Απώλεια βάρους help!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Απώλεια βάρους help!

    Παιδιά επειδή τυραννιεμαι εδώ και 4 μηνες περίπου υπάρχει κανείς να έχει χάσει κιλά χωρίς να αλλάξει διατροφικές συνήθειες; Εγώ πάντα ημουν από 51 έως 53 κιλά. Από το Σεπτέμβριο άρχισα να χάνω κιλά σταδιακά κι έχω φτάσει στα 47,5. Έκανα εξετάσεις αίματος φυσιολογικές, πήγα και σε ενδοκρινολογο και σε νευρολόγο γιατί πιεστικά πολύ ψυχολογικά τους τελευταίους 2 μήνες και κατέληξα σε ψυχίατρο όπου παίρνω αγωγή. Φοβάμαι όμως μην έχω κάτι σοβαρό και γι αυτό χάνω κιλά.. Από χθες μου έχει καρφωθεί ότι έχω καρκίνο στον πνεύμονα. Που να απευθυνθώ δε ξέρω είμαι χαμένη..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Agapi38 View Post
    Παιδιά επειδή τυραννιεμαι εδώ και 4 μηνες περίπου υπάρχει κανείς να έχει χάσει κιλά χωρίς να αλλάξει διατροφικές συνήθειες; Εγώ πάντα ημουν από 51 έως 53 κιλά. Από το Σεπτέμβριο άρχισα να χάνω κιλά σταδιακά κι έχω φτάσει στα 47,5. Έκανα εξετάσεις αίματος φυσιολογικές, πήγα και σε ενδοκρινολογο και σε νευρολόγο γιατί πιεστικά πολύ ψυχολογικά τους τελευταίους 2 μήνες και κατέληξα σε ψυχίατρο όπου παίρνω αγωγή. Φοβάμαι όμως μην έχω κάτι σοβαρό και γι αυτό χάνω κιλά.. Από χθες μου έχει καρφωθεί ότι έχω καρκίνο στον πνεύμονα. Που να απευθυνθώ δε ξέρω είμαι χαμένη..
    6 κιλα σε 4 μήνες δεν λένε κάτι. Είναι 1.5 κιλό το μήνα. τσάμπα ασχολείσαι με αυτό. Λίγο να έχεις αλλάξει καθημερινότητα είναι εφικτό να συμβεί. Δεν είναι κάτι το τρομερό!

  3. #3
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Μακαρι να με πιάσει γρήγορα η αγωγή μπας και μου φύγουν όλα αυτά..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    7
    αν ο ενδοκρινολογος σε βρηκε οκ,τοτε χαλαρωσε..φαε κατι!μια σοκολατα,μια τουρτα!
    εισαι 50κ,εγω θελω να χασω 50κ!!!
    χωρις πλακα τωρα,λες οτι εισουν πιεσμενη ψυχολογικα,μπορει αυτο να σε οδηγησε σταδιακα να κανεις μικροτερα γευματα,η να αμελεις το φαγητο σου,χωρις να το καταλαβεις.καπνιζεις;μηπως απομονωθηκες..

  5. #5
    Τι να πω από τέλος Αυγούστου χωρίς να αλλαξω συνήθειες άρχισα να χάνω βάρος. Πότε δεν είχα πέσει κάτω από 50 κιλά σε όποιες συνθήκες...Το Νοέμβριο έπαθα ένα νευρικό κλονισμό να το θέσω έτσι με κάτι που συνεβει στη δουλειά μου. Άρχισα να ψάχνομαι στους γιατρούς παίρνω αγωγή από ψυχίατρο.. Εδώ και 3 μέρες έχω φάει κόλλημα ότι έχω καρκίνο στον πνεύμονα γι αυτό έχω χάσει βάρος επειδή έχω και κάτι σαν δυσπνοια που με κρατάει μέρες μόλις ξυπνήσω νιώθω ότι δε με φτάνει η ανάσα μου και προσπαθώ να πάρω μια πιο βαθια για να ηρεμήσω για λίγα λεπτά. Όμως στον ύπνο δεν έχω δυσπνοια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Γιατί καρκίνος του πνεύμονα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    γιατι να φοβασαι τις κατσαριδες αφου δεν μπορουν να σε βλαψουν, ε ?

  8. #8
    Επειδή διάβασα ότι χάνεις κιλά και έχεις και δυσππνοια αν έχεις καρκίνο στον πνεύμονα. Με έχουν τρελάνει οι φοβίες μου πιο πολύ τώρα. Λέτε να φταίει η αγωγή; Κι εχτος αυτού φοβάμαι και να καταπιώ μη πνίγω.. Αφήστε δε με αντέχω ούτε εγώ έτσι που έχω γινει..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    7
    οσο διαβαζεις κατι θα βρισκεις,το χω κανει πολακης...
    βεβαια πρωτα αποκλειουμε κατι παθολογικο,δεν ειναι λαθος να το ψαξεις
    και μετα σε ενα καλο ψυχιατρο να αντιμετωπισεις της φοβιες σου,και οτι σε απασχολεί

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Να κανεισ τα εμβολια κορονοιο εχεισ στο τριτο εμβολιο θα ανοιξει το πνευμονι σε μενα ετσι εγινε κι οσο κι αν σ φενεται περιεργο μη σταματησεισ να καπνιζεισ αλλιωσ μπορει να κλεισει το πνευμονι ρωτα γιατρο να παρεισ κορτιζονη

  11. #11
    Κάνω ραπιντ 2 φορές την εβδομάδα και δε θα φαινόταν? Εγω λέω ότι είναι από τη μάσκα που τη φοράω 8 ώρες κάθε μέρα.. Εχω και φλεμα στο λαιμό και πνίγομαι. Αύριο θα πάω για ακτινογραφια θωρακος να δω

Similar Threads

  1. Απωλεια βαρους
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-03-2021, 09:04
  2. Απωλεια βαρους.
    By Νικος Κ. in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 14
    Last Post: 16-01-2014, 23:42
  3. απωλεια βαρους
    By kardoula in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 30-06-2011, 12:33
  4. απώλεια βάρους
    By chr1986 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 57
    Last Post: 25-04-2010, 01:19
  5. Απωλεια βαρους
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 26-10-2009, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •