Τέταρτη μέρα αγωγής με zoloft
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Τέταρτη μέρα αγωγής με zoloft

    Την πρώτη μέρα ήταν περίεργα σαν να μην ήμουν ο εαυτός μου. Δεύτερη μέρα κλάμα ανορεξία και δε κοιμήθηκα το βράδυ καθόλου καλά. Τρίτη μέρα πήρα μαζί και ηρεμηστικο γιατί είχα μεγάλη σύγχυση, ναυτια και ταχυκαρδία. Σημερα ξύπνησα με ταχυκαρδία και πονοκέφαλο σαν ημικρανία μέσα στα μάτια και γύρω στους κροτάφους. Πήρα ντεπον τώρα το απόγευμα γιατί δε τη πάλευα...Εχετε εσειε τέτοιες παρενέργειες με τα αντικαταθλιπτικα; Θα τα έχω καιρό; Εκεί που είμαι λίγο καλά με πι
    ουν έντονες φοβίες. ☹️

  2. #2
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Την πρώτη μέρα ήταν περίεργα σαν να μην ήμουν ο εαυτός μου. Δεύτερη μέρα κλάμα ανορεξία και δε κοιμήθηκα το βράδυ καθόλου καλά. Τρίτη μέρα πήρα μαζί και ηρεμηστικο γιατί είχα μεγάλη σύγχυση, ναυτια και ταχυκαρδία. Σημερα ξύπνησα με ταχυκαρδία και πονοκέφαλο σαν ημικρανία μέσα στα μάτια και γύρω στους κροτάφους. Πήρα ντεπον τώρα το απόγευμα γιατί δε τη πάλευα...Εχετε εσειε τέτοιες παρενέργειες με τα αντικαταθλιπτικα; Θα τα έχω καιρό; Εκεί που είμαι λίγο καλά με πι
    ουν έντονες φοβίες. ☹️
    Υπομονή συνήθως κρατάνε μια με δύο εβδομάδες μετά θα νιώσεις καλύτερα.

  3. #3
    Ευχαριστώ πολύ.. Μακάρι να περάσουν γρήγορα και να αξίζει το κόπο όλο αυτό.

  4. #4
    Υπομονή κάνα και όλα καλά θα πάνε και να σκέφτεσαι θετικά νάσαι καλά τίποτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Ευχαριστώ πολύ.. Μακάρι να περάσουν γρήγορα και να αξίζει το κόπο όλο αυτό.
    ναι , ολα τα ssri προκαλουν ετσι.
    κι εγω που ξεκινησα πριν 2,5 χρονια ετσι ημουν.
    πρωινη ναυτια και δε μπορουσα να φαω.
    επαιρνα το πρωι ενα χαπι για το στομαχι και ενα ηρεμιστικο. για μερικες εβδομαδες αυτα και οχι καθε μερα απαραιτητα. οποτε με χτυπουσαν οι παρενεργειες

  6. #6
    Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλα. Νιώθω ότι θέλω να μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το ' ολα θα πανε καλα ' και η θετικη σκεψη δεν αποδιδουν , καλυτερα να εχεις μια ρεαλιστικη σταση, διοτι ολα δεν πανε παντα καλα , ενιοτε πανε και χειροτερα , ουτε γω ειχα τετοια συμπτωματα με την εναρξη του zoloft , αλλα εσυ εισαι φοβικη , που εγω δεν ειμαι ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Ευχαριστώ πολύ, να είστε καλα. Νιώθω ότι θέλω να μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω..
    Αγάπη καλημέρα.
    Υπομονή χρειάζεται. Εμένα όταν με χτυπούσαν οι παρενέργειες έπαιρνα σαφώς τα χάπια που σε είπα αλλά ο γιατρός με είχε πει να κάνω παράλληλα καμιά αναπνοή μέχρι να διασπαστούν στο στομάχι και να δράσουν, να ακούσω λίγο μουσικουλα και τέτοια.
    Καλό κουράγιο, καλή δύναμη.
    Πλησιάζει η ώρα της σημαντικής ανακούφισης.
    Όταν θα σε πιάσει το αντικαταθλιπτικό σου θα ανακουφιστείς σημαντικά από όλα σχεδόν τα συμπτώματα που χεις.

  9. #9
    Να είσαι καλά! Το ελπίζω... Ευχαριστώ.. Καλή χρονιά με υγεία να έχουμε!

Similar Threads

  1. κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...!
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 14-01-2019, 07:22
  2. Replies: 53
    Last Post: 17-09-2017, 13:21
  3. Replies: 21
    Last Post: 01-09-2011, 15:22
  4. Την Τεταρτη βγαζω το μπαλονακι
    By γιαννης200 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 17-06-2006, 23:27
  5. Replies: 52
    Last Post: 25-04-2006, 11:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •