ΕΙΜΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΩ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΧΕΙΣ...Αυτό που έχω και εγώ...Γενικευμένη αγχώδη διαταραχή και κρίσεις πανικού...εμένα μου το γύρισε και σε κατάθλιψη μετά τα 22 γιατί ο χαζός την άφησα να θεριέψει.
    Κοίταξε,υπάρχει προδιάθεση γι'αυτήν την αρρώστια,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να την διαχειριστείς ή ακόμα και να θεραπευθείς.
    Θα πρέπει να απασχολείς το σώμα και το μυαλό με πράξεις και δραστηριότητες που θα σε κάνουν να ξεχνιέσαι...Η απραξία και η αδράνεια είναι το καύσιμο αυτης της αρρώστιας...Επίσης μια ομαλή σεξουαλική και κοινωνική ζωή βοηθάει σημαντικά.
    Μείνε όσο μπορείς μακρυά απ'τα φάρμακα...Εγώ μεχρι τα 29 δεν είχα πάρει ούτε ζάναξ,την παλευα...τα τελευταία 7 χρόνια ξεκινάω και σταματάω αγωγές χωρίς να καταφέρνω κάτι ουσιαστικό.
    Λέγοντάς τα αυτά σε σένα είναι σαν να γράφω γράμμα στον 17χρονο εαυτό μου με τιπς και συμβουλες για το μέλλον,εν τω μεταξύ.
    Αυτά...Βγες έξω και ζήσε την ζωή σου!...Πιάσ'την απ'τα μαλλιά!...Μην αφήσεις την αρρώστια να σου την στερήσει.
    Ευχαριστω πολυ, να στε καλα για τις συμβουλές!

  2. #17
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παλι ο νοκτις ειναι. αναθεμα αν ειναι 17,5 η 29.5 η 39.5...
    πηγαινε σε εναν ψυχοθεραπευτη ανθρωπε μου κι ασε τις σολωμονικες...


    Καλά ότι είναι το ιδιο επίμονο τρολ είναι σίγουρο.

    Καλά γράφει ό,τι του κατέβει και έχει διαβάσει ιστορίες από άλλους που παίρνουν φάρμακα και πετάει ό,τι να ναι.

    Το βασικό λάθος που κάνει σχεδόν πάντα όταν φτιάχνει ιστορίες,
    είναι ότι δεν μπαίνει στο πετσί του ρολου

    Αν ήταν ηθοποιός θα ήταν σίγουρα ατάλαντος
    Αν ήταν απατεώνας θα ηταν σίγουρα μέσα.

    Έχει καταντήσει εκνευριστικος.

    Χθες έπαιζε ταυτόχρονα με τρία διαφορετικά τρολοθεματα

    Πάντως αυτό που λες για την .συσχέτιση με τον Noctis , δεν υπάρχει καμία σχέση.

    Απλώς συνδυάσες ότι το Noctis είναι γκέι και και το εδώ τρολ έχει αγαπημένο θέμα τις ιστορίες με τους γκέι.
    Εδώ ο φίλος μας έχει εξαντλήσει όλες τις παραλλαγές με γκέι ιστοριες.

    Όπως τότε που είχε ανοίξει θέμα με γκέι αιμομιξία με τον αδελφο του.
    Τοτε βέβαια τον είχε υποστηρίξει ο Noctis , αλλά δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.

    Εδώ ο φίλος μας αν τον παρατηρήσεις τελειως αποστασιοποιημένα και δεν δώσεις βάση στο τι γράφει και στο τι ρόλο παιζει, είναι πάντα ο ίδιος.
    Σε όλους τους ρόλους που παίζει είναι πάντα ίδιος.

    Όταν κάνει την γυναίκα αλλάζει μόνο σε θηλυκή κατάληξη και γράφει σαν άντρας.
    Δεν μπαίνει καν στον ψυχισμό μιας γυναίκας.
    (Όπως για παράδειγμα τότε που έκανε την λυσσάρα δεκαεξάχρονη παρθενα!!)

    Μάλλον πρέπει η διαχείριση να τον συνεφέρει.

    Θυμάμαι σε ένα άλλο τρολοθεμα του είχε γράψει ότι σκέφτεται να αυτοκτονήσει και όταν είπε κάποιος ότι θα πάρω την αστυνομία, αυτός μαζεύτηκε αμεσως και έλεγε ότι τα γράφει για πλάκα.

    Πιστεύω ότι με μια ισχυρή σύσταση από την διαχείριση και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει που τρολαρει τον κοσμο, ίσως να περιοριστεί το φαινόμενο.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Ποιος ειναι ο Νοκτις που λέτε και που κολλανε ολα αυτα με το θέμα μου;

  4. #19
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Καλά ότι είναι το ιδιο επίμονο τρολ είναι σίγουρο.

    Καλά γράφει ό,τι του κατέβει και έχει διαβάσει ιστορίες από άλλους που παίρνουν φάρμακα και πετάει ό,τι να ναι.

    Το βασικό λάθος που κάνει σχεδόν πάντα όταν φτιάχνει ιστορίες,
    είναι ότι δεν μπαίνει στο πετσί του ρολου

    Αν ήταν ηθοποιός θα ήταν σίγουρα ατάλαντος
    Αν ήταν απατεώνας θα ηταν σίγουρα μέσα.

    Έχει καταντήσει εκνευριστικος.

    Χθες έπαιζε ταυτόχρονα με τρία διαφορετικά τρολοθεματα

    Πάντως αυτό που λες για την .συσχέτιση με τον Noctis , δεν υπάρχει καμία σχέση.

    Απλώς συνδυάσες ότι το Noctis είναι γκέι και και το εδώ τρολ έχει αγαπημένο θέμα τις ιστορίες με τους γκέι.
    Εδώ ο φίλος μας έχει εξαντλήσει όλες τις παραλλαγές με γκέι ιστοριες.

    Όπως τότε που είχε ανοίξει θέμα με γκέι αιμομιξία με τον αδελφο του.
    Τοτε βέβαια τον είχε υποστηρίξει ο Noctis , αλλά δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.

    Εδώ ο φίλος μας αν τον παρατηρήσεις τελειως αποστασιοποιημένα και δεν δώσεις βάση στο τι γράφει και στο τι ρόλο παιζει, είναι πάντα ο ίδιος.
    Σε όλους τους ρόλους που παίζει είναι πάντα ίδιος.

    Όταν κάνει την γυναίκα αλλάζει μόνο σε θηλυκή κατάληξη και γράφει σαν άντρας.
    Δεν μπαίνει καν στον ψυχισμό μιας γυναίκας.
    (Όπως για παράδειγμα τότε που έκανε την λυσσάρα δεκαεξάχρονη παρθενα!!)

    Μάλλον πρέπει η διαχείριση να τον συνεφέρει.

    Θυμάμαι σε ένα άλλο τρολοθεμα του είχε γράψει ότι σκέφτεται να αυτοκτονήσει και όταν είπε κάποιος ότι θα πάρω την αστυνομία, αυτός μαζεύτηκε αμεσως και έλεγε ότι τα γράφει για πλάκα.

    Πιστεύω ότι με μια ισχυρή σύσταση από την διαχείριση και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει που τρολαρει τον κοσμο, ίσως να περιοριστεί το φαινόμενο.
    Ποιος ειναι ο Νοκτις που λέτε και που κολλανε ολα αυτα με το θέμα μου;

  5. #20
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Να κάνω μια ερώτησή. Τα φυτικά φάρμακα που παιρνω πλεον νιώθω εγώ τουλάχιστον οτι δεν εχουν την ιδία "αίσθηση" δε ξερω πως να το πω οπως ειχαν τις πρωτες δυο μερες που τα επαιρνα. Υπαρχει καποιος τροπος για να ξαναλειτουργησουν επαρκως σα να τα παιρνω απο την αρχή; Δηλαδή τυπου να τα κοψω μια βδομάδα και μετα να τα ξαναπαρω ή απλα "δεν μου κανουν"?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Σταματα να κανεις πειραματα και πηγαινε σε εναγιατρο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Καλά ότι είναι το ιδιο επίμονο τρολ είναι σίγουρο.

    Καλά γράφει ό,τι του κατέβει και έχει διαβάσει ιστορίες από άλλους που παίρνουν φάρμακα και πετάει ό,τι να ναι.

    Το βασικό λάθος που κάνει σχεδόν πάντα όταν φτιάχνει ιστορίες,
    είναι ότι δεν μπαίνει στο πετσί του ρολου

    Αν ήταν ηθοποιός θα ήταν σίγουρα ατάλαντος
    Αν ήταν απατεώνας θα ηταν σίγουρα μέσα.

    Έχει καταντήσει εκνευριστικος.

    Χθες έπαιζε ταυτόχρονα με τρία διαφορετικά τρολοθεματα

    Πάντως αυτό που λες για την .συσχέτιση με τον Noctis , δεν υπάρχει καμία σχέση.

    Απλώς συνδυάσες ότι το Noctis είναι γκέι και και το εδώ τρολ έχει αγαπημένο θέμα τις ιστορίες με τους γκέι.
    Εδώ ο φίλος μας έχει εξαντλήσει όλες τις παραλλαγές με γκέι ιστοριες.

    Όπως τότε που είχε ανοίξει θέμα με γκέι αιμομιξία με τον αδελφο του.
    Τοτε βέβαια τον είχε υποστηρίξει ο Noctis , αλλά δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.

    Εδώ ο φίλος μας αν τον παρατηρήσεις τελειως αποστασιοποιημένα και δεν δώσεις βάση στο τι γράφει και στο τι ρόλο παιζει, είναι πάντα ο ίδιος.
    Σε όλους τους ρόλους που παίζει είναι πάντα ίδιος.

    Όταν κάνει την γυναίκα αλλάζει μόνο σε θηλυκή κατάληξη και γράφει σαν άντρας.
    Δεν μπαίνει καν στον ψυχισμό μιας γυναίκας.
    (Όπως για παράδειγμα τότε που έκανε την λυσσάρα δεκαεξάχρονη παρθενα!!)

    Μάλλον πρέπει η διαχείριση να τον συνεφέρει.

    Θυμάμαι σε ένα άλλο τρολοθεμα του είχε γράψει ότι σκέφτεται να αυτοκτονήσει και όταν είπε κάποιος ότι θα πάρω την αστυνομία, αυτός μαζεύτηκε αμεσως και έλεγε ότι τα γράφει για πλάκα.

    Πιστεύω ότι με μια ισχυρή σύσταση από την διαχείριση και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει που τρολαρει τον κοσμο, ίσως να περιοριστεί το φαινόμενο.
    για πες μου τοτε, γιατι ο νοκτις εφαγε ξαφνικα μπαν, χωρις να εχει κανει καμια παραβιαση κι ενω ηταν πολυγραφοτατος..;
    επισης, πες μου αν θυμασαι το αρχικο θεμα με διδυμους γκει που αρεσκονταν μεταξυ τους και η κοινωνια ηθελε να τους χωρισει. πολυ πριν εμφανιστει ο νοκτις.
    ηταν λεει οδοντιατροι, ασχολουνταν με το μποξ, με μητερα ψυχολογο.... σου θυμιζει τιποτε;;;;
    ποσοι γκει οδοντιατροι που ασχολουνται με το μποξ και εχουν μανα ψυχολογο νομζιεις οτι μπορει να υαπρχουν στην ελλαδα;;
    στην συνεχεια εμφανιστηκε το ιδιο στορι, χωρις αδερφια.... και διαφορα αλλα στορι, με ιδιο τροπο γραφης...

  8. #23
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Σταματα να κανεις πειραματα και πηγαινε σε εναγιατρο.
    Αναζητω λύσεις και γνωμες του προβληματος και περα του γιατρού, δεν ειναι προτεραιότητα ο γιατρός εχω παρει συμβουλές ψυχολογικες και φαρμακευτικες απο ειδικούς.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για πες μου τοτε, γιατι ο νοκτις εφαγε ξαφνικα μπαν, χωρις να εχει κανει καμια παραβιαση κι ενω ηταν πολυγραφοτατος..;
    επισης, πες μου αν θυμασαι το αρχικο θεμα με διδυμους γκει που αρεσκονταν μεταξυ τους και η κοινωνια ηθελε να τους χωρισει. πολυ πριν εμφανιστει ο νοκτις.
    ηταν λεει οδοντιατροι, ασχολουνταν με το μποξ, με μητερα ψυχολογο.... σου θυμιζει τιποτε;;;;
    ποσοι γκει οδοντιατροι που ασχολουνται με το μποξ και εχουν μανα ψυχολογο νομζιεις οτι μπορει να υαπρχουν στην ελλαδα;;
    στην συνεχεια εμφανιστηκε το ιδιο στορι, χωρις αδερφια.... και διαφορα αλλα στορι, με ιδιο τροπο γραφης...
    Ενώ σου γράφω κανονικά εσύ πάλι μπαίνεις με ελεγχόμενη επίθεση.
    Σχεδόν πάντα θέλεις να καπελωνεις τον συνομιλητή του εκτός αν είναι σύμμαχος σου.

    Εδώ ο φίλος μας το τρολ γράφει από το 2014.
    Καλά από το 2016 και μετά έχει αμέτρητους κλώνους.

    Όπως θα έχεις δει πολλές φορές , για να μην τον καταλάβουν, χρησιμοποιεί παλιούς λογαριασμούς με λίγα μηνύματα( και ούτε διαβαζει τι έγραφε πριν ) και μπαίνει με νέα μηνύματα το 2021.

    Αυτό που λες με την πυγμαχία και οδοντίατροι δεν θυμάμαι τον χρόνο που έγινε πριν ή μετά.Αν το βρεις μπορείς να το βάλεις ;

    Όμως επειδή τρολαρει από παλιά, ποιος ο λόγος να εμφανιστεί ως noctis και να γράψει ( ίσως υποτίθεται) προσωπικά στοιχεία., αφού θέλει να τρολαρει;
    Γιατί να μην τροποποιούσε λίγο την ιστορία έτσι ώστε να μην μπορεί να γίνει ταυτοποίηση ή συσχετισμος;

    Τώρα γιατί τον μπαναραν πρέπει να μας πει η διαχείριση.
    Υπάρχει επίσης το ενδεχόμενο , να καλοαρεσε και στον noctis να τρολαρει και να το έκανε και αυτος δοκιμαστικά για να δει πόσα ψάρια πιάνει.

    Κοιταξε επειδή έχω έρθει σε αντιπαράθεση αρκετές φορές με το εδώ τρολ αλλά και τον noctis , είναι δύο τελειως διαφορετικές προσωπικότητες.

    Το εδώ τρολ λέει όλο για γκέι και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να μην έχει πάει με άντρα. Ο Noctis σίγουρα.
    Ο Noctis ήταν σίγουρα πιο έξυπνος από το εδω τρολ αλλά όχι τόσο έξυπνος όσο νομιζε και θα ήθελε.
    Επισης γινόταν πολλές φορές ‘ κακιά’ και του έβγαινε ζηλια.
    Ήθελε και αυτός να βρίσκει τρολ αλλά δεν είχε τα απαραίτητα εφόδια.
    Ετσι εικάζω ότι μπορεί να πέρασε στην απέναντι όχθη.

    Έπειτα βλέπεις ότι το τρολαρισμα συνεχίζεται.
    Ο noctis γράφει τώρα από πίσω;
    Αν είναι ο noctis από πίσω γιατί δεν φτιάχνει ένα θέμα και να λέει ότι πράγματι είμαι ο Noctis και τόσα χρόνια σας τρολαρα και να εξηγει τι γέλιο εριξε και πόσο ομορφα σας κορόιδευα;
    Αυτό είναι επιτυχία για ένα τρολ, να γράφει για καιρό και στο τέλος να πει Ότι σας έγραφα το τρωγατε αμασητο.

    Τον προκαλώ λοιπόν και αν είναι ο noctis από πίσω , να φτιάξει έναν λογαριασμό και να μας πει κατάμουτρα ότι εγώ σας τρολαρα.( και να μας εξηγεί βέβαια γιατί μπορεί να είναι ο οποιαδήποτε αλλος)
    Τι θα πάθει , έναν λογαριασμό θα κάψει.

    Αλλά κάτι τέτοιο δεν βλέπω να συμβαίνει

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    καλησπερα.
    Βελισαριε,καλα σου λεει η @nicolina

    θα σου παραθεσω και εγω τη γνωμη μου, συμπληρωνοντας αυτη της νικολινας.

    πηγαινε σε ψυχιατρο ο οποιος ειναι ιατρος.
    περα απο τις σωματικες ασθενειες υπαρχουν ΚΑΙ οι ψυχικες.

    ασε τα σπρευ κι αυτα ολα, μη πειραματιζεσαι μονος σου.
    κανε και μια εξεταση αιματος και ουρολογικες για να δεις μη τυχον και επιβαρυνες τον οργανισμο σου με αυτα τα φυτικα σκευασματα.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Konstantin Papadimos View Post
    καλησπερα.
    Βελισαριε,καλα σου λεει η @nicolina

    θα σου παραθεσω και εγω τη γνωμη μου, συμπληρωνοντας αυτη της νικολινας.

    πηγαινε σε ψυχιατρο ο οποιος ειναι ιατρος.
    περα απο τις σωματικες ασθενειες υπαρχουν ΚΑΙ οι ψυχικες.

    ασε τα σπρευ κι αυτα ολα, μη πειραματιζεσαι μονος σου.
    κανε και μια εξεταση αιματος και ουρολογικες για να δεις μη τυχον και επιβαρυνες τον οργανισμο σου με αυτα τα φυτικα σκευασματα.
    Καλησπερα καταλαβαίνω απολυτα αυτο το γεγονός. Ωστωσο πιστευετε οτι μεσω πολλων βιβλίων αυτοβελτιωσης (βιβλιοθεραπεια) μπορει να γινει δουλειά; Την επιλογη του ψυχιατρου την αφηνω για μετα τις πανελληνιες αν και δεν νομιζω οτι θα χρειαστεί τοτε. Εχω ακούσει και μια εναλλακτική λύση που λέγεται υπνοθεραπεια και απαιτει πολυ λιγότερες συνεδρίες, αν ξέρετε κατι για αυτο θα ηθελα να μου πείτε. Για τα φυτικά προϊοντα εχω παρει εγκριση απο παιδιατρο, φάρμακοποιους και ΨΥΧΙΑΤΡΟ (η νονά μου), οποτε δεν νομιζω οτι τίθεται θέμα ανησυχίας σε αυτο τον τομέα.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    15

    Red face

    Quote Originally Posted by Velissarios View Post
    Καλησπερα σε ολους. Καταρχας να πω οτι ειμαι 17.5 χρόνων και αυτη την χρονια δίνω πανελληνιες. Πριν 3 μήνες είχα ενα δυσαρεστο γεγονός...η μητέρα μου μπηκε στο νοσοκομείο και ηταν ενα βήμα πριν την εντατική (επαθε ριξη εντέρου) και παραλιγο να εχανε την ζωη της αλλα ευτυχώς εκανε χειρουργείο (τώρα εχει ενα σακουλακι για ειδικό σκοπο δεν θα ηθελα να ανεφερθω σε τι, στην κοιλιά, και θα πρεπει να ξανακάνει τον Ιανουαριο για να το βγάλει και αυτο) . Καταλαβαινετε οτι περασα πολυ δύσκολα και περναω ακομα με αυτη τη κατάσταση. Γενικά και το παρελθον τα τελευταία 5 χρονια ηταν τα χειρότερα μου (Χώρισαν οι γονείς μου, εκανα χειρουργείο, αποκολλησε η κνημη μου και ημουν 3 μηνες με γύψο και νάρθηκα την χρονια που εδινα lower, η γιαγιά μου βρέθηκε οτι εχει για δεύτερη φορα καρκίνο και πολλα αλλα). Παρολα αυτα δε το εβαλα ποτε κατω. Δυστυχως ομως αυτη τη φορα υπεκυψα. Οταν εγινε αυτο το συμβάν με την μητέρα μου περα οτι αναγκαστηκα να μείνω για μεγαλο διάστημα μόνος στο σπιτι με επισκεψεις συγγενων για να με φροντίζουν μου συμβαίνει το εξής. Μια μέρα στο σχολειο ημουν πολυ χαλια με αυτο το γεγονός. Ξαφνικά μου λέει η καθηγήτρια μου να διαβασω ενα Κείμενο. Αρχιζω και διαβάζω, διαβάζω , διαβάζω και ξαφνικά προς το τελος με πιανει ενα τεράστιο αγχος. Χωρίς λόγο. Οταν με ρωτουσε μετα κατι ερωτήσεις ετρεμα. Ελεγα απο μέσα μου δεν θέλω να ξαναδιαβασω ποτε (τραύμα). Μετα απο λιγες μερες στα αγγλικά του σχολείου σε καποια φάση μου ερχόταν η σειρα μου να διαβασω ενα κείμενό. Εκει επαθα την πρωτη μου κρίση πανικού. Δεν ηξερα τι μου συμβαίνει ηθελα να βγω εξω. Ευτυχώς δεν διαβασα, χτυπησε το κουδουνι. Λέω εντάξει απλα εχω ενα χαζο τραύμα. Τελικα δεν ηταν μονο αυτο. Μια μέρα στο φροντιστηριο στα μαθηματικά ερχόταν η σειρα μου να βοηθήσω τον καθηγητή μου να λυσει μια ασκηση. Ξαναεπαθα κρίση πανικού. Λέω ωπα. Παθαινω και με αλλα πραγματα κρίσεις πανικού; Ετρεμα ολόκληρος με τον εαυτό μου, νόμιζα οτι είχα τρελαθει. Αναγκαστηκα και μιλησα με τους καθηγητές μου σε σχολείο και φροντιστηριο να τους ενημερωσω την κατάσταση μου (ειπα να μην με ρωτανε και να μην διαβάζω κειμενα στην τάξη). Αγχωνομουν καθε μέρα και φοβομουν για τα παντα. Εκλεισα σε καποια φάση και ραντεβού με ψυχολόγο , αλλα μετα απο λιγες μερες την ακυρωσα , διότι αρχησαν να μου βγαίνουν μελλοντικά αγχη τυπου πως θα βρω δουλειά, πως θα οδηγησω, πως θα παντρευτω μπροστα σε τοσο κοσμο κλπ κλπ και ντρεπομουν να της τα πω ολα αυτα είχα τρελαθει (εκτός απο αυτο φοβομουν οτι θα παθαινα κρίση πανικού οταν θα πηγαινα να της μιλήσω, και οτι θα ηταν ανουσιο να πηγαινα διότι χρειαζομουν κατι ουσιαστικό και αμεσο λόγω των πανελληνιων). Πηρα την αποφαση να θεραπευτω μόνος μου καπου στα μέσα Νοεμβρη μεσω ψυχοθεραπευτικων βιβλίων και φαρμάκων. (Ολο το συμβάν ειχε ξεκινήσει τον Σεπτεμβρη). Αγορασα ενα βιβλιο για τις κρίσεις πανικού και ενα ειδικό σπρει στη γλωσσα για αυτη την περιπτωση. Το σπρει για ενα μήνα βοήθησε αρκετά και το βιβλίο σε καποια πραγματα. Εκανα ομως το εξής λάθος. Το βιβλίο ανέφερε καποιες φοβιες τυπου αγοραφοβια, κοινωνική φοβία και αλλα πολλα τα οποια εγώ σκεφτομουν απο μεσα μου οτι Ισως και εγώ τα εχω , ενω ηξερα οτι δεν τα εχω. Ειχα τρελαθει δεν μπορουσα να σταματησω τον εγκέφαλο μου να σκέφτεται. Εψαχνα και εγώ διαφορα στο ιντερνετ και χειροτερευα. Μια μέρα στο φροντιστηριο πριν παω τα σκέφτηκα ολα αυτα υπερβολικα πολυ. Πηγα στο φροντιστηριο είχα με τον μαθηματικό και αρχισα να τρεμω ελεγα απο μέσα μου τι κάνω εδω. Με επιασε κρίση πανικού (είχα ψεκασει το σπρει και παραπανω φορες πριν παω) και αρχισα να εχω ναυτία. Ζητησα να παω τουλετα, ξαναψεκασα το σπρει αλλα εβλεπα οτι δεν μπορουσα και εφυγα ειπα στην γραμματεία οτι ζαλιζομουν. Ενιωθα απαισια , σκεφτομουν να παρατησω το φροντιστηριο. Μίλησα με τους γονείς μου για ωρα εκείνο τ βράδυ και αναγκάστηκαν να μου δώσουν μισό λοξετανιλ για να ηρεμησω. (Εννοείται οτι παντα τους μιλουσα για αυτα που βιωνα). Να πω οτι ειμαστε στο μήνα δεκεμβριο τώρα λίγο πριν τα χριστουγεννα. Αναγκαστηκα να αλλάξω φάρμακο και πηρα φυτικά αντικαταθληπτικα χαπια που βοηθουσαν σε ολα αυτα (λέγεται Charak Sumenta). Το πηρα ενα σαββατο πρωι λίγο πριν φύγω για μάθημα και ενιωθα αλλος ανθρωπος σαν ναρκωτικό ηταν χαχα. Πηγα την ιδια μέρα σινεμά το βράδυ με φίλους. Αρχισα να ονειρευομαι την ζωή μου θετικά. Τις επομενες μερες καταλαβαινα οτι χανοταν η επιδραση του και επρεπε να το επαιρνα παραπανω απο μια φορα την ημέρα (μεχρι 3 επιτρεπεται) και αρχισα να εχω τις αμφιβολίες μου. Την παραμονη των Χριστουγέννων εκανα το εξής. Δεν είχα μάθημα και αποφασισα να μην παρω τα χαπια να δοκιμασω τον εαυτό μου. Εκανα τεράστιο λάθος. Αρχισα να εχω εμμονες ιδέες και παραλογους φόβους τους οποιους αφομιωνα χωρίς λόγο (δεν μπορειτε να φανταστείτε) Ξυπνησα την επομενη μέρα και λίγο πριν παρω το χαπι αρχισα να εχω παραλογες ιδέες ξανά μεχρι που σκέφτηκα να αγχωνομαι με την μητέρα μου!! Την μητέρα την υπεραγαπω δεν μπορουσα να το ανεκτω αυτο και ανήμερα Χριστουγέννων να μου συμβαίνει αυτο. Με αλλα λόγια οταν δεν επαιρνα το χαπι οτι σκεφτομουν το μετετρεπα σε φόβο. Στην αρχή νόμιζα οτι εχω κοινωνικό αγχος αλλα λόγω καποιων παραλογων ιδεών κατεληξα οτι ΜΑΛΛΟΝ εχω ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή. Οταν βγαινω εξω λόγω των σκέψεων που κάνω αρχιζω να ζαλιζομαι καμία φορα. Εχουν συμβεί και κατι λίγα ακομα αλλα αμα με ρωτησετε θα τα πω και αυτα. Παρακαλαω καθε μέρα τον Χριστό , την παναγια και τους αγίους να γίνω καλά. Μια μέρα μάλιστα εχασα την πιστη μου οταν σκέφτηκα απο μέσα μου να αγχωνομαι να βρεθω με φίλους μου μηπως παθω κρίση πανικού και δεν ξερω τι να τους πω. Δυστυχως βγηκα εκτός ελεγχου και αρχισα να βριζω Χριστό, παναγιες τα πάντα πεταγα τους σταυρούς κλπ Κλπ. Την ιδία μέρα οταν εγινε αυτο εμφανίστηκε και η παναγια στο αγιο ορός αμα εχετε δει ενα βίντεο που εχει γινει βαιραλ. Γενικά ειμαι πολυ πιστό και ταπεινο παιδι (θα σας προκαλουσα να ρωτησετε ολους τους φίλους μου και την οικογενεια μου για να το επιβεβαιωσετε χαχαχα) Εννοείται καταλαβα το λάθος μου , τα ακουσα και απο τους γονείς μου επείδη τους το ειπα και αρχισα να ξανάπροσευχομαι ολη την ωρα. Ακομα εχω εμμονες ιδέες και εξαπλωνεται σαν ιός. Φοβαμαι μην καταληξω τρελός αλήθεια. Δυσκολευομαι να δω τους συγγενείς μου πλεον... ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΩ; Ευχαριστω πολυ για τον χρόνο σας.
    Λοιπον απο που να αρχισω, καταρακτης βρε παιδι μου. Αλλα απο τους ωραιους που χαζευεις :P. Λοιπον αρχικα να αναφερω οτι δεν ειμαι ουτε ψυχολογος ουτε ψυχιατρος, η μονη επαφη που εχω στο θεμα ειναι η πρωσοπικη μου εμπειρια με την Γενικευμενη Αχγοδη Διαταραχη τα αντικαταθλιπτικα το αχγος, πολυ πολυ κακες σκεψεις και την ψυχοθεραπεια. Ειμαι 22 ετων ζω σε μια αρκετα ανοιχτομυαλοι οικογενεια και περιβαλομαι απο ατομα που με αγαπανε αρκετα ( αυτα τα λεω για να δεις οτι και στα καλα περιβαλλοντα μπορει να συμβουν ασχημα περιστατικα ). Γνωμη για το τι εχεις ακριβως ακριβως δεν μπορω να εκφερω καθως υπαρχουν πιστευω πολλα μικρα και μεγαλα που δεν αναφερεις για πολλους λογους που καλος η κακος παιζουν ρολο. Το σιγουρο ειναι οτι εχει μια αχγοδη διαταραχη η οποια ειναι ξεκαθαρο οτι επιρεαζει την ζωη σου. Εγω δεν θα γκρινιαξω γιατι πηρες χαπια και κλπ γτ και εμενα αυτα με βοηθησαν και εχω παρει και εγω χωρις επιβλεψη γιατρου αλλα κατα 99% με επιβλεψη. Βρισκομουν εκει που εισαι ( και ειμαι σιγουρος οτι εδω που ειμαι θα ερθεις ). Οποτε για να δημιουργησω μια ξεκαθαρη απαντηση θα στα αριθμησω.

    1: Tο αχγος δημιουργει δικτια και μαθαινει να εξαπλωνεται σε ολες μας τις σκεψεις και συνηθειες...αγγιζει σημεια που μπορει αντικειμενικα να μην εχουν σχεση με αυτο αλλα τσουπ ξεπεταγεται. Καμια μα καμια σκεψη που κανεις δεν ειναι παραλογη και σε οποιον ειδικο να πας πιστεψε με εχει ακουσει πολυ πολυ χειροτερα ( σε περιπτωση που ειρωνευτη η κατι θα ξες οτι ειναι πληρως ακαταλληλος ).

    2: Ολα τα αχγοδη ψυχολογικα εχουν μια βαση. Γενικα τα ψυχολογικα εχουν μια βαση. Υπαρχει κατι το οποιος σου εμαθε και σου μαθαινει ακομα να τρωγεσαι με τον εαυτο σου και να πρωετιμαζεσαι για το χειροτερο σε ακραια επιπεδα ( εξισου και ο πανικος και το τρομερο αχγος ). Τα φαρμακα και το "μουδιασμα" ειναι μονο προσωρινες λυσης η οποιες καλο να χρησιμοποιηουνται οταν υπαρχει το υπεροπλο της ψυχοθεραπειας. Συγκεκριμενα μεσα απο την ψυχοθεραπεια θα μαθεις να σκεφτεσαι και να φαιρεσαι στον εαυτο σου διαφορετικα για να απαντας και να αντιδρας στο αχγος σου και να μην λειτουργεις με βαση αυτο. Αυτο στην αρχη μπορει να ειναι πολυ δυσκολο γτ ακριβως παλευεις με το "τερας", οπου σε αυτη τη φαση αν παρεις φαρμακα θα σε χαλαρωσουν για να μπορεις παντονε να υπερισχυεις με τα νεα σου εργαλεια και τα προβληματα που βρισκεις μεσα σου να απαντωντε σε εναν πιο εσωτερικο ολοκληρομενο βαθμο σιγα σιγα.

    3. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενας καλος ψυχιατρος θα πω εγω και οχι ψυχολογος. Ο ψυχιατρος σε μελεταει και απο μια ιατρικη νευρολογικη σκοπια και βλεπει πως αντιδραει το σωμα σου για να βρειτε μαζι την βελτιστη λυση. Θα σου πω εδω οτι το να βρει τον σωστο ψυχιατρο και να εχετε χημεια, να νιωθεις οτι σε καταλαβαινει κλπ μπορει να παρει λιγο καιρο γτ ειναι ισως ενα απο τα πιο σημαντικα στοιχεια. Αν δεν σου κανει καποιος τοτε ψαξε κιαλλο. Αυτο δεν σημαινει οτι οι ψυχιατροι ειναι αχρηστοι απλα δεν σου κανει καποιος βρε παιδι μου...εγω πχ γυρισα 6 μεχρι να καταληξω, και ενας που εκανε τρομερη δουλεια σε εμενα εσενα μπορει να μην σου κανει ντιπ. Οποτε σε αυτο παρε τον χρονο σου και θα ξες οτι βρηκες τον/την σωστο αναλογα με το πως σε κανει να αισθανεσαι στην συνεδρια ανεξαρτητα του αχγους σου.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by PanagiotisFota View Post
    Λοιπον απο που να αρχισω, καταρακτης βρε παιδι μου. Αλλα απο τους ωραιους που χαζευεις :P. Λοιπον αρχικα να αναφερω οτι δεν ειμαι ουτε ψυχολογος ουτε ψυχιατρος, η μονη επαφη που εχω στο θεμα ειναι η πρωσοπικη μου εμπειρια με την Γενικευμενη Αχγοδη Διαταραχη τα αντικαταθλιπτικα το αχγος, πολυ πολυ κακες σκεψεις και την ψυχοθεραπεια. Ειμαι 22 ετων ζω σε μια αρκετα ανοιχτομυαλοι οικογενεια και περιβαλομαι απο ατομα που με αγαπανε αρκετα ( αυτα τα λεω για να δεις οτι και στα καλα περιβαλλοντα μπορει να συμβουν ασχημα περιστατικα ). Γνωμη για το τι εχεις ακριβως ακριβως δεν μπορω να εκφερω καθως υπαρχουν πιστευω πολλα μικρα και μεγαλα που δεν αναφερεις για πολλους λογους που καλος η κακος παιζουν ρολο. Το σιγουρο ειναι οτι εχει μια αχγοδη διαταραχη η οποια ειναι ξεκαθαρο οτι επιρεαζει την ζωη σου. Εγω δεν θα γκρινιαξω γιατι πηρες χαπια και κλπ γτ και εμενα αυτα με βοηθησαν και εχω παρει και εγω χωρις επιβλεψη γιατρου αλλα κατα 99% με επιβλεψη. Βρισκομουν εκει που εισαι ( και ειμαι σιγουρος οτι εδω που ειμαι θα ερθεις ). Οποτε για να δημιουργησω μια ξεκαθαρη απαντηση θα στα αριθμησω.

    1: Tο αχγος δημιουργει δικτια και μαθαινει να εξαπλωνεται σε ολες μας τις σκεψεις και συνηθειες...αγγιζει σημεια που μπορει αντικειμενικα να μην εχουν σχεση με αυτο αλλα τσουπ ξεπεταγεται. Καμια μα καμια σκεψη που κανεις δεν ειναι παραλογη και σε οποιον ειδικο να πας πιστεψε με εχει ακουσει πολυ πολυ χειροτερα ( σε περιπτωση που ειρωνευτη η κατι θα ξες οτι ειναι πληρως ακαταλληλος ).

    2: Ολα τα αχγοδη ψυχολογικα εχουν μια βαση. Γενικα τα ψυχολογικα εχουν μια βαση. Υπαρχει κατι το οποιος σου εμαθε και σου μαθαινει ακομα να τρωγεσαι με τον εαυτο σου και να πρωετιμαζεσαι για το χειροτερο σε ακραια επιπεδα ( εξισου και ο πανικος και το τρομερο αχγος ). Τα φαρμακα και το "μουδιασμα" ειναι μονο προσωρινες λυσης η οποιες καλο να χρησιμοποιηουνται οταν υπαρχει το υπεροπλο της ψυχοθεραπειας. Συγκεκριμενα μεσα απο την ψυχοθεραπεια θα μαθεις να σκεφτεσαι και να φαιρεσαι στον εαυτο σου διαφορετικα για να απαντας και να αντιδρας στο αχγος σου και να μην λειτουργεις με βαση αυτο. Αυτο στην αρχη μπορει να ειναι πολυ δυσκολο γτ ακριβως παλευεις με το "τερας", οπου σε αυτη τη φαση αν παρεις φαρμακα θα σε χαλαρωσουν για να μπορεις παντονε να υπερισχυεις με τα νεα σου εργαλεια και τα προβληματα που βρισκεις μεσα σου να απαντωντε σε εναν πιο εσωτερικο ολοκληρομενο βαθμο σιγα σιγα.

    3. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενας καλος ψυχιατρος θα πω εγω και οχι ψυχολογος. Ο ψυχιατρος σε μελεταει και απο μια ιατρικη νευρολογικη σκοπια και βλεπει πως αντιδραει το σωμα σου για να βρειτε μαζι την βελτιστη λυση. Θα σου πω εδω οτι το να βρει τον σωστο ψυχιατρο και να εχετε χημεια, να νιωθεις οτι σε καταλαβαινει κλπ μπορει να παρει λιγο καιρο γτ ειναι ισως ενα απο τα πιο σημαντικα στοιχεια. Αν δεν σου κανει καποιος τοτε ψαξε κιαλλο. Αυτο δεν σημαινει οτι οι ψυχιατροι ειναι αχρηστοι απλα δεν σου κανει καποιος βρε παιδι μου...εγω πχ γυρισα 6 μεχρι να καταληξω, και ενας που εκανε τρομερη δουλεια σε εμενα εσενα μπορει να μην σου κανει ντιπ. Οποτε σε αυτο παρε τον χρονο σου και θα ξες οτι βρηκες τον/την σωστο αναλογα με το πως σε κανει να αισθανεσαι στην συνεδρια ανεξαρτητα του αχγους σου.

    !ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ ΓΤ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΛΟ!

    4.Θεωρω πως πρεπει να ξες και να γνωριζεις οτι στη θεση που εισαι εχουμε ερθει πολυ και δυστηχως δε θα εισαι ο τελευταιος...αλλα υπαρχουν εκει εξω λυσεις και ανρθωποι που μπορουν να σε βοηθησουν σε τεραστιο βαθμο. Εισαι νεο παιδι ( οπως και εγω ) και θα εκπλαγης στην δυναμη που μπορεις να δειξεις μολις παρεις πρεφα οτι μπορεις ολο αυτο να το νικησεις. Θελει υπομονη και πεισμα...πολυ πεισμα αλλα το αποτελεσμα αληθεια θα το θεωρησεις θεοσταλτο δωρο ( και αυτο που σου συμβαινει και η λυση του ). Να κανεις οτι σε ευχαριστει και οτι σε κανει να νιωθεις καλα μεχρι να αποκτησεις τα απαραιτητα οπλα για να το αντιμετωπισεις. Εγω προσωπικα θεωρω ( αν και εγω προσωπικα καθολου πιστος ) οτι η πιστη σου μπορει να σου δωσει δυναμη και υπομονη για να παρεις τα εργαλεια που χρειαζεσαι. Ο θεος μας εδωσε μυαλο για να το χρησιμοποιουμε και υπερ μας και οχι μονο εναντια μας. Μην ξεχνας οτι εισαι ενα ων και αυτο δεν αλλαζει στην πνευματικη σου φυση η οποια θελει θεραπεια απο δραστηκες αλλαγες.

    5.Το μονο πιβοτ που μπορω να σου δωσω ειναι το παρακατω τηλεφωνο: 2313 310700
    Το τηλεφωνο αυτο ανηκει στην γραματεια του Κεντρου Κοινοτικης Ψυχικης Υγειας Θεσσαλονικης. Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη οποτε αν χρειαζεσαι απο καποια αλλη πολη μπορεις εστω να τους παρεις να τους ρωτησεις πληροφοριες. Το συγκεκριμενο κεντρο ( και γενικα τα κεντρα αυτα που υπαρχουν σε ολοι την ελλαδα ειδικα σε μεγαλες πολης ) ειναι υποπαραρτηματα του ψυχιατρειου της πολης οπου πηγαινουν ασθενης που δεν ανηκουν στο ψυχιατριο και τους δινεται ενας ειδικευμενος ψυχιατρος φοιτητης. Δηλαδη ενα παιδι που εχει κανει 5 χρονια ιατρικη + 5 χρονια ειδικοτητα. Αφου σου δινετε ενας ψυχιατρος που θα κανεις μαζι του συνεδρια, εξεταζεται η κατασταση σου ( εκτος συνεδριας ) με αλλους 6 ψυχιατρους και 1 καθηγητη πανεπηστιμιο ψυχιατρικης. Οποτε περνας απο κοσκινο. Ειναι γκουρου εμενα δεν με βοηθησαν απλα, με κανανε καλα.

    6. Να ξες οτι ενας απο τους λογους που αχγονεσαι τοσο ειναι επειδη δεν θες να αχγονεσαι τοσο. Προσπαθεις με γιγαντια επιμονη να νιωσεις καλα το οποιο το κανει ακομα πιο αισθητο και δυσκολο. Σαν να σου λεω μην σκεφτεσαι πατατες...τι σκεφτεσαι? Την δεδομενη στιγμη δεν μπορεις να χαλαρωσεις αλλα μπορεις μεσα στο χαος σου να παρεις καποιες αποφασης που θα αποδηχτουν πολυ σημαντικες για το συντομο μελλον. Το οτι εισαι εδω και μιλας ειναι η αποδηξη της θελησηςη σου, ειναι η δυναμη σου και εγω θα σου πω οτι ειναι και η αρχη της καλης ζωης σου. Μην το βαζεις κατω, μην νομιζεις οτι εισαι εντελως αδυναμος, μην νομιζεις οτι δεν μπορεις να το κατακτησεις, μην νομιζεις οτι εισαι μονος...γιατι δεν εισαι.

    Ευχομαι τα καλυτερα ελπιζω να πανε ολα καλα θα χαιρομουν ιδιετερα να ακουσω νεα σου εδω καποια στιγμη που θα σε "δω" να πετας και θα λεω ειδες στα ελεγα. Καλα κουραγια και καλη χρονια!!

    Υ.Γ σορρυ για τα ορθογραφικα αλλα εχω δυσλεξια οποτε καηκες xD

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Ενώ σου γράφω κανονικά εσύ πάλι μπαίνεις με ελεγχόμενη επίθεση.
    Σχεδόν πάντα θέλεις να καπελωνεις τον συνομιλητή του εκτός αν είναι σύμμαχος σου.

    Εδώ ο φίλος μας το τρολ γράφει από το 2014.
    Καλά από το 2016 και μετά έχει αμέτρητους κλώνους.

    Όπως θα έχεις δει πολλές φορές , για να μην τον καταλάβουν, χρησιμοποιεί παλιούς λογαριασμούς με λίγα μηνύματα( και ούτε διαβαζει τι έγραφε πριν ) και μπαίνει με νέα μηνύματα το 2021.

    Αυτό που λες με την πυγμαχία και οδοντίατροι δεν θυμάμαι τον χρόνο που έγινε πριν ή μετά.Αν το βρεις μπορείς να το βάλεις ;

    Όμως επειδή τρολαρει από παλιά, ποιος ο λόγος να εμφανιστεί ως noctis και να γράψει ( ίσως υποτίθεται) προσωπικά στοιχεία., αφού θέλει να τρολαρει;
    Γιατί να μην τροποποιούσε λίγο την ιστορία έτσι ώστε να μην μπορεί να γίνει ταυτοποίηση ή συσχετισμος;

    Τώρα γιατί τον μπαναραν πρέπει να μας πει η διαχείριση.
    Υπάρχει επίσης το ενδεχόμενο , να καλοαρεσε και στον noctis να τρολαρει και να το έκανε και αυτος δοκιμαστικά για να δει πόσα ψάρια πιάνει.

    Κοιταξε επειδή έχω έρθει σε αντιπαράθεση αρκετές φορές με το εδώ τρολ αλλά και τον noctis , είναι δύο τελειως διαφορετικές προσωπικότητες.

    Το εδώ τρολ λέει όλο για γκέι και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να μην έχει πάει με άντρα. Ο Noctis σίγουρα.
    Ο Noctis ήταν σίγουρα πιο έξυπνος από το εδω τρολ αλλά όχι τόσο έξυπνος όσο νομιζε και θα ήθελε.
    Επισης γινόταν πολλές φορές ‘ κακιά’ και του έβγαινε ζηλια.
    Ήθελε και αυτός να βρίσκει τρολ αλλά δεν είχε τα απαραίτητα εφόδια.
    Ετσι εικάζω ότι μπορεί να πέρασε στην απέναντι όχθη.

    Έπειτα βλέπεις ότι το τρολαρισμα συνεχίζεται.
    Ο noctis γράφει τώρα από πίσω;
    Αν είναι ο noctis από πίσω γιατί δεν φτιάχνει ένα θέμα και να λέει ότι πράγματι είμαι ο Noctis και τόσα χρόνια σας τρολαρα και να εξηγει τι γέλιο εριξε και πόσο ομορφα σας κορόιδευα;
    Αυτό είναι επιτυχία για ένα τρολ, να γράφει για καιρό και στο τέλος να πει Ότι σας έγραφα το τρωγατε αμασητο.

    Τον προκαλώ λοιπόν και αν είναι ο noctis από πίσω , να φτιάξει έναν λογαριασμό και να μας πει κατάμουτρα ότι εγώ σας τρολαρα.( και να μας εξηγεί βέβαια γιατί μπορεί να είναι ο οποιαδήποτε αλλος)
    Τι θα πάθει , έναν λογαριασμό θα κάψει.

    Αλλά κάτι τέτοιο δεν βλέπω να συμβαίνει
    αυτα που λες στην αρχη, πρεπει να τα κοιταξεις. ειλικρινα στο λεω, μου επεσαν τα μισα μαλλια μ αυτα που λες. δεν θα επεκταθω...

    σου γραφω το βασικο θρεντ απο αυτα που λεω, αλλα ακολουθησαν κι αλλα με ιδιο υφος και ιδια ιστορια, οπου αλλαζαν τα στοιχεια (υπηρχαν αδερφια- δεν υπηρχαν αδερφια, ηταν γκει- επεμενε οτι δεν ειναι γκει, αλλα τπτ αλλοδ εν το εδειχνε, κλπ)
    https://forum.psychology.gr/threads/...BC%CE%BF%CE%B9

    οσο γι αυτα που λες, γιατι να μην μας πει οτι αυτος ηταν απο πισω κλπ, απλουστατα γιατιε χει προβλημα ο ανθρωπος. δεν γραφει για να μας κοροιδεψει, αλλα γιατι δεν μπορει να σταματησει να γραφει και νααπασχολει καποιον με την περιπτωση του. πιστευω οτι τα προβληματα που εχει, τα εχει πει διασπαρτα με διαφορα προφιλ κι οχι με καποιο συγκεκριμενο.
    πχ με αλλο προφιλ λεει για το προβλημα εχει με το οτι ειναι γκει, σε αλλο λεει για τις εμμονες του, σε αλλο για πανικους, κλπ...
    για το αν ειναι το ιδιο τρολ σε ολα τα θεματα απο το 2016 που λες, δεν το εχω εντοπισει. δεν ξερω αν δεν υπηρξαν κι αλλα τρολ. ξερω οτι σε πολλα τρολοθεματα προσφατα, απο πισω, εγω βλεπω αυτον...

  15. #30
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by PanagiotisFota View Post
    !ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ ΓΤ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΛΟ!

    4.Θεωρω πως πρεπει να ξες και να γνωριζεις οτι στη θεση που εισαι εχουμε ερθει πολυ και δυστηχως δε θα εισαι ο τελευταιος...αλλα υπαρχουν εκει εξω λυσεις και ανρθωποι που μπορουν να σε βοηθησουν σε τεραστιο βαθμο. Εισαι νεο παιδι ( οπως και εγω ) και θα εκπλαγης στην δυναμη που μπορεις να δειξεις μολις παρεις πρεφα οτι μπορεις ολο αυτο να το νικησεις. Θελει υπομονη και πεισμα...πολυ πεισμα αλλα το αποτελεσμα αληθεια θα το θεωρησεις θεοσταλτο δωρο ( και αυτο που σου συμβαινει και η λυση του ). Να κανεις οτι σε ευχαριστει και οτι σε κανει να νιωθεις καλα μεχρι να αποκτησεις τα απαραιτητα οπλα για να το αντιμετωπισεις. Εγω προσωπικα θεωρω ( αν και εγω προσωπικα καθολου πιστος ) οτι η πιστη σου μπορει να σου δωσει δυναμη και υπομονη για να παρεις τα εργαλεια που χρειαζεσαι. Ο θεος μας εδωσε μυαλο για να το χρησιμοποιουμε και υπερ μας και οχι μονο εναντια μας. Μην ξεχνας οτι εισαι ενα ων και αυτο δεν αλλαζει στην πνευματικη σου φυση η οποια θελει θεραπεια απο δραστηκες αλλαγες.

    5.Το μονο πιβοτ που μπορω να σου δωσω ειναι το παρακατω τηλεφωνο: 2313 310700
    Το τηλεφωνο αυτο ανηκει στην γραματεια του Κεντρου Κοινοτικης Ψυχικης Υγειας Θεσσαλονικης. Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη οποτε αν χρειαζεσαι απο καποια αλλη πολη μπορεις εστω να τους παρεις να τους ρωτησεις πληροφοριες. Το συγκεκριμενο κεντρο ( και γενικα τα κεντρα αυτα που υπαρχουν σε ολοι την ελλαδα ειδικα σε μεγαλες πολης ) ειναι υποπαραρτηματα του ψυχιατρειου της πολης οπου πηγαινουν ασθενης που δεν ανηκουν στο ψυχιατριο και τους δινεται ενας ειδικευμενος ψυχιατρος φοιτητης. Δηλαδη ενα παιδι που εχει κανει 5 χρονια ιατρικη + 5 χρονια ειδικοτητα. Αφου σου δινετε ενας ψυχιατρος που θα κανεις μαζι του συνεδρια, εξεταζεται η κατασταση σου ( εκτος συνεδριας ) με αλλους 6 ψυχιατρους και 1 καθηγητη πανεπηστιμιο ψυχιατρικης. Οποτε περνας απο κοσκινο. Ειναι γκουρου εμενα δεν με βοηθησαν απλα, με κανανε καλα.

    6. Να ξες οτι ενας απο τους λογους που αχγονεσαι τοσο ειναι επειδη δεν θες να αχγονεσαι τοσο. Προσπαθεις με γιγαντια επιμονη να νιωσεις καλα το οποιο το κανει ακομα πιο αισθητο και δυσκολο. Σαν να σου λεω μην σκεφτεσαι πατατες...τι σκεφτεσαι? Την δεδομενη στιγμη δεν μπορεις να χαλαρωσεις αλλα μπορεις μεσα στο χαος σου να παρεις καποιες αποφασης που θα αποδηχτουν πολυ σημαντικες για το συντομο μελλον. Το οτι εισαι εδω και μιλας ειναι η αποδηξη της θελησηςη σου, ειναι η δυναμη σου και εγω θα σου πω οτι ειναι και η αρχη της καλης ζωης σου. Μην το βαζεις κατω, μην νομιζεις οτι εισαι εντελως αδυναμος, μην νομιζεις οτι δεν μπορεις να το κατακτησεις, μην νομιζεις οτι εισαι μονος...γιατι δεν εισαι.

    Ευχομαι τα καλυτερα ελπιζω να πανε ολα καλα θα χαιρομουν ιδιετερα να ακουσω νεα σου εδω καποια στιγμη που θα σε "δω" να πετας και θα λεω ειδες στα ελεγα. Καλα κουραγια και καλη χρονια!!

    Υ.Γ σορρυ για τα ορθογραφικα αλλα εχω δυσλεξια οποτε καηκες xD
    Καταρχας να πω ενα συγγνώμη για τον "καταρακτη" χαχα ηθελα να βγαλω το αχτι μου που λένε. Ο θεός να σε εχει καλά αλήθεια με αυτα που μου εγραψες. Ειναι ενας δύσκολος αγωνας γιατι δίνω δυο ταυτοχρονους πολεμους. Τον πολεμο των πανελληνιων και του τέρας που κυριαρχεί μέσα μου οπως λες. Γενικά στην ζωή εχω μαθει να μην τα παραταω ακομα και σε αλλες πολυ δύσκολες στιγμές αλλα με αυτο που με βρήκε σε καποια φάση εφτασα και στο αμην και ημουν στο τσακ να τα παρατησω. Προσευχηθηκα ακομη οτι αν δεν τα καταφερω, να ειναι ειναι τουλάχιστον καλα οι γονείς μου και να ζήσουν οπως εκείνοι θέλουν την ζωή τους...κλαίγοντας φυσικά. Το θέμα με τον ψυχίατρο θα το σκεφτω αν και δεν θέλω να καταληξω σε αυτη τη περιπτωση...Προς το παρων με χαπια και βιβλία. Μακαρι να θεραπευτω εντελώς και να πανε ολα καλά. Ελπιζω να "προοδευσω" στον ψυχικό τομέα και στον μαθησιακο και να εχω ευχάριστα νεα! Θα εξετασω εννοείται ολες τις λύσεις που μου εχουν πει και περιμενω ακομα περισσότερες. Καλή χρονια να εχεις Παναγιώτη και πανω απ' ολα υγεία!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 17 χρόνων με τεράστια άρρωστοφοβια
    By Hsaku in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2021, 15:16
  2. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 12:17
  3. Δεν ξέρω απο τη πάσχω2!! Είμαι 18 Χρονών
    By Petrac in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-12-2017, 13:43
  4. ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ...
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2012, 21:35
  5. Ειμαι 18 χρονών και ζυγίζω 120 κιλά
    By bob120 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2007, 19:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •