Αρρωστοφοβία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Αρρωστοφοβία

    Για μένα αυτό που έχω είναι η μεγαλύτερη τυραννία.. Εχω φοβία με τις αρρώστιες. Τώρα νομίζω ότι έχω καρκίνο στον πνεύμονα κι αυτό γιατί διάβασα κάπου ότι αν χασεις κιλά πράγμα που έχω χάσει 4 κιλα από τον Αύγουστο κι έχω και τύπου δυσπνοια ότι δε με φτάνει ο αέρας και πρέπει να χασμουρηθω για να ανακουφίστω κάπως και συνέχεια έχω στο μυαλό μου οτν τρώω μην πνιγώ. Έχω πάει παθολόγο.. Καρδιολόγο, νευρολόγο, ενδοκρινολογο και τέλος ψυχίατρο όπου παίρνω αγωγή εδώ και μια εβδομάδα.. Τι να κάνω να πάω και σε πνευμονολογο; Κουράστηκα με τον εαυτό μου πια...

  2. #2
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Για μένα αυτό που έχω είναι η μεγαλύτερη τυραννία.. Εχω φοβία με τις αρρώστιες. Τώρα νομίζω ότι έχω καρκίνο στον πνεύμονα κι αυτό γιατί διάβασα κάπου ότι αν χασεις κιλά πράγμα που έχω χάσει 4 κιλα από τον Αύγουστο κι έχω και τύπου δυσπνοια ότι δε με φτάνει ο αέρας και πρέπει να χασμουρηθω για να ανακουφίστω κάπως και συνέχεια έχω στο μυαλό μου οτν τρώω μην πνιγώ. Έχω πάει παθολόγο.. Καρδιολόγο, νευρολόγο, ενδοκρινολογο και τέλος ψυχίατρο όπου παίρνω αγωγή εδώ και μια εβδομάδα.. Τι να κάνω να πάω και σε πνευμονολογο; Κουράστηκα με τον εαυτό μου πια...
    Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις.. Παλιά είχα και εγω αυτό το θέμα και το φαγητό μην πνιγω... Βέβαια έφυγε... Αλλά τώρα έχω άλλα προβληματα.. Είναι πολυ δυσκολο αλλά ας κάνουνε υπομονή θα περάσουν ολα

  3. #3
    Σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου έδωσες. Ελπίζω να είναι όλα ψύχοσωματικά. Καλή χρονιά να έχεις!·

  4. #4
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου έδωσες. Ελπίζω να είναι όλα ψύχοσωματικά. Καλή χρονιά να έχεις!·
    Καλη χρονιά ευχομαι και σε εσένα.. Και να βρεις την ηρεμία σου!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Μια από τα ίδια...
    Πλέον βγήκε πανικός .. μόνιμα !
    Είναι όλα στο μυαλό μας. Ξεκίνησα κ εγώ θεραπεία . Να κάνεις υπομονή και θα περάσουν όλα !

  6. #6
    Μακάρι.. Ευχαριστώ πολύ Ευτυχία. Καλή χρονιά να έχεις!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Καλή χρονιά....κάνε υπομονή μέχρι να σε πιάσει η αγωγή από τον ψυχίατρο
    Αφού έχεις πάει σε τόσους γιατρούς και σου έχουν πει ότι είσαι καλά τότε δεν είναι κάτι αυτό που έχεις και μην διαβάζεις στο ίντερνετ και αγχώνεσαι
    Κάνε λίγη υπομονή και δώσε χρόνο στη. Στην αγωγή σου

  8. #8
    Ευχαριστώ πολύ... Κι αυτή τη στιγμή είμαι χάλια και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι δεν έχω τίποτα.. Μακάρι να κάνει δουλειά το φάρμακο.. Καλή χρονια!

Similar Threads

  1. Αρρωστοφοβια;;
    By theomp in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 18-06-2020, 10:46
  2. Αρρωστοφοβια
    By Sonataa in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 07-07-2018, 20:37
  3. ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ
    By marakitwins in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 07-10-2017, 18:52
  4. αρρωστοφοβία
    By balzac in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 06:58
  5. Αρρωστοφοβια
    By kyknos25 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2012, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •