Ζολοφτ παρενεργειες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122

    Ζολοφτ παρενεργειες

    Πόσο κρατάνε οι παρενέργειες στο ζολοφτ απο εμπειρίες;είχατε ως παρενέργεια αυτόν τον κόμπο στο στομάχι σαν να χεις άγχος;είμαι στην 14 μέρα. Αποτελέσματα βλέπεις στον μήνα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Πόσο κρατάνε οι παρενέργειες στο ζολοφτ απο εμπειρίες;είχατε ως παρενέργεια αυτόν τον κόμπο στο στομάχι σαν να χεις άγχος;είμαι στην 14 μέρα. Αποτελέσματα βλέπεις στον μήνα;
    Αποτέλεσμα βλέπεις σταδιακά
    Ξεκινάει μια βελτίωση σε δυο εβδομάδες και μετά για ν δεις πλήρη δράση μπορεί να πάρει από 4 εβδομάδες μέχρι 8-12

  3. #3
    6 μέρα σήμερα.. Κάθε μέρα έχω κι άλλα.. Μια ναυτία.. Μια πονοκέφαλο...σημερα έχω μια ταραχή από το πρωί που ξύπνησα αλλά δε πήρα ηρεμιστικο.. Το παλεύω.. Περιμένω κι εγώ να δω πότε θα δράσει το φάρμακο...

  4. #4
    Είναι σύνηθες παρενέργεια των αντικαταθληπτικων αυτό που νιώθεις στο στομάχι υπομονή μετά της 3 βδομάδες θα αρχίσεις να βλέπεις βελτιώσει και οι παρενέργειες σιγά σιγά θα υποχωρούν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Καλησπέρα παιδιά.
    Και εγώ σε θεραπεία είμαι με το γεννόσημο του ζολοφτ .
    Θέλει υπομονή η φάση. Είμαι σε δεύτερη μέρα με διπλασιασμό της δόσης , αλλά εγώ έχω και τρομερό φόβο όταν πρέπει να πάρω το φάρμακο.
    Αϋπνία είχα από πριν, κόπωση έντονη, μυϊκή ένταση, χέρια πόδια σα να θέλουν να εκραγούν. Κάνω υπομονή ελπίζοντας να έχω αποτέλεσμα .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Πώς τις παλεύεις με αϋπνίες;πώς πάνε στους υπόλοιπους οι παρενεργειες;

  7. #7
    Χρόνια πολλά καλή χρονιά! Έβδομη μέρα σήμερα και παίρνω το μισό των 50 από αύριο θα αρχίσω ολόκληρο και να πω την αλήθεια έχω λίγο άγχος για το αν μου προκαλέσει παραπάνω παρενέργειες μιας και μέχρι τώρα εχω κάθε μέρα αλλά και στο σωμα και στη διάθεσή. Ο Θεός βοηθός για όλους...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Απ' όσο λένε όλοι κρατάνε λίγο παιδιά. Αν το συνδυάζεται με κανένα αγχολυτικο, θα είναι λίγο καλύτερα.
    Το χειρότερο δεν είναι η αϋπνία στη φάση που είμαι, αλλά να ξυπνάς με πανικό . Δεν είναι παρενέργεια αυτό . Είναι το ψυχολογικο !

  9. #9
    Ναι αυτό το να ξυπνάς με πανικό πραγματικά το χειρότερο... Εγώ πριν πάρω την αγωγή ένιωθα και δυσπνοια δε με έφτανε η ανάσα μου από το πρωί που ξυπνούσα. Μόνο στον ύπνο ήμουν οκ...Παλι 2 μέρες το έχω αυτό αλλά λιγότερο έντονο. Να είναι ψυχολογικό η να το ψάξω περισσότερο;Μόνο σε πνευμονολογος δεν έχω πάει ακόμα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Πώς πάνε οι παρενέργειες σας;κοιμαστε;

  11. #11
    Δόξα το Θεό 9 μέρα σήμερα με την αγωγή δεν έχω σημαντικά προβλήματα, κοιμάμαι κανονικά ναι... Μόνο που ώρες ώρες με πιάνει πανικός με την υγεία μου ότι κάτι έχω.. Φοβίες δηλαδή...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Στα ποσά mg είσαι;

  13. #13
    Τη πρώτη εβδομάδα στα 25mg εδώ και 2 μέρες 50mg.Εγω έχω άγχος και σαν δυσπνοια πάλι και τις φοβίες που σου είπα.. Κοιμάμαι κανονικά και νυστάζω μπορώ να πω και τη μέρα αλλά δουλεύω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    εγω με το ζολοφτ ειχα την χειροτερη παρενεργεια στην ζωη μου... ακαθησια! τρομερο αγχος και να μην θες να κατσεις καθολου.... καθομουν και παλι πεταγομουν ορθιος...αναρωτιεμαι μονο πως πηρε εγκριση

  15. #15
    Τι να πω εγώ στη αρχή ζορίστηκα λίγο με ταχυπαλμιες, ζάλη ναυτία και πονοκέφαλο. Τώρα είναι πιο ελαφρά. Περιμένω μπας και δω κάποια διαφορά με τις φοβίες κ το αγχος μου.

Similar Threads

  1. Ζολοφτ
    By Hope 2 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 06-01-2021, 00:35
  2. Ζολοφτ παρενεργειες
    By Hope 2 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 16
    Last Post: 03-01-2021, 22:26
  3. Ζολοφτ
    By anxious4ever in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2019, 16:36
  4. Ζολοφτ
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 22-07-2017, 01:04
  5. Παρενεργειες Ζολοφτ
    By athanasoudaki in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 09-09-2012, 11:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •