Απογοήτευση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Τι σχέση έχει η ηλικία αυτά τα πράγματα συμβαίνουν σε όλους.
    οχι, δεν συμβαινουν σε ολους οι μονομερεις επιθυμιες που καθεσαι και τ ις καλλιεργεις απο το πουθενα.
    ο καθενας μπορει να νοιωσει ελξη για εναν αλλον ανθρωπο που δεν ειναι διαθεσιμος και δεν ανταποκρινεται, αλλα πρεπει να ειναι ειτε ανωριμος (πχ πολυ νεος), ειτε να εχει καποιο προβληματακι, για να πλαθει ολοκληρες ιστοριες, ενω το ενδιαφερον δεν ειναι αμοιβαιο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Καλά τα λες. Αλλά όταν είσαι υπέρ αισιόδοξος και ελπίζεις και είσαι και ρομαντικός. Τον βλεπεις τον άλλον αλλιώς, και 2 μήνες δεν έκανα τίποτα άλλο από το να τον σκέφτομαι και να ελπίζω σε κάτι ωραίο που ήθελα εγώ να συμβεί. Και όταν δεν συμβαίνει πέφτεις, και νιώθεις απογοήτευση. Αυτό
    δεν ειναι ρομαντισμος να πλαθεις ιστοριες για καποιον που δεν δινει δειγματα οτι ενδιαφερεται. αλλο πραγμα, ειναι. το εξωραιζεις για να μην το αντιμετωπισεις.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    .............
    Last edited by Black_Opium; 08-01-2022 at 20:24.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Είμαι 20 χρονών, για να σας φύγει η απορια. Τι πράγμα είναι αυτό το άλλο πράγμα;
    καλα εισαι.
    για σενα, ισχυει το θεμα της ηλικιας. το αλλο πραγμα ειναι να μην μπορεις να αξιολογησεις και να διαχειριστεις τα συναισθηματικα σου. αλλα οπως ειπα παραπανω, μπορει να ειναι θεμα απειριας και μαλλον αυτο συμβαινει.
    αφου παρατηρησεις καποιες φορες οτι μονο χρονο και πονο χανεις οταν ασχολεισαι με ανδρες που δεν ανταποκρινονται, ισως αποφασισεις να ασχολεισαι μονο με οσους δειχνουν κι αυτοι το ενδιαφερον τους, τουλαχιστον οσο κι εσυ. εχει καλυτερη εκβαση ετσι. θα το διαπιστωσεις στο μελλον..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Τι διαφορα εχει κατα τη γνωμη σου?

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    26
    Καταλαβαίνω ότι όσο και μη λογικό να είναι (η κατάσταση ήταν κυρίως στο μυαλό σου) ότι σε πονάει. Θέλει υπομονή για να σου φύγει και προσοχή να μην "ξαναπέσεις" σε αντίστοιχες καταστάσεις.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    ...........
    Last edited by Black_Opium; 08-01-2022 at 20:26.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    στη τελική δεν είχαμε τίποτα με αυτόν οπότε τι είχα τι έχασα
    Αυτή είναι μία λογική αντιμετώπιση.

    Έκανα όνειρα ότι θα μπορούσα να τον πλησιάσω και γιατι οχι να είμαστε μαζί γιατι έβλεπα μια θετική στάση και από εκείνον χωρίς ωστόσο να έχουμε γνωριστεί ιδιαίτερα. Όνειρα δικά μου, ελπίδες.

    Τώρα έμαθα στο ξεκαρφωτο απο συναδέλφους ότι έχει σύντροφο.
    Τι το ήθελα να αφεθώ έτσι; ήθελα να είμαι αισιόδοξη να κάνω όνειρα, έχω περάσει δύσκολα και ήθελα στο βάθος να πιστεύω πως αυτό ίσως να είναι το τυχερό μου.

    Τώρα αισθάνομαι ότι τα ονειρα μου δεν θα γίνουν πραγματικοτητα, ότι θα μείνω ξανά μόνη για πόσο καιρό δεν ξέρω. Χωρίς το συναίσθημα και την αγάπη που θέλω και ονειρεύομαι
    Αυτή δεν είναι.

    Δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά;

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αυτή είναι μία λογική αντιμετώπιση.



    Αυτή δεν είναι.

    Δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά;
    Και ποιος λέει τι είναι λογικό η οχι σε αυτό που νιωθεις;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άλλο το τι νοιώθεις κι άλλο το τι σενάρια φιάχνεις από το πουθενά και το πως αντιμετωπίζεις τα πράγματα και τι διαστάσεις τους δίνεις. Για να είμαι ειλικρινής αρχικά πήγαινα να γράψω "νορμάλ" αλλά πάλι παλιότερα μου την πέσανε για το ποιος ορίζει το φυσιολογικό κτλ

    Αν εσύ κάνεις σκέψεις ότι θα μείνεις μόνη στη ζωή και ότι καταστραφήκανε τα όνειρά σου επειδή έχει σχέση κάποιος που δεν είχατε τίποτα μεταξύ σας και δεν σου είχε δώσει καν δείγματα προς αυτή την κατεύθυνση, ε, τότε ξέρω κι εγώ; Φυσιολογική/λογική/εντός αναμενόμενων πλαισίων τη χαρακτηρίζεις αυτή την αντίδραση;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Ακόμα τον θέλω, τον βλέπω και μου βγαίνει η ελξη από μόνη της. Πάω να το φάω το κεφάλι μου από μόνη με αυτά που κάνω. Και αφού εγκεφαλικά αποφάσισα μα μπλέξω τώρα ας φάω και την πραγματικότητα κατά πρόσωπο. Τι να πω..
    Ποσο σε νιωθω ..ειδικα οταν το ατομο αυτο ειναι στην ιδια δουλεια ειναι κόλαση...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Και ποιος λέει τι είναι λογικό η οχι σε αυτό που νιωθεις;
    Η καρδια δεν υπακούει στην λογική .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όχι, αλλά είμαστε συνδυασμός μυαλού και καρδιάς.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Εντωμεταξύ κατάλαβα ότι δεν είναι διαθέσιμος από μια συνομιλία που άκουσα τυχαία και έλεγε κάποιος συνάδελφος του "η σύντροφος του τάδε" ..

    Είπε η σύντροφος, όχι η σύζυγος.....

    Άρα μήπως δεν είναι παντρεμένος Αλλά είναι σε σχέση;

    Γιατί έχει μεγάλη διαφορά το ένα από το άλλο
    Διαβάζοντας το αρχικό σου μήνυμα και αυτό θέλεις να μου πεις πόσο όμορφα θα αισθάνεσαι αν βρεθείς να είσαι το τρίτο πρόσωπο?

    Προτιμάς να συνεχίζεις να ελπίζεις σε μια σχέση που και να προχωρήσει θα έχεις αυτό τον ρόλο?
    Έπειτα εμπιστεύεσαι εναν τετοιο άνθρωπο, που ενώ είναι σε σχέση να παρουσιάζει τέτοιες συμπεριφορές?
    Ξέρεις ότι αργότερα μπορεί να συμβεί και με εσένα αυτό...

    Τότε θα το αντέξεις ψυχολογικα ολο αυτό όταν θα πλανατε στον εργασιακό σου χώρο?


    Αντιλαμβανεσαι πλέον ότι ακόμα και αν προχωρησει θα έχεις να αντιμετωπίσης αλλες καταστάσεις?
    Τόσο πολύ βάζεις το προσωπικό σου θέλω μπροστά αδιαφορώντας για τις μετέπειτα συνέπειες και κατά πόσο θα είσαι έτοιμη να ανταπεξέλθεις σε αυτές?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δηλαδή εάν ήμουν 24 ή 27 με τις ίδιες εμπειρίες γιατι δεν θα μπορούσε να μου συμβεί αυτο. Δεν το καταλαβαίνω. Ναι δεν μπορώ να διαχειριστώ τα συναισθηματικά μου, στη τελική δεν είχαμε τίποτα με αυτόν οπότε τι είχα τι έχασα
    δεν ειπα οτι δεν θα μπορουσε να συμβει.
    ειπα οτι αν συμβει στα 30 και στα 40, (και συμβαινει παρα πολυ συχνα σε ωριμες ηλικιες, σε διαβεβαιω) μιλαμε για ενα ατομο με προβληματικες συμπεριφορες και προβληματικο σκεπτικο, ενω αν συμβει μεχρι τα 20, οι προβληματικες αυτες συμπεριφορες μπορει να οφειλονται σε απειρια και να διορθωθουν μονες τους, αποκτωντας λιγη εμπειρια παραπανω.
    και ΟΧΙ, το ιδιο ατομο, δεν μπορει να εχει τις ιδιες εμπειριες στα 20 και στα 27....

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απογοήτευση
    By ioanna128 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-2021, 11:08
  2. απογοητευση
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-05-2018, 22:26
  3. απογοήτευση...
    By theory in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 13-04-2016, 01:06
  4. Απογοητευση!
    By deus in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 79
    Last Post: 10-05-2015, 21:23
  5. Απογοητευση..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 12-02-2011, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •