Πανικός κατά το ξύπνημα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 125
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Προσπάθησα να ξεκινήσω πάλι το καλοκαίρι . Αλλά όταν ξεκίνησαν οι παρενέργειες... Τα παράτησα από τον φόβο μου πάλι μήπως πάθω κάτι κακό.
    Μετά συνέβη το γεγονός στην οικογένεια μου που σου έλεγα, και πραγματικά δεν είχα επιλογή πλέον. Αν ήθελα να ζήσω....
    Όλοι έτσι προσθέσουμε , να το παλέψουμε μόνοι μας , αλλά χρόνο χάνουμε τελικά .
    Και πλέον είμαστε εδώ που είμαστε . Όμως είχες το κουράγιο να κάνεις παιδάκι ! Αυτό είναι πολύ σημαντικό.... Και μπράβο σου . Γιατί εμένα μου φαίνεται μακρινό και ακατόρθωτο !

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Ήμουν πολύ καλά κ πιστεύα ότι δεν θα εμφανιστούν πάλι αυτά....να όμως που συνέβησαν κ τώρα έχει κολλήσει τ μυαλό.δεν ησυχαζει ο νους.δεν το χω περάσει τόσο έντονα αυτό κ πλέον κ δίχως λογική γιατί όπως σ είπα τις περισσότερες φορές κοιμάμαι. Κ όλη μέρα το σκέφτομαι μήπως το αποδομησω αλλά τ κάνω χειρότερα. Έφτασα σε σημείο να φοβάμαι να είμαι μόνη μου σπίτι με μωρό γιατί δεν άντεχα τις σκέψεις μου κ έλεγα ότι θα πάω ψυχιατρείο. Μόνο τον ύπνο σκεφτόμουν..και σκέφτομαι!!
    Την προηγούμενη φορά με αντικαταθλιπτικα διαχειριστηκες τ θέμα με υγεια σου;

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Είναι λογικό να σου συμβαίνουν πράγματα. Είναι μια νέα εποχή για σένα με το μωρό.... Δώσε χρόνο και κάνε σκέψεις θετικές . Δούλεψε το , και βάλε τη λογική μπροστά . Μαζί με την αγωγή θα πάρεις τη ζωή σου πίσω .
    Ναιιι, είχε δουλέψει τρελά η κατάσταση μου .. ήμουν ένας φυσιολογικός άνθρωπος. Χωρίς φόβο χωρίς τίποτα. Ήταν απίστευτη η αλλαγή που είχα !!!! Και θα συμβεί και στις δύο μας θα δεις....

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Μακάρι...οι παρενεργειες την προηγουμενη φορα ποτε σου αρχισαν να υποχωρουν?πως περνας τη μερα σου?οταν δεν κοιμασαι σηκωνεσαι ή στριφογυρνας?
    Παντως πολλα αντικαταθλιπτικα οπως αυτο που παιρνεις επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη...οταν νιωσεις καλυτερα θα σκεφτεσαι αλλιως και για το θεμα παιδιου.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Στριφογυρνάω... Γιατί λέω κάποια στιγμή θα κοιμηθώ δεν γίνεται !
    Θυμάμαι η προηγούμενη φορά δεν είχαν κρατήσει πολύ. Στο μηνα επάνω είχαν φύγει όλα. Απλά τότε είχα ξεκινήσει από 50 και μετά την εβδομάδα στα 100 και εκεί έμεινα . Τώρα το πάω πιο αργά , επειδή εγώ το ζήτησα. Ακόμα μου φαίνεται πολύ μακρινό το παιδάκι....στη φαση που είμαι ούτε καν ..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    μεσα στη μερα ξεχνιεσαι καθολου;

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Η μέρα μου περνάει δύσκολα. Προσπαθώ είτε να ασχοληθώ με το σπίτι , τηλεόραση με τίποτα, είτε τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να περπατήσω λίγο. Όχι με επιτυχία πάντα. Απλά περιμένω να περάσει η μέρα . Όπως λέει και η ψυχολόγος πρέπει να ασχοληθώ με κάτι που έχει σχέση μετά χέρια .
    Έμενα είναι τα ψυχοσωματικά ακόμα πολλά έντονα.... Αυτό με έχει κολλήσει.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    επισης νιωθεις το σωμα σου βαρυ?σαν ενας διαχυτος πονος σε χερια κ ποδια?σαν πρησμενα?

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    αυτο με την τηλεοραση ποσο σ καταλαβαινω....πρωτη φορα τ παθα.εχουμε τοσο αγχος που δεν μπορουμε να συγκεντρωθουμε σε τιποτα...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Μόνο βαρύ ; Όλα αυτά που είπες συν τρομερή κόπωση . Μαζί με τρομερή ένταση στα άκρα . Μιλάμε ένας χαμός ! Είναι πολλά αυτά που αισθάνομαι .
    Όχι δεν υπάρχει ίχνος συγκέντρωσης . Ούτε λεπτό ! Μακάρι να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό ... Είναι βασανιστήριο !

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Είμαστε σίγουροι ότι περνάνε οι παρενέργειες; Εγώ πλέον νομίζω έχω τόσο άγχος που προκαλώ μόνη μου ψυχοσωματικά κ όχι το χάπι...δεν θυμάμαι να είχα τόσα πολλά με το ladose κ όσο σκέφτομαι ότι έχω χάσει πάλι χρόνο τρελαινομαι

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Εννοείται το άγχος κάνει περισσότερα από το ίδιο το χάπι. Τόσοι άνθρωποι γύρω ξεκινούν αντικαταθλιπτικά.. δεν κοντεύουν να τρελαθούν.
    Σε καταλαβαίνω γιατί σε πανικό είμαι κι εγώ αυτή τη στιγμή. Σε ένα καναπέ... Το μωρό δεν σε βοηθήσει να ηρεμείς ;;

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Όχι δεν βοηθάει ...γιατί έχω κουραστεί να είμαι έτσι. Αλλά φοβάμαι ότι δεν μου κάνει το χάπι κ έχω χάσει πάλι μέρες ή πλέον έχω τόσο άγχος που τα προκαλώ εγω κ νομίζω ότι δεν Μ κάνει το χάπι. Το μωρό θα θελα να το χαίρομαι κ νιώθω ενοχές που δεν μπορώ.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    είναι νωρίς για να δεις αποτέλεσμα.... θέλει τουλάχιστον ένα μήνα .. και λίγο σου λέω . Δεν ήθελες να είσαι έτσι, οπότε μη νιώθεις ενοχές. Δεν το επέλεξες... ειδικά μετά τη γέννα , είναι γνωστό πόσο δύσκολα είναι για τη γυναίκα. Νιώθοντας ενοχές, τα δυσκολεύεις . Άσε να συμβαίνει το οτιδήποτε χωρίς να το κρίνεις . Και να έχεις υπομονή.... Με το γιατρό σου έχεις επικοινωνία;

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Αυτές τις μέρες δεν μου το σηκώνει...αν του πω ότι μου προκαλεί το χάπι άγχος θα μου το αλλάξει κ θα πάω πάλι από την αρχή.αλλα πλέον δεν ξέρω αν φταίει χάπι ή εγώ που έχει αυξηθεί άγχος σε σχέση με πριν κ δίνω τόση σημασία στο σώμα μου

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΤΟΜΟ ΞΥΠΝΗΜΑ...
    By dionisis1234 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-08-2017, 19:58
  2. Πρωινό ξύπνημα!
    By fleur* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 29-03-2016, 21:54
  3. Πρωινο ξυπνημα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 12-11-2011, 10:39
  4. Πως κατα την γνώμη σας περνάει ο πανικός με αγοραφοβία;
    By dimm in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 37
    Last Post: 13-09-2009, 01:18
  5. Πρωινό Ξύπνημα
    By empi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-2006, 23:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •