλλά ότι ταυτόχρονα η σχέση του θέλει (κλασικό). Για το πλάνο αφού αυτή δουλεύει εκεί τι να έχουν; Να ψάξει κάτ στην Αθήνα, αλλά πληρώνεται καλά εκεί που είναι (κάπως έτσι το είχε πει αλλά στον φίλο του όταν είχα πρωτοέλθει).
    το "κλασσικο", ειναι να το λενε καποιοι αυτο, αλλα να μην ισχυει...
    κανεις δεν παντρευεται επειδη το θελει η αλλη, ενω δεν θελει. μην καθεστε να σας παραμυθιαζουν.. θα παντρευτει, αν θελει να παντρευτει.
    δεν μου ειπες σε τι αποσταση ειναι.
    που δουλευει "εκει" και δεν μπορουν να συναντιουνται; στην αυστραλια; ποσο μακρια ειναι; αν ενδιαφερεσαι τοσο πολυ, ρωτα τον αν εχουν σχεδια να ζησουν μαζι, η βλεπει την αποσταση αυτη, καπως μονιμη..

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το "κλασσικο", ειναι να το λενε καποιοι αυτο, αλλα να μην ισχυει...
    κανεις δεν παντρευεται επειδη το θελει η αλλη, ενω δεν θελει. μην καθεστε να σας παραμυθιαζουν.. θα παντρευτει, αν θελει να παντρευτει.
    δεν μου ειπες σε τι αποσταση ειναι.
    που δουλευει "εκει" και δεν μπορουν να συναντιουνται; στην αυστραλια; ποσο μακρια ειναι; αν ενδιαφερεσαι τοσο πολυ, ρωτα τον αν εχουν σχεδια να ζησουν μαζι, η βλεπει την αποσταση αυτη, καπως μονιμη..
    Είιναι σε νησί στο Αιγαίο, κάμποσες ώρες με καράβι. Αυστραλία δεν είναι αλλά ένα 8 ώρες πήγαινε 8 ώρες έλα το θέλουν. Δε νομίζω ότι τη βλέπει πολύ συχνά. Μη σου πω πέραν ενός ταξιδιού, μπορεί λιγότερο από μια φορά το μήνα
    Για το θέμα γάμος δεν έχω ψαχτεί ποτέ μου. Κάποιοι παντρεύονται επειδή είιναι με κάποια και θεωρούν πως είναι ώρα τους (και στο τέλος χωρίζουν).

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by purpledaisy View Post
    Είιναι σε νησί στο Αιγαίο, κάμποσες ώρες με καράβι. Αυστραλία δεν είναι αλλά ένα 8 ώρες πήγαινε 8 ώρες έλα το θέλουν. Δε νομίζω ότι τη βλέπει πολύ συχνά. Μη σου πω πέραν ενός ταξιδιού, μπορεί λιγότερο από μια φορά το μήνα
    Για το θέμα γάμος δεν έχω ψαχτεί ποτέ μου. Κάποιοι παντρεύονται επειδή είιναι με κάποια και θεωρούν πως είναι ώρα τους (και στο τέλος χωρίζουν).
    (εχει και που δεν χωριζουν).
    τα τελευταια 100 χρονια, εχει και αεροπλανα για τα νησια, ξερεις.
    επισης, μπορει να ερχεται κι εκεινη, δεν χρειαζεται να πηγαινει μονο αυτος.
    το βασικο της ιστοριας ομως, ειναι αν εχουν καποιο συγκεκριμενο πλανο να μεινουν ξανα μαζι στο μελλον και δ εν το εχουν αφησει σ την τυχη..

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    (εχει και που δεν χωριζουν).
    τα τελευταια 100 χρονια, εχει και αεροπλανα για τα νησια, ξερεις.
    επισης, μπορει να ερχεται κι εκεινη, δεν χρειαζεται να πηγαινει μονο αυτος.
    το βασικο της ιστοριας ομως, ειναι αν εχουν καποιο συγκεκριμενο πλανο να μεινουν ξανα μαζι στο μελλον και δ εν το εχουν αφησει σ την τυχη..
    Δεν έχει εύκολη πρόσβαση το συγκεκριμένο. Επίσης και να είχε τα αεροπορικά στοιχίζουν.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν το έχουν αφήσει στην τύχη τι προτείνεις; Να περιμένει η θεματοθέτρια να δει μπας και χωρίσουν, που μπορεί να γίνει αύριο, μπορεί όμως και σε 5 χρόνια, μπορεί και ποτέ; Να του την πέσει χύμα μπας και χωρίσουν μια ώρα αρχύτερα; Ή τι;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αν το έχουν αφήσει στην τύχη τι προτείνεις; Να περιμένει η θεματοθέτρια να δει μπας και χωρίσουν, που μπορεί να γίνει αύριο, μπορεί όμως και σε 5 χρόνια, μπορεί και ποτέ; Να του την πέσει χύμα μπας και χωρίσουν μια ώρα αρχύτερα; Ή τι;
    κοιτα..
    αν το εχουν αφησει στην τυχη, αν ειναι μια φθαρμενη σχεση, απλα δεν χωριζουν, τοτε θα μπορουσε οντως να ειναι μια προβληματικη κατασταση που τελειωνει.
    εγω, δεν προτεινω σε κανεναν να περιμενει τιποτε, πολλω δε μαλλον, γιατι μπορει να χαψει καποιο παραμυθι και να περιμενει αδικα...

    αυτο που προτεινα, ηταν να του ανοιξει συζητηση, ωστε αν προκειται για μια κατασταση που τελειωνει, εκεινος να το πει, εκεινος να δει το ενδιαφερον της και να ξεκαθαρισει την κατασταση , κι αν προκειται για μια σχεση που τον ενδιαφερει, να το παρει αποφαση η περπλ και να παει παρακατω χωρις να φαντασιωνεται οτι ο χ δεν ενδιαφερεται για την σχεση του.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κοιτα..
    αν το εχουν αφησει στην τυχη, αν ειναι μια φθαρμενη σχεση, απλα δεν χωριζουν, τοτε θα μπορουσε οντως να ειναι μια προβληματικη κατασταση που τελειωνει.
    εγω, δεν προτεινω σε κανεναν να περιμενει τιποτε, πολλω δε μαλλον, γιατι μπορει να χαψει καποιο παραμυθι και να περιμενει αδικα...

    αυτο που προτεινα, ηταν να του ανοιξει συζητηση, ωστε αν προκειται για μια κατασταση που τελειωνει, εκεινος να το πει, εκεινος να δει το ενδιαφερον της και να ξεκαθαρισει την κατασταση , κι αν προκειται για μια σχεση που τον ενδιαφερει, να το παρει αποφαση η περπλ και να παει παρακατω χωρις να φαντασιωνεται οτι ο χ δεν ενδιαφερεται για την σχεση του.

    Και σε ολο αυτο να συνυπολογισει οτι προκειται για κατι που γινεται μεσα στον εργασιακο της χωρο.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Και σε ολο αυτο να συνυπολογισει οτι προκειται για κατι που γινεται μεσα στον εργασιακο της χωρο.
    Αυτό είναι πάντα κάτι που με έκανε σκεπτική. Από φοιτήτρια έβλεπα πόσο συχνά έβλεπες γιατρούς ζευγάρια/παντρεμένους ή ακόμα και στο ίδιο νοσοκομείο. Σε μικρότερο βαθμό μη νοσηλεύτριες. Αν μπορούσα να κάνω μια μικρή στατιστική θα έλεγα ότι αφορά κυρίως παθολογικές και χειρουργικές ειδικότητες. Δεν εξετάζω το αν είναι καλό ή κακό. Μάλλον το γιαιτί. Ίσως έχεις ευκαιρίες στην κλινική να λάμψεις στα μάτια του άλλου να τον κάνεις να σε θαυμάσει και να τον θαυμάσει. Επειδή οι συνθήκες πολλές φορές είναι αντίξοες, τα συναισθήματα έντονα ίσως αυτό το μίγμα πιέζει την αλληλεπίδραση που πιθανώς με κάποιον που γνώρισες στο φβ και πας για καφέ να μην έχεις την ευκαιρία.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Δεν εννοουσα αυτο...εννοουσα να προσεξεις γιατι δε θα ηθελες φανταζομαι να ακουστει στον εργασιακο σου χωρο πχ οτι κανεις κατι με συναδελφο ο οποίος βρίσκεται σε σχεση με αλλη γυναικα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κοιτα..
    αν το εχουν αφησει στην τυχη, αν ειναι μια φθαρμενη σχεση, απλα δεν χωριζουν, τοτε θα μπορουσε οντως να ειναι μια προβληματικη κατασταση που τελειωνει.
    εγω, δεν προτεινω σε κανεναν να περιμενει τιποτε, πολλω δε μαλλον, γιατι μπορει να χαψει καποιο παραμυθι και να περιμενει αδικα...

    αυτο που προτεινα, ηταν να του ανοιξει συζητηση, ωστε αν προκειται για μια κατασταση που τελειωνει, εκεινος να το πει, εκεινος να δει το ενδιαφερον της και να ξεκαθαρισει την κατασταση , κι αν προκειται για μια σχεση που τον ενδιαφερει, να το παρει αποφαση η περπλ και να παει παρακατω χωρις να φαντασιωνεται οτι ο χ δεν ενδιαφερεται για την σχεση του.
    Μπορεί να είναι μία προβληματική κατάσταση, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι τελειώνει. Κι αν δεν τελειώνει από μόνη της, το να τους δώσει ένας τρίτος ώθηση να την τελειώσουν, δεν θα μου άρεσε να είμαι στη θέση του τρίτου, αν ο τρίτος γουστάρει. Όχι τόσο από ηθικής άποψης, αλλά προσωπικά πάντα θα αναρωτιόμουνα τι σόι χαρακτήρας είναι αυτός τέλοσπάντων που πρέπει να βρει την επόμενη για να χωρίσει αν μία σχέση δεν του κάνει ή που βλέπει ότι μία σχέση δεν πάει καλά, αλλά δεν παίρνει αποφάσεις από μόνος του παρά μόνο με σπρώξιμο. Αν πάλι σαν απέξω εσύ κρίνεις ότι είναι μία προβληματική κατάσταση αλλά ο άλλος δεν το βλέπει έτσι, γιατί να κάνεις τον κριτή; Και ποιός κάθεται και λέει "είμαι σε μία φθαρμένη σχέση που τελειώνει;" Μόνο ο καθένας βγάζει συμπεράσματα, αλλά μπορεί να είναι και λάθος.

    Εγώ όλα αυτά τα βρίσκω άκυρα, μακάρι όποιος μας γυάλιζε να ήταν ελεύθερος και να τα βρίσκαμε, αν δεν είναι ελεύθερος, δεν το ψειρίζω. Πόσο μάλλον να κάνω και τη φίλη. Μπορεί να δώσω ένα πολύ διακριτικό σήμα ότι είμαι και γυναίκα εκτός από συνάδελφος ή αυτή στην παρέα, αλλά πάμε παρακάτω. Αν μελλοντικά έρθει αλλιώς η συγκυρία είμαι και είναι διαθέσιμος, άλλη η συζήτηση. Αλλά με τα ΑΝ δεν γίνεται δουλειά.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
    Δεν μπόρεσα να μπω αυτές τις μέρες στο φόρουμ, θέλετε πιστέψτε το, θέλετε μη γίνεται πόλεμος στα νοσοκομεία και ας φοράμε απλά μια διπλή μάσκα στα νοσοκομεία.
    Έμαθα από εκείνον πως ήρθε σε ρήξη με την σχέση του λόγω του ότι δεν μπόρεσε να πάει σε εκείνη. Όχι ότι χώρισαν αλλά αυτό που λέμε ψυχράνθηκαν; Αυτός είναι κάτι μεταξύ θυμωμένου και στεναχωρημέου. Προσπαθώ να το δω αποστασιοποιημένα, δε μπαίνω στο τρυπάκι τι θα ήθελα και τι όχι. Αν είναι καλ΄μαζί, να παραμείνουν έτσι αλλά κάτι θα πρέπει να κάνουν με την απόσταση.
    Η επαφή μαζί του ήταν πιο στενή. Μαζί εφημερίες κτλ, γυρίζαμε την επόμενη ημέρα. 3 φορές πήγαμε στα καπάκιια για φαγητό και συζητήσαμε. Τη μια φορά κοιμήθηκα σπίτιι του, εγώ στον έναν καναπέ αυτός στον άλλον. Και μετά κατευθείαν για δουλειά. Δεν ξέρω αυτός τι σκέφτεται. Ούτε εγώ ξέρω τι σκέφτομαι για εκείνον απόλυτα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Συνάδελφος του μιλαει για τα σεξουαλικα της ...
    By Berry_Bee in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 29-08-2020, 10:06
  2. Δεν μαρέσει η ζωή.
    By MeTheOne in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 18-06-2018, 10:07
  3. Συνάδελφος που με τρομάζει
    By kutchunie in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 45
    Last Post: 28-08-2017, 01:04
  4. Ανυπόφορη συνάδελφος
    By Annie1989 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 19-06-2017, 18:41
  5. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •