Μετά το σεξ κοιμάσαι μαζί με τον άλλον ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84

    Μετά το σεξ κοιμάσαι μαζί με τον άλλον ;

    Θέλω να θέσω το εξής ερώτημα .
    Όταν μετά το σεξ ο άλλος επιλέγει να γυρίσει σπίτι του και να μην κοιμηθείτε μαζί ,σημαίνει ότι δεν σε βλέπει σοβαρά ;
    Με τον πρώην μου πριν χωρίσουμε ,πάντα βρισκόμασταν σπίτι του και πάντα μου ζητούσε να μείνω .Εγώ πολλές φορές επέλεγα να φύγω είτε επειδή ήταν ακόμα αρχή (δεν ήθελα από τις πρώτες φορές να κάθομαι 24ωρα στο σπίτι του άλλου ,μπορεί να γινόμουν και βάρος στον άνθρωπο ),είτε επειδή μπορεί να τύχαινε να μην έχω φέρει τα προσωπικά μου πράγματα και να μην νιώθω άνετα .Χωρίσαμε ,τα ξαναβρήκαμε και τώρα έχουμε βρεθεί μια δυο φορές σπίτι μου ,αλλά και τις δυο φορές παρολο που ήταν πολύ αργά ,επέλεξε να φύγει . Όχι αμεσως ,αλλά κανένα σαρανταλεπτο μετά .Ενώ γνωρίζω ότι είναι ακόμα οι πρώτες φορές και εγώ η ίδια ακόμα δεν το είχα στο μυαλό Μου <<α σήμερα θα κοιμηθούμε μαζί !>> ,όταν έφυγε ομωσ ένιωσα άσχημα, σαν να βρεθήκαμε μόνο για το σεξ .Του το είπα την δεύτερη φορά όταν ξανά έγινε και μου είπε ότι απλώς είχαμε δουλειές την επόμενη μέρα κλπ.Έχω στεναχωρηθεί πολύ και κάθομαι και σκέφτομαι μόνη μου ότι γύρισε μόνο για το σεξ ,ότι οι δουλειές είναι δικαιολογία ,δεν θέλει τίποτα άλλο από εμένα και γενικά βρίσκομαι σε έναν πανικό .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Θέλω να θέσω το εξής ερώτημα .
    Όταν μετά το σεξ ο άλλος επιλέγει να γυρίσει σπίτι του και να μην κοιμηθείτε μαζί ,σημαίνει ότι δεν σε βλέπει σοβαρά ;
    Με τον πρώην μου πριν χωρίσουμε ,πάντα βρισκόμασταν σπίτι του και πάντα μου ζητούσε να μείνω .Εγώ πολλές φορές επέλεγα να φύγω είτε επειδή ήταν ακόμα αρχή (δεν ήθελα από τις πρώτες φορές να κάθομαι 24ωρα στο σπίτι του άλλου ,μπορεί να γινόμουν και βάρος στον άνθρωπο ),είτε επειδή μπορεί να τύχαινε να μην έχω φέρει τα προσωπικά μου πράγματα και να μην νιώθω άνετα .Χωρίσαμε ,τα ξαναβρήκαμε και τώρα έχουμε βρεθεί μια δυο φορές σπίτι μου ,αλλά και τις δυο φορές παρολο που ήταν πολύ αργά ,επέλεξε να φύγει . Όχι αμεσως ,αλλά κανένα σαρανταλεπτο μετά .Ενώ γνωρίζω ότι είναι ακόμα οι πρώτες φορές και εγώ η ίδια ακόμα δεν το είχα στο μυαλό Μου <<α σήμερα θα κοιμηθούμε μαζί !>> ,όταν έφυγε ομωσ ένιωσα άσχημα, σαν να βρεθήκαμε μόνο για το σεξ .Του το είπα την δεύτερη φορά όταν ξανά έγινε και μου είπε ότι απλώς είχαμε δουλειές την επόμενη μέρα κλπ.Έχω στεναχωρηθεί πολύ και κάθομαι και σκέφτομαι μόνη μου ότι γύρισε μόνο για το σεξ ,ότι οι δουλειές είναι δικαιολογία ,δεν θέλει τίποτα άλλο από εμένα και γενικά βρίσκομαι σε έναν πανικό .
    καλησπερα. χρονια πολλα.
    δεν ξερω αν το γυρισε μονο για το σεξ οπως λες, η τελοσπανων σε κατι πιο χαλαρο απο αποκλειστικη δεσμευση, αλλα σαφως δειχνει οτι δεν το θεωρει μια συνεχεια απο εκει που το αφησατε, αλλα σαν καποια αλλη συνθηκη, οπως σου ελεγε κι οταν το συζητησατε...
    το ποια συνθηκη ακριβως ειναι αυτη, η θα φανει στην πορεια, η θα στο πει εκεινος.
    αν εσυ τρωγεσαι και προτιμας τα ξεκαθαρισματα, ρωτα τον ευθεως ρε παιδι μου. "δεν θελεις να εχουμε αποκλειστικη σχεση; εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου;" κι αναλογα τι θα σου απαντησει, αποφασιζεις κι εσυ τι θα κανεις.
    γιατι ειμαι βεβαιη οτι η ανησυχια σου δεν ειναι αν θα μεινει εκει μετα το σεξ, αλλα που ακριβως το παει...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Καλησπέρα ,χρόνια πολλά !
    Τον ρώτησα τι έχει αλλάξει ,που το πάει κλπ .Μου απάντησε ότι απλώς το πάμε σιγά σιγά και για να δουλέψει όλο αυτό πρεπει να το πάρουμε από την αρχή .Εγώ του ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω μόνο σεξ ,αλλά κάτι πιο ουσιαστικό .

    Δεν άλλαξαν όμως πολλά ,πάλι πρακτικά μόνο για σεξ βρισκόμαστε βραδινές ώρες (όχι ότι έγινε πολλές φορές ),η επικοινωνία περίεργη σπαστη κλπ.

    Οκ με παίρνει τηλέφωνα κλπ ,μιλάμε αρκετές ώρες κάποιες μέρες που δεν θα βρεθούμε .Όταν βρισκόμαστε θα κάτσουμε κανένα πεντάωρο μαζί και θα μιλάμε για άσχετα θέματα κλπ ,έξω έχει τύχει να προτείνει να βγούμε εγώ φίλοι του και κοπέλα φίλου του ,έχει τύχει να μας βρει έξω και να κάτσει με την παρέα μου ..Απλώς και πάλι νιώθω ότι με θέλει μόνο για το σεξ ή προσπαθεί να κρατήσει μια συναισθηματική απόσταση παρολο που ξέρω ότι με θέλει .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Χαλαρωσε κι απολαυσε το...εχει κι αυτη η φαση τη χαρη της...γιατι πρεπει σωνει καιντε να το σοβαρεψετε με τη μια?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Είναι περισσότερο δική μου ανασφάλεια ,επειδή είναι περισσότερο συγκρατημένος αυτός τώρα και έχω το συγκριτικό με πριν που ήταν φουλ δοτικός ,με έπαιρνε όλη μέρα τηλέφωνα μηνύματα κλπ .Από μόνη μου και εγώ δεν έχω θέμα να κοιμηθεί ο καθένας σπιτάκι του ,ειδικά τώρα που είναι ακόμα πρώτες φορές .Απλά αγχώνομαι που άλλαξε και θέλω κάπως την επιβεβαίωση ότι είναι όπως πριν όλα ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Ισως το θεμα του ειναι να μην ειναι οπως πριν ολα γιατι το πριν σας οδηγησε σε χωρισμο...αρα γιατι να ειναι ολα οπως πριν?Δειξ του κι εσυ απο την πλευρα σου οτι κατι εχει αλλαξει ρε παιδι μου σε εσενα ...στον τροπο που σκεφτεσαι...κατι νατον ιντριγκαρεις λιγο.Δε θελεις κι εσυ λιγη ανανεωση?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Νιώθω ότι τώρα που εγώ ξεκίνησα να ενδιαφέρομαι περισσότερο ,αυτός θα το δει πιο χαλαρά .Και αυτό με κομπλάρει και στο σεξουαλικο κομμάτι .Όταν νιώθω την ασφάλεια ειμαι από μόνη μου πολύ πιο χαλαρή σε όλα ,δίνω χώρο στον άλλον και δοκιμάζω νέα πράγματα .Όταν βλέπω τον άλλον πιο χαλαρό -όπου βγει κλπ ,γίνομαι πιο συναισθηματική και φοβάμαι να αφεθώ ..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    φοβάται μάλλον μην ξανά χωρίσετε και δεθεί μαζί σου

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Έχω την αίσθηση ότι δεν ξέρεις τι θες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Χαλαρωσε κι απολαυσε το...εχει κι αυτη η φαση τη χαρη της...γιατι πρεπει σωνει καιντε να το σοβαρεψετε με τη μια?
    ειναι και τις μοδας η ελευθερη σχεση

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Καλησπέρα ,χρόνια πολλά !
    Τον ρώτησα τι έχει αλλάξει ,που το πάει κλπ .Μου απάντησε ότι απλώς το πάμε σιγά σιγά και για να δουλέψει όλο αυτό πρεπει να το πάρουμε από την αρχή .Εγώ του ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω μόνο σεξ ,αλλά κάτι πιο ουσιαστικό .

    Δεν άλλαξαν όμως πολλά ,πάλι πρακτικά μόνο για σεξ βρισκόμαστε βραδινές ώρες (όχι ότι έγινε πολλές φορές ),η επικοινωνία περίεργη σπαστη κλπ.

    Οκ με παίρνει τηλέφωνα κλπ ,μιλάμε αρκετές ώρες κάποιες μέρες που δεν θα βρεθούμε .Όταν βρισκόμαστε θα κάτσουμε κανένα πεντάωρο μαζί και θα μιλάμε για άσχετα θέματα κλπ ,έξω έχει τύχει να προτείνει να βγούμε εγώ φίλοι του και κοπέλα φίλου του ,έχει τύχει να μας βρει έξω και να κάτσει με την παρέα μου ..Απλώς και πάλι νιώθω ότι με θέλει μόνο για το σεξ ή προσπαθεί να κρατήσει μια συναισθηματική απόσταση παρολο που ξέρω ότι με θέλει .
    Καλημερα και Καλή χρονιά Μελίνα !
    Εγώ θα σου πρότεινα να ηρεμήσεις και να απολαύσεις αυτί που ζεις !

    Κάνετε και άλλα πράγματα πέραν από το σεξ .Αυτό είναι φυσικό επακόλουθο των συναντήσεων σας και δεν βρίσκεστε μόνο γι αυτό.
    Ειδικά τον πρώτο καιρό ξέρουμε πολύ καλά πως σχεδόν όλες μας οι συναντήσεις εκεί καταλήγουν εκτός ελάχιστον περιπτώσεων.

    Απόλαυσε το και όπου βγει .
    Δεν μπορείς να είσαι με καμια σχέση σίγουρη για την εξέλιξη της .
    Ακόμα και όλα ιδανικά να είναι κατά τα δικά σου σχέδια και όχι εκείνου μην επαναπαύεσαι ότι ένας άντρας σε βλέπει σοβαρά...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Καλησπέρα ,χρόνια πολλά !
    Τον ρώτησα τι έχει αλλάξει ,που το πάει κλπ .Μου απάντησε ότι απλώς το πάμε σιγά σιγά και για να δουλέψει όλο αυτό πρεπει να το πάρουμε από την αρχή .Εγώ του ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω μόνο σεξ ,αλλά κάτι πιο ουσιαστικό .

    Δεν άλλαξαν όμως πολλά ,πάλι πρακτικά μόνο για σεξ βρισκόμαστε βραδινές ώρες (όχι ότι έγινε πολλές φορές ),η επικοινωνία περίεργη σπαστη κλπ.

    Οκ με παίρνει τηλέφωνα κλπ ,μιλάμε αρκετές ώρες κάποιες μέρες που δεν θα βρεθούμε .Όταν βρισκόμαστε θα κάτσουμε κανένα πεντάωρο μαζί και θα μιλάμε για άσχετα θέματα κλπ ,έξω έχει τύχει να προτείνει να βγούμε εγώ φίλοι του και κοπέλα φίλου του ,έχει τύχει να μας βρει έξω και να κάτσει με την παρέα μου ..Απλώς και πάλι νιώθω ότι με θέλει μόνο για το σεξ ή προσπαθεί να κρατήσει μια συναισθηματική απόσταση παρολο που ξέρω ότι με θέλει .
    οπως το περιγραφεις, ταιριαζει να συμβαινει αυτο που σου λεει. να το πηγαινει πιο προσεκτικα δηλαδη για να ειναι σιγουρος οτι δεν θα βρεθει απο κατω οπως την αλλη φορα.

    νομιζω οτι το μονο αγκαθι ειναι, να μπορουσες να βεβαιωθεις, οτι για να το κανει αυτο, δεν ασχολειται και με αλλες...
    να στο πει δλδ ξεκαθαρα οτι ειναι αποκλειστικη η σχεση σας, οση αποσταση και αν κραταει.
    γιατι, αν για να νοιωσει αυτος ασφαλης, ασχολειται και με αλλες, το βλεπω δυσοιωνο.
    αν ειναι μονο μαζι σου, δες το που θα παει το "σιγα-σιγα". δεν βλεπω κατι αλλο ανησυχητικο, αν δεν υπαρχουν αλλες.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ειναι και τις μοδας η ελευθερη σχεση
    χα χα!!
    ομως αυτη ειναι μονο αντρικη μοδα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα!!
    ομως αυτη ειναι μονο αντρικη μοδα
    και ποιος το λέει αυτό? !!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και ποιος το λέει αυτό? !!!
    οι αντρες βεβαια! αυτοι ειναι που θελουν ελευθερη σχεση με ολες εως οτου βρουνε αυτην που θελουν για γαμο.
    αντιθετα οι γυναικες κανουν οτι μπορουνε για να υποδουλωσουν τον αντρα στις ιδιες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 09-05-2021, 10:36
  2. ΙΔΨ σε άλλον πως να τον βοηθησω
    By Infe13 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2019, 19:01
  3. υπαρχουν χαπια για να μην κοιμασαι;
    By azia3 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 10
    Last Post: 11-03-2014, 16:32
  4. από άλλον πλανήτη...;
    By smart in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 10:20
  5. ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ!
    By GLUKOULA28 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 22
    Last Post: 28-06-2010, 10:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •