Πανικός κατά το ξύπνημα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 125
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Κοιμήθηκα αμέσως η αλήθεια είναι αλλά ξύπνησα πάλι με σκέψεις κ αμεσως ένιωσα κόμπο στο στομάχι κ κάψιμο στο σωμα,θα ήθελα να κοιμηθώ κι άλλο.
    Έχω απογοητευτεί πολύ ευτυχία. Κοιμάμαι σκέφτομαι τον ύπνο,κοιμάμαι λίγο σκέφτομαι τον ύπνο,δεν κοιμάμαι σκέφτομαι τον ύπνο. Κ όλο κάνω αναμασημα αν κοιμόμουν καλύτερα πριν λίγες μέρες,αν είχα περισσότερο ή λιγότερο άγχος. Όλο σκέψεις κ κακή ψυχολογία

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Έχω αγχωθει ότι θα είμαι για πάντα έτσι...ότι δεν θα Μ φύγει αυτό το κόλλημα κ δεν θα μπορέσω να χαλαρώσω ξανά.εν τ μεταξύ παίρνω ήδη 40 μέρες κ ρεμερον κ σκέφτομαι ρε γαμωτο δεν μου κάνει τίποτα αυτό;επίσης πριν το ζολοφτ δεν σηκώνουν ούτε με τον κόμπο στο στομάχι ,ούτε με αυτη τη μυϊκή ένταση.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Κοιμήθηκα αμέσως η αλήθεια είναι αλλά ξύπνησα πάλι με σκέψεις κ αμεσως ένιωσα κόμπο στο στομάχι κ κάψιμο στο σωμα,θα ήθελα να κοιμηθώ κι άλλο.
    Έχω απογοητευτεί πολύ ευτυχία. Κοιμάμαι σκέφτομαι τον ύπνο,κοιμάμαι λίγο σκέφτομαι τον ύπνο,δεν κοιμάμαι σκέφτομαι τον ύπνο. Κ όλο κάνω αναμασημα αν κοιμόμουν καλύτερα πριν λίγες μέρες,αν είχα περισσότερο ή λιγότερο άγχος. Όλο σκέψεις κ κακή ψυχολογία
    Άκουσε με . Περνάμε ακριβώς τα ίδια. Ακριβώς όμως. Με τον ίδιο τρόπο ξυπνάω κι εγώ. Θέλει δουλειά και από εμάς η κατάσταση όχι μόνο το φάρμακο. Ότι έχει γίνει, δεν αλλάζει. Το θέμα είναι τι θα κάνουμε να αλλάξει το παρόν μας. Να δώσουμε σημασία στο παρόν και όχι στο αν ήταν αλλιώς.....να σκέφτεσαι πόσο θα αλλάξει η κατάσταση σου όταν το φάρμακο αρχίζει να δρα. Και ήδη το βλέπεις.... Κοιμήθηκες !!!!!!! Βλέπεις την αλλαγή;;;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Για αυτό έχω αγχωθει....εδώ κ καιρό κοιμάμαι αλλά κ πάλι σκέφτομαι τον ύπνο.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Εσένα αυτές τις μέρες πως ήταν δηλ ύπνος;αργουσες να κοιμηθείς ώρες;ξυπναγες κ δεν κοιμόσουν ξανά;μεσημέρι μπορούσες να κοιμηθείς;είχες παλαιότερα αϋπνίες;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Γενικά όχι δεν είχα θέμα με αϋπνία . Όμως όταν όλο το ψυχολογικό χάος επέστρεφε , είχα πάντοτε θέμα με μεγάλη διάρκεια. Αυτές τις μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθώ ! Όταν κοιμόμουν, μετά από λίγο ξυπνούσα και μετά τίποτα. Μεσημέρι ποτέ δεν μπορώ πλέον . Όσο και να νυστάζω δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ.
    Σκέψου λοιπόν...πως ότι και να σκέφτεσαι ο ύπνος σου θα βγει όπως θέλει αυτός. Με τις αρνητικές σκέψεις χειρότερα το κάνεις, και αυτός σου αποδεικνύει ότι τα όσα καλά !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Δηλ ένα μήνα τώρα κοιμόσουν λίγες ώρες το βράδυ; Εσένα κυρίως οι σκέψεις μέσα στη μέρα έχουν να κάνουν με την υγεία σου;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Τι εννοείς μεγαλη διάρκεια;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Εμένα ναι . Συνεχώς θα κοιτάζω τους παλμούς, θα περιμένω μήπως μου συμβεί κάτι... Και συνεχώς ένας πανικός όλη μέρα. Κυρίως για την υγεία μου . Εσύ σκέφτεσαι τον ύπνο, εγώ την υγεία . Είναι εμμονές ! Μεγάλη διάρκεια εννοώ κρατούσε πολύ καιρό....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Η αϋπνία κρατούσε καιρό ή η εμμονή με υγεία;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Η αϋπνία.
    Η εμμονή με την υγεία είναι μόνιμη !

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Το ΧΑ περάσει κι εγώ με την υγεία σε έντονο βαθμό όταν μου είχαν παρουσιαστεί οι κρίσεις πανικού στα 21. Ακόμα το έχω δηλαδή αλλά όχι τόσο εντονα.εσυ από ποτέ το έχεις; Κάνεις ψυχοθεραπεία;
    Επίσης όταν λες μεγάλο διάστημα πόσο μπορεί να διαρκέσει;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Ναι έχω ξεκινήσει και ψυχοθεραπεία . 3 συνεδρίες βέβαια.. σε εμένα είναι μόνιμα έντονο. Και μετά από ένα γεγονός υγείας στην οικογένεια μου , έγινε μπαμ και βγήκαν όλα σε απίστευτο βαθμό .
    Μήνες...2-3 σίγουρα θα έχει διάρκεια .

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Κ εμένα μου βγήκε έντονο το θέμα με υγεία γιατί ως παιδί είδα τον μπαμπά μου να πεθαίνει κ σε αυτή την ηλικία δεν έχεις τη λογική να το αντιμετωπίσεις. Ήμουν λοιπόν πάντα το ψύχραιμο κ χαρούμενο παιδί μέχρι που εμφανίστηκαν οι κρίσεις πανικού κ η αρρωστοφοβια.τοτε είπα θα το αντιμετωπίσω μόνη μου με αποτέλεσμα όμως να βασανιστών αρκετά. Τώρα ήμουν για χρόνια καλά κ με τον ερχομό του παιδιού μάλλον ξύπνησε και το δικό μου εσωτερικό παιδί κ έχει γίνει χαμός. Άρα την αρρωστοφοβια και τις κρίσεις πανικού τις είχε κ παλαιότερα αλλά τώρα παρά έγινε;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Επίσης να σε ρωτήσω κάτι ακόμα...είπες ότι παίρνεις ζαναξ κανένα 5 μηνο.πως κ δεν ξεκίνησες νωρίτερα θεραπεία με αντικαταθλιπτικα;

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΤΟΜΟ ΞΥΠΝΗΜΑ...
    By dionisis1234 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-08-2017, 20:58
  2. Πρωινό ξύπνημα!
    By fleur* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 29-03-2016, 22:54
  3. Πρωινο ξυπνημα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 12-11-2011, 11:39
  4. Πως κατα την γνώμη σας περνάει ο πανικός με αγοραφοβία;
    By dimm in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 37
    Last Post: 13-09-2009, 02:18
  5. Πρωινό Ξύπνημα
    By empi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 02-11-2006, 00:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •