Πανικός κατά το ξύπνημα - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 125
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Το χάπι αυξάνει το άγχος το πρώτο καιρό. Ειδικά η συγκεκριμένη ουσία . Αναφέρεται κιόλας στις οδηγίες του.
    Αλλά είναι για λίγο....
    Σκέψου ότι τα ίδια περνάω κι εγώ !
    Δεν συμβαίνει μόνο σε σένα!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Ειμαι στην 18 μέρα όμως...είναι λογικό;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Θεωρώ πως ναι ...
    Βρίσκεις σε κάτι πως είσαι καλύτερα από πρίν ; Πέρα από το άγχος ;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Κατάφερα κάποια απογεύματα να μην σκέφτομαι τίποτα και να είμαι πιο ψυχαιμη στις σκέψεις μου.αυτο έγινε 2-3 φορές .αλλά χθες κ σήμερα πάλι εμμονικες σκεψεις.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Το ίδιο κι εγώ . Και φαντάσου ότι εγώ έχω έντονη ζάλη , μερικές φορές δεν μπορώ να σταθώ όρθια. Εγώ έχω εμμονή με τους παλμούς μου. Όταν αυξάνονται αρχίζει ο πανικός. Με αποτέλεσμα να κάθομαι συνεχώς για να είναι χαμηλοί . Και τις περισσότερες φορές , νιώθω ότι το μέσα μου έχει πάρει φωτιά, ότι έχω τρομερή ταχυπαλμια, χωρίς τελικά να έχω.
    Είναι εμμονές όλα αυτά !

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Κ εμένα οι παλμοί είναι πάντα αυξημένοι...φοβάσαι ότι θα πάθεις κριση πανικού αν αυξηθούν οι παλμοί;
    οι πόνοι στο σώμα ξεκίνησαν μετά το χάπι ή τ χες από πριν;

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Ναι ! Φοβάμαι τι θα συμβεί αν αυξηθούν κι άλλο. Και επειδή έπαθα μαζεμένες κάποιες κρίσεις , η εμμονή μου εμένα είναι οι παλμοί !
    Φαντάσου σηκώθηκα τώρα να κάνω κάποιες δουλειές, αφού οι παλμοί αυξάνονται, ξανά κάθισα πάλι. Και τρελαίνομαι !
    Οι πόνοι ξεκίνησαν μετά. Η γενικότερη πολύ έντονη κόπωση δηλαδή. Αλλά θυμάμαι ότι αυτό υπήρχε και τη προηγούμενη φορά που είχα ξεκινήσει τη θεραπεία.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Ναι ! Φοβάμαι τι θα συμβεί αν αυξηθούν κι άλλο. Και επειδή έπαθα μαζεμένες κάποιες κρίσεις , η εμμονή μου εμένα είναι οι παλμοί !
    Φαντάσου σηκώθηκα τώρα να κάνω κάποιες δουλειές, αφού οι παλμοί αυξάνονται, ξανά κάθισα πάλι. Και τρελαίνομαι !
    Οι πόνοι ξεκίνησαν μετά. Η γενικότερη πολύ έντονη κόπωση δηλαδή. Αλλά θυμάμαι ότι αυτό υπήρχε και τη προηγούμενη φορά που είχα ξεκινήσει τη θεραπεία.
    πως εισαι σημερα;;

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    πως εισαι σημερα;;
    Με τρομερό πονοκέφαλο , σε όλο το κεφάλι. Υπέθεσα από το φάρμακο. Είχες κάτι τέτοιο εσύ ; Γενικότερα... Στα ίδια. Όχι κάποια τρομερή αλλαγή .
    Εσύ πες μου... Πως είσαι;;

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    δεν ειχα πονοκεφαλο αν και νομιζω ειναι συχνη παρενεργεια. Εγω αν και πηγα για περπατημα δεν ειμαι καθολου καλα. με ενοχλει συνεχεια το στομαχι,νιωθω την καρδια μου συνεχβς κι ας μην εχω ταχυκαρδια, καψιμο στο σωμα κ πολλες σκεψεις. τ μονο που θελω ειναι να κοιμηθω για να μην σκεφτομαι αλλα δεν μπορω. Βαρεθηκα να προσπαθω απλα να βγει η μερα, χανω τη ζωη μου. πριν 2 μηνες ημουν τοσο καλα κ τωρα νιωθω αρρωστη κ τ αγχος ολο κ αυξανεται. Εχω κουραστει πολυ....

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    και τα βαζω τοσο με τον εαυτο μου...λεω συνεχεια το προβληματικο μυαλο μου..

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Μπράβο σου που προσπαθείς . Αύριο να ξανά βγεις. Κάθε μέρα, όσο και βουνό να μας φαίνεται. Τα ίδια νιώθω κι εγώ . Την καρδιά μου , αδύναμο το σώμα μου. Πανικός...
    Μίλησα με το γιατρο μου σήμερα επειδή είμαι στις 15 μέρες. Μου είπε να κάνω υπομονή και να δώσω χρόνο..... Και εγώ πριν δύο μήνες δεν είχα καμία σχέση με το τώρα.
    Να μη τα βάζεις με τον εαυτό σου . Δεν ήθελες να σου συμβεί αυτό!

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Μπράβο σου που προσπαθείς . Αύριο να ξανά βγεις. Κάθε μέρα, όσο και βουνό να μας φαίνεται. Τα ίδια νιώθω κι εγώ . Την καρδιά μου , αδύναμο το σώμα μου. Πανικός...
    Μίλησα με το γιατρο μου σήμερα επειδή είμαι στις 15 μέρες. Μου είπε να κάνω υπομονή και να δώσω χρόνο..... Και εγώ πριν δύο μήνες δεν είχα καμία σχέση με το τώρα.
    Να μη τα βάζεις με τον εαυτό σου . Δεν ήθελες να σου συμβεί αυτό!
    Ο ψυχίατρος σου έχει πει ότι έχεις ιδεοψυχαναγκαστικη ή αγχωδης διαταραχή;
    Δεν ήθελα σίγουρα όχι. Απλά όλο ανατρέχω στο παρελθόν ή αν ένιωσα καλά προχθές κ τώρα πάλι χαλιά κ απογοητεύομαι...

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Ο ψυχίατρος σου έχει πει ότι έχεις ιδεοψυχαναγκαστικη ή αγχωδης διαταραχή;

    Δεν ήθελα σίγουρα όχι. Απλά όλο ανατρέχω στο παρελθόν ή αν ένιωσα καλά προχθές κ τώρα πάλι χαλιά κ απογοητεύομαι...
    Αγχωδη διαταραχή και κατ επέκταση ιδεοψυχαναγκαστικη. Ούτε εγώ θέλω να περπατάω ... Με το ζόρι το κάνω και με πανικό. Μια μέρα έτσι μια αλλιώς θα είμαστε. Εγώ προχθές ήμουν καλά , εχθές χάλια... Σήμερα μέτρια . Θέλει χρόνο το φάρμακο . Αλλά προσπάθησε να περπατάς. .. τώρα μπορεί να μη βλέπουμε αν μας κάνει καλό, το σώμα όμως αντιλαμβάνεται

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Που μενεις αλήθεια; Εγώ ώρες ώρες σκέφτομαι να επιστρέψω στη δουλειά μήπως ξεφύγει το μυαλό αλλά.μετα φοβάμαι κ για κρούσματα κ μήπως μου προσθέσει ένα ακόμα άγχος. Αλλά κ η απεργία τώρα με.τρελαινςι....γιατι λόγω άγχους δεν χαίρεσαι ούτε τον καφέ σου,ούτε να δεις μια ταινία,ούτε να καταφέρεις να κοιμηθείς μεσημέρι,τίποτα...

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΤΟΜΟ ΞΥΠΝΗΜΑ...
    By dionisis1234 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-08-2017, 19:58
  2. Πρωινό ξύπνημα!
    By fleur* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 29-03-2016, 21:54
  3. Πρωινο ξυπνημα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 12-11-2011, 10:39
  4. Πως κατα την γνώμη σας περνάει ο πανικός με αγοραφοβία;
    By dimm in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 37
    Last Post: 13-09-2009, 01:18
  5. Πρωινό Ξύπνημα
    By empi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-2006, 23:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •