Χρόνιος πονος στο αιδοίο!!! Βοηθεια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    9

    Χρόνιος πονος στο αιδοίο!!! Βοηθεια!!!

    Καλησπέρα και χρόνια πολλα!! Από το 2018 υποφέρω από πονο στο αιδοίο στην εξωτερική πλευρά και πολλές φορές και εσωτερικά!!! Έχω απευθυνθεί σε πολλούς γυναικολόγος σε νευρολόγος και σε δερματολόγο και ολοι δεν μου έβρισκαν τίποτα!!!! Είχα πέσει σε βαριά κατάθλιψη το αγχος μου είχε χτυπήσει κόκκινο!!! Είχα κάνει μέχρι και απόπειρα γιατι δεν άντεχα αλλο να ζω έτσι!!! Το Δεκέμβριο του 2018 απευθύνθηκα σε ψυχίατρο με αγωγή zoloft τον 200mg και Lyrica τον 100mg ημουν απολύτως καλα χωρίς πόνο για 2 χρόνια εκτός από μερικές μέρες ημέρες που μπορεί να επέστρεφε αλλα σπάνια και κρατούσε παρα πολυ λιγο!! Τον Απρίλιο του 2021 αποφάσισα μονη μου να σταματήσω την αγωγή και από τον Ιούνιο ο πόνος επέστρεψε στον ίδιο βαθμό και χειρότερα!!! Νιωθω τρομερά απογοητευμενη ειμαι σε απίστευτο πόνο νιωθω καψιμο τρομερό και δεν λέει να φύγει με τιποτα!!! Ξεκίνησα ψυχοθεραπεία και ξανα σε ψυχίατρο άλλαξε την αγωγή μου σε ladose λόγο του υπερβολικού βάρους που πήρα και ξανα προσθέσαμε Lyrica τον 200mg αυτή την φορά χωρίς κανένα απολύτως αποτέλεσμα εδω και 4 μηνες!!! Αποφασίσαμε να το γυρίσουμε στο zoloft σήμερα το ξεκίνησα με 50mg και σταδιακά αύξηση!!! Φοβαμαι όμως μήπως δεν με πιάσουν αυτή τη φορά!!! Νιωθω οτι θα ζω μια ζωη με αυτον τον πονο και δεν αντέχω αλλο!!! Σκέφτομαι συνέχεια γιατί να το περνάω αυτό!!! Κανω μέχρι και σκέψεις να βλαψω τον ευατο μου να ηρεμήσω!!! Δεν μπορώ να ζήσω φυσιολογικά δεν μπορω να εχω καθημερινότητα!!! Αν κάποια έχει βιώσει κατι παρόμοιο η εμπειρία της θα ήταν πολύτιμη βοήθεια για αυτή την απελπισία που ζω

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    1
    Καλησπέρα, συναγωνίστρια. Ελπίζω να είσαι όσο το δυνατόν καλά και να διαβάσεις το μήνυμά μου.
    Υποφέρω κι εγώ από πόνο στα γεννητικά όργανα, από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Και δυστυχώς, δεν είναι ο μόνος χρόνιος πόνος που αντιμετωπίζω. Νιώθω γενικά τα τελευταία δύο χρόνια ένας κατεστραμμένος οργανισμός.
    Έχω παλέψει και παλεύω κι εγώ με σκέψεις που έχουν να κάνουν με το να βάλω τέλος στη ζωή μου. Σε καταλαβαίνω. Σε νιώθω. Σε πονάω.
    Δεν υπάρχει πιο φρικτό πράγμα από το να πονάς και να μην σου βρίσκουν τι έχεις.
    Δεν ξέρω τι να σου πω και τι να πω και στον εαυτό μου για να μας δώσω δύναμη. Ξέρω όμως ότι δεν είμαστε μόνες.
    "Κάποιος στο όνειρο του όλη του είδε τη ζωή, σαν να περπάταγε στην άμμο απ' όταν ήτανε παιδί. Και κάποιου ίχνη ακολουθούσανε σε όλες τις στιγμές κι αναρωτήθηκε ποιος να ναι οι άλλες δύο πατημασιές...".
    Περπατάμε μαζί, φίλη μου. Μαζί με Εκείνον, μαζί με την Αγάπη. Εκείνος μόνος μας νιώθει, εκείνος μας κρατά απ' το χέρι, εκείνος ξέρει γιατί ήρθαμε σ αυτόν τον κόσμο και εκείνος, θέλω να πιστεύω, θα δώσει λύση στα βάσανα μας. Αν διαβάσεις το μήνυμά μου και θέλεις να επικοινωνήσεις, μπορείς να με βρεις στο [email protected].
    Καλή δύναμη, αδερφή μου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι εγινε ρε παιδια; μας την πεσανε αδερφες;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι εγινε ρε παιδια; μας την πεσανε αδερφες;
    Όχι.
    Το πρώτο μήνυμα είναι γραμμένο από το γνωστό τρολ και το δεύτερο μήνυμα είναι γραμμένο πάλι από τον ίδιο για να επαναφέρει το θέμα και να συνομιλήσει για ακόμα μια φορά με τον εαυτό του

Similar Threads

  1. ΣΠΟΝΔΥΛΟΔΕΣΙΑ, ΟΣΦΥΑΛΓΙΑ, ΧΡΟΝΙΟΣ ΠΟΝΟΣ, LYRICA, ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ
    By YokoChoco in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2020, 16:25
  2. Χρόνιος πόνος, floaters, stress
    By Bumblebee in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 1
    Last Post: 14-07-2020, 13:20
  3. Χρόνιος πόνος στο στερνο
    By ChriZiri in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-12-2019, 22:47
  4. Πόνος στο κεφάλι, σαν να με πονάει φλέβα. Βοήθεια
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 20-11-2019, 17:46
  5. Χρόνιος πόνος,stress και ψυχολογικές προεκτάσεις..
    By be_aware in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-05-2009, 21:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •