Άγχος ταραχή βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185

    Άγχος ταραχή βοήθεια

    Παιδιά κάθε μέρα ξυπνάω στις 6 το πρωί. Πετάγομαι απ τον ύπνο μου με απίστευτο άγχος και ταραχή. Όλο αυτό με χτυπάει στο στομάχι πόνος και διάρροια. Δεν αντέχω άλλο. Τον Σεπτέμβρη αύξησα την δόση του χαπιού μου αλλά απ ότι φαίνεται δε γίνεται δουλειά. Παίρνω enlift 20mg. Έχω μήνες να ξυπνήσω ήρεμη. Είμαι πολύ απογοήτευμενη. Πιστεύω πως δε θα γίνω ποτέ καλά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Παιδιά κάθε μέρα ξυπνάω στις 6 το πρωί. Πετάγομαι απ τον ύπνο μου με απίστευτο άγχος και ταραχή. Όλο αυτό με χτυπάει στο στομάχι πόνος και διάρροια. Δεν αντέχω άλλο. Τον Σεπτέμβρη αύξησα την δόση του χαπιού μου αλλά απ ότι φαίνεται δε γίνεται δουλειά. Παίρνω enlift 20mg. Έχω μήνες να ξυπνήσω ήρεμη. Είμαι πολύ απογοήτευμενη. Πιστεύω πως δε θα γίνω ποτέ καλά.
    Είμαι ακριβώς στα ίδια εδώ και ένα μήνα . Μέχρι που έκανα κρίσεις πανικού κατά το ξύπνημα .
    Εγώ ξεκίνησα πριν λίγες μέρες θεραπεία είναι νωρίς να έχω αποτέλεσμα . Μέχρι πρίν λίγες μέρες , ξυπνούσα ανά διαστήματα με τρελό πανικό.
    Είναι κάτι που έχω και όλη τη μέρα. Μίλησες με το γιατρό σου ;

  3. #3
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Παιδιά κάθε μέρα ξυπνάω στις 6 το πρωί. Πετάγομαι απ τον ύπνο μου με απίστευτο άγχος και ταραχή. Όλο αυτό με χτυπάει στο στομάχι πόνος και διάρροια. Δεν αντέχω άλλο. Τον Σεπτέμβρη αύξησα την δόση του χαπιού μου αλλά απ ότι φαίνεται δε γίνεται δουλειά. Παίρνω enlift 20mg. Έχω μήνες να ξυπνήσω ήρεμη. Είμαι πολύ απογοήτευμενη. Πιστεύω πως δε θα γίνω ποτέ καλά.
    Συζήτησε το με τον γιατρό σου ίσος χρειάζεσαι τροποποίηση της αγωγής η αλλαγή μην βασανίζεσαι άδικα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Είμαι ακριβώς στα ίδια εδώ και ένα μήνα . Μέχρι που έκανα κρίσεις πανικού κατά το ξύπνημα .
    Εγώ ξεκίνησα πριν λίγες μέρες θεραπεία είναι νωρίς να έχω αποτέλεσμα . Μέχρι πρίν λίγες μέρες , ξυπνούσα ανά διαστήματα με τρελό πανικό.
    Είναι κάτι που έχω και όλη τη μέρα. Μίλησες με το γιατρό σου ;
    Τι αγωγή ξεκίνησες??? Έκλεισα ραντεβού σε άλλον ψυχίατρο που μου συστησαν. Δυστυχώς το πρώτο διαθέσιμο είναι 8 Φεβρουαρίου. Θα περιμένω ως τότε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Τι αγωγή ξεκίνησες??? Έκλεισα ραντεβού σε άλλον ψυχίατρο που μου συστησαν. Δυστυχώς το πρώτο διαθέσιμο είναι 8 Φεβρουαρίου. Θα περιμένω ως τότε
    Ξεκίνησα epilyd , είναι γεννόσημο του Zoloft . Είμαι στις 2 εβδομάδες. Η διαφορά που έχω , είναι ότι κάνω συνεχή ύπνο, ενώ πριν ξυπνούσα συνεχώς .
    Καλά και τώρα που ξυπνάω, στο πανικό και στο άγχος είναι .
    Σε ένα μήνα σου έκλεισε ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Οταν βγαίνετε έξω πως νιώθετε;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Είμαι ακριβώς στα ίδια εδώ και ένα μήνα . Μέχρι που έκανα κρίσεις πανικού κατά το ξύπνημα .
    Εγώ ξεκίνησα πριν λίγες μέρες θεραπεία είναι νωρίς να έχω αποτέλεσμα . Μέχρι πρίν λίγες μέρες , ξυπνούσα ανά διαστήματα με τρελό πανικό.
    Είναι κάτι που έχω και όλη τη μέρα. Μίλησες με το γιατρό σου ;
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Ξεκίνησα epilyd , είναι γεννόσημο του Zoloft . Είμαι στις 2 εβδομάδες. Η διαφορά που έχω , είναι ότι κάνω συνεχή ύπνο, ενώ πριν ξυπνούσα συνεχώς .
    Καλά και τώρα που ξυπνάω, στο πανικό και στο άγχος είναι .
    Σε ένα μήνα σου έκλεισε ;
    Είσαι νωρίς ακόμα. Μετά τον μήνα θα δεις αποτελέσματα με το φάρμακο. Ναι σε έναν μήνα και φαντάσου το έχω κλείσει ήδη 10 μέρες το ραντεβού. Άστα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Οταν βγαίνετε έξω πως νιώθετε;
    Πανικό ! . δυστυχώς , και εκεί με επηρέασε η κατάσταση. Δεν μπορώ να βρεθώ έξω αυτό το διάστημα ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Είσαι νωρίς ακόμα. Μετά τον μήνα θα δεις αποτελέσματα με το φάρμακο. Ναι σε έναν μήνα και φαντάσου το έχω κλείσει ήδη 10 μέρες το ραντεβού. Άστα.
    Τουλάχιστον ας δω !
    Γιατί μιλάμε για βασανιστήριο η κατάσταση μου.
    Εσύ τον πανικό τον έχεις μόνο στο ξύπνημα ; Την υπόλοιπη μέρα ;
    Εγώ όλη μέρα , αλλά έχω και εμμονές γενικά. Κυρίως με την υγεία... Έχω χάσει τη ζωή μου όλη πλέον.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Έχεις πάρει ξανά αυτό το φάρμακο; Με το γιατρό που ήδη έχεις τι σου έχει πει;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Τώρα είδα σε άλλο ποστ ότι το παίρνεις δύο χρόνια...ίσως θέλει αλλαγή το αντικαταθλιπτικό ή κ αύξηση δόσης. Μπορεινα χρειάζεται και κάτι επιπρόσθετα να σε βοηθάει το βράδυ. Σίγουρα εμείς δεν ειμαστε ειδικοί. Την υπόλοιπη μέρα όμως πως είσαι;η ταραχή είναι μόνο το πρωί;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Πανικό ! . δυστυχώς , και εκεί με επηρέασε η κατάσταση. Δεν μπορώ να βρεθώ έξω αυτό το διάστημα ...
    Αχ ευτυχία διαβάζω τα μυνηματα σου και ταυτίζομαι. Αν και έχω ακόμα χειρότερα συμπτώματα αλλά οκ. Δυστυχώς αδυνατώ να βγω έξω πλέον. Ειδικά όταν πρέπει να μπω κάπου μαρκετ φαρμακείο η όταν είναι να περιμένω σε ουρές νιωθω παρα πολύ χάλια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Αχ ευτυχία διαβάζω τα μυνηματα σου και ταυτίζομαι. Αν και έχω ακόμα χειρότερα συμπτώματα αλλά οκ. Δυστυχώς αδυνατώ να βγω έξω πλέον. Ειδικά όταν πρέπει να μπω κάπου μαρκετ φαρμακείο η όταν είναι να περιμένω σε ουρές νιωθω παρα πολύ χάλια.
    Παίρνεις κάποια αγωγή ;
    Σε βοηθά κάτι ;
    Πίστεψε με , και τα δικά μου σύμπτωματα είναι τραγικά πλέον !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by EutuxiaSt View Post
    Παίρνεις κάποια αγωγή ;
    Σε βοηθά κάτι ;
    Πίστεψε με , και τα δικά μου σύμπτωματα είναι τραγικά πλέον !
    Οχι δεν παίρνω γιατι έχω πάρει άλλες 3 και βαρέθηκα πραγματικά. Την τρίτη φορά δεν με βοήθησε καν τόσο πολύ. Ίσως επειδή ήταν το ίδιο χαπι και δεν με έπιασε πια. Θέλω να το παλέψω μονη αλλά πως να το κάνω αφού σεν μπορώ να κάνω κάποια δραστηριότητα να ξεχαστω. Και νομίζω εσυ το είχες γράψει αυτό, το κρεβάτι είναι η ασφάλεια μου όποτε παραμένω εκεί. Όλα ξεκινάνε από τις αρρυθμίες μου και μετά προστίθενται και άλλα ψυχοσωματικα...αν είναι ψυχοσωματικα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Οχι δεν παίρνω γιατι έχω πάρει άλλες 3 και βαρέθηκα πραγματικά. Την τρίτη φορά δεν με βοήθησε καν τόσο πολύ. Ίσως επειδή ήταν το ίδιο χαπι και δεν με έπιασε πια. Θέλω να το παλέψω μονη αλλά πως να το κάνω αφού σεν μπορώ να κάνω κάποια δραστηριότητα να ξεχαστω. Και νομίζω εσυ το είχες γράψει αυτό, το κρεβάτι είναι η ασφάλεια μου όποτε παραμένω εκεί. Όλα ξεκινάνε από τις αρρυθμίες μου και μετά προστίθενται και άλλα ψυχοσωματικα...αν είναι ψυχοσωματικα
    Θα σου πω να μη τα παρατάς .
    Έχει σημασία να βρεις έναν σωστό γιατρό να σε καθοδηγήσει. Και όπως όλοι λένε, το φάρμακο δεν είναι από μόνο του λύση .
    Ναι , εγώ το είχα πει . Στο κρεβάτι νιώθω την μεγαλύτερη ασφάλεια. Αλλά χάνω όλη μου τη ζωή... Και προσπαθώ κάθε μέρα.
    Έχεις άγχος με την υγεία σου ;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ταραχή, άγχος έπειτα από διακοπή φαρμάκων
    By vicky12 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 06-03-2024, 19:59
  2. Τρεμουλο ταραχη
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 12-10-2019, 12:04
  3. Άγχος βοήθεια
    By Rocco13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 30-07-2019, 16:47
  4. Ταραχη απο αυξηση δοσης
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 33
    Last Post: 12-06-2019, 11:02
  5. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΧΟΣ
    By ntini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-03-2010, 16:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •