Το 2022 άλλη μια χρονιά στην πλάτη μου!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Οι άνθρωποι βαριούνται έναν άλλο άνθρωπο που είναι μονίμως μέσα στη μίρλα, τα βλέπει όλα αρνητικά, ακόμα και τους ίδιους και τις προθέσεις τους και ανοίγει το στόμα του μόνο για να γκρινιάξει. Κι ένας άνθρωπος που κάθεται όλη μέρα άπραγος και μιζεριάζει μόνο αυτό κάνει. Άρα τι περιμένετε μερικοί να γίνει;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Μια από τα ίδια κι εμένα με βρήκε μόνο το 2022 κάθε χρόνος κ χειρότερος είναι για εμένα δυστυχώς αρχίζω και σκέφτομαι ότι πλέον δεν αξίζει να ζω πλέον. βλέπω τα σχόλια πιο πάνω και αναρωτιέμαι αντε κ βρήκες δουλειά κ μετά αντε έχεις κ λεφτά κ μετά αντε βγήκες κ βόλτες έξω κ μετά? πάλι μόνος καταλήγω στης σκέψεις μου κ στο πολυαγαπημένο μου pc πού μόνο αυτό έχω η άνθρωποι με εγκατέλειψαν...
    Καλημερα.Αν βρεις μια δουλεια αυτο σημαινει οτι απασχολησαι ενα 8ωρο τη μερα ερχεσαι σε επαφη με κοσμο ,λες και μια κουβεντα,κοινονικοποιεισα� �.Μα θα πιειτε και εναν καφε,μα θα κανεις και εναν φιλο .Αν εχεις και ενα χομπι για το απογευμα παλι εισαι σε επαφη με κοσμο και μαλιστα κοσμο που εχετε ενα κοινο ενδιαφερον.Ετσι γινονται οι παρεες βρε παιδια.Απο το πουθενα δε θα ερθει καποιος να σου χτυπησει την πορτα να σου πει ελα ηρθα να κανουμε παρεα.Βγειτε εξω και μη κλεινεστε.Μπες γραψου σε ενα συλλογο πεζοποριας...που πανε γκρουπακια και κανουν και εκδομες.Πηγαινε μια εκδρομη με ενα γκρουπ με ταξιδιωτικο.Να δεις πως αμεσως θα φτιαξει η διαθεση σου θα νιωσεις εσυ καλυτερα με τον εαυτο σου και αλλάξει και ο τροπος συμπεριφορας σου και ο τροπος σκεψης σου.
    Last edited by nicolina; 04-01-2022 at 11:43.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,348
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Μια από τα ίδια κι εμένα με βρήκε μόνο το 2022 κάθε χρόνος κ χειρότερος είναι για εμένα δυστυχώς αρχίζω και σκέφτομαι ότι πλέον δεν αξίζει να ζω πλέον. βλέπω τα σχόλια πιο πάνω και αναρωτιέμαι αντε κ βρήκες δουλειά κ μετά αντε έχεις κ λεφτά κ μετά αντε βγήκες κ βόλτες έξω κ μετά? πάλι μόνος καταλήγω στης σκέψεις μου κ στο πολυαγαπημένο μου pc πού μόνο αυτό έχω η άνθρωποι με εγκατέλειψαν...
    Εσυ τους οδηγεις σε ολο αυτο ,ασυναισθητα ή συνειδητα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Καλημερα.Αν βρεις μια δουλεια αυτο σημαινει οτι απασχολησαι ενα 8ωρο τη μερα ερχεσαι σε επαφη με κοσμο ,λες και μια κουβεντα,κοινονικοποιεισα� �.Μα θα πιειτε και εναν καφε,μα θα κανεις και εναν φιλο .Αν εχεις και ενα χομπι για το απογευμα παλι εισαι σε επαφη με κοσμο και μαλιστα κοσμο που εχετε ενα κοινο ενδιαφερον.Ετσι γινονται οι παρεες βρε παιδια.Απο το πουθενα δε θα ερθει καποιος να σου χτυπησει την πορτα να σου πει ελα ηρθα να κανουμε παρεα.Βγειτε εξω και μη κλεινεστε.Μπες γραψου σε ενα συλλογο πεζοποριας...που πανε γκρουπακια και κανουν και εκδομες.Πηγαινε μια εκδρομη με ενα γκρουπ με ταξιδιωτικο.Να δεις πως αμεσως θα φτιαξει η διαθεση σου θα νιωσεις εσυ καλυτερα με τον εαυτο σου και αλλάξει και ο τροπος συμπεριφορας σου και ο τροπος σκεψης σου.
    κ πάλι δεν μου προσφέρει κάτι πλέον το να έρχομαι σε επαφή με κόσμο έτσι κι αλλιώς δεν μιλάω με ξένο κόσμο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Πόσο βαριέμαι και πάλι σπίτι σήμερα και μελαγχολία στο φουλ, δεν έχω να κάνω και τίποτα ούτε καν να βγω για καφέ που είναι μια ευχαρίστηση για εμένα, μακάρι να είχα κάτι για απασχόληση κάτι που να μαρεσει και να με γεμίζει. Ξέρω θα πείτε μου τα έχετε πει τόσες φορές το τι να κάνω, αλλά αυτή την στιγμή έτσι νιώθω!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Μια από τα ίδια κι εμένα με βρήκε μόνο το 2022 κάθε χρόνος κ χειρότερος είναι για εμένα δυστυχώς αρχίζω και σκέφτομαι ότι πλέον δεν αξίζει να ζω πλέον. βλέπω τα σχόλια πιο πάνω και αναρωτιέμαι αντε κ βρήκες δουλειά κ μετά αντε έχεις κ λεφτά κ μετά αντε βγήκες κ βόλτες έξω κ μετά? πάλι μόνος καταλήγω στης σκέψεις μου κ στο πολυαγαπημένο μου pc πού μόνο αυτό έχω η άνθρωποι με εγκατέλειψαν...
    Να σου πω κατι που διαβασα...καμια φορα ο μεγαλύτερος εχθρος του εαυτού μας ειναι ο ιδιος μας ο εαυτός.
    Τωρα τι λες βλεπεις??αντε και βγηκα αντε και ηπια ενα καφε αντε και εκανα βολτα παλι μονος καταληγω..
    Αν σκέφτεσαι ετσι το γαμησαμε και ψωφισε σορυ κι ολας.
    Γιατι σκέφτεσαι ετσι??!και μονος να ειμαι βρισκω οραγματα να κανω που θα μου δωσουν χαρα και ευχάριστιση..
    Θα πω καμια κουβεντα με καποιο διπλανο μου εκει που ειμαι για καφε θα χαζεψουμε λιγη τηλεόραση κατι θα βρω να κανω.. εάν δουλεύεις μπορεις να προσπαθησεις να κανεις παρεες στη δουλειά..εχω κανει παρεα απο σπονδα οταν πηγα για καφε..προσπαθησε να κανεις εστω εναν φιλο ο ενας φιλος θα φερει τον αλλον ετσι ειναι αυτα..σιγα σιγα ατκει να μην σκέφτεσαι τοσο αρνητικα..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ξέρεις κάτι θα προτιμούσα σε μια δουλειά να περνά λιγότερα χρήματα αλλά να την αγαπούσα αυτή την δουλειά, βέβαια καταλαβαίνω ότι υπάρχουν άτομα που θέλουν να περνούν περισσότερα χρήματα και αναγκάζονται να δουλεύουν σε μια δουλειά που δεν τους αρέσει, λόγο του ότι έχουν ανάγκη από τα χρήματα. Τώρα για τις κοπέλες που δεν της απασχολούν εάν εργάζεσαι, είναι δύσκολο γιατί είμαι και σε μικρή πόλη και δω είναι δύσκολα να βρεις γενικά κοπέλα, που να βρεις κι όλας τέτοια κοπέλα!
    Κανε μια αρχη με τη δουλειά και η κοπελα θα ερθει σιγα σιγα.οπως ειπες δεν ειναι αναγκη να περνεις πολλα λεφτα αρκει στη δουλειά σου να περνας καλα..σαμπως νομιζεις εμεις ποσα περνουμε εκει που εχουν φτασει η μισθοι?
    Αλλα απτο να καθόμαστε σπιτι και να περνουμε 0 προτιμώ τη δουλειά μου..κοιτα σίγουρα υπάρχουν και κοπελες που δεν δινουν μεγαλη βαρύτητα στο μισθο..αμα δουλευει και η ιδια τοτες ξερει και απο μισθους και ειναι και πιο χαλαρη στο θεμα αυτο..οπως ειπες προσπαθησε να βρεις εσυ μια δουλιτσα λιγο πολυ να δουλευεις και θα γνωρισεις και κοσμο θα γνωρισεις και κοπελες..
    Και οπως λες μενεις σε μικρη πολη αν τα οικονομικα σου σου επιτρέπουν ειτε τωρα ειτε αργότερα εαν θελεις μετα μετακομιζεις και σε μια μεγαλύτερη πολη...λιγο αγωνα και αποφαση θελει..

  8. #23
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Οι άνθρωποι βαριούνται έναν άλλο άνθρωπο που είναι μονίμως μέσα στη μίρλα, τα βλέπει όλα αρνητικά, ακόμα και τους ίδιους και τις προθέσεις τους και ανοίγει το στόμα του μόνο για να γκρινιάξει. Κι ένας άνθρωπος που κάθεται όλη μέρα άπραγος και μιζεριάζει μόνο αυτό κάνει. Άρα τι περιμένετε μερικοί να γίνει;
    η πλακα ειναι πως αυτες της μερες ειδα ακρηβος αυτο το πραγμα σε ηδη ζευγαρι, που φτασαν σε σημειο να το σκευτωνται το ναναι ζευγαρι, αυτο το πραγμα ειναι πολυ κακο γιατι σαμποταρουμε τον εαυτο μας ασχημα και δεν το καταλαβαινουμε ευκολα... επεισης θα συμφωνισω με τα παιδια παρακατω που λενε κατα καποιον τροπο πως αν θες συνεχεια να κρεμεσαι απο κατι που αυτο θα σου δηνει χαρα και νοημα τοτε δεν εχεις χαρα και νοημα εσυ πραγματικα, καλο ειναι ακομα και οταν ειμαστε μονοι μας να εχουμε τον τροπο και την δυναμη να φτιαχνουμε την φαησ και το mood μας... ετσι απο μονοι μας τελειως ανεξαρτητα και θα φτασουμε και στον βαθμο ο περυγυρος μας καμαι φορα να μας ριχνει (ειτε ανθρωποι ειτε μαι δυσαρεστη κατατ κατασταση) και εμεις να μην πεφτουμε ευκολα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Αν μαθεισ να ηρεμεισ εχεισ νικησει το 90 τοισ εκατο των περιπτωσεων

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μουδιασμα στην πλατη πισω απο την καρδια
    By IoannisSM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-05-2021, 12:58
  2. Πόνος στην κοιλιά και στην πλατη
    By GeorgeK in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 19
    Last Post: 09-01-2020, 20:26
  3. Συνεχόμενο χασμουρητό και πίεση στην πλάτη
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 14-11-2019, 14:25
  4. μυρμιγκιασμα στην πλατη και φοβος για ΣΚΠ!
    By madiwasp in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 40
    Last Post: 03-01-2016, 21:09
  5. SLEEVE KAI ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ
    By maroulita_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 05-12-2012, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •